Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 081
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 425
А пробвала ли си да го изкъпеш в 20 ч.и да го оставиш да се наспи без да го будиш за следващо ядене?
 Нашият напоследък си цени повече съня отколкото яденето. Снощи спа от 21 до 7.30 и като се събуди само сука, което значи че е изял около 60-70 мл. (На смесено хранене е). Хич не иска да яде напоследък и си поспива, ако го събудя почва един рев и пищене.

Ехаа.. какъв сън му удря 😂 10 часа. На моето бебе му заскърцва коремчето през 3/4 часа вечер. Сънен само хапва ,сменям го и пак заспива. Но не мисля и да махам нощното хранене в скоро време де..

# 676
  • Мнения: 1 123
Моята мома суче 5-10 мин и е готова.
Къпя около 20часа. Сега яде в 21, не я събуждам, за да яде. Майка ми казва, че и сънят храни. Сама си махна нощното кърмене около 2ри месец. Сега вече е 3+.
Сутрин суче около 6-7 и спим до 10-11 😀 а днес едвам станахме в 12, за да изпратим баща й на работа.

# 677
  • София
  • Мнения: 418
Бухтичка суче 10-15 минути, вечер по-често, нощем с пауза 6-7 часа след последното хранене за деня, което е в 20-21ч. Преди него я къпем.
Бебчетата ви сучат ли спящи? Голямата само да ѝ подадеш и засукваше, така си решавахме проблеми със стачки, препълнени гърди и прочее, но бебка като спи, спи дълбоко и няма шанс.
Утре трябваше да сме на ваксини, но педиатърът ги отложи по лични причини. Чудя се и аз за ротавирусната.

# 678
  • Мнения: 2 109
M0n17y, аз очите ги промивам с лайка, само първия път слагах Торбадекс. Тя ЛЛ по принцип е фен на лайката, но наистина върши работа.
  Нашият нещо е много нервен последните няколко дни. Започна да се буди от шумове и пипане, като се събуди реве. Понякога реве без причина, изглежда като да го боли нещо, но не са колики. Започна и много да се плюнчи и да лапа юмруче. Възможно ли е да са зъби? На два месеца е.
 В цялата лудница едва днес се усетих, че май вече няма колики, но това реване сега...
 На моменти май не му стига и млякото. Взимам ДМ био, правя по 120, но понякога оставя 50-60, понякога изпива всичко и не пуска, тогава му правя още 30.
 Общи взето всичко ми е голям филм, в последно време имам едно такова чувство, че не правим всичко както трябва.

# 679
  • Мнения: 1 234
Мони, ако не се лъжа с теб сме раждали в една и съща болница. Дъщеря ми е точно с такъв секрет, още в родилното се появи. В сряда ще и вземат секрет за да проверят ще се изолира ли нещо, но очната лекарка подозира, че в болницата са и лепнали нещо. За лайката - почиствах в началото, но после спрях, защото очната лекарка ме посъветва да не го правя. Вероятно, защото лайката все пак е алерген. Почиствам с физиологичен разтвор на Уриаж - на дозички, както и с преварена вода.
Аз вече седмица правя масажи и определено има ефект, едното оченце спря да секретира, другото все още продължава, но секрета е доста по-малко.

# 680
  • Мнения: 1 326
Applegarden, Окръжна болница, Варна, ли? Да не сме се засекли?
Лошото е, че ако махна храненето към 22-23ч, трябва последното да е кън 19-20 и преди това да го къпем. Става твърде рано. А и ако ми заспи в 20ч ще се наспи до 1-2ч и после ще се чудя какво да го правя цяла нощ. Нещо не можем да измислим режима както трябва. Хем не искам да го свиквам с толкова късна баня, хем искам по-дългата пауза да се пада през нощта, та и аз да поспя с него. Спането през деня е мисията невъзможна. Всеки ме пита защо не спя през деня с него. Е, той не спи, как да стане?!
Ваксините ги започнахме и ние, но аз реших да не ги слагаме накуп. Много натоварващо ми се струва за организма на двумесечно бебе. Разбира се, поскарахме се с лл за това. А за ротавирусната и ние още се чудим, но няма много време да го мислим.

# 681
  • Мнения: 4 966
И аз бях в Окръжна. Слава богу поне с очичките няма проблеми, иначе как ми го изписаха от там!!!

# 682
  • Мнения: 1 234
Да, Окръжна болница във Варна. Аз родих на 10 януари, а ти май малко след това, така че не сме се засякли, но щом и твоето бебе има същия проблем с очите, наистина започвам да се чудя дали не са им лепнали нещо. Иначе откакто ходим по очни лекари сто пъти ме питаха естествено ли съм раждала, не съм, родих спешно секцио и няма как от мен да се е заразила, съответно втората теза е нещо от болницата.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз го къпя бебчо между 18-20 ч. След това ми се струва много късно. Не винаги заспива веднага след това, но тогава му е най-дългия сън. Като цяло гледам да съм катурнала всички деца около 8 ч. с някои изключения за каката.

M0n17y, а кротува ли по някое време през деня бебчо? Можеш да спиш тогава. Гушкам го на спалнята и заспивам. Той - ако иска.

# 684
  • Мнения: 478
Проблемът с очичките май е нещо често срещано. И ние минахме през това, капахме капки и мина.

Иначе за къпането, в зависимост кога е ял последно къпем към 19-20 часа, храня го и го слагам да спи. През нощта прави по 4-5 часа паузи. Някой път се ококорва след някое от храненията, но аз си го оставям в леглото и понеже то е люлка и е долепено до нашето, само го полюшквам изветсно време и той пак се унася. През деня продължава да хапва на три часа. При вас колко хранения се събират за денонощие?

И още нещо да ви питам, колко често акат вашите бебоци и как изглежда акото? Моят бебо вече ака по веднъж на ден, но с много зор. Постоянно се напъва и се мъчи, а акото е едно лепкаво, та се чудя дали това е нормално.

# 685
  • Мнения: 3 272
Оф, моите две караконджолки и двете заспиват в 12 ч. Със строги заплахи от наказания, едва бях успяла да я накарамда заспива в 9.30-10. И после пак си извоюва късното заспиване. Все нещо огладняла, все нещо да си дочете. Малката и тя заспива в 12, че и по-късно. И в 8 да я изкъпя, все тая.

# 686
  • Мнения: 948
И при нас положението е ' нощен живот'. Преди 2 не заспива. Къпя я в 20- 21 ч., според храненето. И така до късно... понякога я будя сутрин за хранене, ако се успи повече.

# 687
  • Мнения: 1 326
Jillian, няма такъв момент като кротува Grinning Има периоди, в които е в настроение, смее се, бърбори си, но иска внимание. Ако го оставя това продължава 5мин и вече е ревнал. Като цяло си поплаква доста. Аз и не смея да го оставя без надзор, защото много повръща и се задавя редовно. Изкарва ми акъла по няколко пъти на ден. Като скачени сме, нон стоп съм с него, вече се чувствам като затворник.

# 688
  • София
  • Мнения: 418
.....
 При вас колко хранения се събират за денонощие?

И още нещо да ви питам, колко често акат вашите бебоци и как изглежда акото? Моят бебо вече ака по веднъж на ден, но с много зор. Постоянно се напъва и се мъчи, а акото е едно лепкаво, та се чудя дали това е нормално.
7-10 хранения
4-5 изхождания има бебе Лили. Веднъж на ден си е абсолютно в реда на нещата

# 689
  • Мнения: 307
Ние ядем по 6 максимум 7пъти . С акането имаме проблеми. Не иска и не иска да ака това дете. Почти винаги се налага на няколко дни да й правим микроклизма, което въобще не ни допада, но просто когато й стане вече много тежко нямаме друг вариант. Ходихме и на гастроентеролог. Има ужасно много газове,които престояват в коремчето и трудно излизат. Яде много по-малко отколкото всички ми казват че трябва. На хранене поема около 80-90мл най вероятно, едно се случва по 100-110. Противно на очакванията обаче продължава да качва. Как точно и аз не знам. Мислих че не поема достатъчно кърма и затова не ака, но нямаше да наддава ако беше така предполагам. Опитвала съм да я понасиля няколко пъти да яде малко повече, но ефект освен че го повръща няма. В чудене съм вече какво да я правя и вода не иска да пие. Исках да я захраня късно, но ме посъветваха че с вкарването на някои пюрета нещата могат да се нормализират. Ако някоя мама има предложение какво да правя за да и помогна сама да се изхожда ще бъда благодарна. За протокола -чакали сме до 5ден най-много и честно казано настана ужасно напъване в продължение на час и мазало естествено. Когато ака самичка не е много като количество. Първия месец наддаде 1200гр. След това за 5седмици 980гр.
Между другото сега се сетих че наскоро разбрах че в окръжна болница Варна са слагали нещо на бебетата през абокати. Казали им антибиотик профилактично. Аз за такава профилактика не съм чувала. Дойде ми наум че сигурно имат някоя вътре болнична инфекция, но може и да греша. Вашите бебета имаха ли абокати и слагаха ли им нещо?

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 13:29 от nash13

Общи условия

Активация на акаунт