Щастие и късмет да ни огреят с юнски/юлски пек 26.06 - 02.07

  • 5 850
  • 146
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 9 903
Аз имам и друго мнение по въпроса.Днес споделих по кю-то с една приятелка за това "колко тежък случай" е Буби,но все пак ще я приемат в градината.Тя изказа едно много логично според мен мнение.Логопедката през цялото време обясняваше колко е зле Буби,а психоложката/която всъщност е лекар и не работи в градината,а просто консултира децата/ казваше,че с работа и общи усилия детето ще проговори.Та възможно ли е просто логопедката да си "оплита кошницата",защото вижда ,че ако работи задълбочено с детето ще има резултат.После ще каже-ето вижте,това дете беше безнадеждно,но аз като добър специалист се справих.
Другото,което е,направи ми впечатление,че като казах на комисията,че аз не ходя на работа и имам възможност да водя и вземам Буби когато те кажат,някак им просветна.Тя всъщност няма да им е в тежест,защото мама ще си я води примерно в 9 и ще я прибира в 11.

# 106
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И аз си мисля, че проблема е в това - не може да се прогнозира кога Насе ще проговори.
Няма сигурен резултат.
Ми кво да кажа...
Обмислям варианти.
И се питам трябва ли да ставам сега и логопед????
Щото нали тва е номера, "детето си е Ваше, проблема си е Ваш"?  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Нали уж го водя там ,за да работи с професионалисти???????

# 107
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Петенце честито да ти е името! Жива здрава и много щастие.
Честито на всички празнуващи.

Кате, ГАби ужасно е когато така гледат на децата... но уви то и на всякъде ги класифицират по нещо си - при нас има деска градина дето е за връзкарчета - по пари, по това до колко ще ги улисни, по подкуп, по връзки...
НО Катенце направо не знам какво да ти кажа - като знам как разчиташе поне там да са специалисти и да подходят с такт, разбиране и желание за работа ... надявам се утре да оставят и Бобо и НАсо в ДГ! И желая това да е точното място въпреки трудностите.
Целувкина майките и сили да продължат напред!

Днес бях на гинеколог.. ок набързо ме погледна - на две-на три... и пита "ми при МАзнейкова ще ходиш ли?"... и сега съм в шах с пешка - дано не е оставил нещо тя да проверява - щото въпроса ми звучеше - ще има ли кой друг да провери туй дето не съм сигурен кво е. Иначе каза за 2мин преглед че всичко било наред...ма за безплатно толкова... но дано всичко е наред. Поздрави от мен, ДАни и беба.

# 108
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз имам и друго мнение по въпроса.Днес споделих по кю-то с една приятелка за това "колко тежък случай" е Буби,но все пак ще я приемат в градината.Тя изказа едно много логично според мен мнение.Логопедката през цялото време обясняваше колко е зле Буби,а психоложката/която всъщност е лекар и не работи в градината,а просто консултира децата/ казваше,че с работа и общи усилия детето ще проговори.Та възможно ли е просто логопедката да си "оплита кошницата",защото вижда ,че ако работи задълбочено с детето ще има резултат.После ще каже-ето вижте,това дете беше безнадеждно,но аз като добър специалист се справих.
Другото,което е,направи ми впечатление,че като казах на комисията,че аз не ходя на работа и имам възможност да водя и вземам Буби когато те кажат,някак им просветна.Тя всъщност няма да им е в тежест,защото мама ще си я води примерно в 9 и ще я прибира в 11.

не мисля, мисля, че психоложката няма да работи с Буби и казва каквото мисли . Логопедката се опитва да ви откаже - да няма главоболие . Това ми се вижда по-логично обяснение. Или после да каже "ето виждате ли аз ви казах, че няма да стане". или просто не е компетентна - това също може, може да не е мързел, а липса на опит и знание.

# 109
  • София
  • Мнения: 9 903
Може и да си права,Наде.Просто вече не зная какво да мисля.Ту мисля,че аз най-добре си познавам детето и виждам какво може и какво-не.После съм в другата крайност-ами те нали са специалисти,щом казват,че е много тежък случай ,значи е така.

# 110
  • Мнения: 882
Eх, мили майчета.............
А бе не им се давайте. Накарайте ги да си вършат работата.
Веднъж, вече обсъждахме, че всякакви средства са позволени.
Специалисти много и всякакви. Ние сме тези дето ги наричаме такива.
Никой и нищо не проумява от тази интеграция. По-различните да се оправят сами.
Няма да крия, че Ради е диабетичка, няма да отстъпвам, ако не ми я искат в детска градина и даже ще ги държа отговорни!

# 111
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Може и да си права,Наде.Просто вече не зная какво да мисля.Ту мисля,че аз най-добре си познавам детето и виждам какво може и какво-не.После съм в другата крайност-ами те нали са специалисти,щом казват,че е много тежък случай ,значи е така.

Ти си знаеш детето - щото те познавам и си реалист, а не се заблуждаваш. Просто те не искат да видят, да помогнат, да рискуват даже с нещо дето е предизвикателство за умнията и знанията им.
НО не знам как да действаш. Аз не вярвам в насилственото пробутване на детето в градината щото си предтавям как ще го гледат... но и аз съм си притеснителна въпреки, че ако е за мен - и на бой налитам, ама като стане дума за децата ми - просто ставам много нерешителна и притеснителна!

# 112
  • София
  • Мнения: 1 333
Честито на всички празнуващи !   bouquet  bouquet  bouquet

Моето мнение е много крайно, но доказано от безброй много места... (лекари, логопеди, психолози,кинезитерапевти) не им се работи с по-трудните случаи ... захващат се само с това, което са сигурни че ще могат да доведат до положителен край...
Много малко са специалистите , които искат да помогнат на децата ни и на нас и го правят със желание. На тях им свалям шапка и им пожелавам Успех във всички луди начинания с които се захващат!!!
Благодаря за всичко на Нина, Ваня Зъмова и д-р Шопова... за мен това са хората, които не ме отрязаха и не ми казаха като всички други при които сме ходили за помощ, консултация, преглед - Детето ти е обречено, то никога няма да успее да постигне каквото и да е било, Примири се и си го гледай такова каквото е или по-добре го дай в дом и помислете вече за друго, което ще е здраво и ще осмисли живота Ви!

Незнам какво трябва да се случи, за да се промени системат ав нашата страна, възгледите на хората, лошите навици на работното място и нежеланието да се работи....
Чувствам се обезсилена след като чет атова което споделяте от тъжният ви опит с гадини, ясли и училища.... ако нищо не се промени ... просто децата ни наистина са обречени да си стоят само вкъщи с нас Sad
ТРЯБВА ДА НАПРАВИМ НЕЩО

# 113
  • София
  • Мнения: 9 903
Нанди,аз въпреки всичко се надявам.Нашата логопедка в София беше такъв човек-просто се раздаваше.И ми е мъчно за нея-и като човек,и като специалист.Наде,аз ще я дам в градината-мисля,че не е насилствено,защото всички освен прословутата логопедка бяха много искрени и любезни-а те бяха към5-6 човека,психолог,сестри,мисля че имаше още една логопедка.Те ми казаха,че просто няма да мога да я давам по цял ден.Така че ще я дам в градината-моето добро предчувствие не ме напуска,макар ще се спотайва някъде мнооого дълбоко.Но си стои..и чака да се прояви в цялата си мощ! Heart Eyes

# 114
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох как се дразня от такива изказвания  #Cussing out Децата, с които по-трудно се работи, айде някъде по-далеч  Close Нали идеята е точно да са в среда с дечица, които са "по-напред", за да "дърпат" покрай тях, нали това е и идеята за интегрираните градини???
Ето днес и на мен ми ги разправяха подобни, имаше в яслата на Яни тържество по повод завършването и стана на въпрос, дали ще ходим и другата година и аз съвсем коректно им казах, че най-вероятно ще ходим само няколко месеца докато навърши 3г. и после искам да го запиша в детска градина (специализирана). А те (признавам деликатно...) ми заявиха как не било много подходящо, защото в градините си почвали по програма и ако Яни идел по-късно щяло да му е трудно и нямало да може да се адаптира и по-добре било даже да бил с по-малки деца (предишна група/ясла да се подразбира), за да се чувствал по-сигурен и тем подобни глупости...  Как пък в квартала приятелчетата му са чуващи и хем по-големшки и той не се чувства дискомфортно сред тях, ама като стане въпрос за смяна на яслатата, щял да се чувства  Crossing Arms Защото целият проблем е, че не се знае дали ще си съберат група от дечица с увреден слух на тази възраст другата година, ама аз какво да направя, да оставя детето ми да "тъпче" на едно място ли...

firebird , на твое място бих настоявала да вземат Насето в логопедичната, гадно е да им се молиш, ама може да настояваш и без много да е умолително. Мисля си, че колкото и трудно да се работи с него, по-добре да е там, по-засилена е подготовката, пък и му е харесало на милото... То е ясно, че най-добре се работи с по-леките случаи, с по-кротки и възприемчиви деца, ама пък не всичките са такива и нашите като не са, какво??? Аааа-ма-ха...

Валенце, пък за вашата логопедка нямам думи, разбира се, че е най-добре да общува с деца на нейната възраст, ама какви са тези обобщения, които се правят още преди да се започне работа с детето, не мога да си обясня??? По принцип по какъв начин се отразява рехабилитацията на детето се проследява във времето, през което време се работи с това дете. Как може от 2 или 3 срещи да се правят изводи, тежък случай, няма да стане или каквото и да било... Ох, не съм специалист, но не мисля, че е професионално това...

# 115
  • Мнения: 462
Чета тази тема, която се подхвана и вече наистина не знам...наистина ли се случват такива неща2 Аз до сега не съм се сблъсквала с подобни проблеми, защото за Гоги е рано да се говори за обикновена градина все още. Но не мога да не изразя възмощението си от факта, че се отказва законното право на майките да направят най-доброто за децата си. Още повече, че до колкото знам във всяка една нормална детска градина има отпуснати места и за деца със специфични нужди и проблеми. Наистина не знам! Но ми се струва, Валенце, че просто тая логопедка или нищо не разбира или я мързи до дъното на костите и! Много ми е криво, когато чета за тия проблеми...криво и болно...не ни стигат другите проблеми, ами и тия...ама така е...живота си е...айде да не ставам вулгарна...

# 116
  • Мнения: 882
Разбира се, че децата трябва да са с други деца, за да дърпат напред.

# 117
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Отново напомням за протеста!!!Ето специална тема съм пуснала. Моля ви, нека излезем от махленските обсъждания по разни теми в които сме недоволни от държавата и да направим нещо по същество- да подкрепим исканията в отвореното писмо. В следствие на първия протест са започнали дискусии на ниво парламент и правителство по някои от повдигнатите на протеста теми. Имаме шанс да ни забележат и да се съобразят с нас. Моля елате на протестното шествие.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110119.0

# 118
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Днес писах писах и изчезна. После много от Вас са казали някои работи които бях написала, но
това не са:

Валенце, жената е казала, че не е виждала такъв тежък случай, и аз мисля че просто се презастрахова, за да похвалите след успехите на Буби, а не знам дали си чувала за историята
на Хелън Келър, която е станала в началото на миналия век, дете глухо и сляпо, никой не е искал да се занимава с нея, само една жена учителка се е заела и тази учителка все пак е влязла в историята, защото самата Хелън е написала своята история. Много рядко се срещат такива герои, които могат да помогнат на децата ни, а дотогава героите сме ние и трябва наистина да станем и логопеди и психолози - МАЙКИ.

# 119
  • София
  • Мнения: 9 903
Много благодаря за хубавата история,Дороти!
Момичета,извинявайте ако съм прекалила с оплакванията. Hug

Общи условия

Активация на акаунт