Щастие и късмет да ни огреят с юнски/юлски пек 26.06 - 02.07

  • 5 829
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 409
Здравейте  момичета!

Успешна седмичка и от нас!

Вчера моето юначе навърши една годинка! Стана хубав купон! На мен малко ми беше тъжно, като се върна една година назад и като зная как ни "скопосаха" лекарите! И колко неща ни минаха през главата за тая една година! Не зная дали някога ще ми илезнат от главата мислите и спомените около 25.06.2005г.

Дано нещата вървят все по-на дорбе при всички дечица и да сме живи и здрави!

Е поздрви от мен!

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте и от нас  Simple Smile, хубава и успешна седмица на всички!
Ние бяхме на село за няколко дни, толкова рядко ни се случва да можем да мръднем извън София, а тук направо се задушаваме вече  Confused  Не че там си починахме много, то е селото на бабата и дядото на мъжа ми, а бабата е една... по-бетер и от свекърва, ама аз се мъча да не и обръщам внемание  Whistling Важното е, че Яни се повесели, той е ходил и миналата година, но явно е забравил... Остана очарован от животните, влюби се в едно агне и го гонеше и искаше да го яха  #Crazy, голяма радост  Laughing Само му бяха досадни бабите, дето се влачеха на гости и всяка иска да го пипа (той мрази по принцип) и все му викат "дай на баба" и протягат ръце към яденето му, а той ядене не дава  Mr. Green и бягаше от тях... Обаче ни нахапаха бълхи  Sick, видях една върху Яни, направо изпаднах в истерия. Сега сме целите в пъпки (аз и Яни), аз определено съм по-зле. Сърби ме всеки квадратен сънтиметър от тялото, в аптеката нямаше фенистил, ужас... Мъжът ми не е ухапан и на едно място, е не е справедливо...

КераЦудка, да ти е живо и здраво юначето и не се връщай назад, полза няма, само болка. Гледайте напред и много щастливи моменти ви пожелавам!
Наде, толкова мъчно ми стана... Ти си силна и уверена жена и не си позволявай да изпадаш в разни себеобвиняващи се настроения. Представям си каква е обидата, но както беше казала една друга мама, ти стоиш над нея! Само че точно сега си много по-чувствителна и имаш нужда от опора... Никакви съвети не мога да дам, ти си достатъчно трезв и интелигентен човек, за да можеш да изчакаш да заглъхнат първоначалните емоции и да вземеш най-мъдрото решение, което ще е най-добро за теб. И хич и не си позволявай да си мислиш, че не искаш бебчето, може да те е страх, но го искаш и разбира се, че ще го обичаш, нали ще си е твое детенце! Дано се уталожат нещата при теб и да имаш повечко спокойни дни занапред.
svetla bogeva, не мисля, че повръщането е от падането, едва ли ще те излъжат ако си е ударила главичката. Ягодите са си "капризна" храна и може детенцето да са му дошли "в повече", щом си е било адекватно не се притеснявай, по скоро аз на твое място бих я наблюдавала друг път като яде пак ягоди да не се получи подобен проблем...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте в тая слънчева седмичка и от нас!

Ние бяхме за два дни на село, като под ние имам предвид аз и детето, и си изкарахме един чудесен дъждовен уикенд с много спане. Другата седмица ще имаме събор на село и живот и здраве пак ще сме гости на баба ми. Бобо страшно много харесва селския живот и винаги започва да плаче, когато дойде време да си тръгваме, ама няма начин. Самата аз не мога да издържа повече от 2-3 дни селски бит и отново се топвам в обятията на цивилизацията и шума на големия град.

Днес ни беше първият ден в Логопедичната градина. Сутринта Бобо тръгна много ентусиазиран, ама като влязохме в граднината започна да ме дърпа да си тръгваме. А госпожите едни усмихнати, едни милички..Залепиха му едно етикетче на блузката и на раничката и вратата се затвори пред очите на мама. Докато се качвах в колата в ушите ми кънтяха още писъците: "Мамо.." Ей, много плака това дете, ама много..
По някое време се обадих в градината да питам какво е положението и когато чух, че "всичко е под контрол" малко се успокоих. После ми се обади и Дороти ( тя нали е вътрешен човек с авторитет там ) и ми каза, че е наминала покрай детската и всички дечица си били тихи и спокойни. Обаче въпреки желанието ми да го оставя от раз цял ден, госпожата ме посъветва да го взема на обяд днес, та се замъкнах там в 12.30 ч. И излиза едно хрисимо усмихнато ангелче с ръчичка пъхната в ръката на госпожата..Я, това било моето дете. Та сега съм на вълна адаптация в детската. Очаквам и Катя да се включи с мнения за първия ден на Насето в детската градина.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 862
Габи,дано всичко е наред с градината.И нас ще ни тресат такива трески през септември живот и здраве,тогава вие ще давате съвети как да се справяме.
Явно на децата наистина им се отразява добре селския въздух.Е,ние не живеем на село,но пък сме много близо до парка Кайлъка и според плевенчани това е най-чистото място в града.Не зная от това ли ,но откакто сме тук и двете ми девойки спят непробудно по цяла нощ/дано все така да е/.А пък усещането сутрин да се будиш от миризмата на липите и песните на птичките...невероятно е.Май взе много да ми харесва.Мисля,че Сети ми беше писала как и тя е свикнала с живота в по-малкия град и не и липсва шума на София.Бавно,бавно и при мен се получава същото. Grinning

# 19
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас.В темата от миналата седмица писах за мойте перипетий,но със законите шега не бива  #2gunfire Иначе сме добре ,утре сме на настройки и после 2 месеца имат отпуска лекарите.Криси  стана страшна панта..а как се бие..   ooooh!  И поголеми 3-4 годишни как налита само и рита и скубе и удря...Мен ме страх да не го удари някой по главичката и непрекъснато тичам по него...крака ми не остават.  Whistling
Петенце ,не зная откъде са измислили тези глупости да отлагате за другата година...Не им се връзвай.
Йепе предполагам ,че Йоанчо напредва..не съм чела още всичко....т.е. сигурна съм.
 Въобще на всички желая само хубави моменти.. Praynig

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте в тая слънчева седмичка и от нас!

 Днес ни беше първият ден в Логопедичната градина. Сутринта Бобо тръгна много ентусиазиран, ама като влязохме в граднината започна да ме дърпа да си тръгваме. А госпожите едни усмихнати, едни милички..Залепиха му едно етикетче на блузката и на раничката и вратата се затвори пред очите на мама. Докато се качвах в колата в ушите ми кънтяха още писъците: "Мамо.." Ей, много плака това дете, ама много..
По някое време се обадих в градината да питам какво е положението и когато чух, че "всичко е под контрол" малко се успокоих. После ми се обади и Дороти ( тя нали е вътрешен човек с авторитет там ) и ми каза, че е наминала покрай детската и всички дечица си били тихи и спокойни. Обаче въпреки желанието ми да го оставя от раз цял ден, госпожата ме посъветва да го взема на обяд днес, та се замъкнах там в 12.30 ч. И излиза едно хрисимо усмихнато ангелче с ръчичка пъхната в ръката на госпожата..Я, това било моето дете. Та сега съм на вълна адаптация в детската. Очаквам и Катя да се включи с мнения за първия ден на Насето в детската градина.

Аз днес просто трябваше да занеса едни дискове със снимки от зеленото им училище миналата седмица, а от петък не съм вече вътрешен човек. Напуснахме защото вече се записахме от есента първи клас.  Сега малко май ще пообиколим стоте национални обекта из страната и есента с нови сили продължава борбата.

Весела и спокойна  седмица на всички.

# 21
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Здравейте всички   bouquet

И аз да се отчета - "ученика" плакал много, ял само хляб и ябълка (ама той леща не обича, а са имали леща)... и по сведения от "разузнаването" искал да играе на слънце, а не на сянка... и се опитвал да се налага.
Беше много смешен, като се показа на вратата, озърна се, видя ме и ми се метна на врата...
Гушкахме се до къщи, там нападна таратора и ги оставих да се гледат с кака му.
Според мен трудните дни са вторият и третият, защото вече ще знае точно какво следва и къде отива.

# 22
  • Мнения: 4 414
здравейте и от нас:)
Честит рожден ден на порастналите!  bouquet
на учениците - да свикват бързо, а в градината да ги гледат добре и с любов, а мамите да се успокоят!
на Надето - сила и мъдрост! много те мисля, но се въздържам да ти давам съвети - само ти си знаеш кое е добро за вас!  Hug  bouquet

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Хайде и аз да кажа за градината Grinning В петък беше вместо тяхната госпожа, логопедката на групата. Първия ден нещо там се е случило с нея, защото Наталия въпреки, че я познава, взе да се дърпа като я видя. Това ме изненада, защото тя с нетърпение влиза вътре, никакъв плач за мама няма още от първия ден. Е, вътре има тръшкане и щипане, ама това за нея е в рамките на нормалното. Само че този път като си я взех, логопедката беше яко нащипана, а блузата й беше скъсана от ухапване. Confused Ще се наложи наесен да моля директорката да ни смени логопедката, с тази няма нищо да стане. Наталия определено не я харесва.
Днес тръгна с рев за градината, но там като стигна се затича да влиза, посрещна си я нейната госпожа и през цялото време (час и половина Wink) се е държала прекрасно. Ще ходим до петък, и после чак през септември.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте и от нас с пожелания за много усмихната седмица.

Ние сме добре,слава Богу!
Пепи продължава с изпитите,дано да има успех Praynig
Мони все още има проблеми с кръвната захар CryНе можем да достигнем до по-нормални стойности.Два пъти на ден са ниски,два пъти-много високи.Вече незнам.Мисля тези дни да отида пак при докторката и да видим какво ще правим.Аз няколко пъти я питах за друг вариант и тя най-накрая спомена за един вид инсулин,но него трудно го изписвали ThinkingНе знам защо.
Анди е започнал да става доста своенравен.Тръшка се,крещи и се опитва да се налага.Но се надявам да преодолеем този период,показвайки му,че това не е хубаво.

Е,това е от нас засега.
Бъдете щастливи!

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
teddyvas да не ви растат зъби? а ая жега ги мори децата и това е...
а и ако ти покрай проблемите на големите си притеснена - децата са барометър... ДАни е много разстроен от вчера... днес защото се старая аз да съм добре и той малко се кротна...
но страда детето без да разбира точно защо... /не че му правя повече забележки или му се карам - гледам да не си го "изкарвам" върху него/
Та просто исках да кажа, че ако всичко ти идва в повече - детенцето го усеща и ако имате и лошия късмет да никне някой зъб... лелел мале

# 26
  • Мнения: 3 537
Ами аз както винаги забравих че днес започва нова тема и сутринта се отчетох в старата тема. EmbarassedЛека и успешна седмица на всички!Аз сега като мина кръщенето се успокоих и започнах да правя планове за море.Тази година ще ходим с палатка,дано да им хареса,че от четиримата,само аз съм била до сега на къмпинг с палатка. LaughingКаката ми до петък ще бъде на гости при баба си и малкото спи,а на мен ми е скучно .Нямам търпение да се събужда вече,че да поизлезем малко.У нас е много горещо,а ме е страх да оставям климатика постоянно включен,за да не простудя Анелия. ConfusedВие включвате ли климатиците ,когато децата са в къщи? newsm78

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
. ConfusedВие включвате ли климатиците ,когато децата са в къщи? newsm78

Не защото нямам климатик, но няма нищо лошо да се включват, ако са на подходяща температура. Да няма голяма разлика от външната температура.

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Наденце, така те искам  Peace Звучиш ми много, много по - добре!   bouquet

  Габи, да ви тръгне по вода в градината и само хубави изненади от там!

  А на ученика на firebird, по - разнообразно меню  Wink и по - малко сълзи!
  Лека адаптация за дечицата!

  Краси, когато е много топло, пускам климатика докато ни няма, за да охлади стаята. Но като се приберем гледам да го изключвам, че ме е страх да не настине малката. Но и в нашата стая пече слънце само преди обед, така че в повечето случаи жегите се понасят и без климатик.

  Любознателна, не се сърди, ама се изкефих, че Наталката е нащипала логопедката и поскъсала дрешката. Явно си го е търсела... вече така съм се настроила към подобни "моля другарки".

  Ние сме добре, общо взето. Аз работя вече трета седмица без почивка и вече съм гроги, но от следващия понеделник си взимам месец и половина платена отпуска /имам много натрупана отпуска, още от 2003г./ През деня, докато ме няма Бояна е спокойна. Но вечер като се прибера се гушва в мен и плаче 15-20 мин. без причина. А и нощем взе да се буди и да плаче отново, като вика "Мами, мамииии"  Sad явно така си избива напрежението от това, че не съм непрекъснато до нея. Но няма начин... ще изкараме така още 5 дни, пък после ще го мисля.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 262
Искам да попитам някои от вас, които имат досег с невролозите, да кажат и препоръчат някое име при което ходят и са доволни от него. Мислим за педиатрията евентуално, имаме такова направление което май важи само там, ще вземем за утре час! Иначе аз си мислех да отидем при Радославова от Чавдаровата клиника, но там ще трябва друго направление!

Общи условия

Активация на акаунт