Как да изчистя съсипана мивка от препарат за отпушване на канали?

  • 3 872
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 933
Тъй като гледам е полиморфен гранит.Не виждам как ще стане.Директнж водата от чешмата ли пуснахте?

# 16
  • Мнения: 540
Боже ееее.... Ужас. Искрено съчуствам и безкрайно благодаря че сподели, така ще спасиш минимум 1 човек - мен. От години чистя канал директно със сода каустик... Щеше да замине и моята. Наистина питай производителя. Ох получих сърцебиене като видях снимките, честно.
А с какво се чисти тогава канал на такава мивка? Каква да е профилактиката?

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 11:06 от 2109beforeGDPR

# 17
  • Мнения: 11 594
Боже ееее.... Ужас. Искрено съчуствам и безкрайно благодаря че сподели, така ще спасиш минимум 1 човек - мен. От години чистя канал директно със сода каустик... Ще3да замине и моята. А тя е под плот. Наистина питай производителя. Ох получих сърцебиене като видях снимките, честно.
А с какво се чисти тогава канал на такава мивка? Каква да е профилактиката
с това:

Скрит текст:
Спрете се с тези химикали за "чистене", че не останаха сифони и тръби неразядени....

# 18
  • София
  • Мнения: 38 475
Това е препарат със сода каустик, няма как да го оправите. Има едни Поправка на наранени повърхности. Намерете ги във Фейса и им се обадете.

# 19
  • Мнения: 540
E ние да се спрем, Петя Simple Smile То ясно, че ще се спрем, след тая снимка, но що не се спрат производителите ?Simple Smile Аз до сега съм оставала с впечатление, че не създават никакъв проблем. Сега ще имам голямо на ум, но не е ли тяхна работа да ни информират, или го пише, а аз съм го проспала Simple Smile
Колкото до този уред, не си представям, как точно ще почисти пътя на тръбата ми. Не че не си пазя и внимавам, събирам мазнина и не я хвърлям никога в мивката, но все пак, се страхувам да не я запуша и превантивно съм правила прочистване. Сега просто не зная какво би могло да се ползва за превенция.

# 20
  • Мнения: 11 594
E ние да се спрем, Петя Simple Smile То ясно, че ще се спрем, след тая снимка, но що не се спрат производителите ?Simple Smile Аз до сега съм оставала с впечатление, че не създават никакъв проблем. Сега ще имам голямо на ум, но не е ли тяхна работа да ни информират, или го пише, а аз съм го проспала Simple Smile
Ами на производителите работата им е да печелят.
На потребителите работата им като си купят някаква нова стока/уред е да ПРОЧЕТАТ внимателно книжката с упътването и как да поддържат и почистват въпросното нещо. Такива книжки има и за мивките включително. Забелязала съм, че повечето хора, щом си занесат стоката у дома,  захвърлят упътванията, касовите бележки, гаранционните карти и хал хабер си нямат за какво могат да им послужат, а после оревават света.  Забелязала съм го и във форума това нещо: пита за някакъв уред, все едно тук е бюро справки и някой е на заплата да чете и отговаря, но грам не се напъва да потърси информация или пък да си прочете упътването....може мозъкът ѝ/му да прегрее от четене....знам ли?! Ами нека заминават парите в канала. Обикновено, образованието не е навредило на никого.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 883
Че то си е мото - "Ако нищо друго не помага, прочетете упътването" Stuck Out Tongue Winking Eye

# 22
  • София
  • Мнения: 38 475
На препарата изрично пише да се изсипе САМО в канала и то внимателно. После се сипва вода ЛЕКО, от купа или канче, не от крана. По пръските си личи, че не са изпълнили инструкциите.

# 23
  • Мнения: 540
Права си, но за мивката не съм имала указание, да не се почиства по този начин. Нямам дори никакво указание. Но в случая проблемът ми е, че не съм подозирала, че може да се получи такъв ефект, което разбира се, приемам за своя грешка. Затова и благодарих искрено на човека, споделил информацията, за да предпази други хора. Сега ще ида на сайта на мивките, за да видя там дали пише такова нещо. Никой, никъде в магазина не ми каза, а съм ходила поне 4 пъти в различни техни магазини. Ни гък, ни мък, че съществува такъв риск.

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 11:07 от 2109beforeGDPR

# 24
  • Мнения: 11 594
Права си, но за мивката не съм имала указание, да не се почиства по този начин. Нямам дори никакво указание. Но в случая проблемът ми е, че не съм подозирала, че може да се получи такъв ефект, което разбира се, приемам за своя грешка. Затова и благодарих искрено на човека, споделил информацията, за да предпази други хора. Сега ще ида на сайта на мивките, за да видя там дали пише такова нещо. Моята е бланко, водят ги силгранит. Никой, никъде в магазина не ми каза, а съм ходила поне 4 пъти в различни техни магазини, включително големия в Люлин. Ни гък, ни мък, че съществува такъв риск.
How to clean a SILGRANIT PuraDur sink the right way

https://www.blanco-germany.com/en/int/service_3/movies/cleaning_ … granit_sinks.html

https://www.blanco-germany.com/media/media/02_filme/produkte_ima … 921_MP4_1080p.mp4

# 25
  • Мнения: 540
Благодаря за линковете.
И все пак, на сайта, на един от основните и най-големи дистрибутори не пише нищо.
А за дадените линкове - нали не се очаква всички потребители да четат английски.
И дори там, не пише NOT TO USE.... Be careful и от сорта. Или поне аз не видях. Показват, как се чисти мивката, не канала все пак. Очаква да ми кажат, от какви субстанции би трябвало да я пазя, ако има такива, които я нараняват. Както и да е.
Не знам, защо водим този спор.

# 26
  • Мнения: 11 594
Аз определено не споря. Напротив, съвсем доброволно  сложих малко полезна информация.

# 27
  • Мнения: 540
Да приемем, че на мен така ми се е сторило. Визирах мнението Ви, че не си четем указанията и после ревем. В този контекст, посочих, че не откривам указание, нито от покупка, нито на сайто, в което да е видно, че има опасност от такъв вид повреда на естетичния вид.
Когато ми монтираха плота от технически камък, ми оставих 3 листовки с ясно описани течности и материали/съдове, които биха повредили плота. Не само ми ги дадоха, прочетоха ми ги и ми дадоха да подпиша лист, че са ми прочетени и съм запозната с условията за ползване. Ето за това говоря. Точно защото съм от хората, които се стараят да спазват инструкции, четат ръководства, ми стана криво, че за този продукт няма такива. Уточнявам, аз нямам, и не откривам и на сайта.
А когато два индивида имат различно мнение, това не се ли нарича "спор"? Вие казвате, че не четем указания, аз казвам, че няма такива. Simple Smile Peace Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 11:09 от 2109beforeGDPR

# 28
  • Мнения: 11 594
Употребих изразите "На потребителите" и "повечето хора". Не мисля, че някъде конретизирах Вашата личност.
Щом пишете упътвания, вероятно знаете че мивките са стока, която трябва да бъде придружена от упътване за монтаж и експлоатация. Защо е нямало, аз не мога да знам, но пък човек може да си го поиска при покупка и да попита за поддръжката.

# 29
  • Мнения: 40 814
По принцип содата каустик не би трябвало да поврежда каналите. Специфичното за основите е, че са много агресивни към органични вещества (каквито са замърсяванията в канала) и не реагират с метали и пластмаси (специално с ПВЦ). Затова силната основа е идеалното средство за канал и се използва сода каустик, а не сярна киселина например. Обаче има евтини менте китайски сифони, дето уж са от бронз, ама иначе са пълен боклук, и те се разяждат наистина.
Мивките и плотовете от технически камък са направени от натрошен кварц и смоли. Е, тези смоли не се обичат с основите и затова не трябва да се събират заедно.

Иначе - какви са тези канали на мивки, които се запушват редовно? Shocked Мивките си имат цедка и което мине през цедката не запушва тръбите. Ако случайно попадне нещо запушващо, то канал на мивка се отпушва с развинтване на сифона отдолу.  И никога не се излива в мивката разтопена мазнина, защото застива в тръбите и ги запушва. Ама ако някой е глупав и го направи, стига само да кипне чайник с вряла вода и да налее канала, отпушва се веднага. Няма нужда от сода каустик.  Изобщо, за мен содата каустик е за канали на санитарни помещения, където се натрупват косми и пяна и правят тапи, но за кухни newsm78

Общи условия

Активация на акаунт