Фигурно пързаляне - 9

  • 50 670
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 179
Жан-Люк мога да го гледам и в 6 танца, ей така сам. Уникум.
По-точно не може да е казано, и поздрав с една снимка, а и няма как да не споделя хитовата снимка от турнира



# 646
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Като сме на Жан-Люк Smile  https://i.yapx.ru/L5S1n.gif

Каори милата тоз момент май го съкрати на СП. С такова впечатление си останах от там. Тук се надявам да "мине" целия съдийски корпус както си трябва  Wink

Аз тепърва ще подхващам втория ден, начело със спортните.
Кратките спортни дуети.
В навалицата на СП а и това че тя бе не много добре подготвена, ясно защо и как, някои неща пропуснах и да забележе и да отбележа. Тук само 6.
Lori-Ann MATTE - Thierry FERLAND смътно помня че съм ги виждала на ЮГП серията. Дует с добра антропометрия, оставиха ми добро първо сеньорски впечатление, много добър синхрон на любимия ми елемент в кратката, да дерзаят.
Алекса -Брендън този път скочиха паралелно май сравнително по-близо, после обаче пък изхвърлянето се обърка. Нека се нагаждат, да ги видим живи здрави идния сезон след м/усезона, който за всички се надявам да бъде по-ползотворен от предишния.
Хамон - Стрекалин този път в съвсем друга светлина се показаха. На СП трите френски дуета направо ме подразниха като показано още на кратката. Ето че могат. С това сносно изпълнение се сетих за такова им и на някой от етапите им в ЮГП. Да запомнят днешния си PB старт. Браво вече.
Рику-Риучи като изключим падането на скока  останалото много добре като за тях. Нека трупат такива изпълнения пред съдиите, да видим как ще се получи волната с всички там трикове събрани на куп. Туй реплика към треньорите им, сетих се от снимките им Wink
На СП в навалицата не обърнах голямо внимание на Никол-Матео, виждах ги за първи път в сезона, не ми е попадало интервю с тях, не погледнах и картината за тях от италианските стартове Blush назад в сезона. Не знам историята на тази програма но я интерпретирам и като трибют и като послание  за реалността. Добре се получи. Като презентация и общо по-добре от предишния старт.
За десерт Мишина -Галямов. На скока в реално време въобще не забелязах "творчество", от коментатора чух че е двоен и се Thinking . Ето, ако ISU си спазваше "локумите" за GOE при такъв ефект, чак да не се забележи от мен простия зрител, не трябва да снижава силно .....Хехе, ама те тез локуми ги разтягат според зависи......Останалото си бе екстра с настроение и без напрежението от СП. Галямов видно е дошъл на себе си след .... Smile . Чакам и волната така разкрепостено да си изпълнят и да сложим общо с 6-е дуета точка на спортните дуети за сезона.
Като цяло приятна 6- а. Мда.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 09:22 от Шошулчо

# 647
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Волните танци изгледани. В първата група приятни танци, стараха се според възможностите си. Във втората група се получиха 3 чисти и силни изпълнения. Браво.

Волните мъже я караха видимо на сетни сили и воля. Голямо творчество падна и им е напълно простено. Но при повечето пък се получиха по-добри презентации от колкото на СП. Това е и плюса за мен на този старт, така че финално доволна от тях.
Нам все пак събра каквото има към момента. Даниел ме въвлече в програмата си, даже не внимавах какви ги върши скоково, него след кратката направо ме бе страх в началото да го гледам,  пък той взе че..... герой голям. Шома каза че е с нови кънки, простено му е  всичко което "натвори" двата дни, нека си ги разработва, нещо като 3А-4Т с тях пробва. Фа се стара, има някаква положителна промяна в него, да продължава в това направление, правилно е.  Семененко видян, своя каторжен дан изпълни, дано след тези 2 последни му старта малко се разкрепости но едва ли. Роман "натвори" обилно. Михаил се постара този път в презентация повече от колкото на СП . Но умора и последна воля явно пак взе да мисли от средата нататък и ... Кевин и Джейсън със сетни сили.  Юзу и Нейт любопитно "творчество" направиха Smile , за мен от дивана пред екрана бе забавно, но ясно че тук гледаме творчество с камара сложни скокове. Без думи. Безподобни.
Съдиите нещо попрекалипа със sb - тата, не при един и двама. Туй не ми хареса.

Аз бавно и славно се туткам Blush . Приключих втория ден. Ами така де. Не бързам да финализирам сезона.

# 648
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
Съдиите нещо попрекалипа със sb - тата, не при един и двама. Туй не ми хареса...
 
Точно същото ме подразни, голямо поощрение, голямо чудо... хем гледах отгоре отгоре с мишката. Имаше и хубави изпълнения де, но на мен честно казано нещо ми дотегна. Чудя се от съдийството ли, от ненормалността на последните два сезона ли... от що ли. Дотегнаха ми и програмите, сякаш все едно и също гледам... не знам, вероятно повредата е и в моя телевизор. Та, слагам точка аз на сезона и очаквам новия, все пак ще е олимпийски, дано се отприщят малко Simple Smile
Вие усещате ли някаква криза във фигурното или аз си втълпявам?! Изобщо нямам претенции да съм разбирач, но гледам от доста години и сякаш толкоз досадно не ми е било никога.

# 649
  • MJF
  • Мнения: 8 590
То на WTT му се носи славата на "турнир за sb " но имаше няколко момента доста нагли в това отношение, ни маски ни каски ми попречиха да ги видя.

Ами и ние се уморихме от цялата тази каша, хем тя ще продължава още.

Още не съм почнала третия ден на WTT, после следват волните спортни по някое време, но мога да обобщя че имаше все пак не малко фигурно този сезон предвид ситуацията. И при това с достъпна картина. Имаше и не малко нови неща които видяхме. Да похваля фигуристите че останаха мотивирани над очакванията ми, намираха и сили и желание за това. Пожелавам им малко по-нормален следващ сезон.

При мен в криза са танците. Колкото повече ISU дезертира от патерна, такъв какъвто аз простосмърния мога да го видя/различа и по този начин все пак състезателно да погледна на набора дуети на леда. Това към момента стана невъзможно и гледам "на сляпо" цял ритмичен танц и трябва да се задоволя с мнението на съдиите. А това меко казано за мен е абсурд Mr. Green, докато не вземат да съдят като хората със системата си. Та така , прогресивно последните 3 години танците при мен удариха почти дъното. Това на фона , че преди това сядах да ги гледам с желание, а сега се навивам предварително за да сторя това и като го направя или ги гледам на запис с големи паузи или ги "минавам" разсеяно като фон докато правя нещо друго.  При такъв "аморфен" ритмичен танц за мен разлика м/у него и волния няма. За мен простосмъртния зрител.
От няколко сезона имам проблем с дамското пързаляне пак заради ISU. Линията която наложиха и ми толерират художествена гимнастика на лед, на мен съвсем не ми допада. Чакам търпеливо да отмине и да се върнем към фигурно пързаляне.
С другите 2 дисциплини проблем нямам.
Туй може да се ползва като справка за треньорите Smile  

За американския отбор на WTT
Видях че руския отбор нейсе е спечелил, италианския с приз за шоуто, японския отбор пак с медал. Всички доволни Smile . То Барбара само какво струва в K&C зоната редовно а този път имаха и помощник , името му не знам въпреки че ми е познат по физиономия, от тяхната федерация.
Волните спортни дуети:
Алекса -Брендън не трябва да губят точки по този начин на спиралата. Хайде този път умора и сие но....не трябва. Имат си достатъчно задачи с всички скокове.
Миура-Кихара затвърдиха доброто впечатление. Но трябва някак си по-балансирани към Кихара програми, не всичко сега и наведнъж. Към края видно нещо му и стана, видя се добре под ъгъла който снимаха последната минута. Гледайки ги този сезон мърморя риторично "къде бе този състав на дуета до сега, Кихара вече не е никак млад, а чак сега има видим "вкус" към делото си на леда" . Еххх
Никол-Матео уморени, със сетни сили и живец, бавно. Този път Матео повече отговаряше за грешките.
Мишина -Галямов поставиха точка на този сезон в спортните дуети. С Фреди добре се получи така тоз финал. Доволна.
Иначе какъв сезон се получи за тези двамцата?! Още в самото начало на м/усезона смениха треньорски щаб. 2 нови състезателни програми. Участваха къде ли не , доста стартове натрупаха. На тях бяха относително много стабилни. Тъй като гледах повечето от тях мога да кажа , че пробваха  различни неща технически тук таме а и тренираха презентация и интерпретацията. Завършиха сезона с титла световни шампиони. И сега пак се сещам за "номера" на ISU и се Satisfied Mr. Green . Дано отпочинат добре и най- вече отърсят всякакви излишни мисли от себе си и започнат идния сезон на чисто , здрави и успешно. Да видим.

Аз докато стигна до галата има време. Но видях че съм геоблокирана в ютуб за нея. Алтернативно ако има и други мотаещи и мързеливи се като мене Blush

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 09:36 от Шошулчо

# 650
  • София
  • Мнения: 179
Сезонът едва свърши и започнаха бомбите
VANESSA JAMES AND ERIC RADFORD TO COMPETE IN PAIRS TOGETHER

# 651
  • Мнения: 269

Супер новина, много се радвам за Ванеса! Пожелавам им успех в олимпийския сезон!

# 652
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Точно мърморя, че не ме оставят спокойно да си догледам WTT. А почнаха хайповете в м/усезона.  Mr. Green

Нееднозначно и подозрително се отнасям към това начинание. Защо? Защото помня много добре скорошния казус. Когато Теса-Скот обявиха завръщане на състезателния лед колко канадски танцови дуета увесиха "кънките на пирона". Не искам даже да се сещам.
Този път се надявам на повече хладнокръвие но туй моето е утопия, отчитайки сегашната чрезвичайна ситуация, ситуацията с фигурното в Канада и още една камара фактори начело с неясното близко бъдеще. И пак ще се броят пилци на канадския фронт. И Tired и Sad
А иначе щом са решили нека са пробват Ванеса и Ерик , тяхно право , лошо няма. Но нито един от тях не е Альона. Надявам се ISU да прави таз разлика. Имам предвид съдиите. Ако въобще се стигне до там. Туй е несериозно ако ОИ се проведат идния сезон. Ако вземем за пример друг скорошен дует- Алекса-Брендън, те все пак имаха този сезон, имаха своите стартове, вкл. и големи. А тез......

Аз изгледах волните дами. Каори, Брейди, Лиза и Анна герои. Със сетни сили.  Събраха се. Рика стара волна показа. И тук фиаско със sb-та голямо Mr. Green
Италианските дами да се готвят за Небелхорн.

Ангелина Туренко видяхме вече като треньор в италианския отбор в екипа на Магри на СП.
Рафаел - въпреки заглавието интервюто е читаемо, споко.
Rebecca Ghilardi and Filippo Ambrosini
Loena Hendrickx
8 things we learned from the figure skating season ahead of Beijing 2022
Хе, хе, сега видях церемонията по награждаването на WTT. Този сезон се разнообразявахме с какви ли не церемонии. И тук се получи забавно Smile . Да поживеем и дочакаме стандартно- протоколните а не този хаос. Smiley
Гледайки Никол и Матео на СП и WTT мисля че и тук промърморих , че ми липсва интервю този сезон с тях на разбираем език и воала, по поръчка от Маша. Smile видеоинтервю. От толкова време са на сцената, а аз в предишния м/усезон гледах в архива старт на който  Никол е с  предишния ѝ партньор, че неусетно се натрупаха толкова оли-цикъла за тях. И те от големите ветерани.

Последна редакция: чт, 22 апр 2021, 08:40 от Шошулчо

# 653
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Още не съм догледала галата на WTT но така и така сме в етапа на галите. На руския и японския фронт си има такива. Другите страдат по това , та чак и нов дует сформираха Wink
Юзу

Малко за танците:
Creativity in Motion
Truesdell brings cultural richness to ice dance

# 654
  • София
  • Мнения: 179
Дали не ни е дошъл редът?

# 655
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Ние идния сезон сме с ЮСП нали? За него сме през 4-и години Smiley
За нещо по-голямо знам ли Thinking
М/Усезона почна с Мегън-Ванеса-Ерик, продължава с Тарасова- Морозов, ......да видим какво следва. Някак си не обичам много шум в предолимпийски м/усезон. Но какво да се прави Thinking

Не знам какво и  що с чрезвичайната ситуация но по-голяма пауза с юньорите ще е по-пагубна. Макар че ясно че те са най-проблемните, предвид че са малолетни и от там нататък всичко с документи, логистика и сие специфики. Thinking

# 656
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Е какво?! Прочетох че Трусова пак при Тутберидзе.  Цирка продължава на руския дамски фронт. Tired

Неизтрити в тубата 2 изпълнения на Уакаба Хигучи с програмите ѝ за следващия сезон https://www.youtube.com/channel/UCxqoHdAYpS5dUeigmDYpxYg Видях минлата седмица Шома с болерото му.

В общи линии от обявените програми за идния сезон виждам много рециклиране и "вечните хитове". Много.Да бях съдия щях да им поставя дидакшъни поголовно а на тези направили нови програми и не с вечните хитове бонуси. Туй съвсем сериозно.

# 657
  • MJF
  • Мнения: 8 590
От тук от там по нещо:
Сатоко Миахара нова програма.
От ISU сайта Нам Нгуен и Синицина - Кацалапов .
От и за Нейтън  
https://www.sports.ru/tribuna/blogs/landofall/2917642.html
https://www.buzzsprout.com/1587631/8448545-icy-blue-nathan-chen
https://www.sports.ru/tribuna/blogs/landofall/2918328.html
Видеоинтервю на Дейв - Джени с John Nicks
Кадри от тура на Мао Асада , който е на път да приключи https://www.youtube.com/watch?v=EOVv1kZd6oI

От Фладе за Tuktamysheva и  Evgeni Semenenko

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 15:56 от Шошулчо

# 658
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Ретроспрективни четива и 2 видеоинтервюта:

Видеоинтервюта от Маша с :
MAÉ BÉRÉNICE MÉITÉ
Kirsten Moore-Towers and Michael Marinaro - тук в началото малко се поизложи водещата като без причинно следствена връзка сравни танци със спортни дуети ooooh! но нататък ми бе интересно. Кирстен ми припомни детайли които помня че съм видяла но така ретроспективно и подробно.... Напълно ѝ съчуствам за липсата на повече късмет в спортната ѝ кариера до тук. Вярно е и че от 2 сезона , хм вече 3, силно мърморя за съдийството на тяхния туист с Майкъл.

Molly Cesanek and Yehor Yehorov
Felicia Zhang
Shoma Uno - Reflects on World Team Trophy
Hanyu - Takes a Fresh Approach
Benoît Richaud – A Creative Force
Чух и видеоинтервю с Аратунян . Бавно и на малки дози тъй като не си е избрал ресурса. Типичния Рафаел , така че не го предлагам.
2011 Junior Final – Then and Now

Евгения Тарасова - Владимир Морозов

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 23:06 от Шошулчо

# 659

Общи условия

Активация на акаунт