Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 21 119
  • 743
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Що, би трябвало, ако се чувства момче, да се кефи безкрайно, че са го пуснали в женската съблекалня!

# 481
  • Мнения: 36 492
Наистина е така, но тя/той явно се бори за "равенство" (или не знам какво - не го разбирам).

# 482
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Наистина е така, но тя/той явно се бори за "равенство" (или не знам какво - не го разбирам).

Скрит текст:
Това никой не може да го разбере. И те самите не го разбират, защото е проява на когнитивен дисосанс пар екселанс.

# 483
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Много куцо беше около приятелката.

# 484
  • Мнения: 36 492
Догледах Сабрина 2; миналата година написах, че сериалът като цяло ми е интересен, но не харесвам никого от персонажите (може би някои малко повече от другите, но това не значи нищо - нямам любимци, освен Салем). А най-малко ми харесва Сабрина (и като външен вид, и като характер не ми допада).
Някои мисли за сезона:
Скрит текст:
Сабрина е толкова тъпа, че през цялото време не разбра какво се случва - Лилит победи "от-до".
Трябва да приемем, че Лилит е добра, защото съживи учителката?! А директорът и годеникът вероятно не заслужаваха да бъдат съживени, защото са мъже... Американският феминизъм е изключително отблъскващ и извратен.
За съдбата на Сатаната - винаги съм мислила, че злодеите, които само изнасят речи и заплашват, но в крайна сметка не убиват никого, си заслужават да бъдат победени Smiling Imp
За лелите: в първи сезон Зелда беше толкова влюбена във Фаустус, че в един епизод дори си фантазираше, че той е Сатаната (с комичен оперетен аутфит). Сега изведнъж се оказа, че никога не го е харесвала особено - да бе да...
Хилда е прекалено непривлекателна за Алесандро Джулиани (актьорът, който играе д-р Церберус). С директора по-си отиваха.
Развалиха образа на братовчеда Амброуз.
За Пруданс и гадните й сестри не ми беше мъчно изобщо. Също и за останалите от вещерското общество - имаха твърде много отблъскващи ритуали, за да мога да им симпатизирам.
Приятелите на Сабрина - обратът с Никълъс не ме изненада (но не вярвам, че е се е влюбил в нея) - никой, освен смотаният Харви не би могъл да приеме сериозно смотаната, но затова пък деспотична Сабрина.

Премисът на трети сезон е абсолютно нелеп - Лилит й даде силите й с една целувка и може да ги вземе също толкова бързо. Само дето това е детски хорър сериал и силите на персонажите не са консистентни.

От цялата работа най-доволни останаха Ню Йоркските сатанисти, които получиха 50 милиона долара заради това, че създателите на сериала използваха копие на тяхна статуя Joy Sunglasses

# 485
  • Мнения: 36 492
Джон Хам и Дейвид Тенант промотират Добри поличби във видео, в което отговарят на най-търсените въпроси (в Гугъл) за себе си:
Скрит текст:


Изгледах пилотния епизод на сериала - общо взето става, старали са се да прилича възможно най-много на книгата, но има нещо, което го прави театрален. Нараторът също стои малко странно - в книгата е нормално да има разказвач, но в сериал.... Има и някои промени, естествено - не големи, но ако човек е чел съвсем наскоро книгата, правят впечатление. Образът на Джон Хам е изцяло нов, но тъй като го харесвам, ми е все едно.

Махнали са нещо от сюжета, което много ми харесва - един диалог - Кроули убеждава Азирафел, че вечният Рай е непоносимо скучен, е значително съкратен в сериала, докато в книгата той изглежда така:
Скрит текст:
— Само си помисли — продължи безмилостно Кроули. — Знаеш ли ти к’во е вечността? К’во е вечността, знаеш ли? Искам да кажа, ти вечността знаеш ли к’во е? Значи на края на вселената има една голяма планина, разбираш ли, цял километър и половина висока, и на всеки хиляда години едно птиче долита…

— Какво птиче? — попита подозрително Азирафел.

— Ми т’ва птиче, дето ти казвам. И на всеки хиляда години то…

— Все едно и също птиче през хиляда години?

Кроули се поколеба.

— Ами да — рече той.

— Ега ти дъртото птиче.

— Добре де. Та на всеки хиляда години това птиче долита…

— Докретва…

— … долита чак до тая планина и си точи човката…

— Я задръж. Т’ва не може да го бъде. Оттука до края на вселената има сума ти… — ангелът направи широк, макар и лъкатушен замах, — сума ти нищо и никакво, момчето ми.

— Но все пак то си долита там — настоя Кроули.

— Как?

— Няма значение!

— С космически кораб например — предложи ангелът.

Кроули поомекна.

— Ми хубаво — рече той, — щом така ти харесва. Та както и да е, т’ва птиче…

— Само че нали си говорим за края на вселената — продължи Азирафел, — значи трябва да е от ония космически кораби, дето, като стигнеш края, излизат твойте потомци. Значи трябва да кажеш на потомците си: „Вижте к’во, като стигнете до планината, трябва да…“ — той се поколеба. — К’во трябва да правят?

— Да си остри човката на планината — рече Кроули, — а като полети обратно…

— … с космическия кораб…

— … след хиляда години се връща и пак прави същото — побърза да каже Кроули.

Последва миг пиянско мълчание.

— Бе толкоз много усилия зарад едното подостряне на човката — заразмишлява Азирафел.

— Слушай — настоя Кроули. — Става въпрос за това, че когато птичето изравни планината със земята и нищичко не остане от нея, тогава…

Азирафел отвори уста. Кроули беше наясно, че се готви да изтърси нещо по повод относителната твърдост на птичите човки и гранитните планини, и бързо се юрна по-нататък.

— … ти няма още да си догледал „Нотите на живота“.

# 486
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ох, много е як тоя диалог.

Направо се пукам от смях.

# 487
  • София
  • Мнения: 27 181
Най-накрая изгледах Орвил.
Като цяло по-слаб сезон от предния, но пак си беше добър. Имаше единични много сили епизоди, които вдигнаха доста високо стандарта на шоуто и чак ме изненадаха приятно. Със сигурност ще гледам сезон 3.
Последния епизод ме издразни малко. В смисъл винаги ме е дразнило когато лошите стрелят и не могат да уцелят добрите, обаче когато стрелят по маловажните добри, т.нар. статисти винаги уцелват.  Laughing ooooh!
и това с дъното на Марианската падина бе глупаво. Кораба си стои на дъното и нищо му няма, че даже хангара беше отворен, че да си влезат като в хола си. Моля ви се...
Да, НФ е, комедия и пр. но се дразня сериозно.
Иначе това с манипулирането на времето бе добре измислено, обаче отдавна ми втръсна. Нагледах се на времеви линии и парадокси. Надявам се, че бяха до тук в шоуто с тези неща.
И ако може да си пожелая в следващия сезон по-малко да дават за душевните терзания на Бортус и хипер дразнещия му съпруг. Отвратителни са. И да спрат с евтините пропагандни епизоди, защото не пасем трева и не сме идиоти.  ooooh!

# 488
  • Мнения: 36 492
Малко ще се повторя, но ти сигурно не си чел спойлерите от преди, така че няма значение:
Според теб, имаше ли смисъл в това, че алтернативната Кели не е казала на никого за инвазията на кейлоните? Мисля, че е могла да предотврати цялата трагедия и без да издава нищо за личния си живот...

За Бортус съм напълно съгласна, но има и хора, които го харесват. За мен неговата раса е по-лоша от тази на крил. Онези са гущери религиозни фанатици, но като изключим това, са като хората, докато сънародниците на Бортус са изключително екстремни в много отношения. Даже разводът се случва като единият партньор убие другия Astonished

# 489
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За Поличбите - моля за инфо:

Защо Адам и Ева са чернокожи?

# 490
  • Мнения: X
За Поличбите - моля за инфо:

Защо Адам и Ева са чернокожи?

Сириъсли?!?!?
1. С пропагандна цел
2. Има такава теория, че човечеството е дошло от Африка.
Но все пак говорим за библейски сюжет, а там чернокожите са с ясно означено потекло - синовете на Хус, който е син на Хам, който пък е син на Ной. Т. е. доста след Адам.
Така че по-скоро е 1., с пропагандна цел.

За Орвила, според мен всичко е в сатиричен план - и тия изцепки с Бортъс, и до болка втръсналите клишета от НФ въобще. То и борбата на еманципираната моклус-ка беше една такава....ами Доли Партън, представете си, моля! Grinning

# 491
  • Мнения: 36 492
Аа, това го казаха още докато течаха снимките на сериала)) Защото (според науката) животът е възникнал в Африка.
Скрит текст:
В книгата нищо не се споменава по този въпрос(всъщност, за никой от главните действащи лица не пише да е чернокож, а накрая изрично пише за един американец, че е негър (в българския превод е използвана тази думичка, не знам как е в оригинала). И освен това не е сигурно дали наистина животът е възникнал в Африка (има по-нови хипотези).

# 492
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Трябваше да ги представят като Адам и Ева в Сикстинската Капела. Така щеше да е много по-яко.


Скрит текст:


Или пък като Йеронимус Бош:

Скрит текст:






Те не знаят, къде е възникнал животът. Нито пък знаят, как.

Не знам, как на хората не им писва да им пробутват всякакви чернокожи персонажи.

Адам и Ева са юдейска концепция. В Африка има евреи, но не става въпрос точно за тия племена.

# 493
  • Мнения: 36 492
Между другото, май целият сценарий е дело на Гейман, така че той е отговорен за промените.
Аз все пак ще се радвам сериалът да има успех, защото тогава ще има още адаптации по Пратчет. Знам че и те ще са политкоректни, но ще се опитам да го понеса.

# 494
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Теорията май си я приеха и доказаха даже, че човечеството произлиза от Африка

Общи условия

Активация на акаунт