Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 21 157
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 36 605
Това е официалната, да, но по нашите земи има по-древни останки, а ние не сме в Африка. https://www.24chasa.bg/novini/article/6236802

И защо на хората с африкански произход им харесва Адам и Ева да бъдат представяни по този начин - фактически ги изкарват по-малко еволюирали?

# 496
  • Вестерос
  • Мнения: 38 285
Има някакъв нов сериал в замунда

Swamp Thing

# 497
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Сори за офф-топика, но на тия т.нар. доказани теории вярвам точно толкова, колкото на доказателството за съществуването на Хикс бозона, на теорията на тъпите струни и т.н.

За мен, истината е, че всъщност не се знае.

И какво, по дяволите, общо имат Адам и Ева с доказателствата, че животът е възникнал в Африка? Едното е мит и легенда, а другото е нови открития в науката, които може би, и вероятно, не са последни.

# 498
  • Мнения: 36 605
Според мен, това е представата на екипа за остроумна шега.
В книгата има друг тип шеги, но те са си 100% на Пратчет(личи си по стила) и като нищо може да са изрязани. Сега четох интервю на Гейман в което обяснява, че е разделил сюжета на равни части, които да бъдат представени във всеки епизод и тъй като Кроули и Азирафел почти изчезват в един момент (и стават малко по-активни накрая), той е дописвал сцени за тях. Както и предположих, след като видях трейлърите - това е тяхното шоу, въпреки че в книгата не са чак толкова централни...
Скрит текст:
Май съм болна (мразя да боледувам през лятото) - сега ще гледам още серии, вместо да изляза някъде...

# 499
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Мене много ме кефят шегите с религията и митовете. Но това с Адам и Ева не ми прилича на такава.

М/у другото, и Геймън има подобни готини шеги в Американски Богове.


По-яко щеше да е да направят Адам бял, а Ева черна ... или обратното.

И когато Кроули и Азирафел ги виждат да се учудят ..., но после да махнат с ръка.

Ама това са си мои смешни фантазии.

# 500
  • Мнения: 36 605
Изгледах Добри поличби - с едно изречение - книгата ми харесва много повече.
Англичаните имат смешни сериали - особено от близкото минало, не си обяснявам защо напоследък станаха толкова задръстени...

# 501
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз изгледах само първа серия и предимно се любувах на Тенант и Шийн - много ги харесвам. Обаче гледах без субтитри и диалога ми се загуби. Явно ще изчакам сутитрите и ще гледам всичко накуп.

# 502
  • Мнения: 11 321
Докато гледах Поличбите, си мислех, че Дейвид Тенант нямаше въобще нужда от тия смотани лещи. Той има достатъчно демонично излъчване и без лещи. Много ме впечатли като Скрауч в Хари Потър.
Още съм на 1.серия

# 503
  • София
  • Мнения: 27 276
Петя, не бях чел спойлерите, но след като изгледах епизода се върнах и ви изчетох.
Съгласен съм с теб, че е гаф. Тя през цялото време е знаела, а не е казала нищо или поне това ние разбрахмне по начина по който ни беше поднесено.

# 504
  • Мнения: 36 605
Това ми излезе в преференциите в Ю тюб:



(Бих го сложила в общата тема за сериалите, но не мога да я открия без да има нов отговор - става много трудно с търсачката. Сто пъти натиснах бутона за следване и не става, и не става...)
Сериал на Рон Мур - миналата година май го коментирахте - участва главният от Карбона Simple Smile
 https://www.imdb.com/title/tt7772588/
Има лек елемент на фентъзи (алтернативна история или т.нар. историческо фентъзи). Не успях да открия премиерна дата.

Между другото, свалих си филма Watchmen, но не ми остана време да го гледам, заради Поличбите... При всички случаи ще стане скоро Simple Smile

# 505
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да да, това е което чакахме на Мур с Джоел.

Айде да излиза вече.

Кажи как е Watchmen-а, че май очакванията са високи.

# 506
  • Вестерос
  • Мнения: 38 285
Общата е винаги горе в под форума , влизаш в него и се вижда веднага. Интересно изглежда.

# 507
  • София
  • Мнения: 27 276
NOS4A2
https://www.imdb.com/title/tt5194792/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

На AMC. Излезли са епизодите, а нашето AMC започва да излъчва по 1 епизод седмично от този четвъртък.

# 508
  • Мнения: 36 605
Ето и един тийзър на нов сериал с Орландо Блум и Кара Делевин, премиерата е на 30-ти автуст:



От този тийзър не се разбира нищо съществено, потърсих инфо и не съм сигурна, че ще го гледам...
Сериалът ще се състои от 8 епизода (които ще излязат наведнъж) и е викторианско фентъзи. Разказва се за феи-имигранти (да:rolling_eyes:), които страдат в човешкото общество.
Има и криминален елемент, ето подробности: https://tvline.com/2019/06/03/carnival-row-premiere-date-orlando … -cara-delevingne/

П.п Орландо Блум е остарял и е заприличал на Майкъл Фасбендър))
 

# 509
  • Вестерос
  • Мнения: 38 285
Хммм да не е някакво продължение на Пенито

Общи условия

Активация на акаунт