Паническо разстройство - 35

  • 43 575
  • 723
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 16 691
Също ми се завърнаха всички болки в кръста и тялото.

# 496
  • Мнения: 134
Ivankaka по мнението на психоаналитика, който посетих деанксита не е лечебен. Само подтиска симптомите. Така че търсете помощ.

# 497
  • София
  • Мнения: 16 691
Като например каква помощ?
Факт е, че от него се чувствам добре.

# 498
  • Мнения: 134
И аз се чувствах много добре, а сега след спирането поради бременност съм съсипана. Не излизам, трудно си поемам въздух. Затова потърсих помощ в хомеопатията заради бремеността и при психолог. Проблема е доста сериозен не разчитайте на деанксита, при мен сериозно навреди след срирането.

# 499
  • Мнения: 1 372
Още се смея как 20 годишна нахлувам в гинекологичен кабинет и казвам, че имам рак. Имах топче на големите срамни устни. Лекарят нищо не каза, прегледа ме, аз само - рак ли е, рак ли е. Той нищо не казва. Даде ми рецепти и си ме изпрати. В моето съзнание ракът беше в последен стадии и имах разсейки даже и в мозъка. Докато накрая това топче се пукна и аз се смях и ревах на себе си как съм изглеждала в кабинета. От тогава хипохондрията ми изчезна Simple Smile
Имам среща. Нещо ме стегна. Не съм такава да се притеснявам, но сега ми идва да се завия с юрганчето през глава и само да рева.
Не, дава пример, изкъпвам се, наконтвам се и напред към гаджето Simple Smile
Само така, Джери. Хайде по-позитивно. Времето е страхотно. После ще разказваш. Майната им на ПР и ПА и ....

# 500
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Как сте днес хора, аз съм нещо като шутиран гълъб... Високо кръвно, ускорен пулс, изобщо ми е мн гадно.

# 501
  • Мнения: 1 372
Ми аз си се влача. Всяко нещо правя с голямо усилие. Къде е тая енергия.... Проблема с работата ми не ми дава мира.  Главата ще ми се пръсне. Как искам така да не ми пука, ама хич да не ми пука. То пък такова мислене.... 😟

# 502
  • Мнения: 40
Аз цял ден съм със сърцебиене и на Валидол - отдавна не ми се беше случвало

# 503
  • Мнения: 4 406
Кокошките са ми изтрили поста с вчерашните изживявания с онези двамата
Пък сега съм на хотел с трети.
ПА, ПР, СФ к'во беше.....📣

# 504
  • Мнения: 7
Ivankaka по мнението на психоаналитика, който посетих деанксита не е лечебен. Само подтиска симптомите. Така че търсете помощ.
те всички антидепресанти само подтискат симптомите иначе до  сега щяхме да сме излекувани,поне деанксита няма странични ефекти

# 505
  • Мнения: 1 372
Аз пък с тоя ципралекс.... Хем тепърва месеци ще го пия и пак го мисля как ще го спирам. Като чета колко е трудно. Добре ми е от него, ама като го спра ако всичко почне пак отначало. Той деанксита е по слабичък и пак няма спиране....☹️. Иначе как сте днес?

# 506
  • Мнения: 1 782
Добре ми е от него, ама като го спра ако всичко почне пак отначало.
Сали,  цитирам теб, но за всички нас се отнася написаното по-долу. Лично за мен промяната е лекарството за ПР.
Има голяма вероятност да започне пак отначало, ако само се разчита на хапчетата.
Нещо в живота ни е довело до тези състояния и ако нищо не променим (работа, връзка, нашите собствени виждания) - няма как да се махне ПРто. Хапчетата са патерица и се пият, за да можем да влезем в релси и да започнем промяната. Много пъти сме го коментирали в предишните теми.
Точно по тази причина е хубаво да се ходи паралелно и на психотерапевт, за да може да се изчисти проблема, а не само да се подтиснат симптомите.
Много е трудно човек да промени себе си, но на мен това ми помага в борбата.
Мой приятел тръгна на психотерапевт и започна АД. Доби малко смелост и започна промени в живота си.  После си спря хапчетата като пич (по схема естествено) и се отърва от ПРто. Симптоми на отнемане почти нямаше, само леко чувство на тревожност за седмица.
Скрит текст:
Ето малка насока за променяне на себе си. Ще сложа този линк, защото много добре са описани изкривяванията. Не правя реклама на психолога, тъй като дори не познавам жената. Simple Smile
Като ги прочетох за пръв път - ами 14 от 14 при мен....
http://www.psihologdobreva.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1 … 0%BD%D0%B5%D1%83/




# 507
  • Мнения: 134
Dara77 много сте права. Помощ от психоаналитик трябва, а и помощ от нас самите също. Трябва да мислим позитивно и да си го повтаряме. Все пак един живот живеем защо да не бъдем щастливи и пълноценни.

# 508
  • Мнения: 1 372
Леле... Разпознах себе си в повечето точки изредени в статията. За сега промяната която преследвам е смяната на работата, защото тя ме докара до тук, както и един здравословен проблем. И се успокоявам че като стане това всичко ще се оправи... но дали .А промяната в мисленето,  тя е най-важна, но и най-трудна. Защо изобщо живота трябва да е толкова труден, сами ли си го правим , хора? 😕

# 509
  • Мнения: 925
Здравейте. В начална бременност съм и трябваше да спра деанксита. Но от седмица съм доста зле, всеки ден съм с паник атаки-затруднено поемане на въздух. Някой има ли подобен проблем, ако може да сподели ще съм му благодарна.
Аз бях като теб. След 6 аборта най накрая родих но изкарах бременността на АД

Общи условия

Активация на акаунт