Паническо разстройство - 35

  • 43 579
  • 723
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 161
Да докладвам и аз какво се случва с мен.
В събота направих малка разходка на Витоша, е вярно, само 5000 крачки, но е пак нещо и не ми стана лошо. После седнахме на по чайче в едно кафенце на слизане и пак нямах никакъв проблем.
Вчера излязох по центъра и в началото ми беше лошо, замайване и т.н, после ми попремина. Направих 10 000 крачки което с агорафобията ми е рекорд. Лошото е, че си помислих, че съм добре и влязох в мола-голяма грешка. Веднага ми изтръпнаха краката, не можех да продължа, излязох веднага, някакъв ужас просто. И днес съм в изходна позиция-замаяна, световъртеж...

# 526
  • Мнения: 1 372
Малко си се попретиварила. Моят психотерапевт постоянно ми повтаря да внимавам и да не бързам. Че ще стане бавно и като му кажа днес ходих там и там и той винаги казва че едното място е било достатъчно за деня и ми се кара.Ама нали пусто нетърпение. Искам да се оправя бързо. Това е станало и с теб, но няма страшно. Тук в един пост на Дара (която се е преборила ) пишеше че борбата с агорафобията е две стъпки напред, една назад. Това си направила и ти Памела, просто си дала една стъпка назад. Значи ти предстоят две напред. Ще ти премине замайването и ще продължиш. Важното е да не се отказваш.

# 527
  • София
  • Мнения: 558
И аз да дам отчет Simple Smile .
В събота вървене пеша из център на София  / от нас е близо / около 4 часа ходене ,спокойно без да сядам никъде.Но с моят акъл и страх да не ми се случи нещо,далеч от кола болници и т.н се бях заредила с валидол,валериан ,храна и глюкомер.Ако на това му се вика спокойна разходка...аз я нямам за такава.А какъв човек бях преди около десетина години - нищо общо.
В неделя ще ходим да пазаруваме за седмицата и отиваме в Кауфланд, любимата ми дестинация от предната неделя . Е ,хора , още с влизането в магазина си спомних страшното треперене на касата и явно ми е проличало,защото мъжа ми ми каза да си отида в колата ,да не се измъчвам. И това не е нормално.
Но съм голям инат относно спирането на успокоителни и АД. От днес / за кой ли път ,но вярвам ,че все някога ще се получи/ съм решила на първо време да махна ксанакса. Та днес не съм взимала сутринта.Няма да го мисля , ще издържа ,аз мога ,нали така...Най-много да изпия малко валерианче ,но при нужда.
Само да не излезе като всеки опит - сега съм силна и така говоря ,защото се чувствам добре ,но като ме тресне паниката...Ще видим ,всичко с времето си.
Успешна и слънчева седмица ви желая на всички.

# 528
  • Мнения: 1 372
Лени, но нали и ксанакса както и АД се спира постепенно с намаляване. Недей изведнъж. Дели си го някак на парченца, така поне мисля аз. Иначе браво за решението.

# 529
  • Мнения: 806
Здравейте!
Днес хич ме няма.
Кръвното ми е ту ниско,ту нормално.
Отпаднало ми е,замаяна ми е главата.
През Б вдигах кръвно и пулс. След като родих ми изписаха лекарства за пулса,1/2 хапче при нужда. Аз обаче от страх си го пиех всеки ден.
От тях обаче ми пада и кръвното. Наскоро при последния преглед при кардиолога,потвърди,че сърцето ми е абсолютно здраво и дори няма нужда от хапчето.
Намалих го на четвъртинка,но искам да го спра. То така или иначе,като ме тресне ПА,дори с хапче пулса ми става ускорен.
Някой приемал ли е бета-блокери? Знам,че се спират постепенно. Но какво ще рече постепенно. Повече от месец съм на четвъртинка.

# 530
  • Мнения: 256
Здравейте и от мен. Днес от следобеда, не мога да разбера какво се случва. Лежа си, ок съм що годе, в момента в който се изправя на крака рязък скок на пулс и кръвно, и зверско замайване ако стоенето е по-продължително. Лягам, и след малко се нормализира, едва ли не не можеш да мръднеш никъде, освен да лежиш. На какво ли се дължи това, и на някой случвало ли му се е?

# 531
  • Мнения: 2 990
Чувствам се малко гадно..... Напрежението ми е в повече и паниката ми се увеличава Sad

# 532
  • Мнения: 314
Хора, спрете да си мерите пулса и кръвното. Не си правите услуга.

# 533
  • Мнения: 1 372
Здравейте и от мен. Днес от следобеда, не мога да разбера какво се случва. Лежа си, ок съм що годе, в момента в който се изправя на крака рязък скок на пулс и кръвно, и зверско замайване ако стоенето е по-продължително. Лягам, и след малко се нормализира, едва ли не не можеш да мръднеш никъде, освен да лежиш. На какво ли се дължи това, и на някой случвало ли му се е?
Джоми, бях горе долу същата. Вдигах кръвно над 180. Паника страшна при мен беше. Пиех хапче за кръвно и лягах. Бях се вманиачила с това мерене. Започнах да си налагам да не меря. От леглото на стола, поседя малко докато успокоя пулса. И правех нещо което да ми отвлича вниманието. Така в началото. Но най-важното. Всеки лекар ще ти го каже. Високото кръвно иска движение. Сега ти се струва невъзможно, но когато се чувстваш що годе добре започни някакви първоначално леки упражнения. Ама всеки ден. Може да е за 2-3 минутки първо. Пулса ще ти се ускорява, но това е нормално. Нека се ускорява от движение, разтягане и т.н. после си почиваш и така. Малко по малко. Няма да стане с лежане.Привокирай се сам, внимателно. Стискам ти палци.

# 534
  • Мнения: 343
Усещам как агорафобията започна и мен да хваща. Досега бях само с ПА и натрапчиви мисли независимо къде съм. Но напоследък усещам как не издържам да се возя в автобуси сама. Става ми едно неспокойно и нервно. Не обичам и сама да вървя. Ако съм с друг човек - никакви проблеми.

# 535
  • Мнения: 806
И аз не издържам в градския транспорт,дори в такси ми става зле.
Тъпо ми е,защота все обещавам,че ще кача детето на тролея:disappointed:
Наскоро пробвах да откажа цигарите,обаче не издържах дълго.
Сега се чудя дали да опитам пак или да отложа малко. Ще бъда изнервена,раздразнителна,а точно това в момента няма да ми е от полза.
Все се старая да не се вглеждам в себе си,обаче от доста време сутрин имам кръв в носа,не тече кръв,явно имам някаква раничка.
Уф и сега само това мисля,направо на моменти не се понасям,честно.

# 536
  • Мнения: 343
Цигари не пуша, но раздразнението си го имам. Най-малкото нещо може да ме подразни, нервите са ми станали толкова разклатени напоследък. Ще тръгна пак на психолог - майната му на парите. Не мога да споделям подобни неща с близки и приятели, не защото няма да ме подкрепят, а няма да ме разберат правилно или въобще няма да ме разберат. Може би защото ме виждат весела и усмихната, ама отвътре съм емоционално разбита. Има точно един човек, който може да ме разбере, защото и тя е с тревожност. От останалите слушам само клиширани съвети, за това съм се отказала и да се обяснявам вече.

# 537
  • Мнения: 314
Завишени кръвно и пулс имаме всички в това състояние. Важното е, да не им обръщаме внимание и да не ги мерим, защото ще се придобие хипохондрична зависимост и нещата се усложняват отново.
Asya96, натрапчивите мисли са нещо нормално за нашите състояния. Минават като жив кадър пред очите ти. Доста са нещата които съпровождат този отвратителен психически проблем.
Жаба-жабурана, слаби кръвоносни капиляри, хрема, ранички- толкова много причини за кървене.
Аз днес получих ПА, но беше лека или просто успях да я парирам на време. Получих я след опит за следобеден сън. Не ми се беше случвало от доста време, ама не ми и дреме. Изчаках я да отмине, мислих си за хубави неща и хора, потих се, изтръпвах, разтупка се сърцето, а аз си.пиех кафето о си слушах музика. Писна ми просто това състояние да ме води за носа и да ми определя начина на живот.
Опитайте да сте по пренебрежително настроени хора.

# 538
  • Мнения: 1 372
Здравейте хора, как сте днес? Желая ви ден без тревоги и лоши мисли, да дишате леко.
Аз така сериозно съм се скарала със спането, че май взех да му свиквам. Докато не стане 3 , че и повече не мигвам. Може пък някоя нощ да измисля нещо гениално... 😃

# 539
  • Мнения: 806
Здравейте! Аз пък съм на другия полюс,все ми се спи,все не съм наспана,тъй като не ходя на работа,спя до късно.
Тази сутрин направо нямах сили да стана от леглото,погледа ми се замъгли.
Кръвното ми е ок,пулса ми беше 92,разбира се,се паникьосах Disappointed
Взех Бахови капки и почнах да си повтарям "Майната му,каквото ще да става" Сега почнах да се посъвземам,ама ми е отпаднало.  Хубав и спокоен ден! Hug

Общи условия

Активация на акаунт