Приятелите му са на първо място

  • 10 573
  • 174
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Здравейте!
Скрит текст:
Извинявам се ако има такава тема вече, но не успях да открия, или ако темата не е на подходящото място, но съм нова.
Имам приятел от 5 години, с когото вече почти 4години и половина живеем заедно. Напоследък се караме доста по- често от преди и темата винаги е неговите приятели. Преди прекарвахме доста време заедно, но от може би година това се промени. Виждаме се само вечер, когато се прибере, чрез останалото време е постоянно с приятелите си. Почивни дни, празници, делници, всеки ден е с тях възможно най- много време. Ако случайно му остане свободно такова, то е за родителите му. Аз просото не се вписвам в графика му. Само вечер той се прибира, хапване и ляга.
Не мога да кажа, че вината е в мен, защото аз много се старая. Винаги съм се старала да изглеждам безупречно, винаги съм с прическа, грим, хубави дрехи. Не се занемарявам дори и да съм болна на легло пак се оправям задължително. Научих се да готвя много добре, винаги гледам всичко да е перфектно у дома, чисто, изпрано. Пари негови не харча, разполагам само със свои собствени. Постоянно се усъвършенствам във всичко, за което ми се отдава възможност.
Той от своя страна се е разпуснал доста.
Скрит текст:
Вече не си спомням кога за последно си е бръснал брадата, че и други частни на тялото. Ходи с анцузи и пропуска фитнеса, отгледал си е коремче. Това ме навява на мисълта, че едва ли изневерява, въпреки, че всичко е възможно.
Чудих се къде греша, изчетох всички възможни книги и статии и не разбирам.
Аз смятам, че те му влияят, защото постоянно като се прибере му пишат, че е чехъл и затова се е прибрал и т. Н.
Дал ми е всичките си пароли, не е съмнителен, не се крие. Но е с тях, винаги когато може.
Вече се замислям дали да създавам семейство с този човек. Искам да му помогна и да му отворя очите, че тези хора му влияят зле, но той не дава и дума да се каже за тях. Има едно свястно момче, останалите са наркомани и комарджии и женкари.
Вие как бихте ме посъветвал да постъпя?
Налагало ли ви се е и на вас с се справяте с такива приятели, и как успяхте?
Нататък няма смисъл да чета....Ти сама си написала отговора и решението на проблема си.   Smiley
Просто спри да се стараеш.Превърнала си се в негова майка/гледачка/дойка....а кой мъж иска да се старае за майка си?

# 76
  • Мнения: X
Недей така. По принцип старанието и стремежът към самоосъвършенстване са е добри неща, стига насреща да има същото. Запускането и оставянето на самотек са признаци на застой и деградация. В перспектива двата типа няма как да мелят заедно. Този, който дърпа напред, започва да се дразни от пасивността на другия. Този, който иска да си живее по линията на най-малкото съпротивление, започва да се нервира, че го притискат, задушават и не го разбират. С времето пукнатината се разширява и неминуемо се намъква някой - от едната или от другата страна.
Семейството е работа за двама души, които гледат в една и съща посока. Ако има кардинално разминаване в целите, това с нищо не се поправя. С никакви разговори, никакви решения, никакви добри намерения.

# 77
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Не е от богато семейство той, завижда ли им не знам. Говорихме тази вечер, спокойно му обясних всичко. Бил ме разбрал уж и утре сме щели да говорим сутринта. Видя, че му говоря сериозно и промени изражението. Естествено имаше и нападки и неща от сорта на "е как аз всеки ден съм с теб", да всеки ден е с мен, нали все пак се прибира, то и това се брои Joy ..
Иначе уж ме разбирал, щял да направи всичко възможно да оправи нещата. Ще видим, не съм оптимист, но може и да греша този път. Иначе съм решила, че от утре се прибирам при нашите за няколко дни, пък нека да си прецени как му харесва повече.
Направила си каквото трябва.
Остави го да уври и виж как ще реагира. Сама ще прецениш после имало ли е ефект от разговора и дали обещанието не е било просто проформа.

# 78
  • Мнения: 3 323
На няколко пъти съм била в подобна ситуация. При всички пъти връзката ми беше разбивана от тези "приятели" (99% от тях без жени до тях, чудно защо ли). Ако един от "стадото" случайно си намери приятелка се почваха опити за проваляне на връзката докато момичето не си тръгне с ужасяващи писъци. Ако днес са приятелите, утре ще е майка му и т.н. Задай си въпроса дали до края на живота си искаш да си втора цигулка или може би ти трябва мъж, за когото от самото начало ще си на първо място.

# 79
  • Мнения: X
Живее му се на човека и му се спи и с други жени. От 18-20 години да се забиеш да си играеш на семейство е прецаквация. 5 години по-късно лека-полека идва време за следващ етап във връзката и се чудиш "това ли беше младостта?" Как да не те хване клаустрофобия и депресия едновременно. И почват опитите за бягство в компании, игри, трева и какво ли не. Притиснат в стената от съвършената си педантична приятелка, която много се старае, без кураж да ѝ каже край, виждайки недоволството ѝ, че не е достатъчно пробивен и се бил отпуснал... И повече ще се отпусне, само и само да го освободиш. Иначе е пасивен и тъй ще си карате, освен ако някоя друга не го прилапа и мотивира. Спасителката - от контрола на кофтите приятели да го постави под свой контрол.

# 80
  • Мнения: X
Затова казвам, че двама души с толкова различни цели и светоусещане няма как да мелят заедно напред в годините. Пропастта между тях може само да расте.

# 81
  • Мнения: 2 403
То ако ще очакваш от един мъж да е сериозен партньор и баща в наши дни, трябва този мъж да е на поне 30-35.
Ако авторката иска такъв мъж до себе си, да се озърта в по-горната възрастова група. На 25 бил само с приятелите, с тревата, с разговорите за коли и мотори и мацки... нормално, аз колкото млади момчета познавам, всички са така. И да, наричам го младо момче, а не мъж.
Ако го обича толкова авторката, да си ходят заедно, да се срещат неангажиращо, няма какво повече да очаква от него. Пък ако търси нещо сериозно - да търси по-възрастен и улегнал мъж.
Е, сигурно има и изключения, но те се виждат веднага, този явно не е от тях и няма какво да се опитваш да промениш човека и да направиш от него нещо друго - той е такъв, какъвто е, негов си е избора.

# 82
  • Мнения: 33
Днес се държи доста уплашено, цял ден ми пише и звъни, довечера щял да ме води в мола и после на вечеря. Аз нямам проблем с това, щом мисли, че с подаръци ще мине, ще се възползвам, и ще му покажа, че му е грешна стратегията. Сутринта му звъняха няколко пъти да се чуят, не посмя изобщо да вдигне телефона. Надявам се да проработи това най- накрая. Желание виждам, че има, но трябва да ми покаже и действия.

# 83
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Да не е само ден до пладне.
И защо да не им вдига? Да им вдига, но да им отказва. Смелост ли няма, какво?

# 84
  • Мнения: X
Днес се държи доста уплашено, цял ден ми пише и звъни, довечера щял да ме води в мола и после на вечеря. Аз нямам проблем с това, щом мисли, че с подаръци ще мине, ще се възползвам, и ще му покажа, че му е грешна стратегията. Сутринта му звъняха няколко пъти да се чуят, не посмя изобщо да вдигне телефона. Надявам се да проработи това най- накрая. Желание виждам, че има, но трябва да ми покаже и действия.
Зряло мъжко поведение е не да се крие като плъх и да не смее да вдигне, а да заяви на аверите си ясно и категорично, че СЕГА е зает, но когато се освободи, САМ ще им се обади.
Някои мъже обаче никога не достигат до това ниво....

# 85
  • Мнения: 6 622
Да не е само ден до пладне.
И защо да не им вдига? Да им вдига, но да им отказва. Смелост ли няма, какво?

Точно това щях да напиша Hands Plus1

# 86
  • Мнения: X
И вълкът сит, и агнето цяло. Надява се да ти мине до няколко дни.

# 87
  • Мнения: 33
Да се надява, но няма да стане така. В момента в който кривне от пътя, няма и да говорим повече, казала съм му. Не съм му забранила нищо, казах му, че според мен срещите му с тях му се отразяват зле и смятам за редно да ги намали,както и да започне да ми отделя повече време и да ми помага.

# 88
  • Мнения: 3 121
Здравейте! Извинявам се ако има такава тема вече, но не успях да открия, или ако темата не е на подходящото място, но съм нова.
Имам приятел от 5 години, с когото вече почти 4години и половина живеем заедно. Напоследък се караме доста по- често от преди и темата винаги е неговите приятели. Преди прекарвахме доста време заедно, но от може би година това се промени. Виждаме се само вечер, когато се прибере, чрез останалото време е постоянно с приятелите си. Почивни дни, празници, делници, всеки ден е с тях възможно най- много време. Ако случайно му остане свободно такова, то е за родителите му. Аз просото не се вписвам в графика му. Само вечер той се прибира, хапване и ляга.
Не мога да кажа, че вината е в мен, защото аз много се старая. Винаги съм се старала да изглеждам безупречно, винаги съм с прическа, грим, хубави дрехи. Не се занемарявам дори и да съм болна на легло пак се оправям задължително. Научих се да готвя много добре, винаги гледам всичко да е перфектно у дома, чисто, изпрано. Пари негови не харча, разполагам само със свои собствени. Постоянно се усъвършенствам във всичко, за което ми се отдава възможност.
Той от своя страна се е разпуснал доста. Вече не си спомням кога за последно си е бръснал брадата, че и други частни на тялото. Ходи с анцузи и пропуска фитнеса, отгледал си е коремче. Това ме навява на мисълта, че едва ли изневерява, въпреки, че всичко е възможно.
Чудих се къде греша, изчетох всички възможни книги и статии и не разбирам.
Аз смятам, че те му влияят, защото постоянно като се прибере му пишат, че е чехъл и затова се е прибрал и т. Н.
Дал ми е всичките си пароли, не е съмнителен, не се крие. Но е с тях, винаги когато може.
Вече се замислям дали да създавам семейство с този човек. Искам да му помогна и да му отворя очите, че тези хора му влияят зле, но той не дава и дума да се каже за тях. Има едно свястно момче, останалите са наркомани и комарджии и женкари.
Вие как бихте ме посъветвал да постъпя?
Налагало ли ви се е и на вас с се справяте с такива приятели, и как успяхте?

Ами то и мъжът ми ако готви, пере, чисти и направи всичко сам всеки ден и аз ще имам време да се шляя с приятелки нонстоп. Я му кажи са си поеме част Пт домакинството и така ще е повече време с теб вкъщи. Но едва ли ще иска, мама да го отглежда досега и изведнъж - няма, може и да се разбунтувА. Вярно се се превърнала сама в мебел някаква.

# 89
  • Мнения: X
Ами ниска ти е летвата.
С такива човек въобще не трябва да контактува, ако е читав. Не да си намали срещите.

Не си категорична. Помрънкала си малко, ще се сниши за известно време и после пак ще си я подкара, както си знае.

Ти си решаваш. На 23 години никой не слуша майка си или подобните й. И после си тегли от грешките.

Общи условия

Активация на акаунт