Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема 4

  • 35 485
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 252
При мен няма избор, ще съм секцио по мед. причини, стана ясно от 8 г.с. след намерения миомен възел... Ако ме питате и аз искам нормално, цялата рода така е раждала, но явно аз няма.. Все пак важното и е бебето и майката да са добре, другото здраве да е.

# 31
  • Мнения: 2 519
Аз бях с епидурална, изтрапваш и не усещаш толкова болката, акушерките ти казват да напъваш и ти напъваш. Но и адреналина ми беше доста, та болката изобщо не я помня. Не зная дали е забранен форцепс, в частна болница раждах, слава богу всичко е наред с малката. Като питах за шевовете, док не посмя дори да ми каже колко са. Но много бързо се възстанових, или просто спрях да мисля за себе си и не съм обърнала внимание за болката. Мен не ми е проблема форцепс, секцио, разкъсване, всичко се забравя като се отвори една ревлива устичка  Simple Smile
Ако съм секцио бих искала локална упойка, пълна ме плаши...

# 32
  • София
  • Мнения: 4 011
Мен пълната не ме тревожи, имала съм оперяция с пълна, а и като ме шиха след раждането си поисках пълна. Спиналната ме притеснява повече, да съм будна, а да не си усещам тялото ме побърква. Епидуралната пък е ок, там си усещаш краката, но намалява болката. На мен ми сложиха, но късно, съответно не ме хвана. Уж всичко се забравя да, ама мен така ме болеше, че сега напоследък започвам да си спомням. Другото досадно са лохиите. За щастие при мен бяха само 20 дни. Но при доста жени продължават над 40.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 16:02 от ditmade

# 33
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Всички казват ,че се забравя болка и т.н. Да в онзи прекрасен момент може би. Но когато гледам подобни филми, чета за раждането, тялото ми потерепва. Спомням си всяка секунда и от двете раждания, хубави, лоши...Не съм забравила, сега пък ме е страх още повече, въпреки,че знам какво да очаквам. На мнение съм ,че всяко раждане е различно само по- себе си. Трябва да сме спокойни доколкото можем и да мислим за онзи прекрасен миг когато видим и чуем малкото чудо.

# 34
  • Мнения: 560
~desex~, благодарим за темата! В края на 23 седмица съм и цяла нощ не спах, след като имах много странни усещания през нощта: нещо като ритмично придърпване/изтръпване/трептене/туптене. И така няколко пъти през нощта за по 10- 15 минути. Знаех, че е бебето и преди съм го усещала така, но не са нормалните му движения, с които се проявява през останалото време и се притесних защо приритва така. След като се начетох във форума, се оказа, че най-вероятно бебето хълца и се усеща по този начин Grinning Вашите бебета хълцат ли?

# 35
  • София
  • Мнения: 4 011
Хълцат...чак ми е жал,понякога хълца по пошовин час.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 098
Много интересно. Въобще не знам дали хълца и какво точно прави вътре. Grinning Но както казах и преди, голям джентълмен е и щади майка си.

# 37
  • Мнения: 1 196
Моето за първи път снощи се размърда повече, като си легнах. Понеже още си спя по корем и след като си легнах и се наместих така се разшава доста упорито, накрая се завъртях на другата страна, пак по корем ама се кротна. Grinning Явно и то ще е с претенции вече на коя страна ще се спи.

# 38
  • Мнения: 892
Защо миомният възел не позволява естествено раждане?
При мен няма избор, ще съм секцио по мед. причини, стана ясно от 8 г.с. след намерения миомен възел... Ако ме питате и аз искам нормално, цялата рода така е раждала, но явно аз няма.. Все пак важното и е бебето и майката да са добре, другото здраве да е.

# 39
  • Мнения: 954
На мен ми се иска да родя планирано, защото болницата е на поне 40мин с кола (в друг град), много ме притеснява да не стане нещо докато пътуваме натам, а бебето тръгне... Първа бременност ми е и двата начина за раждане ме плашат страшно много, но се опитвам да не се филмирам излишно... Планираната бременност задължително ли трябва да е секцио?

# 40
  • Мнения: 620
Точно преди няколко дни прочетох за хълцането и днес малкия се разхълца за около 5-10 мин. Хем ти е жал, хем ти става мило...чак станах да се наместя, току виж му мине. ☺

# 41
  • Мнения: 890
Ау това хълцане е ужасно. С предната бременност ме съсипа. Почти всяка нощ хълцаше и понякога с часове. Какво ли не правех да спре ама не.
За раждането с първото исках естествено обаче в крайна сметка ме резнаха и сега се наслушах на какви ли не истории за нормално раждане и се радвам, че ще е секцио. И двете крият рискове, но все пак държа на секциото да съм със спинална упойка, а не пълна. Искам да знам какво ми правят по-спокойно ще ми е.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 011
На мен ми се иска да родя планирано, защото болницата е на поне 40мин с кола (в друг град), много ме притеснява да не стане нещо докато пътуваме натам, а бебето тръгне... Първа бременност ми е и двата начина за раждане ме плашат страшно много, но се опитвам да не се филмирам излишно... Планираната бременност задължително ли трябва да е секцио?
О не се притеснявай. За 40 минути бебето няма да тръгне. Такива късметлийки не познавам хаха.  Аз като отидох в болницата, започнах да раждам на другия ден чак.

# 43
  • Мнения: 620
Мамчета, като се заговорихме за раждането, намерих една темичка, може малко да ви поотпусне и подготви за предстоящите събития. Аз попрочетох малко и съм се смяла с глас😁, дори малко се поуспокоих след някои истории. Ако ви е интересно - https://m.bg-mamma.com/?topic=597249

# 44
  • Мнения: 3 252
Защо миомният възел не позволява естествено раждане?

Ако тръгне бебето по естествен начин, ще се разкъса миомата и ще предизвика обилно кръвотечение, което не може да се овладее. Това е причината и при секцио да не се премахват миоми, а се отваря повторно на по късен етап за махането им.

Общи условия

Активация на акаунт