Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема 4

  • 35 420
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 892
Странно.. Аз пък бях чувала, че миомата може да махне по време на секциото.  Моята още не е тръгнала да расте и си я имам от години, но ако е противопоказна за естествено раждане, няма какво да ми минава през ума тази опция. Благодаря, Данито87 Simple Smile 

# 46
  • Мнения: 345
За заглавния пост да се разпиша — момиченце и термин 23.06. И вървяло с една седмица напред о.о Това с гестационния диабет така ли се установява, ако някой е запознат с това Confused

# 47
  • Мнения: 1 694
Аз цял следобед съм във филм- моята докторка ще се мести да работи в друга болница, където аз не искам да ходя нито на консултации, нито да раждам Sad (във Варна съм- ще се мести от Майчин дом в АГ) и сега трябва да си избирам друг лекар в Майчин дом в средата на бременността... а така бях спокойна с нея, тя ме следи и изражда първия път, имам й огромно доверие и също, че няма да ме среже без причина. Някое мамче от Варна има ли мнения, препоръки или от приятели за добър лекар в Майчин дом, който да не натиска за секцио и да е ОК?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 34
Аз съм от Варна. Следя се в Майчин дом при д-р Костов. От познати съм чувала много добри отзиви за д-р Друмев, който е „за” естественото раждане. За съжаление когато се записвах на ЖК беше в болничен, но до колкото знам вече се е върнал. Това мога да споделя като информация.
Аз цял следобед съм във филм- моята докторка ще се мести да работи в друга болница, където аз не искам да ходя нито на консултации, нито да раждам Sad (във Варна съм- ще се мести от Майчин дом в АГ) и сега трябва да си избирам друг лекар в Майчин дом в средата на бременността... а така бях спокойна с нея, тя ме следи и изражда първия път, имам й огромно доверие и също, че няма да ме среже без причина. Някое мамче от Варна има ли мнения, препоръки или от приятели за добър лекар в Майчин дом, който да не натиска за секцио и да е ОК?

# 49
  • Мнения: 43
При самото раждане не махат миомата. Аз се оперирах през април 2018 в Плевен в Света Марина. Заради нея изгубихме едно бебче миналия февруари. Както при миомните възли така и за раждането е много индивидуално. Първия път  влязох да раждам нормално, но се наложи секцио по спешност. Сега понеже скоро съм оперирана пак ще е секцио. Лично аз се възстановявам по-бавно в сравнение с мои познати. В крайна сметка важното е децата да са ни здрави, другото минава ☺

Странно.. Аз пък бях чувала, че миомата може да махне по време на секциото.  Моята още не е тръгнала да расте и си я имам от години, но ако е противопоказна за естествено раждане, няма какво да ми минава през ума тази опция. Благодаря, Данито87 Simple Smile 

# 50
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Вчера бях на ЖК, малкия мъж е добре, но е много едър (не ми каза колко). Ограничи ми тестеното и сладкото, ще пускам кръв тези дни да видим захарта. Уфф, знаех си аз, че корема ми е доста голям за 5ти месец, а и не спирам да ям, ужас. А толкова съм гладна по цял ден Joy

# 51
  • Мнения: 6 411
Nassie, и аз съм така, последният месец все ми се яде. Качила съм вече 5-6 кг и корема ми личи даже от палтото Joy И на мен ми пуснаха ПКК отново, май май сладкото ще се спира усещам Confused

# 52
  • Мнения: 439
За заглавния пост да се разпиша — момиченце и термин 23.06. И вървяло с една седмица напред о.о Това с гестационния диабет така ли се установява, ако някой е запознат с това Confused

Цитат на: Nassie*
link=topic=1093305.msg38207424#msg38207424 date=1549950675
Вчера бях на ЖК, малкия мъж е добре, но е много едър (не ми каза колко). Ограничи ми тестеното и сладкото, ще пускам кръв тези дни да видим захарта. Уфф, знаех си аз, че корема ми е доста голям за 5ти месец, а и не спирам да ям, ужас. А толкова съм гладна по цял ден Joy

И мене още декември ме стреснаха с този геснационен диабет, но по препоръка на доктора, си правих обременяване с глюкоза и всичко е наред. АГ ми забрани и на мен теснено и сладко, но аз не съм много стриктна с тази диета. Какво да правя, като ми е преяжда... аз съм в 6 месец с втора бременност, а корема ми е колкото с първата в 8 месец.

# 53
  • Мнения: 2 475
И аз съм с втора бременност, корема ми е доста голям, в 20+4гс. съм. Моята глюкоза пък излезна по-ниска от реф. стойности. Другата седмица ще питам док дали е проблем, по вайбър не се впечатли.
Кога е 6ти месец - 22+1? 

# 54
  • Мнения: 870
С предната бременност бебето растеше с 2 седмици напред и ми пуснаха изследвания за гестационен диабет и всичко беше наред. Ядях си всичко не са ме ограничавали изобщо. Сега си върви точно в седмиците, а пък аз ям много по малко. Трябва да почна да ям месо, че белтъка ми е под нормата ама как да стане като ми се гади от него. ММ не може да повярва, че не ям месо иначе без месо не можех преди да забрменея, а сега едва ли не насила трябва да го ям.
А за корема доктора ми обясни, че с първа бременност корема расте нагоре, а с втора напред затова сега имам корем като в 8ми месец

# 55
  • Мнения: 87
При мен няма избор, ще съм секцио по мед. причини, стана ясно от 8 г.с. след намерения миомен възел... Ако ме питате и аз искам нормално, цялата рода така е раждала, но явно аз няма.. Все пак важното и е бебето и майката да са добре, другото здраве да е.
При мен е същото. Аз си знаех, че го имам този възел и за една година е пораснал с около 1 см., та не са ми дали право на избор дали нормално или секцио, но колкото повече наближава толкова повече ми се щеше да е нормално, но каквото такова важното е всичко да е наред с детето.

# 56
  • Мнения: 345
Мами, а някой знае ли как стои въпроса с издаването на направленията от личния лекар? Веднъж ми е дала още преди коледните празници направление за проследяване на бременност, или както там се води. Сега обаче искам да посетя друг гинеколог, за да си направя допълнителни изследвания, защото ми се налага. Имам ли право на още едно направление за АГ, или да приготвям пачката. Днес от 15:00 съм на преглед 😁

# 57
  • Мнения: 3 231
Да, от 22-ра седмица започва и 6-тия месец.

И аз съм с втора бременност, корема ми е доста голям, в 20+4гс. съм. Моята глюкоза пък излезна по-ниска от реф. стойности. Другата седмица ще питам док дали е проблем, по вайбър не се впечатли.
Кога е 6ти месец - 22+1? 

# 58
  • Мнения: 6 411
Емка, ако ЛЛ вече е дал направление за избор на специалист по програма "Майчино здравеопазване", единствения вариант за друго е това за преизбор на специалист, но ще трябва вече да се следиш при втория лекар, т.е. сменяш първия избор с друг. Ако не искаш да сменяш сегашния си АГ, ще трябва да отидеш на частно.

# 59
  • Мнения: 1 196
Патенце и аз съм така с месото. Grinning Не, че не мога да седна и да изям една пържола примерно, но ако си готвя или имам избор все ще е някаква салата или нещо безмесно. А по принцип съм едно от най- месоядните същества, които познавам. Grinning Сещам се като малка даже имах период, в който ако мама беше готвила манджа без месо, то непременно трябваше поне луканка да си нарежа, за да седна и да ям. Grinning Но пък поне сирене, яйца и кисело мляко си хапвам, та се надявам да нямам протеинов дефицит. Сладко не ми се и яде особено, което е добре, за сметка на това с апетит ям зелени ябълки, а ябълки съвсем не са ми най- любимия плод по принцип.
Milk-choc, а от АГ кое те дърпа толкова, за да не идеш там и да си бъдеш пак при Георгиев? Честно казано, на мен ми е малко несериозно това, да ти го сподели едва ли не от днес за утре. Със сигурност от по- рано е знаел за намеренията си, да те постави пред свършен факт е малко кофти. На мен ми е първа бременност и раждане, насочила съм се към АГ, най- вече заради неонатологията им и, защото д-р Танев работи там, а аз държа да раждам при него. Вярно е, че цените на МД и АГ са вече почти изравнени, заради което бих разбрала, щом така и така ще се дават пари да се избере МД, заради удобствата и отношението предвид факта, че са частници, но в крайна сметка в болницата сме 3-5 дена. И отиваме заради специалиста най- вече.

Общи условия

Активация на акаунт