Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема 4

  • 35 488
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 345
Емка, ако ЛЛ вече е дал направление за избор на специалист по програма "Майчино здравеопазване", единствения вариант за друго е това за преизбор на специалист, но ще трябва вече да се следиш при втория лекар, т.е. сменяш първия избор с друг. Ако не искаш да сменяш сегашния си АГ, ще трябва да отидеш на частно.

Благодаря за бързия отговор. Значи допълнителни направления за обикновен преглед не може да се дават. Поне да знам да не се разкарвам до кабинета на личната, че там ако не си болен, ще се разболееш на 100%

# 61
  • Мнения: 1 694
Lys Bleu, АГ не е опция за мен, защото там раждането не протича както аз искам и последващата грижа е потресаваща. Няма значение за мен условията, че стаите били еди какви си или нещо си друго. Но аз държа на много неща, които те няма да ми ги осигурят (късно прерязване на пъпна връв, закърмване веднага, бебето да е до мен, внимание по време на родилния процес, бързо раздвижване в случай на спешно секцио и какво ли още не). Всички тичат в АГ заради неонатологията, но истината е, че от Майчин дом детето ти ще е за две минути в АГ ако се наложи. АГ не е опция за мен, издирвам мнения сега за друг лекар (Бейлерян или Ани Атанасова)

# 62
  • Мнения: 2 558
Кога е 6ти месец - 22+1? 
Да! Peace

Моят корем е по-голям от първата бременност в този период, но пък далеч не е огромен, де. Ям си, почти както и преди, не ям много повече. Разликата е, че сега задължително закусвам и сутрин и следобед, а преди горе-долу карах на обяд и вечеря само.

Редактирала съм първия пост с добавките/промените, за които ми писахте.  Hug

# 63
  • Мнения: 345
Lys Bleu, АГ не е опция за мен, защото там раждането не протича както аз искам и последващата грижа е потресаваща. Няма значение за мен условията, че стаите били еди какви си или нещо си друго. Но аз държа на много неща, които те няма да ми ги осигурят (късно прерязване на пъпна връв, закърмване веднага, бебето да е до мен, внимание по време на родилния процес, бързо раздвижване в случай на спешно секцио и какво ли още не). Всички тичат в АГ заради неонатологията, но истината е, че от Майчин дом детето ти ще е за две минути в АГ ако се наложи. АГ не е опция за мен, издирвам мнения сега за друг лекар (Бейлерян или Ани Атанасова)

Интересен пост. То и аз споделям твоето мнение. По принцип не може ли да се уговориш с екипа за тези неща предварително? Е, ако са човечни, разбира се. И зависи кой какво разбира под човечност. За мен се свежда до следното: скачане по корема и истерични крясъци не са повод за гордост и не са желани. Също и такива твърдения от сорта на “бебето да е добре, пък майката все ще се оправи” смятам за тотално погрешни. Съжалявам майките, на които им са се случвали тези неща. Не е окей според мене. По тоя повод аз исках при д—р Сенкова да се следя и да раждам, но тя излезе в майчинство и се записах общо взето на случаен принцип.

# 64
  • Мнения: 43
При самото раждане не махат миомата. Аз се оперирах през април 2018 в Плевен в Света Марина. Заради нея изгубихме едно бебче миналия февруари. Както при миомните възли така и за раждането е много индивидуално. Първия път  влязох да раждам нормално, но се наложи секцио по спешност. Сега понеже скоро съм оперирана пак ще е секцио. Лично аз се възстановявам по-бавно в сравнение с мои познати. В крайна сметка важното е децата да са ни здрави, другото минава ☺

Странно.. Аз пък бях чувала, че миомата може да махне по време на секциото.  Моята още не е тръгнала да расте и си я имам от години, но ако е противопоказна за естествено раждане, няма какво да ми минава през ума тази опция. Благодаря, Данито87 Simple Smile 
На мен пък доктора ми каза, че именно при секциото ще се отстрани и миомният възел.

Явно зависи от вида и разположението на миомата! Ако успеят на веднъж още по-добре!

# 65
  • Мнения: 1 196
Ами дано да се спреш на друг специалист. Така или иначе, всеки има приоритети, предпочитания и т.н и от тази гледна точка, най- важното е да се чувстваш спокойна и уверена в избора си, за да може цялото преживяване да не бъде стресиращо.

# 66
  • Мнения: 1 694
Lys Bleu, АГ не е опция за мен, защото там раждането не протича както аз искам и последващата грижа е потресаваща. Няма значение за мен условията, че стаите били еди какви си или нещо си друго. Но аз държа на много неща, които те няма да ми ги осигурят (късно прерязване на пъпна връв, закърмване веднага, бебето да е до мен, внимание по време на родилния процес, бързо раздвижване в случай на спешно секцио и какво ли още не). Всички тичат в АГ заради неонатологията, но истината е, че от Майчин дом детето ти ще е за две минути в АГ ако се наложи. АГ не е опция за мен, издирвам мнения сега за друг лекар (Бейлерян или Ани Атанасова)

Интересен пост. То и аз споделям твоето мнение. По принцип не може ли да се уговориш с екипа за тези неща предварително? Е, ако са човечни, разбира се. И зависи кой какво разбира под човечност. За мен се свежда до следното: скачане по корема и истерични крясъци не са повод за гордост и не са желани. Също и такива твърдения от сорта на “бебето да е добре, пък майката все ще се оправи” смятам за тотално погрешни. Съжалявам майките, на които им са се случвали тези неща. Не е окей според мене. По тоя повод аз исках при д—р Сенкова да се следя и да раждам, но тя излезе в майчинство и се записах общо взето на случаен принцип.

Ами там няма място за преговори, за съжаление силния недостиг на персонал там не допуска отклонения от техните методи от 1974 г :/

# 67
  • Мнения: 345
Lys Bleu, АГ не е опция за мен, защото там раждането не протича както аз искам и последващата грижа е потресаваща. Няма значение за мен условията, че стаите били еди какви си или нещо си друго. Но аз държа на много неща, които те няма да ми ги осигурят (късно прерязване на пъпна връв, закърмване веднага, бебето да е до мен, внимание по време на родилния процес, бързо раздвижване в случай на спешно секцио и какво ли още не). Всички тичат в АГ заради неонатологията, но истината е, че от Майчин дом детето ти ще е за две минути в АГ ако се наложи. АГ не е опция за мен, издирвам мнения сега за друг лекар (Бейлерян или Ани Атанасова)

Интересен пост. То и аз споделям твоето мнение. По принцип не може ли да се уговориш с екипа за тези неща предварително? Е, ако са човечни, разбира се. И зависи кой какво разбира под човечност. За мен се свежда до следното: скачане по корема и истерични крясъци не са повод за гордост и не са желани. Също и такива твърдения от сорта на “бебето да е добре, пък майката все ще се оправи” смятам за тотално погрешни. Съжалявам майките, на които им са се случвали тези неща. Не е окей според мене. По тоя повод аз исках при д—р Сенкова да се следя и да раждам, но тя излезе в майчинство и се записах общо взето на случаен принцип.

Ами там няма място за преговори, за съжаление силния недостиг на персонал там не допуска отклонения от техните методи от 1974 г :/

Къде е там? Къде се следиш?

# 68
  • Мнения: 1 196
Тя се следи в Майчин дом Варна, това е болницата, от която е доволна и отговаря на изискванията й, но следящия й лекар се мести в АГ, където тя не желае да ражда и за това е изпаднала в малко неприятна ситуация, защото щом не желае да остане при нейния лекар, но в АГ, трябва да намери друг специалист, при който да роди в Майчин дом.
Между АГ и МД, разбира се разлика има, едното е частна, другото държавна клиника, няма какво да си говорим. Просто лично моето мнение е, че лекарите в АГ са по- надеждни, за мен най- важно е аз и бебето да си тръгнем живи и здрави. На тема ЗА и Против АГ и МД няма много смисъл да се говори, можеш да чуеш позитиви и негативи за всяка една от тях, както и за лекарите, които практикуват. За това най- важно е какво искаш ти. Аз за АГ нямам притеснения, защото имам голямо доверие в лекаря, Танев е един от най- реномираните специалисти в града, нямам големи тревоги и за останалото, защото имам немалко познати родили там и останали доволни.
Но предвид, че Георгиев вече те е израждал веднъж, ако не съм разбрала погрешно, то не може ли наистина ако си при него и в неговия екип да ти осигури късното прерязване на пъпната връв и раждането да протече, както искаш, макар и в друга болница? Аз за Бейлерян и Атанасова нямам отзиви за съжаление, познатите ми раждали в МД бяха все при Георгиев.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 703
Момичета, много благодаря, че обсъждате тази тема за раждането Simple Smile и аз съм от Варна и до сега познати ми препоръчваха Др Георгиев от Майчин дом и пак Др Георгиев от АГ, но аз съм малко зле информирана и незнам дали това са един и същ човек 😝😜
Инъче и аз много харесвам базата на Майчин дом, но моята следяща аг само леко ми е намеквала, че по - добре да се ражда в АГ 😃 Аз все си мисля, че има много време до това събитие, а то май не е така😂😀😁

# 70
  • Мнения: 345
Тя се следи в Майчин дом Варна, това е болницата, от която е доволна и отговаря на изискванията й, но следящия й лекар се мести в АГ, където тя не желае да ражда и за това е изпаднала в малко неприятна ситуация, защото щом не желае да остане при нейния лекар, но в АГ, трябва да намери друг специалист, при който да роди в Майчин дом.
Между АГ и МД, разбира се разлика има, едното е частна, другото държавна клиника, няма какво да си говорим. Просто лично моето мнение е, че лекарите в АГ са по- надеждни, за мен най- важно е аз и бебето да си тръгнем живи и здрави. На тема ЗА и Против АГ и МД няма много смисъл да се говори, можеш да чуеш позитиви и негативи за всяка една от тях, както и за лекарите, които практикуват. За това най- важно е какво искаш ти. Аз за АГ нямам притеснения, защото имам голямо доверие в лекаря, Танев е един от най- реномираните специалисти в града, нямам големи тревоги и за останалото, защото имам немалко познати родили там и останали доволни.
Но предвид, че Георгиев вече те е израждал веднъж, ако не съм разбрала погрешно, то не може ли наистина ако си при него и в неговия екип да ти осигури късното прерязване на пъпната връв и раждането да протече, както искаш, макар и в друга болница? Аз за Бейлерян и Атанасова нямам отзиви за съжаление, познатите ми раждали в МД бяха все при Георгиев.

Разбирам. Никой не е застрахован от такива случки.. Наистина опцията е да се търси друг специалист. Ако не вървят нещата с текущия, наистина няма смисъл да се рискува! И аз подкрепям това становище.

# 71
  • Мнения: 1 196
Както казах, най- важни са личните възгледи на всяка една за самата нея, защото касае личното ти здраве и това на детето ти. За това избора трябва да е изцяло базиран на твоите си желания, а не на нечии препоръки. Имаме си достатъчно тревоги и притеснения покрай бременността и раждането, за да берем грижи и за болницата и лекаря. Дано Milk-Chok си хареса друг в МД и да се наредят нещата максимално бързо, за да не го мисли и да се тревожи.
Nikolaja, Георгиев има и в МД и в АГ и са двама различни, а ако не се лъжа в АГ до скоро имаше двама Георгиеви, единия малко по- млад, другия по- голям, ако и двамата все още практикуват, с този от МД ще станат трима Георгиеви, за да е пълна обърквацията за онези, които не знаят как точно стоя нещата. Grinning Иначе и аз все си казвам- има време, но ето че преполових 5ти месец, а все едно беше вчера, когато си направих теста. Сега ще хвръкнат и останалите 4 месеца и докато се усетим вече ще обсъждаме не бременните си тревоги, ами тези свързани с вече родените ни бебоци.

# 72
  • София
  • Мнения: 616
Според мен най-важно е да имаш доверие на лекаря си и да си сигурна, че си в добри ръце, когато раждаш, а мястото не е толкова от значение. Аз следвам специалистите, не базата - каквито и да са условията, не са ми проблем, стига аз и детето да сме живи и здрави! Този път, обаче, и аз не съм се насочила още къде ще раждам. Малко ме притеснява и това, че юни вече е отпускарско време и не се знае кой ще е наличен, като дойде момента. Само се моля всичко да е наред!
И да се оплача - огромна съм! Забременях 49 кг, сега съм 57 кг, а съм 20+2. С първата бременност така бях в 8-ч месец. А даже не ям сладко колкото обикновено! Имам чувството, че от въздуха качвам. Глюкозата ми е добре, но ще правя и аз обременяване в 24 седмица.

# 73
  • София
  • Мнения: 888
Да се включа и аз със скоросното качване, бях 51 кг на 165см, сега съм 22г.с. и вече 59.5кг.
Много налитам на тесто и сладичко, явно от това ще да е....
С каките качвах около 13-14 кг, сега явно ще са повече...здраве да е.
Аз също се се доверявам на лекаря и го следвам.

# 74
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен!
И аз съм от бързо качващите, в 21+4 съм 9 кг. отгоре Sad Sad Sad
Хапвам съвсем малко повече, но ако върви така накрая ще се търкалям. Нямам с какво да сравня, защото ми е първа бременност и изобщо не знам как бих могла да го спра.
Иначе си имам и бакретии в урината, та ще видим на прегледа следващата седмица какво ще ги правим.
Бебо расте и си играе на батут в корема ми все повече. в 20 г.с. + 6 беше 360 гр. и 25 см.

Да ви питам, на вас ФМ на какъв апарат ви го правят? На мен ми се струва, че са едни супер стари апарати и на двете морфологии до сега. Виждала съм толкова хубави и ясни снимки на личицата на други бебета, а моето едва едва можеш да познаеш къде му е главата, какво остава за хубав образ. Не е от плацентата, защото съм със задна такава, тоест не би трябвало да пречи.

Общи условия

Активация на акаунт