Февруарски бебета 2019г. Тема 1.

  • 21 547
  • 648
  •   1
Отговори
# 345
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз започнах с овесена каша с АМ. После включих морков, грах, сладък картоф, банан. Давам и овесена каша с банан,манго, авокадо. Чиста не я харесва, иначе най-много му харесва бананчето понеже е сладко. Ще включа и зелен боб тия дни. Соковете са си ок. Големия ми син го захраних със сокчета - здрав прав и корав мъж е със здрави зъби.
Тенденциите се менят на 10-15 години и естествено всичко старо се отрича, да не кажа анатемосва...

# 346
  • Мнения: 197
Тенденциите се менят на 10-15 години и естествено всичко старо се отрича, да не кажа анатемосва...
Тук съм много съгласна с теб!
Аз мисля първото да е морков. Оризовата кашичка, честно казано, ми вижда ужасноооо безвкусна. Joy Та като не е първа ще сложа нещо в.нея.

От тези "моди" идва и моата липса на въодушевление от бебеносенето. Сега ако не бебевосиш (даже си има и дума Joy) и не кърмиш до петгодишна възраст не си добра майка.

Карина, благодаря.  Ще продължа да опитвам да го привикна към носене.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 20:09 от Min Ho's mom

# 347
  • Мнения: 762
Тенденциите се менят на 10-15 години и естествено всичко старо се отрича, да не кажа анатемосва...
Тук съм много съгласна с теб!
Аз мисля първото да е морков. Оризовата кашичка, честно казано, ми вижда ужасноооо безвкусна. Joy Та като не е първа ще сложа нещо в.нея.

Карина, благодаря.  Ще продължа да опитвам да го привикна към носене.
Оризовата каша смесена с мляко е доста харесвана от нашия бебок, с вода категорично я отказа Simple Smile

# 348
  • Мнения: 197
Тенденциите се менят на 10-15 години и естествено всичко старо се отрича, да не кажа анатемосва...
Тук съм много съгласна с теб!
Аз мисля първото да е морков. Оризовата кашичка, честно казано, ми вижда ужасноооо безвкусна. Joy Та като не е първа ще сложа нещо в.нея.

Карина, благодаря.  Ще продължа да опитвам да го привикна към носене.
Оризовата каша смесена с мляко е доста харесвана от нашия бебок, с вода категорично я отказа Simple Smile

D.D., тук я правят с вода, аз си мислех за кърма или АМ. Значи ще стане Hug

# 349
  • Мнения: 2 109
  И аз искам другата седмица да захраня и с каша и мисля да смесвам с АМ. Пюретата също ги правя с АМ.
  Аз имам слинг от приятелка, който съм ползвала 2 пъти. Не ми е удобно, потим се и двамата, изобщо не ме интересува колко е модерно.
  Иначе е удобно за определени ситуации, но като цяло се справям с количката.

# 350
  • Мнения: 661
Аз я носих в слинг в началото. Сега е тежка за слинг и затова я нося в ергономична раница. Използваме си и количката. Преценявам всеки път къде отиваме и в какво настроение е и според това избирам с какво да излезем, не заради мода, а за удобство. Носенето не е за всеки. И тук важи това, че всички бебета и мами са различни и всеки трябва да намери правилното за себе си.
Аз не знам кога ще захранвам, но знам с какво. Ще започна със зеленчуци, първо по един, после с повече компоненти на обед. Около месец след това месо към зеленчуковото пюре. След това следобед оризова каша и тн. Следя препоръките на акушерката. Плодове ще давам най-рано 10 месец, защото децата предпочитат сладко и може да откаже в един момент зеленчуци и да стане еднообразно менюто.
А между другото, вие слагате ли по малко олио в пюретата? Акушерката каза, че на едно бурканче пюре трябва да слагам една малка лъжичка олио, за да могат витамините да се усвоят от тялото по-добре.

# 351
  • Перник
  • Мнения: 435
Аз нямам почти никакъв опит с носенето - наех раница за 1 седмица, носих няколко пъти вкъщи и веднъж навън, купих си мей-тай слинг и дотам. Нещо не успявам засега нито да се увържа като хората с него, а май и не искам, че все ме боли кръста. Но ще се пробваме де. Иначе за даването на сокове - като сме били ние бебета, са ни давали та пушек се е вдигало. Мама вика ето тука в книгата пише на 3 месеца - сокче 😂 а аз я хокам, ама ето - здрав прав човек излезе от мен (като не броим кръста, нали, ама то не е от сока....)
Докато бях бременна изчетох и изгледах де що информация намерих по какви ли не теми, свързани с бременност и майчинство. Много ми помогнаха видеата на Ася Демирева в канала Mamma Mia във vbox7. Тя е сертифициран консултант по кърмене и лектор, намирам я за много забавен образ, поднася информацията по много готин начин. Има клипове и за захранването и за носенето. За захранването мисля, че казваше, че се почвало със зеленчуците по цветове, както следва - първо бяло-жълти - картоф, тиквичка, после оранжеви - тиква, морков, зелени и тн.
Унесох се малко, извинете.. само да кажа още нещо - много ми е мило как сякаш до вчера си пишехме какви ритници и контракции получаваме, как се радвахме и тръпнехме за всяко новопоявило се бебче в темата ни, а ето вече някои се захранват. Докато се усетим, вече ще пишем как ги пращаме на градина 😁

# 352
  • Мнения: 30
Аз започнах с овесена каша с АМ. После включих морков, грах, сладък картоф, банан. Давам и овесена каша с банан,манго, авокадо. Чиста не я харесва, иначе най-много му харесва бананчето понеже е сладко. Ще включа и зелен боб тия дни. Соковете са си ок. Големия ми син го захраних със сокчета - здрав прав и корав мъж е със здрави зъби.
Тенденциите се менят на 10-15 години и естествено всичко старо се отрича, да не кажа анатемосва...

Да си чувала, че плодовите пюрета се дават по-нататък? Не, че се меся, но не е нормално това което казваш. Толкова изследвания и проучвания има.. Времето е толкова напреднало, че едва ли ти си тази, която ще знае кое, как и кога се дава. Соковете се дават най-рано след 8мия месец. Много бързо въвеждаш нещата. Пак повтарям, не се меся, но не може както даваш зеленчук, рязко да минеш на плод и овесени каши! Това е стрес за коремчето на бебето. Медицината е толкова напреднала, че не можеш и да си представиш! Абсолютно всичко, което се е правило едно време е тооолкова вредно, че са окепазявяли децата си, че уж добро правели. Ти си знаеш най-добре. Но моля те, не мъчи бебето с толкова резки промени в храната.
А до другите майчета. Моята Мариянка е на кърма. От 1 седмица започнахме със зеленчукови пюренца. Хахха много и харесват. Вашите как са? Харесват ли им или ги плюят? Разбрах, че на някои бебчета са започнали зъбчетата.. При нас също! JoyHug Изтласкват ли се, когато ги сложите по коремче? Heart Eyes Хвърлете по една снимка да видим малките бонбончета. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 353
  • Мнения: 2 109
  За сокчетата съм твърдо против, именно защото аз съм захранвана така, както и доста хора в обкръжението ми. Масово гастрити от ранна възраст, проблемни зъби. Аз съм с гастрит от както се помня, цял живот диети и ограничения.
  Надявам се да успея да избегна тези проблеми при моето дете.

# 354
  • Мнения: 30
  За сокчетата съм твърдо против, именно защото аз съм захранвана така, както и доста хора в обкръжението ми. Масово гастрити от ранна възраст, проблемни зъби. Аз съм с гастрит от както се помня, цял живот диети и ограничения.
  Надявам се да успея да избегна тези проблеми при моето дете.

Именно! Hug Всичко с времето си.

# 355
  • Мнения: 661
Затова и са препоръките на СЗО и всичките му научни изследвания и публикации... Не да правим каквото решим или ни казват, че се прави или правело едно време. Последствията не се проявяват веднага, затова много хора мислят, че "нищо им няма на децата".
Еднокомпоненти зеленчукови и то тиква, пъщарнак или морков са подходящи за началото. След вкарването на един от тях трябва да мине една седмица минимум до вкарването на втория и след още една се вкарват други с времево разстояние от 3-4 дни. Така организма има време да се напасне и ако се появи алергия ще се знае от какво е. Така ще започнем ние.
Минимум месец след това месото и тн.
Сокчетата са с толкова много захар, дори плодова да е, че не си представям как може въвеждането преди 10 месец да е подходящо. Но както вече е написано всеки решава за себе си. Тук обменяме само опит и мнения

# 356
  • Мнения: 197
Всеки има правото и отговорността да си гледа децата както сметне за правилно. Аз имам и двата примера, както захранени по "стария модел" здрави млади хора, така и бебенца по "новия", които се развиват прекрасно. Някак си тези крайности в двата полюса ми идват в повече.
За себе си не съм убедена, кое е правилно и Слава Богу, че имам съмнения, защото става дума за детето ми.Имам идея, но ще говоря и с педиатъра, и ще решим заедно със съпруга ми накрая.

# 357
  • Мнения: 30
Затова и са препоръките на СЗО и всичките му научни изследвания и публикации... Не да правим каквото решим или ни казват, че се прави или правело едно време. Последствията не се проявяват веднага, затова много хора мислят, че "нищо им няма на децата".
Еднокомпоненти зеленчукови и то тиква, пъщарнак или морков са подходящи за началото. След вкарването на един от тях трябва да мине една седмица минимум до вкарването на втория и след още една се вкарват други с времево разстояние от 3-4 дни. Така организма има време да се напасне и ако се появи алергия ще се знае от какво е. Така ще започнем ние.
Минимум месец след това месото и тн.
Сокчетата са с толкова много захар, дори плодова да е, че не си представям как може въвеждането преди 10 месец да е подходящо. Но както вече е написано всеки решава за себе си. Тук обменяме само опит и мнения

Ами да! Всеки си прави каквото си поиска, и после защо детето ми не е добре, защо така, ама защо това! Ами блъскайте си главите! Вие сте родители, вие си решавате за вашите деца. В крайна сметка, аз действам по новия начин, а не по стария. Нали знаете? Едно време са слагали бебетата да спят по корем. Това как ви се струва? Confounded  Понякога трябва да се случи най-лошото, за да се наплашат някои хора... Освен това, едни и същи грешки се допускат с поколения напред. От пра-бабите на бабите, майките и те на нас. Нищо лично към никого. Нека всеки си гледа бебока както му харесва! ❤️

# 358
  • Мнения: 197
Всички сме възрастни хора и назидателен тон или размахване на пръсти в случая са неуместни. Нека запазим добрия тон.
Поне за едно сме съгласни всички: всеки да си гледа детето както сметне за добре и по съвест.

# 359
  • Мнения: 762
Момичета, няма нужда да изпадаме в крайности, нито е нужна мярка на егото, тук малолетни няма, всеки се базира на личната си преценка, а някои и на опит.
Нещата започнаха да излизат от рамките на добрия тон Simple Smile
Съгласна съм, че плодовете и смесените вариации трябва да се въведат след въвеждане на кашите,  но пък има деца, които трябва да започнат с каши поради проблем със стомахчетата.
Всеки случай е инидивидуален, за това четем, консултираме се със специалисти и наблюдаваме бебоците Simple Smile
И аз прочетох,  че някои от вас слагат (или биха сложили) олио в пюрето, което за мен с това съдържание на омега 6 не е редно,  но специалист е посъветвал съфорумката ...
Мир, любов и пюрета Wink

Общи условия

Активация на акаунт