Февруарски бебета 2019г. Тема 1.

  • 21 000
  • 648
  •   2
Отговори
# 435
  • Перник
  • Мнения: 435


Мами, тези от вай които се хранят с HIPP (АМ), от къде го купувате? Виждам цени по чуждестранни сайтове на 1/3 от тукашната, но не правят доставки до България. Намерих няколко продавача в ФБ, които също го продават малко по-евтино, но нещо се страхувам да поръчам приз ФБ.


Може ли да ми кажете как да открия тези фирми, до сега винаги поръчвам директно от сайтовете, не съм го правила чрез посредник и не ги знам. Благодаря!

Наскоро поръчвах от британския амазон чрез посредник ggbg. Доставят и от Германия. Много лесно и достъпно се прави поръчката, доставката беше бърза - около седмица, а цената също беше много изгодна.

# 436
  • Мнения: 118
Ето тук има подробна информация:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1084590

# 437
  • Мнения: 905

Като гледам единия сайт, аптамил 800 излиза около 22 лева, а аз тук купувам фризовом 400гр за 17лева Astonished

# 438
  • Мнения: 152
Мамчета, с какво давате вода на бебетата? Аз досега не съм давала настоятелно, ние сме изцяло на кърма и не приема биберон, но сега с началото на захранването ще трябва да почвам вече по-сериозно.

# 439
  • Canada
  • Мнения: 3 358
До преди седмица давах от шише с биберон, но взех една такава чашка и бебчо много си я харесва.

https://i5.walmartimages.ca/images/Enlarge/431/146/6000197431146.jpg

# 440
  • Мнения: 2 109
 И на мен една приятелка ми даде такава, само трябва да си взема биберон. Мисля да пробвам, че Филип отказва вода и това е. Дори като пробвам да му дам вода, после си пробва млякото, дали е мляко. Grinning

# 441
  • Мнения: 152
Тес, аз знам, че е добре водата да се дава в нещо различно от биберон, точно поради тази причина. Те са хитри дребните 😀

# 442
  • София
  • Мнения: 321
Аз давам вода в нормална стъклена чаша. Малко се мокри,но има лигавници. Така ще се научи бързо. Отказва биберони.

# 443
  • Мнения: 294
Аз купих проходилка. Знам че е малка, но пък тя се регулира и не е проблем. Сега е като стрела в нея, не мога да я стигна. Само ме е страх да не си разбие главата някъде, та съм постоянно по нея.

# 444
  • Мнения: 152
MonikaP, не те ли притеснява неправилното и преждевременно натоварване на тазобедрените стави в проходилката?
Много бавно върви захранването при нас, за 10 дни още се се лигавим с най-много 2 ч.л пюре. Първо задължително трябва да го пипне и размаже между пръстите и чак тогава ми дава достъп до устата 😂 Аз все повече се замислям да се преориентирам към Захранване водено от бебето и даже пробвах да й дам оризов сухар, коричка хляб, цял банан, големи парчета варен картоф, тиквичка и морков- ами кефи се детето. Особено на сухара и коричката хляб, добре си чеше явно венците, а аз така постепенно въвеждам и нови продукти.
Седи вече много стабилно седнала и на земята играе сама с кубчета, удря ги едно в друго, хич не ме търси. По корем се изправя на дланите си и отлепя цялото коремче и се озърта като заек в люцерна, много е смешна.
Предстои ни дългоочакваното море и се надявам да й понесе добре, че всички имаме адска нужда от разнообразие.

# 445
  • Мнения: 294
Не! Както ти сама написа, аз също се водя по детето ми и щом тя е достатъчно активна, подвижна, силна и проявява интерес то тогава не виждам проблем. Ами кефи се детето. Не го карам много по учебник. Блажени са невежите.
Със захранването се справяме като се правя на клоун, а тя ми се хили. Хитря я някак си.

# 446
  • Мнения: 197
Здравейте и от нас! Blush

Миналата седмица започнах да давам картоф, тази включих и морков, а от утре мисля и тиквичка. За мое огромно щастие синът ми се оказа ящно бебе и нямам проблеми. Дори коремчето му се регулира и ака по-често. Водата, обаче...не я иска и тава e. Cry
Мисля да потърсе чаша като вашата, Polar bear. Hug
Можете ли да ми кажете колко ml/gr зеленчуково пюре трябва да изяжда  бебето при едно заместено хранене? МинХо е на 5 месеца и 2 седмици.

# 447
  • Мнения: 2 109
  Филип изяжда по цяло бурканче от 190 гр, откакто давам месни пюрета. Обаче с млякото е на моменти, понякога изпива около 200, понякога едва 100.
  И аз много се притеснявах за водата, защото отказва и реално вече е на 3 хранения с мляко, но приятелка ме успокои. Миналото лято нейното дете е било на 7-8 месеца, мляко е пиела само вечер и тотално е отказвала вода, нямала е проблеми.

# 448
  • Мнения: 197
След като започнах да захранвам и аз се притесням, че не иска вода. Педиатърът, обаче каза, че нямало проблем тъй като основно е на кърма. Истината е, че не знам колко точно изяжда. Задължително суче, а след това понякога си хапва и АМ (40до 80мл), а понякога отказва.
За грамажа питам, защото хапва добре и не съм сигурна докъде е глада и откъде ще започне лакомията. Joy

# 449
  • Мнения: 30
Не! Както ти сама написа, аз също се водя по детето ми и щом тя е достатъчно активна, подвижна, силна и проявява интерес то тогава не виждам проблем. Ами кефи се детето. Не го карам много по учебник. Блажени са невежите.
Със захранването се справяме като се правя на клоун, а тя ми се хили. Хитря я някак си.

Здравей! Аз също се водя по детето си, моята също я слагам на проходилката. Голям кеф и е. Освен това, педиатърката каза, че е доста жилава.. Вече втори месец се върти от гръб по корем и пълзи много смешно Обикаля цялата кошара и винаги я заварвам с краката на възглавничката т.е на обратно. JoyGrinning А и ако трябва да спазваме всичко.. От дете до дете си има разлика (и то голяма) Heart

Общи условия

Активация на акаунт