Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 865
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 277
Две в едно, пожелавам ви прекрасно изкарване. Ние и тази година пропуснахме зимните планини, но догодина, живот и здраве, ако е рекъл Бог, сме обещали на децата, че ще ходим за една седмица. Обсъждахме дори вариан за Алпите. Някъде където не е чак толкова туристическа дестинация и цените са по-приемливи. До тогава много вода има да изтече обаче 😁

# 76
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ступи, закъде си се разбързала? Hug Релаксирай, след раждането ще имаш достатъчно занимания с бебчето. Ето, виж каква хубава програма си измислила. Simple Smile
Алпите са голяма красота! Бяхме за една седмица там и 2-3 дена след това планината, гледката ни липсваше, не знам за тези, които са израснали там, как свикват да живеят другаде. Сещам се за детската история за Хайди и напълно я разбирам.

Две в едно, приятно скиорстване! Ние също заминаваме за един уикенд на "зимен" курорт в района- в кавички, защото е толкова меко времето, че сняг няма да видим, най-високият връх е около 800 м Laughing , но поне дават много слънце и за скиторене ще е идеално.

# 77
  • Мнения: 505
Здравейте мами,

Ступи, то найстина не останало при теб. Дано бебока ме те тормози много и тези три седмици се изтъркалят бързо и неусетно.

Ася, направо имам чувството че кипиш от енергия и то с корема. А Т. продължава да си е характер. Поне знае какво иска.

Кала, Анджи е голяма прекрасница. Скоро ще имаш и стая с кукли ..и ще се носят токчета ....все пак женското ще надделее...

Бибитче, две в едно, хубав ски уикенд ви желая и дано случите на време и сняг.

Аз да се оплача. От вторник насам не съм се спряла. ММ отиде да вземе Йоан от училище вторник вечерта и да вземе да падне на училищната площадка. Обади ми се в 17,40 и ми вила "Ела в училище". АЗ, паниката, за 5 минути се закарах до там като си мисля че нещо е станало с детето. Отивам и какво да видя - ММ седнал на един стол и не може да стане. Само като ми каза как е паднал и си знаех че е счупил нещо. Ама магарешки инат.  ...не дава да викат линейка. Обадих се на девер ми, който дойде к го закара в бърза помощ. Както и предположих, оказа се че си е счупил лопатката на таза. Сряда го оперираха и още е в болницата. Вече започнаха физиотерапия и започна да върви, но още няма да го пускат.
От тогава имам чувството че денят е толкова къс и за нищо не стига времето. Сутрин излизаме в 8 и вечер се прибираме в 8. Гроги съм....
Та и тази ваканция отложихме и вече е ясно че тази година ваканция няма да е писана.   

Утре съм на преглед и ще водя Йоан да види бебка. Много е развълнуван. Толкова е грижовен от сега. Всяка сутрин и вечер сестра му получава целувка за добър ден и лека нощ. И само за нея говори постоянно.
Какво ли ще е като се появи?

# 78
  • Мнения: 2 603
На много бързо ви четох!
Кала, моята дъщеря също предпочита да играе с момичета, най - вече защото момчетата, поне тези, които ние познаваме винаги я закачат и се опитват да я разплачат. От понеделник я пращам на градина, надявам се всичко да е наред вече, въпреки че все още чувам за болни от грип.

Аз не знам дали е от хормоните след раждането или нещо съвсем съм останала без акъл, но постоянно мисля за трето. Няма да е сега в никакъв случай, защото първо трябва да се преместим.

Не мога да пиша много, че майка ми дойде за три дни.

# 79
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, в коя седмица си?

още точно 3 месеца.

в петък говорих с директорката за онова дете, дето било се изцапало.
оказа се, че детето е патологичен лъжец и нон стоп си измисляло истории, а майката учителка  Joy
каза ми, че абсурд заради цапането майката да е казала нещо.
аз обясних, че явно й е скучно, да говори с детето и да се смени с някого, който има интерес...

Брюксел, много неприятно!
дано скоро се възстанови мъжа ти.

# 80
  • Мнения: 277
Брюксел, много неприятно. Бързо възстановяване на мъжа ти. Не се напрягай много. Сега е важно да се грижиш най-много за себе си. Нашият Йоан е същот отлкова ентусиазиран. Само за бебето говори и иска да ми гуши коремът непрекъснато. Напоследък каквото и да правя все иска да е ол=колко мен и да се гушкаме. Сутринта му обясних, че той ще си остане също толкова важен за нас и след раждането на бебо. Не смятам да го пренебрегвам заради бебто. Въпреки, че идея си нямам как ще съчетая всичко.

Yakamoz, и аз бях така. Веднага след раждането на Йоан исках и трето. И ето нислед шест години в очакване на третото детенце. Всичко с времето си. Hug

# 81
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз още преди да се роди Лео си исках трето и ММ също,но ето три години почти след това много перипети, сълзи, средства, радост и надежда и все още сме без трето.
Та съвета ми е Якамоз не чакай Ами действайте !

# 82
  • Мнения: 2 603
O Брюксел, сега видях какво се е случило с мъжа ти. Бързо възстановяване ви пожелавам. Много е трудно когато сме сами в чужбина и единия от двамата да е аут. При нас се случи мъжът ми да се сецне веднага след раждането и изживях ужасни дни в резултат на които ми паднаха преждевременно няколко шева и много трудно се възстанових.

Две в едно, пожелавам ти от сърце мечтата да се сбъдне. Благодаря за съвета и разбирането. Аз също не бих чакала, но имам определено нужда от почивка. Последните месеци бяха доста тежки. Чак сега влизам в ритъм. Освен това имам проблеми с щитовидната и сега трябва да видя какво се случва там. Да, права си, че човек не трябва да чака, но трябва и почивка. Предполагам вие ще ме разберете най-добре, че гледането на деца сам не е много леко. Не се оплаквам в никакъв случай, просто ако знаех, че имам помощ щях да се замисля и за по-малка разлика.

# 83
  • USA
  • Мнения: 1 323
Брюксел съжалявам за твоя мъж.Дано бързо се възстанови!
Ако питате мен,средното дете няма драма с появата на третото.То вече е свикнало да дели родителите си с друг и е научено на търпение до голяма степен. Като се появи Анджи ,Андрей толкова много и се радваше и постоянно искаше да се грижи за нея да помага докато с появата на Андрей Лекси имаше доста тежък период ,за щастие мина.Драмата му беше с мен не с бебето.

# 84
  • Мнения: 2 603
Кала, и при нас имаше такъв период първите седмици. Точно с мен, не с бебето. Сега са доста добре нещата, надявам се това да е било и да няма други кризи.

# 85
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Здравейте момичета, отдавна не съм писала Simple Smile
Брюксел, бързо възстановяване на мъжа ти.
Якамоз как е бебчо?

На на нас ни предстои местене и е голяма лудница, надявам се да сме свършили всичко преди рожденния ден на детето.

Зест бях чела преди, че търсиш работа, но не успях да пиша. Аз съм завършила екология и имам доста стаж, но в БГ, когато дойдохме в Англия дори и до и тервюта не можах да се добера. Миналата година ходих на курс за  NEBOSH уж за да имам по-големи шансове, но искат опит и то тук, който аз нямам как да направя ако никой не ми даде шанс. Единствено за една позиция за сити кансъла ме извикаха, имах добър фийдбак, но не ме избраха.
Сега се надявам на новото място на повече късмет.

# 86
  • Мнения: 2 603
Илейн, благодаря добре е! Стана на 3 месеца вече. Бързо минава времето. Много е спокоен като цяло, но тука от няколко дни иска само на ръце да го разнасям. Все не е доволен и в слинга даже. Също беше почнал да спи по цяла нощ, но сега естествено спря. Носи дрехите на голямата, които съм ѝ взимала за 6-8 месеца, а на кг и ръст не е чак толкова по-голям от нея на тази възраст, та не знам как така се получава.

# 87
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Мина ваканцията ни, неусетно бих казала. Като цяло отново хванахме ужасно време с дъждове и вятър, но установявам, че колкото повече порастват децата, толкова по-приятни са ваканциите.
Уикендът имахме гост от България, като по чудо хванахме хубаво време и наваксахме с разходки и паркове. Вече нямам търпение трайно да се затопли, че списъкът ми с дестинации расте.
От вторник си имам и аз кола. Преборих се със зор със застрахователите, никой не искаше да сключи договор с мен, защото съм нямала две години опит в Ирландия. Нищо, че шофирам от близо 6 години и нямам провинения. Преборих се накрая де, ужасно трудно беше.
Брюксел, съчувствам за случилото се! Бързо и леко възстановяване желая, за почивка ще намерите подходящото време. Важното е да се възстанови напълно!
Ступи, Ася и пропускам със сигурност още някой, леко да ви е до края и още по-леко раждане ви желая!
Илейн, нямам много шанс с моята екология. Опитът ми е в тръжната документация, разработването на европейски проекти и стратегии, най-добра е държавната българска администрация в това Stuck Out Tongue Winking Eye Не е опит, който бих могла да предложа на страна с развита и действаща екологична политика. С екология дори не пускам СВ-Та. Основно ритейл и администрация и пак и на едно интервю не са ме извикали. Сега обмислям друго за развиване, още съм на етап проучване, надявам се лятото, когато изпратим децата в България, да мога да се посветя на това и да потръгне. Междувременно продължавам да пускам СВ-Та, пък дано изскочи предложение от някъде. Трудно е, макар хората да не показват лично отношение към това, че сме българи, явно hr-ите имат друго мнение Simple Smile
Много сте изписали и не всичко успях да измета по същество, връщам се да наваксвам!

# 88
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при нас от няколко дни е супер слънчево и много пролетно.
вчера смятахме да ходим на карнавал, докато не установих, че Дзвер ми е нападнал шоколада. подарък за РД  #Cussing out оставил опаковката само. вече беше нападнал 2 шоколада с 90% какао, но не са му били вкусни и ги скрил под дивана. ние сме с подово отопление  Sick
сега друга опаковка отворил, шоколада е с разни добавки, и той не го яде и съм му казвала, че не е за него.
бях бясна.
разкрещях му се. след половин час дойде, донесе ми две картички. на едната беше написал послание. опит за извинение, но само с думите, които може да пише. Crazy

терапията беше няколко километра из околността. аз се прибрах по някое време, вървя бавно и вятърът ме дразнеше, та оставих мъжете да беснеят.
той е успял да изкрънка от баща си сладолед  Whistling

с това ядене на сладко се побърквам.
всичко е скрито (това са подарени неща), не купувам.
в чудо се виждам. Rolling Eyes

за едното дете, на което беше на Рд, купих една книга с spiro-art. не знаех какво е това, но се оказа идейно, та купих и за Дзвер една книга. голямо рисуване падна...
ето с това се рисува.

# 89
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Брюксел дано е по добре тм !
Ние сме с варицела, което е ок, драмата е да не се зарази баткото.
Зест успех ти пожелавам , на теб на какво ниво ти е езика ?
Ася защо така детето е на тема сладко ? След като самите вие рядко ядете ?
Иначе нашият ски уикенд мина чудесно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт