Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 907
  • 735
  •   2
Отговори
# 90
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Каква е драмата за баткото, че да не се зарази! Иначе леко минаване му пожелавам на дечко, малко пъпки и слаб сърбеж Simple Smile
В чужбина няма ли ваксина срещу варицелата?
Със сладкото си реших проблема след като лятото правихме 10 зъба наведнъж с пълна упойка на голямата. Страшничко ѝ беше и си знае урока да внимава с количеството и честотата. Отделно, че понякога ѝ се обостря гастрита и изобщо тия болежки са ѝ безценен урок.
Английският го говоря със самочувствие, нямам проблем да се оправям по институции и да общувам с хората. Имам и документ за С1, който съм описала в СВ-то си, но не съм напълно убедена, че признават европейската квалификационна рамка. Абе зор си е, българската нишка си ме дърпа назад, колкото и непатриотично да звучи :/

# 91
  • Немция
  • Мнения: 6 907
Здравейте!

Драмата с варицелата е да не би големият да  я изкара по-тежко ли?

Брюксел, много неприятно, ще мине време, докато мъжът ти се пооправи. Пожелавам му пълно и бързо възстановяване!

Обикновено ревността около новото бебе вкъщи е свързано повече с майката- да я делиш, нейното внимание вече не се върти само около първото дете. Бебето е буфера.
Якамоз, впечатлена съм колко бързо ти се приисква ново бебе. Simple Smile При мен през първата година въобще не съм си и мечтала за  нов семеен член. На твое място, ако ми предстои местене, хич не ми би мило до нова бременност, отделно второто дете е още малко, представям си го като голям екшън, би ми била нужно енергия за петима.
Пожелавам ти някой ден да се радваш на три деца- когато му дойде времето.  Hug
Две в едно, и на теб късмет с вашите планове за още едно детенце! Hug

Ася, много деца около нас налитат доста на сладко, така че за мен не е чудно, че и Тим е на такава вълнА. Веднъж открит, изворът на щастието Simple Smile не е лесно да бъде забравен. Забелязала съм, че консумацията на сладко намалява с възрастта, когато се осъзнае, че не е хубаво да се яде толкова сладко. Може би не трябва да се тематизира толкова, знам ли. Иначе си представям нагледно шоколадите на пода с подовото отопление. Mr. Green

Две в едно, малчо кара ли този път ски?
Ние добре си изкарахме през уикенда, бяхме на зимен курорт, който преди не бяхме посещавали и се учудих какви писти са издокарали при жега 10-13 градуса, народът караше ски и шейни като полудял. Grinning Половин Холандия се беше изсипала, белгийци и англичани не бяха рядкост. Самият курорт е добре разработен, провеждат се световни и европейски първенства, примерно в края на март там ще се проведе световно по снуоборд. При тези топли Т ми е трудно да си представя такова зимно първенство , но с изкуствения сняг явно е възможно.

# 92
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да за големият може да премине много тежко една Варицела, защото е възрестен не дете, а и той ще ходи с университата на ски във Франция и се тревожи да не му се провали пътуването.

Бибит супер звучи курорта как се казва ?
Иначе те като се подготвят пистите и си държи доста снега.
Да опита да кара и алпийски и писалки.  Най му хареса на движещата пътека да се вози.
На този курорт къде бяхме най високата точка е 350 м мисля. та не винаги надморската височина е от значение.

Зест така е произхода си дава голямо значение. Но владеенето на езика е важно, не е решаващо за съжалние. Ти не се отказвай, разгледай какво се търси на пазара на труда  за чужденци и мисли за преквалификации !

# 93
  • Мнения: 2 472
Здравейте и от мен!
Да се запиша в новата тема, че още не съм. Бяхме много болни цялото семейство. Не беше грип, но ужасно силни и продължителни настинки. Аз, с помощта на бабини рецепти предотвратих  синузит и съответно АБ. За капак си контузих и кръста от носене на много тежки чанти. Сега вече се пазя. Така че съчувствам на мъжа на Брюкселчето , пожелавам му бързо възстановяване!

2 в 1, радвам се, че сте изкарали чудесно на ските! А малкия няма ли ваксина за шарката?  Кажи за баткото как е, оправя ли се , харесва ли му обучението и т.н.? Не мисли сега, че ще прихване, мисля, че около 20 дена беше инкубационния период, или май 2 седмици  newsm78.

Зест, честита кола! Браво на теб, че си успяла да ги убедиш!

За ревността между децата аз не съм забелязала изобщо да имат моите, но те са и с голяма разлика така че нямам наблюдения, когато разликата е по- малка.

В Европа явно вече сте на пролетна вълна, блазе ви!
Ние имаме ужасен вятър, ама мнооооого силен. В сряда очакваме  поредната доза сняг. Ами зима си е при нас. Иначе е слънчево.

Якамоз, радвам се, че бебчето е добре! Пък за третото- когато прецените!
Аз след сина ми си бях казала, че никога няма да родя следващо дете. Да, казах го на всички, даже още от болницата тръбях. Имах ужасно болезнено раждане и затова. Просто не исках никога повече....Но нещата се променят до такава степен, че после чак се чудя как съм се заричала.

Ступи, при теб не останало наистина. Леко да е!

Ася, и аз си представих как се е разтопил шоколада. Явно наистина много го блазни сладичкото детето.

# 94
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при него просто мащабът е ужасяващ. като пристрастен е  Crazy
когато буквално нищо сладко няма, яде захар с лъжицата или какао за пиене, ама на сухо, пак с лъжицата. Twisted Evil

с говорене не става, зъбите са му перфектни (да не чуе дявола, пу, пу, пу) ooooh!

лошото е, че не само, че крие нещата, ами ако някой бонбон не му е вкусен и го слага пак под дивана, по-навътре, за да не го забележа, където с времето той става на едно голямо, лепнещо петно, набито доволно с прах  Sick
сега не мога и да се навеждам, защото ми се качва киселина от стомаха като се наведа и просто ме е страх да накарам мъжа ми да премесети дивана. Sick

Две в едно
, стискам палци баткото да не се зарази!

Бибит, незнам, аз съм малко против такива съоръжения.
в Алпите на много места водата не става за пиене, защото чак Grundwasser е замърсена с химикалите, които ползват за изкуствения сняг.... Whistling
но поне сте си изкарли добре, за децата това е винаги емоция.

при вас ще почиват ли другата седмица децата?
при нас от понеделник до сряда имат свободни дни  Whistling
а тази седмица петък пак няма да учат, ама ще са на училище, ще правят карнавал там.

# 95
  • На остров
  • Мнения: 13 498
А тита радвам се че се разписа, има ваксина но се препоръчва за възрастни и не е включена все още в календара.
Баткото точно след месец ще пътува и затова му е драмата.
Иначе много му харесва всичко и колегите му, и общежитието и програмата и университета.
Аз навремето след баткото също на всички тръбях как съм приключила с ражданията защото беше много тежко, ужасно и тн. Но с времето всичко се забравя и променя.

При нас иначе тази седмица е спортната вканция за учениците.

Днес съм на градинарска тема и гледам и избирам цветенца коментираме с мм какво как искаме за градината ама пусто всичко много труд, пари и време иска.
Сега ще поръчвам далии Simple Smile
Обещала съм си поне един месец да не купувам дрехи за Л. и пренасочвам в други дейности покупателните ми страсти.

# 96
  • Мнения: 505
Колко много сте изписали. Чета, но паметта ми в слабичка и все не запомяням.

Ася, говори ми за сладко. Йоан и той си хапва, но той не обича шоколад. Виж бисквити, кекс, бонбони, текат му лигите. Яде всеки ден, но поне слуша - като кажа 2 машмалоу и си взима само два.
Другата му крайност са доматите. Днес вече е на над кило чери домати.

Зест, не си ли се замисляла да работиш като фрийланс към фирми с европейски проекти. Като чета профила ти, доста бързо би си намерила работа в Брюксел. Мога да ти подхвърля няколко фирми на лични където можеш да си пратиш СВ-то.
Ще пишем домашни. После ще допиша

# 97
  • Мнения: 505
Две в едно, ако не ти стигне твоята градина, заповядай в моята. Засега само лук си насях. Смятам за лятото да бодна и домати че поне да се възползваме да ядем. Нали няма да ходим никъде.

Ася, не можеш ли да му покажеш друго място за криене. Поне да не ти пълни дивана.

Бибитче, къде ходихте на уикенд? Йоан е разочарован че няма да го водим на сняг, но от друга страна е щастлив, защото ще си празнува рождения ден с деца от класа, както и искаше.

Мами, какво мислите за пиенето на вино от време на време през бременността. Така ми се пие неистово...Позволявам се, не всеки ден разбира се, но после ми е съвестно.
В интернет четох че доста лекари дори препоръчват, други са против.
Да уточня, говоря за чаша вино, а не за бутилка...

Днес малката много дърпа....нещо не ми в комфортно цял ден...като че ли имам придърпване в долната част .....не ми е непознато чувството, но и малко ми е притеснено дали е нормално.

# 98
  • Мнения: 2 603
Брюксел, аз не бих рискувала да пия редовно вино. Позволявала съм си по чаша за празници, например Коледа, рожден ден. Честно казано дори и да има съмнение за риск не бих го поела.

Бибит, мисля, че не съм толкова луда и ще се вслушам в разума, а не в хормоните. То не че зависи само от мен хахаха.

Моята дъщеря също много обича сладко. Обаче аз мисля, че аз съм виновна защото много разрешавам. Затова при нас работи единствено ако не купувам нищо. Захарта е дрога, виждам го по себе си.

Две в едно, ужас за варицелата, дано да подмине сина ти.

Зест, честита кола!

# 99
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Брюксел при вас е много благодарни за градински емоции. На ММ лошо му стана като разбра какво и как съм мислила но лека полека, все има нещо да се прави.

За виното аз съм съм внимавала и не съм си позволявала, чаша тук там и става бутилка на седмица/ 4 бутилки на месец и тн.

Зест честита кола !

# 100
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, не можеш ли да му покажеш друго място за криене. Поне да не ти пълни дивана.


ааа той и други има, но това място ме смущава най-много, защото мизерията е пълна. #Cussing out

вино пиех само съвсем в началото, когато още не знаех.
ама разредено с газирана вода 1:1
сега ми се гади само от миризмата на какъвто и да е алкохол.
обаче ми се яде грозде, а аз никога не съм обичала. може да ти липсва нещо, което го има в гроздето, вземи си гроздов сок или грозде и пробвай.

# 101
  • Немция
  • Мнения: 6 907
Курортът е Winterberg в централната част на Западна Германия. Близо е до Холандия, затова и на холандците това им е най-близката опция за зимен спорт. Били сме и на съседните курорти, но този беше с най-много писти, според картата на курорта май са 12.
Изкуственият сняг и за мен не е оптимално решение, но нали зимният бизнес трябва да върви, на това разчитат там- "ден година храни".
Хареса ни една атракция с мост(не мода да отворя само снимката, целият сайт се отваря), който минава над няколко съоръжения и имаш добра гледка над околността. Под нас се намираха писта за mountainbike, бобслей-писта и други, но най-впечатлени останахме от гледката над скиорската писта, която беше и сравнително стръмна. Гледа се отвисоко как се спускат скиорите, чак на големия Бибитко много му се прииска и той да се учи да кара ски. Някой ден ще се хванем цялата фамилия да се обучим Mr. Green, да видим кога ще е. Цяло капиталовложение ще е. Crazy

Брюксел, щом Йоан толкова обича доматки, сеенето на такива ще е най-доброто решение за вас. Simple Smile
И ние ще правим разсад на чери доматки- големият такова нещо не слага в устата Rolling Eyes, надявам се да порасне нещо, та да му събудя интереса. Иначе той даде идеята за доматчетата, аз смятах пак пиперки да сеем.

И аз бих ограничила до минимум алкохолът по време на бременеене. Само по празници. То си зависи и колко често се празнува. Laughing
Първите месеци с голямото Б. докъм 4-ия месец имах леко придърпване и лека болезненост на вълнИ, после изчезна. Обяснявах си го с нарастването на матката. С второто дете го нямаше това.

Моите Бибитковци са с ваксина за варицела, леко я понесоха и двамата, нямаше никакви проявления.

Ася, при нас само понеделникът ще е неучебен, после пак са по нормалния учебен план- нали после през късната пролет ни се събират доста празнични дни по църковния календар и затова няма по-голяма карнавална ваканция. Този четвъртък ще е официалното празнуване на карнавала в у-щето.

Голям майтап е Тим е с това криене на сладости. Отстрани изглежда забавно, ама за майката не е. Sunglasses

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 10:24 от Бибит

# 102
  • Мнения: 277
Брюксел, опитай с безалкохолно вино. При нас има голям избор на безалкохолни вина. Някой са наистина гадни, но има и такива които стават. Временно Sunglasses Аз не съм любител на алкохола. Спиртни напитки не пия изобщо, но виж вино обичам. А имам и много ниско кръвно, та червеното вино ми се отразява добре. Розе също харесвам Но сега си позволявам само безалкохолно веднъж, два пъти в месеца, една до две чаши с някое хубвао ястие.

Завиждам ви за градинките. При нас каквото и да насадим, сърните го изяждат преди дори да е направило цвят или плод. Миналата година Йони сам насади картофи и всеки ден се грижеше за тях. Тъкмо да направят цвят ииииии.... Станали закуска на сърничките Smiley Дори и оградата не ги е спряла. Явно много са били гладни.

Някъде четох за варицелата, че човек може да я  прекара без дори да разбере. Моите и двамата не са я прекарали и не са ваксинирани. Баткото е на 17. Много пъти е играл с деца с варицела и пак не я прекара. А може и да е-без да сме разбрали. В тази статия пишеше, че може да се появи една-две пъпки и това е. Човек дори не разбирал.
Две в едно, дано не го хване баткото.

Ася, съчуватвам ти. Нашият батко е такъв. Сега вече се крие в стаята си, яде каквото си е купил и само опаковки бута под леглото. Йоан винаги пита може ли? и колко може да си вземе? Толкова са различно двамата, че се чудя дали сме ние родителите или се е получила грешка. Ако е така-при кой от двамата? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 103
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Много сте изписали. При нас една и съща. Аз се включвам да напиша за Варицелата.
Не съм я карала, но скоро попаднах на пост на една мама, която също не я беше карала, но си беше пуснала изследване за антитела на Варицела зостер и се оказа, че има. Така, че не е изключено да я кара човек и да не забележи.
И аз на това се надявам, защото знам за кофти усложнения от нея, на “дърти години”.☺
Брюксел, бързо възстановяване на мъжата ти!
Зест, честита кола на теб!

# 104
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ступи да ти кажа и аз на това се надявам, че е изкарал без да разбера. Защото като беше малък наистина много се стараех да я изкара ама не се случи или поне аз не съм разбрала. Сега ако не го хване след три седмици значи няма ада я изкара изобщо.
Сърните са голяма напаст. Ние имаме специална ограда за сърни така където се опитвам да отглеждам цветя, отделно подбирам уж сортове, които те не харесват. Сега четох, че има и специални спрейове, които ги отблъскат. Но при нас не са само сърните, лосове, диви прасета, лисици, грабливи птици, зайци, гревлинг нещо като скункс не знам как се казва на български. И всички те все унищожават градините.

Общи условия

Активация на акаунт