Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 921
  • 735
  •   2
Отговори
# 105
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Много пишете...

Брюксел, дано се оправи бързо ТМ. Лошо падане...аз преди години си пукнаш опашката при едно такова падане. За пиенето акъл не давам, ти трябва да си прецениш. Аз понякога съм пийвала една-две глътки, бяло вино, но аз и не пия много по принцип.

Ася, вашата сага край няма. Трябва да говориш с Т., според мен - по добре нещата да са явни, а не да се крие. При нас няма такова нещо, но и децата не злоупотребяват. Гледам да наблюдавам миенето на зъбите. Луи е имал кариеси, за момента Емма няма.

Бибит, хубаво изглежда. При нас планините са далече - минимум 6ч път, не се навивам. Та още се ослушваме за зимна ваканция. Догодина може би. Децата само въздишат по снимките изпратени от майка ми.

Варицела Луи хвана на 3,5г. Емма беше бебе - той пъпчаса до Н-та степен, тя по-малко, въпреки че кърмех я хвана, но както каза доки, по леко ще я кара - така и стана.
Ние също се подготвяме с нашата градина. Домати и зелен фасул, от тънкия, се прави всяка година. При нас голите охлюви са напаст, и понеже ние не третираме, си е проблем. Гледаме с разни естествени продукти да ги махаме, ама трудно става. Изяждат ми фасула гадинките. Чушки не виреят - не е толкова топло. Дажи  в оранжерия, като имахме, не узряха.

Калалили, организирай й срещи с момичета на Анджи. При нас очевидно почнаха да се разделят приятелите, всеки си иска неговите.

При нас нищо ново. Ваканцията свърши, от вчера са на у-ще. Луи вчера ощ с влизането в двора на у.щето паднал, та го взех, водих го на лекар - нищо му няма, само силно натъртено. Слънце има доста при нас, но сутрин са си -1градуса. След обед +16 - айде избери как да се облечеш...

# 106
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас голите охлюви са напаст, и понеже ние не третираме, си е проблем. Гледаме с разни естествени продукти да ги махаме, ама трудно става.

ако пиете кафе, събирай утайка, изсушавай и после ръси щедро около растенията.
охлювите не могат добре да пълзят по нея.
или има едни огради за охлюви, ама са скъпи....

# 107
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Мерси, Ася, това не го знаех. Ще пробваме.

# 108
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
гони и други вредители, ама внимавай, че мухлясва лесно.
трябва добре да го изсушиш и после да не го затваряш в плътно.

аз ползвам доста подобни методи.
слагай тагетес около боба, охлювите го обичат и нападат него. Peace

# 109
  • Немция
  • Мнения: 6 924
При нас се очакват днес до 21 градуса, на сянка. Crazy Хубаво е, ама не е нормално за края на февруари.

Ася, какво е тагетес?
Интересни методи против охлюви. Лесно ли пада утайката от кафе от листата при дъжд?
Дай някои други еко-идеи за наторяване на почва, без обичайната животинска тор, че нямам обикновено такава подръка. Laughing
Четох някъде, че водата, в която се варят картофи е богата на калий и е подходяща за поливане на стайните растения.

Ступи, твоят голям син си е вече младеж, там контролът е по-различен, не може да се сравнява с едно 7-годишно дете. Представям си колко много се променя общуването с един подрастващ син, който на 17 е вече доста самостоятелен и със самочувствие на голям човек.

Зест, забравих да ти честитя новата кола- леко и безаварийно шофиране!

# 110
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Ася, какво е тагетес?
Интересни методи против охлюви. Лесно ли пада утайката от кафе от листата при дъжд?
Дай някои други еко-идеи за наторяване на почва, без обичайната животинска тор, че нямам обикновено такава подръка. Laughing


тагетес

кафето пада и от вятър само.... Whistling

за торене става brennnesseljauche, ама не съм убедена, че ще издържиш на смрадта  hahaha
пробвай само в накистана във вода коприва или попарена, без да оставяш да се вкисва. Peace
за картофената вода не знаех, ще пробвам. аз ги варя със съвсем малко, та нямам кой знае колко.
иначе подобни извлеци от доста растения могат да се ползват за торене, зависи за кое растение те интересува, т.е. какво му трябва.
за цветята не съм наясно, моите не ги торя.
иначе зеленчуците ги поливах с втасалата коприва, както и попарена овчарска торбичка (само течността). краставиците растат по-добре, когато им се сложи сода за хляб във водата за поливане. Peace

# 111
  • USA
  • Мнения: 1 323
Привет и аз съм на градинарска вълна. При нас катериците и зайците са най-големия проблем,но им намерих цаката. Има една тор която се нарича блъдмил тук.Не мирише за нас хората,полезна е за растенията и био. Другото което ползвам за торене е водата от аквариума.Много е полезна за всякакви растения.
Брюксел,акъл не давам аз сама прецени.Аз съм от тези дето си пренастройват мозъка и честно казано като реша,че нещо не добре,колкото и да ми се е искало,просто го игнорирам. Не съм пила и глъдка с никой,макар че обожавам червено вино и бира също обичам лятото. Не пия много,но обичам и си пия с удоволствие по една чаша.
Зест честита ти кола!Движението в Ирландия обратно ли е като в Англия?
Две в едно дано баткото се размине! И моите са с ваксина и не им треперя.Аз съм карала всякакви шарки като дете.За една си спомням,че брат ми беше бебе и я хвана от мен и я изкара ужасно.Целия беше в рани и течеше кръв.Щом го помня още ,а съм била на 4г страшно си е било.
Аз изкарах тренинга и от следващата седмица започвам да работя от време на време Simple Smile хаха как звучи.
А тита и тук е все така студено и депресиращо.Ветровете бяха и тук през уикенда стигаха по 90км в час. Като гледам прогнозата обаче най-рано април ще има топлинка. Все така сме си около 0 за максимални градуси.
Бибит чудесен е курорта,но някък съм настроена за топло вече колкото и да харесвам сняг.Дълга ми идва тая зима. На вас 20 градуса си е страхотно уау! Аз бих предвидила целодневен излет в някоя гора или в планината.
Ася,много неприятно с криенето на лакомства. На теб честит рожден ден! Желая ти много здраве и изпълнена с много положителни емоции и изживявания година!
Къти, до сега винаги сме избирали компанията на децата според нашата компания.Така се случи,че повечето бяха момчета.Като гледам и съседите ни са 90% с момчета коио възрастта на моите. Момичетата са по-големи доста от нея. Като тъгне на училище август ще си намери повече приятелки надявам се,но определено виждам,че има и ще има разделение.
Моят брат като деца също си се делеше и играеше с момчета и никога не ми досаждаше като си играх с момичета.За това пък на моите приятелки по-малките сестрички постоянно тичаха след тях.
Да ви питам скърцат ли със зъби децата ви?
Лекси като е болен имам чувството,че ще си избие някой зъб,така скърца. Има час за зъболекар през май,но си мисля дали да не му купя някакъв гард или нещо да спася новите зъби. Вчера гледах в магазина 100 вида и така и не можах да преценя какъв би ни свършил работа.

# 112
  • Мнения: 2 472
Кала, говориш за тези силиконовите ли? Моите деца не скърцат, поне не съм ги чувала. Моят мъж също не съм го чувала да скърца, обаче като ходим на зъболекар и винаги му казват, че си изтрива  (търка) зъбите и му препоръчаха да си вземе от тези силиконовите.  Казва, че са ужасно неудобни, но вършат работа. Не аъм сигурна, обаче дали дете би ги издържало в устата си, камо ли да заспи с тях. Има ги в Уолмарт, не са скъпи и са доста на брой.
 Като каза катерици....ние сме на 11 етаж в блок  и есенно време си имам гостенки, които необичайно за мен как се изкачват на тази височина. Носят отнякъде едни подобия на орехи и ги заравят в саксиите ми с цветя. Намирам ги на пролет, когато садя новите цветя. Какво да ги правиш, животинки.
Имаме само от днес нови 20 см сняг. В събота-  още чакаме. Искам вече да ми се насити окото с нарциси, лалета и зюмбюли, макар че малката умира от радост с този сняг. Иначе вкъщи съм украсила с мартеници вече.
Ася, оттук разбирам че имаш рожден ден! Бъди много щастлива! bouquet bouquet bouquet
Кала, честита нова работа! Да ти носи много удовлетворение! bouquet

# 113
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ааа моля, нямам още РД... чак лятото е  Mr. Green
на Калалили й се иска да се стопля и е поразбързала  Hug

вчера направихме мартениците за целия клас, учителката и директорката. днес ще питам дали искат и историята към тях, че утре децата няма да учат, а ще празнуват, тук сега е петия сезон: карнавално време.
днес за последно ще е хубаво времето, дават го да вали и май няма да ходим на карнавално шествие. Whistling
аз не влизам и в костюма си де... Whistling

за тези силиконовите шини:

Скрит текст:
когато бях бременна с Тим и ми стана нещо на челюстта, там където долната и горната се съединяват и имах страшни болки, едвам се хранех.
отидах на зъболекар и искаха да ми правят отливка за подобна силиконова захапка. доколкото разбрах са подобни на тези, които ползват боксьорите. трябвало да спя с нея. аз мразя подобни неща и не я направих.
после случайно, когато ходех на йога, йогинката ми каза, че проблемите с челюстта и стискането на зъбите идвали от тазовото дъно. при бременност се срещало често, защото нали се разместват костите там.
та евентуално някакви упражнения можете да пробвате. Peace

иначе Дзвер скърцаше по едно време със зъби и педьо каза, че това е знак за вътрешно напрежение, да сме го запишели на спорт  Whistling, т.е. пак движение препоръча.
при него отшумя, скоро не е скърцал.

да ви разкажа как се разви историята с онова дете, дето не трябвало да се цапа  Joy

Скрит текст:
вчера отивам да взимам Дзвер и директорката и една учителка идват при мен. учителката ми казва, че е говорила с майката на момичето.
значи момичето се прибира вкъщи с един компотен буркан, пълен със лепкав, несполучлив slime.
по някакъв повод истерясва здраво, прави сцена, явно се разправят с майката. детето в яда си хваща буркана и обработва 3 стаи: стени, под, килими, дрехи.... Whistling
майката предполагам е превъртяла и й е казала, че ако ще веднъж направи подобно нещо и няма да ходи на подобни занимания Joy
т.е. явно не иска детето да има в ръцете си подобни оръжия, което за мен е разбираемо.
учителката и директорката ми казаха, че нито аз, нито те са отговорни какво се случва вкъщи, ерго детето продължава да идва при мен и ако не слуша и не прави да й дам жълт картон. това е предупреждение като при футбола, при втори няма право да идва при мен.
аз им обясних, че проблем с детето нямам, просто тя дойде и ми каза, че майка й не позволява да е при мен и иска другаде да ходи.
те ми казаха: само писмено! дума не вярвай какво ти разказва, само с писмена бележка от родителите взимай решение  Joy

представям си колко й е трудно на майката с такова дете. и тя била учителка!

# 114
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Калалили, хайде, лек старт с новата работа и много позитивни емоции с нея! Simple Smile

Ася, малеей, това момиченце е цяло природно бедствие!  ooooh!
Преди време бях гледала едно момченце 3-4 пъти привечер, имам опит и с други деца, но това беше ... страхотия! Родителите бяха високообразовани, не знам къде се криеше проблема, но детето беше за психолог. Гледах го няколко пъти и преустановихме уговорките, за мое облекчение.

Американските, сиви, катерици са по-различен тип, по-нахални и по-пробивни- на Острова знам, че изместват оранжевите. При нас все още преобладават оранжевите катерички.
Няма да забравя как преди години на ММ му тропаше нещо в колата, даде я да видят каква е причината и се оказа, че в един филтър катеричка си събирала суха храна за котки. Laughing Как се  е вмъквала дотам, нямам представа. Направиха ни снимка за спомен.

Калалили, да не мислиш, че на курорта имаше такъв сняг като на снимките? Naughty Само пистите бяха бели, по останалите места почти нямаше помен от сняг. Единствено, когато се качихме на най-високия връх там- 841 м- видяхме по-големи снежни остатъци. Та така- на когото, каквото му липсва- ние сняг почти не сме видели тази година, та му се радваме. На вас, американките, ви е дошло до гуша от сняг и студ. Mr. Green

Малък Бибитко скърца със зъби, докато дъвче, но чак като поотрасне и смени зъби ще може сигурно нещо да се направи.
Не мога да си представя моите деца да спят с разни силикони из устата, не ми звучи комфортно.

Вчера малкият беше на рожден ден у дома на негово приятелче, имало и една гостенка с кученце- ей, моето дете беше прехласнато, само за това кученце ми говореше. Той напоследък само за куче ми говори, но проблемът е, че когато ни няма със седмици, няма на кого да го оставяме. Отделно е голяма грижа, по 3 пъти на ден няма как да го разхождам, но бих направила компромис с това, ако има кой да го гледа в наше отсъствие. Отделно големият Бибитко не обича кучета(но в това отношение има изгледи да го обработя по въпроса Wink)... Хем ми се иска на малкото Б. да му удовлетворя желанието, хем е трудно решението.

# 115
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добре, че Бибит написа, че аз забравих:

Калалили успех с новото начинание, дано ти донесе удовлетворение!!!

в Бг също има доста сиви катерици, поне в града. те са и по-големи май....
незнам от къде са дошли. newsm78

Бибит, нали знаеш, че образованието не винаги е правопропорционално на възпитанието  Grinning

като каза куче:
Скрит текст:
съседката си взе куче. предполагам за терапия. незнам дали за нея или за децата й, защото не искат да излизат навън.
преди 2-3 години побърка общината да сложат врата на детската площадка, за да не влизали котки. сложиха.
сега влиза, затваря вратата и пуска кучето вътре. а е забранено!

вчера отиваме с Дзвер, аз не исках, ама той настоя и след 5 мин.пристига тя с кучето.
аз обичам кучета, но Дзвер го е страх.

след малко дойдоха още деца, кучето се радва, ама тя не следи дали на децата им е приятно. кучето скочи на едно момиченце, директно в лицето. не я облиза, ама си навря носа в лицето й. това дете се разрева, и него го хвана страх - пак никаква реакция. нито от страна на майката, нито от страна на съседката.
взеха да кудкудякат и аз се прибрах, че не ги издържам... Whistling

ако бях същата като нея, щях да направя снимка как кучето виси на детската площадка и да я пратя в общината.... Whistling

# 116
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Кала успех на новата работа !
Аз пък не съм виждала сиви катерици нито в София нито тук.
При нас днес много вятър и ми е добре, че сме си вкъщи! Много лека я кара моя сладур тази варицела, чак се чудя дали е възможно.
Ася тъкмо и аз щях да честитя Simple Smile)) горката майка на това дете друго не мога да кажа.
Бибит аз съм за всякакви животни, децата много научават от тях. Вероятно и при вас има хотели за животни когато пътувате, а ти имаш и роднини.

# 117
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 486
Кала, успех с новата работа-да ти носи удовлетворвние и хубави емоции!  Hug bouquet
Честита кола на Зест! bouquet
Горката майка на това момиченце, да. В наборите на моите момчета има доста момиченца и често имам гостенки(по едно на гостуване) от класа на К.(за моя радост, че нали си нямам момиченце, и ми е хубаво да ги гледам Simple Smile), но са кротки. Миналата седмица ходихме на разходка с едно момиченце пак(майката беше на работа), после дойде вкъщи. Добре мина, нищо крайно. Забелязала съм, че някои момиченца обичат предимно компанията на момичета, но има такива, на които им е комфортно и с момчета или смесена компания.
К. сега е във ваканция 1 седм, а аз работя веч. смяна тази седмица. Всичко е добре при нас. И аз съм виждала катерички в Бг-кафеви. Тук-не.
Леко бременеене на бременните мами! Hug За виното и аз като Кала-не съм кусвала. И аз бих предложила "безалкохолни варианти". Всеки сам си решава.  Hug
Чета ви редовно, много пишете, което ме радва, но не ми остава много време за писане на мен самата. Гуш на всички! bouquet Hug

# 118
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мелина радвам се, че сте добре !
Аз предлагам бремените мами да ръсят с прашец, че така чакам аз с нетърпение, този месец започнах и с тестове.

# 119
  • Мнения: 277
Кала, успех с новата работа.
Две в едно и на теб успех. Дано се получи и да се радваш на една лека бременност съвсем скоро. А след това и на малко човече.
Бибит и при нас е същата драма с куче. Йоан се захласва след всяко куче, което срещнем и това е почти ежедневна тема на разговор. Поради същатат причина и ние се дърпаме да вземем куче. Когато пътуваме, няма на кого да го оставим, а хотелът излиза колкото да му купум билет за самолет Simple Smile Имахме куче 12 години. Невероятно беше, но моментът на раздялата е ужасен. Не се преживява подобна загуба. Та това е още една прична за нас.

Йоан снощи имаше пижамено парти в училище. Учителката им го организира и го пазехме в тайна до последно. Като му казах да си облича пижамата в 16:30 остана като гръмнат. А като се качихме в колата направо го изплаших. Започнаха се хиляди въпроси. Първо си помисли, че е време за бебето, после че ще го водя на кино. Ама защо с пижама Thinking Накрая като спрях пред училището съвсем се обърка горкото дете. Тогава видя и други деца от неговия клас да идват по пижами и беше буквално като вцепенен. Laughing След партито каза, че е бил много изненадан, но много са се забавлявали.
Като знам колко бях притеснена в началото на учебната година от размера на училиещето и броя на децата, сега се радвам много, че попадна имено там. Страхотна идея от страна на учителката. Така им показа, че в училище може да бъде и много много забавно, не е само място за работа Smile

Общи условия

Активация на акаунт