Четвъртокласници 2020/2021

  • 34 401
  • 776
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 022
Разбирам, че е сложно за всички, но аз видях как може да се направи. В друго училище, където да другите ми деца, си имат съвсем истинско преподаване през MS teams. Учителите на живо обясняват, пишат на бяла дъска или правят презентации, програмата се спазва без пропуски. А МОН казаха, че са купили акаунти за тази платформа за всички ученици. Но малка част я ползват. Иначе платформата си работи съвсем добре за сега. А третокласника  получава просто списък със задачи, които да направи сам.

# 676
  • софия
  • Мнения: 1 201
Моите са близнаци, разделени в два класа- в единия работят по Google classroom  с класната и учителката по английски език и отделно има и скайп връзка за преки включвания. Не работят по схема час-междучасие, а новите уроци се обясняват онлайн,  с всяка от двете учителки по 60-80 минути , после имат задачки, които трябва да се свършат и да се предадат до края на деня. Проверяват се и се връщат с коментари, оценки и т.н.
В другия клас са на МS teams,  друга платформа, но действат по същата схема.
Отделно и в двата класа имаме качени допълнителни видеоматериали, презентации и т.н.
Даже всеки ден учителят по физическо им качва задание за деня- някакви упражнения да се раздвижат между задачките. Имаме и песни от учителката по музика- да си ги пеят за разтоварване:smirk:
Като цяло съм много доволна, учат си сериозно, интересно им е, малко помагаме за качването на изпълнените задачки, но се оправят.

# 677
  • Мнения: 2 558
Ето за това говоря! Не е невъзможно!!!
Да не говорим, че лично се ангажирах да помогна с информация за подходящи платформи и организация на учебния процес (имам диплома и за учител). Ами то едно си баба знае, едно си бае...
Учителката по английски се дистанцира от общия начин на "преподаване тип целодневно безмислено висене пред монитора" и изпрати урок за преговор в синтезиран вид + тест, който да върнат към нея, когато успеят. Без повече затормозяване в ненужно губене на време. Децата бяха е пъти по-наясно какво се иска от тях да направят.

# 678
  • София
  • Мнения: 6 550
Добре върви ! Превъзбудени бяха, но се нормализира . Евалла на учителите !
Ние сме с 3 лаптопа в 3 стаи за 3 деца. От утре и аз съм вкъщи. Луднцата ще е пълна !

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Нелка, от РУО-то май им изискват 5 часа работа онлайн, за да се зачете за един работен ден. Предполагам, че И това ги кара да търсят всякакви онлайн начини. При наборката сработва, справя се класната, търси начин, пробва, макар че жената е почти в предпенсионна възраст. При баткото чаааак днес ще се правят някакви опити Confounded

# 680
  • София
  • Мнения: 5 931
Евала на учителите , изобщо не вярвах че ще го направят това нещо. Пак е огромно усилие. И пак , колкото успеят ще е добре. Освен това, хора, ако догодина дойде друга гад? Друг вирус? Нека имаме опит и да имаме начин …

# 681
  • Мнения: 11 565
При нас минава добре обучението, предвид обстоятелствата.
Контактува се чрез фейсгрупата на класа и месинджър.
Бързо влязоха всички в час.
Наистина, евала на учителите. Поне на нашите.Simple Smile
Госпожата от занималнята, милата, само пише призиви да се обръщат неразралите нещо към нея, да помогне.

# 682
  • Мнения: 6 269
Нашите тепърва ще връзват към microsoft teams. Като гледам досега колко беше тегаво, на час по лъжичка и така до края на света, надявам се тиймс да е по-добрия вариант.

# 683
  • Мнения: 2 558
5 часа работа онлайн за учителите, свързана с обучителния процес на децата е едно, а 5 часа стоене онлайн за децата е съвсем друго, според мен.

Ще звънна в РУО да попитам.

# 684
  • София
  • Мнения: 5 931
Питайте, те в момента звънят за какво ли не... вижте и Вие какво ще Ви се каже Grinning

При нас обучението е точно 2 часа сутрин, он- лайн, Има допълнително по другите дисциплини, английски, музика, КМ и други... пращат само материалите, задават тема за домашни или да се направят проекти. Там се работи ,който както може следобяд и не е свързано с компютъра изцяло

Отделно имаме 1 час школа по английски следобяд, но това ще стартира едва днес и нищо не мога да кажа още.

Има деца от класа , които по една или друга причина не се включват, затова за тях се дават само материали, страници от учебници, и тетрадки, тестове, всичко да се прави оф лайн… Нямало проблем ако  не могат да се включат

Разберете че е компромис, заради ситуацията. На никого не му е кеф. Няма как, трябва да учат нещо и по някой начин да се прави. Не е идеално, но това са възможностите сега.
( те ако не учат, децата , ще стоят далече от компютри и телефони ли? едва ли Grinning )

# 685
  • Мнения: 2 558
При нас обучението е точно 2 часа сутрин, он- лайн, Има допълнително по другите дисциплини, английски, музика, КМ и други... пращат само материалите, задават тема за домашни или да се направят проекти. Там се работи ,който както може следобяд и не е свързано с компютъра изцяло.
Ето, за това говоря! Това е прекрасен вариант.

При нас нещата са така:
2 фейсбук групи + 1 месинджър чат
От 8:30 до 12:00 се включват на живо госпожите в някоя от групите, децата трябва да гледат и слушат, защото или пишат съвместно с госпожата на тетрадките, докато тя говори, или им задава въпроси и те отговарят своевременно с коментар под поста й. И така 3 часа. Следобед с госпожата от занималня е същото още около 1:30-2ч. След това, започват да пишат домашни, които трябва да снимат и изпратят.
През цялото това време, трябва и родител да стои до детето, защото то не може да се ориентира къде да се включи, кое да пише, къде да пише, къде да гледа и т.н.
Ето това е безумното, според мен.

Разбира се, че ситуацията е компромис, не мисля че някой оспорва това.

От МОН казаха, че няма никакви инструкции, които учителите трябва да спазват относно онлайн обучението. Всяко училище и всеки учител преценява как да го направи, а родителите и учениците дали да участват в процеса или не, тъй като не е задължително.

# 686
  • София
  • Мнения: 5 931
Е, да, да.... Родителите сме доста заети с цялото нещо. Това е така
Аз ходя на работа, те децата са с баща им през деня у дома. Той отговаря за връзката.... он лайн и ако има проблем, инак не стои до детето непрестанно. Сестра й стои и наднича , слуша всичко Grinning
Аз през деня следя всичко, печатам страници и вечер като се прибера, то е гадно, щото кое по -напред, но сядам поне 1 час … пишем, следим., гледаме
Признавам си че не сме педантични.... Не
Изобщо зор не си давам Confused

Изоставаме с някои задачи, но поне засега не се иска веднага да се отговори или да се дават доказателства
Ще гледам събота , неделя, поне важните неща да ги наваксаме
Например, хорото, от Гжата , от ютуб клипче….. Stuck Out Tongue Winking Eye …. едва ли ще имаме време да учим у дома Grinning

# 687
  • Мнения: 815
Ние работим с Google classroom. Само госпожата по музика качва задачи в Школо. Първите два дни бяха кошмарни! Вчера и днес нещата се нормализираха. Помага и това, че от вторник работя от вкъщи. Работя е силно казано, защото е кошмар!  За домашни не помагам от втори клас - самостоятелна е ( не ходи на занималня), но за техническата част помагам. Днес се справи изцяло сама. Да не говоря, колко регистрации направих в различни платформи и сайтове!
Все пак си дадох сметка, че никога не съм изричала думата "благодаря" толкова често. И, че този път, изричайки я, наистина влагам благодарност.

# 688
  • София
  • Мнения: 6 550
Нашите си имат плътно часове през zoom.us и следват разписанието по минути  в т.ч. ФВС (хоро, загрявка, физзарядка) ; ИИ (рисуване на пейзаж); музика (там и г-жата, и работата са сериозни Simple Smile  ) - не смеят да шукнат, а г-нът по ЧО направо ги омагьосва ( днес мойто допълнително гледа и чете защо се се провалило Априлското въстание) Респект към тия Учители ! Flowers Bouquet Само ме притеснява това висене пред екрана. Тя има и немски 1.5 часа сл. обяд всеки ден, а днес и школа още 1.5 ч. Sad

# 689
  • Мнения: 815
bibi, трябва да сме спокойни. Вчера писах на госпожата, че в момента е важно да се справим заедно. После ще мислим как да ги измъкнем от виртуалното ежедневие. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт