Имаме си първо паднало зъбче!

  • 4 642
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
    ...Това изречение за железния зъб честно казано не ми допада особено, защото все едно детето да иска по-бързо да му изпадат зъбите, та да сложи метални коронки  Crazy! Иначе и аз смятам че това си е нашенската традиция, а не разни там феи и т.н.! Hug
Не бе, идеята е да са здрави като желязото Grinning
Спомням си, че имах един период дето не можех да ръфам нормално ябълка, ами се мъчех с кътниците....цялата предна ограда я нямаше  Mr. Green
   Vesi1, питай баба ми каква е идеята  Mr. Green!!! Едно време когато са измислили това изречение, хората са смятали че металните зъби са по здрави! Още в древен Рим са правили метални протези! В някои краища на България казват: "...дай ми железен зъб.", а в други: " ...дай ми златен зъб."! Баба ми сега ми казва: "Ако като бях малка знаех какво означава това, щях да си пожелая здрави зъби, а не железни! Ама тогава бях малка и глупава и слушах какво ми казва баба  Joy!"
   Аз като бях малка, татко ме караше да си пожелая нещо, а не да казвам това гадно изречение!

# 16
  • Мнения: 212
Както и да погледнеш-и феята,и хвърлянето по покриви са си езически ритуали-без значение родни ли са или внос.Не искам да кажа,че са неправилни,но можеш да избереш този,който на теб и на детенце ви допадат повече.Ние прилагаме този с феичката-Ади дори пише малки цветни писъмца.Хубаво е в живота на децата ни да има отвреме-навреме малки вълшебства.Аз дори се престаравам в осигуряването им-слагала съм кичурчета коса(отрязани от моята,разбира се)под възглавницата,рисувала съм миниатюрни целувки по писъмцата и всичко това с желанието да подсиля впечатлението от посещението на феичката.Очакването и емоциите са същите като тези,свързани с Дядо Коледа.Пък и смятам,че 8 зъба(до този момент)не са ми причинили прекалено големи финансови щети. babydust7

# 17
  • Мнения: 639
А някой знае ли ,кога на колко годинки пробиват първите зъбки,че съм забравила Embarassed

Мойта малката миналата година си счупи предните 4 зъбчета и сега с голямо вълнение чакаме новите.При нас тогава ще има феи и изненади ,че милата много и е криво ,че не е като другите деца Sad

# 18
  • Мнения: 2 274
А някой знае ли ,кога на колко годинки пробиват първите зъбки,че съм забравила Embarassed

Мойта малката миналата година си счупи предните 4 зъбчета и сега с голямо вълнение чакаме новите.При нас тогава ще има феи и изненади ,че милата много и е криво ,че не е като другите деца Sad
  При всяко дете е различно! Ето Йоана няма още 5г., а вече сменя зъбите! Моят син на следващия ден след 7-ия си рожден ден му извадих първия зъб! Иначе първия зъб който извадихме преди 5 месеца вече си е пораснал изцяло и сега растат другите 3, които извадихме по-късно  Mr. Green!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 113
При нас пък първия зъб падна на 8год.те и късно си поникнаха/на 1.1год/последен от класа,беше се притеснило детето.Събира си ги в кутийка и гордо ги показва на всички.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 605
При нас пък първия зъб падна на 8год.те и късно си поникнаха/на 1.1год/последен от класа,беше се притеснило детето.

Точно върху това умувам  Laughing - има ли връзка между ранното/късното пробиване на млечните зъби и тяхната смяна с постоянни? Зъбките на дъщеря ми се показаха, когато беше на 3 месеца и според педиатърката щяла рано да ги смени, но аз това не го взех насериозно. Дали все пак не е права?

# 21
  • Мнения: 2 274
   Ми ако има значение - първи зъб му изби някъде към края на 7 месец! А момченцето за което писах преди 2-3 постинга от групата на сина ми, майка му ми  е казвала, че първото зъбче му е излязло на 3 месеца и на 5г. вече сменяше зъби!
   Майка ми ми е казвала, че зъбките ми са избили на 3-4месеца, а си спомням, че първото си зъбче го хвърлих зимата преди да стана на 7г.! Значи съм била някъде на 6г. и половина!

# 22
  • Мнения: 212
Ако това ще успокои някого-майка ми е родена с едно зъбче(доста рядко явление),моят първи зъб е поникнал на 1г. и 4м.(още едно рядко явление),на Александра първото зъбче се появи на почти годинка,а започна да ги сменя на 5 и половина.Та както казала приятелка-акушерка на мамка ми,в отговор на притесненията й:"Детето ти може и идиотче да е,но зъби ще му поникнат когато трябва!"Голямо успокоение,няма що.
А пък нашите деца са акселератчета във всяко едно отношение,защо не и със зъбите!

# 23
  • Мнения: 2 332
...
А пък нашите деца са акселератчета във всяко едно отношение,защо не и със зъбите!
Съвсем сериозно - сега наистина по-рано ги сменят, отколкото по наше време. Това ми го каза детската зъболекарка.

Точно върху това умувам  Laughing - има ли връзка между ранното/късното пробиване на млечните зъби и тяхната смяна с постоянни? Зъбките на дъщеря ми се показаха, когато беше на 3 месеца и според педиатърката щяла рано да ги смени, но аз това не го взех насериозно. Дали все пак не е права?
Ами не знам - на Йоана вчерашния паднал зъб проби на около 6 месеца... Не е много рано, нито пък късно...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Както се вижда от лентичката ми, моят син е на 5 г и 5 месеца и вече има 3 паднали зъбчета. Единият вече започна да расте. По-рано им падат зъбите на днешните дечица и това е Thinking

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
На моят син му поникна първото зъбче на 7 месеца, започна да ги сменя на около 7 години  newsm78 Мисля че няма много връзка с поникването и смяната.
А колко зъба се сменят?

# 26
  • Мнения: 2 332
На моят син му поникна първото зъбче на 7 месеца, започна да ги сменя на около 7 години  newsm78 Мисля че няма много връзка с поникването и смяната.
А колко зъба се сменят?

Всички млечни  Mr. Green.

# 27
  • Мнения: 2 274
    Сега се сменят резците, а към 11-12г. и кътниците! Така ми каза зъболекърката! Само съм в неведение кучешките кога се сменят  newsm78! На моичкия в момента освен нови резци му растат и нови кътници - май се явяват 7-ми зъби / тези които не ги е имало като млечни  Mr. Green -ама тъпо обяснение /!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 938
   Само съм в неведение кучешките кога се сменят  newsm78!
Някъде 4-5 клас. Помня, защото ми бяха избили новите, а старите дори не се и клатеха и ходих на зъбар да ми ги вади (сама) и после и носих шини да се приберат пустите кучешки.
Моя мъж е възмутен...според него зъбите трябва да се сменят на около 25-30 г., щото до тогава вече се скапвали Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 040
Ние с брат ми като бяхме малки, баба все казваше това с враната, т.е. твоя 3 вариант и го хвърляхме на покрива на къщата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт