Радикализира ли се Форума?

  • 14 353
  • 336
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Лиле, кажи тогава кое намираш за долно в темите и радикално? Не става много ясно, честно..

Абе, за намиране -намират.
Търсят и намират.
Ама защо постоянно висят по балконите на тези ‘‘ах, толкова гадни теми‘‘ ?

Уж са гадни, уж са гнусни, обаче с интерес си ги четат. Постоянно.
Това също е грозно - да насажда или да се опитва да насажда вина, че някой някъде чете. Темите са за четене. Някои мнения са четими, но като донесеш няколко цитата от други теми и като се започне масовото плюене и присмиване, зарязвам четенето. Точно защото чета, имам мнение за темите и повечето мнения в тях.

Скрит текст:
FORMAGGIO, изобщо не ме интересува, расист ли си или циганин, бъди си какъвто си щеш. Аз само казвам, че езикът ти е неприятен, а оспамването на темата - не защото се е развила, за да я наклониш точно в тази посока.

...
И сега за да си излея още малко помия, питам пак - Какво защитавате? Някой ще отговори ли на този въпрос? Можете ли изобщо?
Никого не защитавам аз. Искам във форума да няма толерантност към мнения като твоето и като на други в помийните теми. Първо защото не са приятни и заради това се отблъскват стойностни потребители, второ защото не са по правилата или са на ръба и с това привличат още такива с помиен език. И резултатът е на лице - първо бяха една-две теми, траеше се, сега са много и са плъпнали къде ли не.

Ъм, ней точно тъй! Щот‘ някой някъде четял...

Писала съм за тези, които наричат определени теми ‘‘ долни‘‘, пък постоянно ги четат.
Уж са долни, уж са гадни, пък ги четат.
От балкона, от горе, т.е. не пишат, за да не ги хванат, че надничат в ‘‘долната тема‘‘.
Ама иначе са супер осведомени що става в тая тема.

# 181
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ок, разбрах. Извинете!

# 182
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Скрит текст:
Моето мнение е, че хората трябва да могат да излязат навън без страх, че ще бъдат обрани, набити или нещо по-тежко и необратимо. И виновните трябва да бъдат преследвани и съдени по същият начин, по който и всеки нормален гражданин.
При положение, че масово там нямат документи и са просто едни призраци.. как по-точно ще бъдат преследвани от закона и наказани?
И затова казвам - ако не могат да се справят с тях, по-добре да ги връщат вкъщи.

Не знам защо толкова хора обиждам с това мнение и защо се смята за радикално и расистко.
защото в повечето си мнения нападаш така:
Цитат
Ще те видя утре как ще защитаваш правото на човешките свободи, като ти напълнят блока със свежа кръв. От хиляди километри се говори лесно.

Да, Мирела, чета темата. Осведомявам се за помийните настроения. Не пиша, защото не искам да влизам да се цапам, но имам мнение и го споделям в тази тема. Да не ме хванели, ох, колко ме е страх да не ме хванат, че чета. Не ми е проблем да кажа, че чета навсякъде, където съм решила, там си чета. И да, не ми допадат повечето изказвания. Аз и убийства и жестокости не обичам, но като жанрове в художествената литература ги чета, харесват ми.

# 183
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Да, горе-долу по това време ме нарекоха идиотка и тъпачка, така че е възможно коментарите ми да са били по-остри.

# 184
  • Мнения: 21 457
То е вярно, че не трябва да се четат помийните теми. Вредно е за психиката. Ако човек иска да се осведоми за подобни възгледи, те са добре представени в коментарите под разни новинарски и псевдоновинарски сайтове и други сборища на динковци.

Недоумявам, защо са така добре представени точно в тоя форум, но собствениците си знаят, явно. .

# 185
  • Мнения: 14 635
''Онези'' теми се увеличавали.Кой дава повод да има такива теми?!Главоломно насилие по света и у нас от определени неграмотни  хора живеещи на помощи.На донорите им писва,искат промяна и започват темите.Справедливият гняв се нарича истерия,расизъм и т.н.
Унищожи ли се тумора,темите ще изчезнат от самосебе си.С цензура и диктатура няма да стане.Ще работи до време,но пак ще изригне с по-голяма сила и гняв.

# 186
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
То смееш ли да напишеш нещо, различно от мнението на кликата?
Последно писах в една от драматичните теми и една ми се лепна да не провокира. Не й отговорих, ама тя беше упорита, че и проста не изкара. Сега може и проста да съм, не споря, обаче не съм фанатично агресивна и не обичам да споря с такива.
В една друга тема бяха заръфали майка, живееща в Норвегия. Тя жената им обясняваше какво вижда там като отношение, правила и т.н. а те започнаха да й обясняват как ще й вземат детето, а после как са й промили едва ли не мозъка там и изкарваха стари нейни мнения, писани явно в началото на заселването й там и сблъсака й с новата страна.
Една пък ми размахваше пръст от къде съм знаела, че тя не помага на Цветелина Уланд да си върне децата. Чакам да пишат в норвежките вестници за бг-мамма кемикадзе.
В темите за цигани и бежанци само чета, имам си мнение по въпросите, но не смея нищо да напиша, че веднага ще ме опонират какво може да ми се случи от тези малцинства и цветущо описано ще е при това.

# 187
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
В една друга тема бяха заръфали майка, живееща в Норвегия. Тя жената им обясняваше какво вижда там като отношение, правила и т.н. а те започнаха да й обясняват как ще й вземат детето, а после как са й промили едва ли не мозъка там и изкарваха стари нейни мнения, писани явно в началото на заселването й там и сблъсака й с новата страна.
Това го четох и аз, случайно надникнах. Направо се ужасих от цинизма на определени хора и агресивността им към напълно непознат човек, дръзнал да сподели мнение, различно от тяхното.

# 188
  • Мнения: 7 947
Скрит текст:
Прави ли ви нещо впечатление? Ясно се забелязва една тенденция към радикализиране и тотална липса на толерантност. Такива ли сме наистина, това ли сме ние? Или времената са станали други и извинява ли ни това?
Прави ми впечатление, че според авторката и нейните защитнички, човек трябва да се чувства виновен, ако е прям и директен по въпроси, които не е "културно" и прието да се обсъждат по различен от "толерантен" (тоест да козируваш, на всичко, което кажат по новините и се изсипва във медиите под формата на "толерантна демокрация") начин.
Ами то затова е в раздел клюкарник..
Някои били груби и обиждали - ми то във всяка тема го има. Ако не ти харесва - не чети.
Ама чак пък да изкарваш болшинството хора радикални заради това, че не им пука да са директни - си е направо нелепо.
Айде моля проявете малко толерантност към тези хора - и те са като вас. Wink

# 189
  • Мнения: 14 966
В една друга тема бяха заръфали майка, живееща в Норвегия. Тя жената им обясняваше какво вижда там като отношение, правила и т.н. а те започнаха да й обясняват как ще й вземат детето, а после как са й промили едва ли не мозъка там и изкарваха стари нейни мнения, писани явно в началото на заселването й там и сблъсака й с новата страна.
Това го четох и аз, случайно надникнах. Направо се ужасих от цинизма на определени хора и агресивността им към напълно непознат човек, дръзнал да сподели мнение, различно от тяхното.
Фенрис пише в Онази тема от самото начало. Който не я е чел, или чете избирателно, не може да си обясни откъде идват настроенията. А и смисълът на темата е друг.
Хайде да не коментираме тук "помийните" теми, защото е супер клюкарско, грозно и  и еднозначно.

# 190
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не мога да разбера, защо четете неща, които ви шокират с агресивността си към напълно непознати хора.

БГ Мама си има модератори. Помолете ги да изтрият темата и коментарите, които съдържат расистки термини и език на омразата.

Модераторите си вършат работата!

# 191
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Защото преди да ги прочета не знам какво ще прочета.
Защото така съм решила.
Защото съм имала свободно време.

Други варианти за отговор да измисля ли?
Необходимо ли е на всеки коментар да има контракоментар с някакъв извод, въпрос, констатация или нещо друго на чуждото мнение?
Иначе да, и аз съм на мнение, че модераторите си вършат работата. Която напоследък се увеличи и дори не смогват.

# 192
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Други варианти за отговор да измисля ли?
Необходимо ли е на всеки коментар да има контракоментар с някакъв извод, въпрос, констатация или нещо друго на чуждото мнение?
Иначе да, и аз съм на мнение, че модераторите си вършат работата. Която напоследък се увеличи и дори не смогват.

Можеш да сигнализираш за абсолютно всеки коментар, който отговаря на критериите за език на омразата и съдържа расистки или ислямофобски нотки.

И след като можеш да правиш това и модераторите си вършат работата, не разбирам, защо се оплакваш. Във фейсбук и други социални мрежи се прави абсолютно същото.

Форумът ви предоставя права. Възползвайте се!

# 193
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
И след като можеш да правиш това и модераторите си вършат работата, не разбирам, защо се оплакваш.
Нямам какво да ти кажа повече.

# 194
  • Мнения: 14 635
Изглежда тази тема  цели да очерни и злепостави форума.Смислени аргументи подкрепени с цитати както винаги липсват.Има само клевети и целта е да се заглуши свободата на  словото.

Общи условия

Активация на акаунт