Радикализира ли се Форума?

  • 14 345
  • 336
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 542
Много внимателно чета темата, всеки има своите доводи и дяволът наистина е в малките неща.
Като например, че не може да се сравнява Канада с която и да е европейска държава - в Европа "преселението на народите" започна, Канада е зад океана, дори Мексико не е заплаха със САЩ на пътя на преселниците и много по-малко  и отбрани хора се приобщават и социализират към канадската действителност, а в Европа просто няма начин да се случи това - идват на кланове и си носят тяхната си култура.
Много е лесно да си седиш там някъде далече и да виниш другите как искат да запазят собствената ти родина, присмивайки им се, отвратително. "Пази боже сляпо да прогледа."

# 121
  • Мнения: 414
Според мен проблемът е в голяма степен модераторски - за да има подредени и смислени дискусии има нужда от определени правила и някой, който да ги налага.

Тук правилата не се прилагат стриктно и често се случва вместо да се дискутира по темата да се започват чатове, които продължават със страници. Случва се крайните мнения изразени грубо и понякога и троловете дори, не биват наказвани.
Когато пък темите са изчерпани, най-смисленото е да бъдат затворени - но това не се случва. Като се изчерпа темата, хората, които са имали какво да кажат са го казали и остават тролове и такива с крайни възгледи да продължават да повтарят едно и също нещо с плам и да се нахъсват все повече и повече. Получават се десетки страници едно и също, в общия случай - радикално.

Аз бих предположила, че модераторите искат да запазят повече посетители, но така за съжаление умират форуми - премерените потребители изчезват защото нямат желание да се надкрещяват, остават все по-малко и по-малко потребители, които се карат по разни теми, посещенията спадат защото четящите няма какво да прочетат смислено вече. Накрая остават 5 човека да си се разправят все по същите въпроси...

# 122
  • Мнения: 3 314
Аз пък, също като авторката, сттарата ми дружка МК, погледнах набързо профилите на най-шумните антилибералисти и забелязах нещо много интересно: първите им постове са само и единствено за покупки от сайтове, или за турски сериали и хоп! В един момент забравят за това и пишат (пак) само и единствено в теми за бежанци, цигани, социални. Случаено? Не мисла.

# 123
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
С какво е интересно това? Трябва всеки да пише само по една тема ли? За предпочитане първата, с която се е включил във форумът, иначе... ? Какво?

# 124
  • Мнения: 7 943
Абаджиева, дотук наблюдавам, че хората, които се мислят за толерантни най-много и лесно слагат етикети на хората. Никва толерантност не виждам в това. Smile

# 125
  • Мнения: 30 802
Няма смисъл - не можеш да разбереш - тук се интегрират по 200 000 всяка година, и то хора от цял свят и о, чудо, спазват законите. Но има държава - това е разликата. Темата обаче е за радикализацията и много жалко, че фоумът се е променил  в такава посока. Не си мислете, че като сте толкова шумни сте по-силни - просто нормалният човек не си губи времето в такива теми и конспирации.

1. Наистина ли се интегрират?
2. От кой свят са повечето придошли и каква цедка им се прилага?
3. Само законите спазват - а допринасят ли за културата? В крайна сметка Канада е държава без специфична култура, така че всичко върви, нормално е. Но примерно доста по-трудно някой руснак ще се интегрира в Италия, щото има две специфични култури, не сбирщина хора.
4. Засрещаш ли се с тия хора или са набутани където им е мястото? Имат ли социална мобилност или вършат пак черната работа?
5. Как избра квартал, къща и училище - за трети път се задава този въпрос.

# 126
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
И какво общо има между пазаруването от чужди сайтове, гледане на турски сериали и циганските безредици?
Нали не мислите, че държавата Турция е Османската империя 😀
Правят добри филми, гледаме ги. Ако бяхме истински расисти, за каквито ни набедихте, първите ни постове нямаше да са такива.

# 127
  • Мнения: X
Аз преди 14 години съм се изнесла от "бунището". Най-мъдрата ми постъпка - иначе трябваше да съжителствам с такива горди"патрЕоти".
Ааааа, да си дойдем на думата. Къде бил ключът от бараката. Госпожата се е изнесла, забравила е циганията, обаче съвсем по западен маниер заклеймява гадните расисти, защото бързо я хванала амнезията и рязко я е заслепил "лукса".

Ама много нетактично така обиждате клетите сигани. Българите по чужбина се знае, че са 2ра ръка хора и така се гледа на тях - колкото и да се правил у форумО, че ни посрещат с питки на летищата, не е така. Та, дамата, пренесла се кой знае къде, сигурно взимаща и социални там, се е усетила, че е същата като бай сиган, и сега ги подкрепя из разни форуми, обаче няма да се върне, на терен, да им помогне, да се развият - умствено... Да ги интегрира.

# 128
  • Мнения: X
Много внимателно чета темата, всеки има своите доводи и дяволът наистина е в малките неща.
Като например, че не може да се сравнява Канада с която и да е европейска държава - в Европа "преселението на народите" започна, Канада е зад океана, дори Мексико не е заплаха със САЩ на пътя на преселниците и много по-малко  и отбрани хора се приобщават и социализират към канадската действителност, а в Европа просто няма начин да се случи това - идват на кланове и си носят тяхната си култура.
Много е лесно да си седиш там някъде далече и да виниш другите как искат да запазят собствената ти родина, присмивайки им се, отвратително. "Пази боже сляпо да прогледа."

Май е време да се закрие темата, защото започна  да излиза наяве що за хора са пищящите и оплакващи се от радикални настроения.
Надали авторката на темата е искала да се излага така явно, но няма как да и спасим реномето, след като тя самата се определи като родоотстъпница.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 16:41 от Анонимен

# 129
  • Мнения: 30 802
Пак ще разкажа историята за "канадския синдром". Сядаме на кафе с относително прясно емигрирали, дето още са леко в състояние меден месец. Веднага идват циганета да просят. Новопокръстената канадка пита - а тук в България защо веднага не известявате социалните за просещите деца?

С други думи - кога изгледа хокеен мач, кога стана канадка.

Та така за прогресивните, за бетонните и за сандвич панелите.

Радикално ми е смешна позата, прикритата толерантност, учтивост, докато си се затворил в квартал с хора като теб, ама иначе си приемащ...

# 130
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Някой няма ли да отговори на някакви въпроси вече? Идват, хапят и бягат. Защитават нещо, но и те не знаят защо. Вероятно защото е модерно и звучи добре на думи.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
В България живеят и други малцинствени групи- имаме арменска, еврейска общности. Хора като всички останали. Голяма част от турците също живеят и работят честно. Расизъм означава нерърпимост към всеки един етнос или раса, различни от твоите. Нетърпимост единствено по признак произход.
Тук не говорим за това. Тук говорим за наглостта, необразоваността и нежелението за интегриране на определена група от хора, които живеят в пълна анархия и държавата става все по- безсилна в справянето си с първичността им.

По-точно не бих могла да го кажа, цитирам го, защото това е и моето мнение. Щом не е по расов признак, значи не е расизъм в чист вид. Значи е нещо друго, което накланя везните на справедливостта.

# 132
  • София
  • Мнения: 17 281
Някой няма ли да отговори на някакви въпроси вече? Идват, хапят и бягат. Защитават нещо, но и те не знаят защо. Вероятно защото е модерно и звучи добре на думи.

Аз лично не, отговорих на въпроса на темата. Ако исках да споря за циганите и краденето на деца от службите, щях да съм в съответните теми. Мисля, че всички, които смятаме, че да, радикализирал се е форума, нямаме желание да отваряме нова помийна яма. Имате си такива предостатъчно на първа страница, ако на някой му се цапа, ще дойде там.

# 133
  • Мнения: 7 943
Бърди, ако си толерантна на кой принцип точно делиш на "ние" и "вие" хората?
В твоята "толерантност" два лагера ли има или повече?
Авторката пък нямала поносимост към хора с пиърсинг, ама иначе толерантна го раздава.. Laughing

# 134
  • София
  • Мнения: 17 281
За толерантност не помня да съм говорила, така че предполагам, че въпроса ти не е към мен.

Общи условия

Активация на акаунт