Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 8

  • 50 434
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте, понеже съм със руса коса ,това ямайско черно рициново масло  ще ми оцвети ли косата ?

# 76
  • София
  • Мнения: 2 934
Как го ползвате ЯЧРМ? Втрива се в корените ли? Подходящо ли е за мазна коса.?

# 77
  • Мнения: 2 223
Тривитаминол и рициново масло,редовно

# 78
  • Мнения: 1
Здравейте ,

Бихте ли ме насочили за щадящо изсветляване на коса с боя в домашни условия (ако изобщо съществува такава магия)
Косата ми е кестенява и никога не е боядисвана.
Ако има такава тема, моля да ме насочите.

Благодаря предварително!

# 79
  • Мнения: 8 822
@transformer
няма нищо по-хубаво от естествена коса, природата рядко греши с цветовете. Щом не си я боядисвала, не започвай, защото ще ти побелее по-бързо. По-скоро си разнообразявай визията с подстригвания. Щадящо боядисване няма. Може би щадящо да е, да се боядисаш с някакъв естествен продукт, както боядисваме великденски яйца с лук, примерно. Има такива рецепти в интернет.
Щом искаш да се изсветлиш, ще трябва да ти се изтръгне кестенявият пигмент от косъма и после да се боядиса с по-светла боя. Изсветляването е най-опасно за косъма.  И не го прави сама, прочети по-горе някои момичета как страдат от коса след това. Даже в някои евтини салони, може да ти повредят косата.
Ако много искаш да си по-светла, направи си един кичур само, за ефект на прическата. Или кажи на фризьора да включи към подстригването и оцветяващи ефекти, които подчертават подстрижката.(поне няма да се въздейства на цялата ти коса).
На небоядисвана коса е мн. лесно да се правят светли кичури. А на боядисана - много, много не се наемат фризьорите, защото трябва да използват още по-силни средства. Можеш да си направиш много гъсти кичури ( технология с шапка, продават се такива комплекти боя и шапка), много е лесно, и сама можеш да си ги извадиш, но като се погледнеш после, няма да си доволна, защото нямаш опит колко време да стоиш за обезцветяване. Ако стоиш по-малко от нужното, ще станат оранжеви. Ако стоиш повече, ще станат като на 'душевно болна' - толкова светло контрастиращи с останалата коса. Боядисването с шапка стои някак естествено, защото е по цялата коса, и мн тънки кичурчета по един два косъма. Като цяло общия изглед ще е, че си по-светла.
Кичури  с фолио се правят, когато са по-широки ивичките.
Както и да се направиш по-светла, като ти израсте косата, ще трябва после да поддържаш корените по същия начин. Sad

# 80
  • Мнения: 4 408
Transformer, Разбираемо е, че искаш разнообразие, след като никога не си се боядисвала. Може да ти хареса и да почнеш да го правиш постоянно. А може и много бързо да ти омръзне и да съжалиш. При мен стана второто. Изсветлявах си косата около година, после ми отне 4, за да израстне боядисваното. Ми, не си струваше.
А като ''бабини рецепти'' - лайка и лимон изсветляват. Рициново масло потъмнява. Има информация в интернет за рецепти и приложение..
А, и след боядисване косата става суха и чуплива. Поне при повечето хора.

# 81
  • Мнения: 1 686
Вместо с фиби кичурчето прикрепете с тънко ластиче за тънко кичурчето във вътрешността на косата.Като пуснете отгоре останалата част от косата не се вижда ластичета, а кичура не мърда.

# 82
  • Мнения: 18
Тривитаминол и рициново масло,редовно
Тривитаминол си купих второ шишенце, но знам, че ползваш 2 месеца и 2 месеца почиваш, за да не привиква косата. А рициновото масло от аптиката ли да го взема? И на каква цена е?

# 83
  • Мнения: 18 562
Ризиновото е евтино,няма 5 лв, от аптеката. Ако си с гъста и дълга коса вземи си повече шишенца,че на мен примерно 1 ми отива на мазане.

# 84
  • Мнения: 18
Ризиновото е евтино,няма 5 лв, от аптеката. Ако си с гъста и дълга коса вземи си повече шишенца,че на мен примерно 1 ми отива на мазане.
Косата ми е оредняла и е с дължина г/д до бюста.

# 85
  • Мнения: 17 987
Отдавна не съм ви следила момичета, сега обаче спешно търся инфо за този продукт
https://www.gmbeauty.eu/porachka-hair-oil/

# 86
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Вече се освежи, от равна коса на пластове.

# 87
  • Някъде там
  • Мнения: 4 822
Отдавна не съм ви следила момичета, сега обаче спешно търся инфо за този продукт
https://www.gmbeauty.eu/porachka-hair-oil/
Нямам отзиви, гледам ,че разни сладурани из фейса го рекламират.
И на мен ми е интересен .

# 88
  • Мнения: 140
ЯЧРМ не оцветява косата. Доста е гъсто и аз винаги добавям друг по-рядък продукт, за лесно нанасяне. Отмива се добре, не омазнява допълнително.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Здравейте Simple Smile, страхотна тема и един въпрос от мен от фризьорката ли получавате насоки или сами си преценявате как да се подстрижете?

Общи условия

Активация на акаунт