Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 52

  • 39 679
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 360
То е при мен беше под въпрос оставането на другия яйчник и матката, ама добре, че махнаха всичко.
Ал, какво са ти рязали през 2013?

# 421
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Оказа се почти три килограмова киста в корема ми която объркаха с асцит причинен от злокачествено заболяване на неивестно място. От раждането на сина ми никога не бях лежала в болница. Всички показатели бяха в норма. Работех и имах и допълнително здравно осигуряване. Ако заводът не беше взел нещата в свой ръце днес нямаше да съм жива заради един скенер по каса. Мога да разкажа доста неща за здравната ни система и за много светила в медицината. Точно на 50 ми годишнина минах на скенер и беше поставена диагнозата ми - киста.
Никога няма да забравя думите на гениколога който единствен не се подписа под пункцията. ” Този живот ти е подарен. Живей го както си искаш”. Има лекари и лекари. Голяма част от населението обаче е много бедно.
Този път обаче нямах този късмет.

# 422
  • Мнения: 89
Моля ви препоръчайте ми онколог мамолог в София. Спешно е.

Не знам дали някой ти е препоръчал, но майка се оперира при проф. Байчев.

# 423
  • София
  • Мнения: 3 534
Brianab, aз винаги препоръчвам Марков (Онкологията в София)- той е моя човек, вярвам му безрезервно!

DZ, ти си невероятна!  Heart Промяната е най- добрата психотерапия!
Успех ти желая!

Crassula, мила, не се радваме на новите... ама щом си я докарала дотук... Hug
Надявам се да сме добра компания.
Заформи се тук една агитка от едни сладурки, големи са скици и е весело с тях Heart Някак си се разведри темата, живна.
Надяваме се да ти е добре, въпреки всичко. Знаем как се чувстваш (на мен ми поизбледня вече... 19 години скоро ще станат). Пиши! Питай. Говори за всичко, което те интересува, притеснява, не ти е ясно.
Ще се справиш, мила!


# 424
  • Мнения: 2 369
,maritta верно, писала си, че се намираш в такава хубава държава, но това пъдене от болница след операция, клинични пътеки са измислени те от тези чужди държави. В България болните са стояли в болница докато им стане по-добре..Та и в тази държава ли режат циците и не измислили нещо по-щадящо ...Аз съм мислила, че там се борят да запазят гърдите...до последно..

Ааа за рязането съм се изразила много радикално, а ти си ме разбрала буквално. Извинявам се! Не, не ги режат. Опитват се да запазят колкото могат повече от органа, но при такива, които се окаже генетично (правят тестове) предлагат двустранна мастектомия с изграждане на гърдите. Мисля, че просто вадят жлезата и пълнят кожата или със силикон, или собствени мазнини. Там, където режат кожа (незнам кога се случва) после наставят като вземат от друга част на тялото ти.
Иначе да. Здравеопазването по комунизма беше дъ бест! 👍

Unabella (говориш ли италиански?) добре съм! До тук нищо страшно не ми се случи, освен неспането. Ето пак ме разбудиха моите хубавци и след това заспаха, а аз се блещя. Бясна съм! Мислех да се наспа тая нощ. Даже три дръпки трева изпуших. Действа като приспиватрлно безотказно. Малко обаче съм дръпнала щом успяха да ме разбудят. Но те почти крещяха наоколо. Ми кво? Таблетките за сън със сигурност не са по-безобидни от билката-тревичка🤣🤣 Иначе да. Много съм учудена от себе си. Имах много малко и леки странични ефекти. Мисля, че и утре няма да стане кой знае какво.

Crassula, много съжалявам, че и твоят път те води тук, но добре дошла! 🤗 Ако искаш сподели твоя случай🍀

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 00:21 от marittaa

# 425
  • Мнения: 3 999
Благодаря Ви, момичета 🤗
AnyHr, 🤗😘🤗
Надявам се да постъпвам правилно🤗

П.с. Отивам на лекции 😆 Купона започва 😂😂😂

# 426
  • София
  • Мнения: 2 686
Добро утро! Не можах да откажа цигарите Sad Да, намалила съм ги драстично, но имам нужда да запаля от време на време. Чудя се с какво да ги заменя. Сякаш нямам нужда толкова от никотина, колкото от самото дърпане. Гледам вейповете и се чудя дали да пробвам.

Днес отивам да ме боцнат за хормоните на щитовидната. След това отивам в Сити Клиник да оставя блоковете и стъклата. Разбрах, че контролата ставала за 1 ден, така че ще имам резултати и от тях при консултацията с проф. Дудов във вторник. Другата седмица ще ги нося и на Поповска в Плевен. Да се подсигуря отвсякъде

# 427
  • Мнения: 2 360
Добро утро!
Нека да е добър деня!
 Ал, вярвам, че е сега ще го преодолееш На яйчник ли беше тоя мутант? Има такива идиотско големи доброкачествени кисти.
Наистина си извадила късмет, ако бяха я пробили кистата с пункция, не ми се мисли какво щяха да ти причинят, направо да те убият...Бездумна съм просто.
Но това пък говори, че имаш Ангел-хранител, който те пази.
Маритаа, да говоря италиано. Не  идеално, но с кеф. Слабост ми е.
Не искам нищо да сънувам тези дни, защото затворя ли очи, започват странните, двусмислени сънища, от които най-ме е страх. Хем гледам да не мисля за предстоящите изследвания.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 08:05 от unabella

# 428
  • Мнения: 42
Crassula, здравей.
Аз също съм тройно негативна Simple Smile
Нашия плюс е ,че няма да имаме хормони 🤗 Аз поне се опитвам да гледам позитивно на това пък ще видим ...
И аз мисля, че не би трябвало да имам, но в заключението на онкокомисията след биопсията е отбелязано (тикнато) и ендокринна терапия. Ще видя какво ще пише в новата ми хистология, интересно ще е ако се различава много от предишната.
DZ, успех на новата работа.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Тинтири-Минтири, мъжът ми мина през какви ли не заместители. То не бяха електронни с течности, то не бяха ъпгрейди и туниговане, различни изпарители пробва, по-мощни и по-мощни батерии си накупува, акумулатор само където не помъкна всеки път като отиваме някъде. Grinning Издържаше по половин година без да барне нормална цигара. Нуждата тогава ли му се обажда от истинска цигара или просто му писва баш на 6 месеца да я обслужва и той не знае... мой по-скоро второто, че те си искат чистене, зареждане, подновяване на батерии, нагреватели...
Сега последно се е спрял на онези по-модерните бездимни цигари. Два вида навлезнаха и се продават вече почти на всякъде. Едните са на Марлборо, другите са на Дънхил. Принципът при тях е да работят с истински тютюн, а не с никотинови течности, но без горене, а с нагряване, при което ги нямало уж разните там гадости, които се отделят при същинско изгаряне. Лошото е, че са скъпички. Не е много разликата в цената на кутията "патрончета", които се пушат, но самото устройство е едно 150 лв. и така са го направили гадовете, че с никви други цигари да не може да работи, само с техните си. Grinning
Наргилето също е добър заместител, но то пък само в домашни условия става и в големи компании, веднъж като го запалиш не става да дръпнеш един два пъти, па след два часа още двъ пъти.

И друг път май съм питала за изтръпването на ръцете, но тогава дължах на химията. Сега вече няма на кво да го отдам, освен на хормоналната... дали е възможно от това да е? Едната ръка, не от към операцията, а другата - най-често бодената като легна и си изтръпва. Малко като напомпя юмрукът сякаш се оросява и си става пак моята. В такива лежерни пози и моменти приток на кръв ли не и стига, кво става не знам и аз. Някоя такова нещо да е усещала?

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 08:33 от Spirit Crusher

# 430
  • Мнения: 2 369
Добро утро и от мен! Още съм в леглото, но се чувствам съвсем нормално.

Унабелла, моя последен съпруг е италианец и съответно малкото ми дете е от него, та и то парла🤣 Мда...имам мнение за всичко италианско, но общо взето са интересна нация, въпреки че мисля стреса, който получих и още получавам от вече бившия си съпруг би могло да е важна точка, която ми докара рак🤣🤣🤣

Аз пуша също, когато ми се пуши. Слава Богу, че е малко. От химиото насам не ми се пуши. Явно все пак имам някакво незабележимо гадене.

# 431
  • Мнения: 2 360
Маритаа, поздравления, дано така си докрай на тъпата химия. Чувала съм, че италианските мъже са - джентиле - 😆 ама лицемерно джентиле.
Малко да освежим с коментари за мъже.
Днес почивам аз и съм се разчистила и раз-прала, че събота и неделя към на един семинар.

# 432
  • Мнения: 2 369
Маритаа, поздравления, дано така си докрай на тъпата химия. Чувала съм, че италианските мъже са - джентиле - 😆 ама лицемерно джентиле.
Малко да освежим с коментари за мъже.
Днес почивам аз и съм се разчистила и раз-прала, че събота и неделя към на един семинар.

Ох не, няма да мина безболезнено. Влоших се. Поносимо е, но не ми е добре. Гади ми се малко до средно и открих, че доматен сок искам само. Краката ми изтръпнаха (и първия ден след химията бях така) и сега може и кокалите (особено гърба) да ме заболи от инжекцията вчера.

Италианските мъже са точно типичните свалячи. Като се запалят и всички звезди ще ти свалят, но не трае цял живот. Малко мюсулмански манталитет имат също....абе като навсякъде. Едно имаш, а друго нямаш. Гаджето ми е швейцарец (горе-долу. Малко мулти-култи) и не е джентиле, но пък показва любовта си по други много сериозни начини. Примерно: аз бях в стрес. Учех, работех, дете гледам, тренировки на дете (футбол, карате, пиано), детегледачки....абе само движение. Гаджето ми е на 51год.и няма деца и това му идваше в повече напрежение, та връзката ни беше взела да "куца" в резултат на това. Мислехме да се делим въпреки, че все пак още се обичаме. Неискахме да стигнем до момент, в който ще се разделим, защото се мразим. И тогава ме диагностицираха с тая гад. Ами няма да се делим. Той ми каза, че е плътно до мен и ще се грижи за мен в борбата ми, както и, че заедно ще преминем през това. Повече звезди не ми и трябват. Това ми е пре-достатъчно и мерси на Господ. Тия със звездите едва ли ще ме придружават в борбата ми с рака и химиите.

# 433
  • София
  • Мнения: 2 686
Оставих пробите в Сити. Направих консултация с проф. Бошнакова. Потюхка се на диагнозата ми, но каза, че Хер-а е добре, че е отрицателен. Няма да повтарят изследванията, а ще направят 3 допълнителни маркера, каквото и да значи това

# 434
  • София
  • Мнения: 569
Момичета , колко време чакахте да ви излезе електронната винетка. На мен ми казаха 7- 10 дни, но все още нямам.

Общи условия

Активация на акаунт