Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 52

  • 39 539
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 492
Оставих пробите в Сити. Направих консултация с проф. Бошнакова. Потюхка се на диагнозата ми, но каза, че Хер-а е добре, че е отрицателен. Няма да повтарят изследванията, а ще направят 3 допълнителни маркера, каквото и да значи това
   Иди ги разбери тези доктори.. На мен пък ми казаха по-добре, че е положителен Хера, защото има лечение.  А аз чета все лоши работи за положителния Хер.

# 436
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Анабела, беше точкован за десен яйчник.
Оперираха ме в Първа хирургия на Медицинска.
Операцията е траяла около 4 часа. Само два са я точили.
Приличах на бременна / след това разбрах, че всички са мислили така/, отпускаха ми и място да седна. Аз пушех. Представям си как съм изглеждала отстрани. Нищо не ме болеше с изключение, че към края започна да ме притиска отгоре отдясно и под диафрагмата. Додето чаках бяха започнали да ми се разместват и органите. Както го наричаше приятелката ми ”извънземното”. Иначе, както казах всички показатели бяха в норма. Напълно здрав.
Върнах се от вливката. Само една банка ми сложиха от сарбоплатината. Сега съм добре. Ще видим. От цисплатината след около 12 часа започвах да повръщах. Сега ще видим.

# 437
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Оставих пробите в Сити. Направих консултация с проф. Бошнакова. Потюхка се на диагнозата ми, но каза, че Хер-а е добре, че е отрицателен. Няма да повтарят изследванията, а ще направят 3 допълнителни маркера, каквото и да значи това
   Иди ги разбери тези доктори.. На мен пък ми казаха по-добре, че е положителен Хера, защото има лечение.  А аз чета все лоши работи за положителния Хер.
Това е вечния спор Simple Smile Нещо като темата "За" или "Против" ваксините или "За" или "Против" мастектомията Simple Smile
Ами преди 2004 година никой диагностициран не е знаел какъв му е Хера .... И хората са си живеели в неведение, но са живеели. Някой не  Sad  В темата от "старите" има и от едните и от другите. Тези, които си отидоха бяха и от едните и от другите и знаете ли какво разбрах" хера май няма никакво значение, така, че по - малко четете, че ще се побъркате. Казвам го като потърпевш Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 3 123
Спирит ,аз пия Алфа липоева киселина,може да пробваш и ти.

 Milmich ,права си.Колкото повече чета,толкова повече лудвам ,а накрая ще стане,каквото ни е писано.

 Днес си взех решението - химио,хормони,лъче - ако прецени лъчетерапевт.Надявах се да ми спестят химиото с тези чисти възли и 12 мм тумор,но не .В Сряда имам час при Тимчева,да видим и тя,какво ще каже.
 

# 439
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Да се изкажа и аз. Колко приказлива станах като мина днешната вливка и се прибрах!
Първо за цигарите. Пушех около 35 години. Опитах се да ги намаля и въпреки, че ги намалих / за и против спирането изведнъж няма да говоря/ накрая реших да ги спря. Спрях ги на 06.01. Пуши ми се и още ми се пуши. Особено когато съм зле. Мисля, че това е на психична основа да ми олекне, но има и моменти когато просто ми се пуши. Страшно ми се пуши. Днес е 22.02. Опитах се да намеря колко време ще продължи това, но при различните хора е различно. Е, поне ще спестя малко пари.
Моята винетка излезе.Пуснах я в понеделник.
Днес ми се обадиха от НОИ. Трябвало да добавя нещо към молбата. Попитах ги за това УП2 преди 97. Казаха, че са ме завели за инвалидна пенсия на 17.12.2018 година когато съм пуснала молбата в ТЕЛК /мисля, че така беше/, а решението за отпадане влиза в сила на 1.01.2019.
Затуй пък ми се обадиха, че са го направили и след понеделник когато се почувствам по- добре ще ходя.
Днес до мен имаше жена с рак на гъдата нова. Беше доста притеснена,но беше пълно с хора. Поговорихме си. Ако я видя напред ще пиша. Днес в стаята за терапия беше пълно. Имаше и двама нови.
Марита и аз мисля същото за мъжете и за хората. Моят приятел реши също да остане. На едно място ми написаха, че такива се срещат трудно - да останат при болна жена и чуждо дете. Само дето не прибавиха и с увреждане. На друго пък когато ми честитиха новата година в нета писаха, че се надяват да се чуем и за другата. Станала съм прекалено чувствителна на тази тема, но ще отмине. Започнах да се успокоявам.

# 440
  • Мнения: 2 369
Оставих пробите в Сити. Направих консултация с проф. Бошнакова. Потюхка се на диагнозата ми, но каза, че Хер-а е добре, че е отрицателен. Няма да повтарят изследванията, а ще направят 3 допълнителни маркера, каквото и да значи това
  Иди ги разбери тези доктори.. На мен пък ми казаха по-добре, че е положителен Хера, защото има лечение.  А аз чета все лоши работи за положителния Хер.

На мен също подчертано отчетоха, че е добре положителните хормони, защото така сме щели да го борим, но явно във всеки тип рак си има нещо положително и отрицателно и те знаят какво да ни кажат😊 Аз вече не се самоинформирам. Само се плаша така. Реших да слушам позитивизма на лекуващите ми и да вървя напред! Лошо ми е днес, но е като бременност общо взето. Не точно степен да си изповръщаш червата. Не👍 Просто ми лошее и не ми се яде. Изпих един литър доматен сок и ям маслини. Добре ми е от това. Сега даже успявам да готвя. Едно ризото ври на печката вече.

Al97 разбирам те! Одеве говорих с баща ми (и той се лекува във Враца) и има разсейки навсякъде. Неговото положение си е на доизживяване и ме плаши в момента като ми говори за разсейки. Каза и той нещо от сорта, че се надява да се видим пак и ме ужасИ.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 15:59 от marittaa

# 441
  • Мнения: 1 355
Мили хора, нали знаете, че по руската телевизия има предаване „Клуб знатоков“, тоест клуб на знаещите! За мен вие сте точно такъв клуб..Затова точно вас искам да попитам следното. Във връзка с това нещо, което имам на шева, което е със средно твърда консистенция с големината и форма на костилка на слива и лекарите му викат, че е засегнат и възпален нерв от рязането и е невралгия, но на всеки случай да следя маркера дали се повишава. Значи винаги течение на 9 г. маркера ми е бил 6-7, а миналия месец е бил 15...И днес в онкодиспансера във Враца са ми го изследвали и резултатът е 2.4. Може би 24? Съществува ли изобщо маркер 2? Тогава ще има резултат и нула....Възможно ли тази, която ги въвежда да е сложила точка между числата по невниманието..? Ако е 24, то значи за кратко време се повиши много и значи се повишава....

# 442
  • Мнения: 2 369
Колко от Враца има тук? 😊

# 443
  • София
  • Мнения: 3 123
Ема,не вярвам да е сложила точка ей така.Аз съм изследвала маркера само веднъж за сега - след поставяне на диагнозата ,преди да се оперирам.Стойността беше 18.53 ,така че явно може и твоя да е 2.4.

 За пушенето - спрях ги ,когато разбрах диагнозата.Аз по принцип не съм кой знае какъв пушач - пушила съм и съм ги спирала на няколко пъти.Но в нас никога не съм пушила,на работа само последната година се е случвало,иначе основно в компания на пушачи и то от най-леките цигари(на заведение,на плажа с приятелка на по джин Joy и т.н.).
 Странно,че сладкото спрях без драми.Аз съм му страшен фен и не бях пропускала ден ,без сладко.

# 444
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Аз бях голям кафеджия. Няма да кажа колко кафета пиех на ден. След първата терапия се оказа, че въобще не мога да пия кафе. Имаше силна миризма и много горчив вкус. Не съм никога била привърженик на сладкото, но се оказа, че и него не мога да ям. Алкохол абсурд. Все едно чист спирт пия. Виж, с цигарите не е така. Пушех си и това. Остави, че и повече.
Някъде четох, че не трябва да ядеш лпбимите си ядения, новероятно нелюбими може да пробваш. Аз не обичам чай, а попара не съм яла никога. Поне не си спомням. Да, но лед хими ям чай с препечена филия и сирене. Не било толкова лошо. Не е силен мириса, а и не е много сухо, защото има период през който ме боли устната кухина, венци и зъби.

# 445
  • Мнения: 2 369
Момичета, не ми се звъни до болницата за глупости и ще питам вас. Сега кръвното ми пък доста ниско стана (116/68) и не съм имала такова от време "оно". Има ли повод за страх?

# 446
  • Мнения: 2 356
Ема, защо да не може? Аз бях си пуснала сама още веднъж маркера.

# 447
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Някога един лекар ми каза, че кръвно 110/70 е кръвно на столетници. Промяната на кръвното не е добре, но не мисля, че това кръвно е опасно. Все пак се консултирай.

# 448
  • Мнения: 2 356
Момичета, не ми се звъни до болницата за глупости и ще питам вас. Сега кръвното ми пък доста ниско стана (116/68) и не съм имала такова от време "оно". Има ли повод за страх?

Не, според мен. Не е толкова ниско.
Ал, после пак ще ти се пият и кафета и мафета...
Аз пък с месеци не можех да пия вода. Пиех домашна лимонада с мед и лимон и кисел компот.

# 449
  • Мнения: 42
Благодаря за милото посрещане и отзивчивостта.
Аз се стремя да не чета прекалено много за диагнозата, за да не психясвам,  но понякога просто не мога да се удържа.
За пушенето - не пуша от около 20 години по повод на друг здравословен проблем, но и никога не съм била особено страстен пушач. Мисля, че не ми е останала нито физическа, нито психическа зависимост към цигарите.
За сладкото - леки ограничения, но не мисля да го спирам напълно.

Общи условия

Активация на акаунт