Крем за около очи - тема 9

  • 83 216
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 4 689
И аз мажа околоочните кремове и под и над очите по линията на костта като се старая да е по-далеч от самия клепач. Пък и кремовете за очи не знам защо, но бързо ми омръзват, а ако мажа само под очите, никога няма да ги изразходя.Smile

# 61
  • Мнения: 5 234
А с какво иначе да се маже клепача, ако не с околоочен крем?

# 62
  • Мнения: 167
Тъкмо и аз това щях да попитам. Защо не трябва да се маже горният клепач. Между другото тъкмо попаднах на една статия, в която пишеше, че слънцезащита трябва и там да се нанася.

# 63
  • Мнения: 789
Аз нанасям предимно под окото.Много рядко кремовете могат да се нанасят на така наречения “мобилен” клепач,защото се свличат и влизат в окото.За едни чувствителни очи това е ужас,милион пъти ми се е случвало.Смади,щипе и замъглява погледа.Веднъж влязъл крем вътре трудно се маха.Трябва да махнете всичко,което имате на окото докато спре да дразни,въпреки че остава зачервяване.

# 64
  • Мнения: 15 313
Това което знам аз е, че на подвижния клепач не се слага крем.
Слага се над подвижния клепач и костта под веждите. Иначе все едно слагате в окото.
И не е добре. Падналия клепач е паднал не заради подвижния такъв, а се получва свличане на кожата, която е над "падналия" подвижен клепач. Подвижния клепач сам по себе си няма как да е паднал, свлича се кожата над него, която го "скрива", затова и не се маже самия клепач, а малко над него.
ПП Голямо обяснение дръпнах. Grinning

# 65
  • Мнения: 5 234
Мерси за обясненията.
Значи хлътналата част и нагоре до веждата е ок да се маже?

# 66
  • Мнения: 15 313
Мерси за обясненията.
Значи хлътналата част и нагоре до веждата е ок да се маже?

Да. От сгъвката на подвижния клепач  нагоре до коста под веждата.

# 67
  • Мнения: 2 768
Това което знам аз е, че на подвижния клепач не се слага крем.
Слага се над подвижния клепач и костта под веждите. Иначе все едно слагате в окото.
И не е добре. Падналия клепач е паднал не заради подвижния такъв, а се получва свличане на кожата, която е над "падналия" подвижен клепач. Подвижния клепач сам по себе си няма как да е паднал, свлича се кожата над него, която го "скрива", затова и не се маже самия клепач, а малко над него.
ПП Голямо обяснение дръпнах. Grinning

Много хубаво си го обяснила даже. Имах предвид същото, но май прозвуча по друг начин. При мазане на подвижния клепач освен, че от някой крем може да люти, при мигане кремът се събира в гънките. На горната част - тази над подвижния клепач и слънцезащита слагам. Моята нали е по-голяма, изгаря от слънцето най-напред.

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 23:20 от Light Beam

# 68
  • Мнения: 2 165
Взех си и аз серума за очи и устни, какво мога да очаквам от него, мажа него и отгоре дневния крем? В Дм няма друг техен серум, само този и дневен и нощен крем.

# 69
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
SL, дойде ми хидра стикчето на KIKO. Благодаря за чудесния съвет за него и не само!
Беше споменала, че след него през деня ползваш защита подходяща за контура.
(също на стик) - може ли отново да препоръчаш нещо?
Радвам се, че ти е допаднал.
Оцветен стик, който става и за контура

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 22:25 от sl

# 70
  • София
  • Мнения: 1 464
Страхотно! Точно от такова нещо имах нужда! Благодаря!

# 71
  • Мнения: 4 211
Може ли да споделите снимка, на кафееното масло,онзи ден търсих в Дм уж 😃 нищо не открих.Запалихте ме и мен с него.

# 72
  • Мнения: 15 313
Aз го купих от Елитис. Другaде не съм го виждaлa. Нaпиши в Гугъл - кaфеено мaсло нa Икaров и ще ти излезнaт резултaти. По спомен беше 13лв. зa 30мл.
Пп От тел не се спрaвям с кaчвaне нa гугъл изобрaжения. Мaлко по нaпред в темaтa зa мaслaтa съм кaчилa снимкa нa мaслото и инфо зa него.

# 73
  • Мнения: 9 180
 Peace
3 супени лъжици смляно кафе се слагат в 1/2 чаша зехтин (120 мл), който е леко затоплен. Нека леко да заври, после махнете от огъня и оставете за една нощ. Прецедете през марля!
Готово имате кафеено масло био, органик !

# 74
  • Мнения: 15 313
Пинко, супер идея. Притеснявa ме единствено зaвирaнето нa зехтинa. Тaкa кaфето нямa ли дa се "изпържи".

Общи условия

Активация на акаунт