Крем за около очи - тема 9

  • 83 428
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 11 494
Всъщност и аз съм много доволна от Биодермата за торбички, който показах по-рано днес. Той е евтин.

А сега като се замислям. С тези торби кожата под очите се разтяга и след време като изгуби плътност под очите ще имам една увиснала кожа Tired Face Сещате се. Мислите ли, че тези "пачове", които са коментирани по-назад в темата биха някак си ... помогнали поне малко в това отношение?

# 316
  • Мнения: 10 210
Вземи са кафеено масло, помага и не прекалявай с козметика - това прави торбички.

# 317
  • Мнения: 2 661
Аз съм много доволна от околоочния крем на Vichy mineral 89. Даже не бих го нарекла крем, текстурата му е много по-лека, попива напълно, без аромат. Пасва добре на моята чувствителна кожа. Ползвам го сутрин и вечер.
Аз например си следвам инструкцията, която те са дали - нанасям по една капка на пръста и разнасям с три потупвания под всяко око, после притискам и разнасям с два пръста, като гледам движенията да са отвън на вътре. По мое си усмотрение обаче нанасям и на клепача.
Ползвам го в комбинация с бустера и не нанасям никакви други кремове или каквото и да е друго върху лицето.

# 318
  • Мнения: 5 998
Oт евтините околоочни според мен е добър този на Balea. Лека формула, хидратира, бързо попива и остава лек озаряващ филм:

# 319
  • Мнения: 24 389
Много е хвален, но аз не видях никакъв ефект от него. Ревюел е по- ефикасен, поне при мен

# 320
  • Мнения: 445
decleor ползвам от няколко месеца, доволна съм. Наскоро свърши първата ми опаковка, сега си купих втора.

# 321
  • Мнения: 19 969
Пробвала съм и по-скъп (Vichy Slow Age Крем за околоочен контур) и по-евтин (Bioten Hyaluronic 3D). Разлики не усетих, нито пък особен ефект. В момента имам още от Биотена, харесва ми как мирише, съвсем деликатно и освежава. Ползвам, но не всеки ден, през няколко дни (сутрин или вечер, понякога и сутрин, и вечер). Нанасям само на долен клепач и то не плътно до окото, а предимно в частта около пачия крак без търкане, само с леко потупване.
От време на време вземам околоочни серумчета (от Nivea CELLular Anti-Age Intensive Cure Hyaluron серум съм доволна) за разнообразие.
За кремовете за околоочен контур знам, че не е добре да се нанасят на горен клепач, тъй като кожата там е много нежна, тънка и се отпуска от мазилата. Ако се слага, да е в областта под веждата:

Това отговаря и на въпроса защо има различни кремове за лице и за околоочен контур – за лице са по-тежки, което може да доведе до отпускане на кожата около очите, отежняване и да изглежда уморена, повехнала, демек обратен ефект да постигнем.
Не мисля, че какъвто и да е околоочен крем би заличил или изгладил бръчки, торбички, кръгове, по-скоро имат освежаващ и ободряващ ефект върху тази зона. При добър ген и здраве, обикновено повечето кремчета действат добре без значение от цената. Smiley

# 322
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
С тези торби кожата под очите се разтяга и след време като изгуби плътност под очите ще имам една увиснала кожа Tired Face Сещате се. Мислите ли, че тези "пачове", които са коментирани по-назад в темата биха някак си ... помогнали поне малко в това отношение?
Пачовете са като допълнителна грижа
Евентуално да забавят стареенето.и евентуално биха действали в дългосрочен план.
За мен са незаменими сутри за спадане на подпухнали очи и освежаване  на кожата.С една дума за "събуждане".
Само това очакеам от тях, а ако действат в дългосеочен план още по добре.
Днес в метрото наблюдавах интересна ситуация.
Дама на видима възраст ололо 50, извади крем за ръце, намаза ръцете и после сложи под очите и там, където е пачия крак.
Вчера купувах някои неща от парфюмерия и ми дадоха театер на това
https://www.shiseido.es/es/es/benefiance-wrinkle-smoothing-eye-c … ctions_Benefiance
Пускам линка заради начина на поставяне на крем.

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 21:22 от sl

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Моят вечен любимец е на Балеа с уреа, харесвам също Жая с козе мляко, в момента ползвам на Нюкс био бюти, също е доста приличен, взех и на Биотен този с хиалурон , но още не съм го пробвала. Иначе аз нанасям и на горния клепач, до сега не ми е дразнил някой крем, а крема за лице избягвам да нанасям около очите, но понякога се случва.

# 324
  • София
  • Мнения: 865
Здравейте!
Бихте ли ми препоръчали крем за околоочния контур!
Имам мазна и доста акнеична кожа, която доскоро лекувах с "Роакутан".
Цената няма значение. За момента просто искам да се информирам за това, кои продукти са най-добрите в различните ценови категории и класове.
Такова нещо като " най добър пеодукт" няма.
Има продукт който работи при конкретния човек и друг , който не изпълнява заявката, която е дал.
За да се даде подходящ съвет най важно е какво се очаква от крема за контура,
Защото ако не сме наясно какъв е проблема (сухота, подпухналост, тъмни кръгове, торбочки, бръчки, отпуснат клепач, ....) едва ли ще изберем подходящия продукт.
Зависи и от възрастта.На 20 кпнтура се нуждае от едно на 40+ от друго.
Срещу бръчки, за 30+, за мазна и акнеична кожа.

# 325
  • Мнения: 326


Ползвам този крем за тъмни кръгове и определено има ефект. Важно е да се нанася с потупващи движения, защото е крио крем и след отваряне да се държи в хладилник, също така ми препоръчаха да го нанасям само вечер. Кремът е скъп и бих препоръчала да си вземете тестер преди да решите да си го купите.

# 326
  • Мнения: 4 023
Късно се включвам в темата, но аз получих от тези малките точки под очите от мазане със шипково масло. Може би бях сложила повече отколкото трябва Sad
Нося си ги от пролетта и не са изчезнали. Вече изгубих надежда.

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Sl, взех си пач за очи, значи...това било голяма работа😊 ми много ми е добре! Здрава бъди , че сподели! Сдобих се на бързо с няколко вида😄

# 328
  • София
  • Мнения: 4 713
Sl, взех си пач за очи, значи...това било голяма работа😊 ми много ми е добре! Здрава бъди , че сподели! Сдобих се на бързо с няколко вида😄
Ако споделиш снимка и малко повече инф. Ще съм ти много благодарна!

# 329
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Радвам се , че са ти допаднали Heart

Общи условия

Активация на акаунт