колко платихте за раждането на вашето бебче

  • 5 172
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
вси4ки биаха много внимателни рагдането мина добре и не сам пла6тала

# 16
бре за какви суми говорят някои мами! Направо се отчайвам

# 17
  • София
  • Мнения: 311
Не съм плащала нищо и за двете си раждания и съм много доволна от всички лекари и акушерки!

# 18
  • Мнения: 1 878
Аз направих подарък на лекаря - от уважение и благодарност

# 19
  • София
  • Мнения: 3 787
Родих в МД.Имах уговорка с лекар и съм много доволна.Ще ти пратя цените на лични Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
темата е от трета страница

Никол, какви изследвания, че струват толкова пари?!

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Нищо не съм плащала за раждането,въпреки това ми обърнаха достатъчно внимание.Останах много доволна.
Раждах в Шейново.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 281
Привет отново,

чудя се колко струва едно раждане. За частните клиники е ясно - там си има регламентирана цена. Но разбрах, че се плаща и в държавните болници. Чух слухове за доктори , който най-директно си съобщават тарифата и парите се дават как да кажа  - " под масата" . Ще съм благодарна ако споделите опит Simple Smile

а ти къде си живяла досега?! newsm78.... ако падаш от Марс, добре дошла в Страната на чудесата, тук всичко е възможо (да не платиш и да те "обслужат качествено", да платиш и да си оставят ръцете).
в болниците се плащало Embarassed, то да не е нещо ново. Телевизите се скъсаха да коментиват
няма слухове, реално е ..... Twisted Evil Twisted Evil
а и колко теми има във форума, ако ти се чете

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
а ти докъде си живяла досега?!.... ако падаш от Марс, добре дошла в Страната на чудесата, тук всичко е възможо (да не платиш и да те "обслужат качествено", да платиш и да си оставят ръцете).
в болниците се плащало Embarassed, то да не е нещо ново. Телевизите се скъсаха да коментиват
няма слухове, реално е .....
а и колко теми има във форума

Е, аз не падам от Марс, но би ли ми обяснила какво е качественото обслужване, което очакваш, ако си платиш. Да ти кажат, че изглеждаш перфектно по нощница, да ти оправят грима, да ти правят вятър или какво?! То да не е магазин или козметичен салон... И не е виновен този, който яде баницата, а този,  който му я дава.
Не съм плащала, но ме обслужиха качествено, опция, която не си споменала  Peace

# 24
# 25
  • Мнения: 446
А колко е редно да се даде на акушерка,защото ще ангажирам  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 531
500 лв на лекарката и 200 на анестезиолога.
бебето е с травма, а анестезията не ме хвана.

# 27
  • Мнения: 115
По принцип нищо не се плаща, но ако имаш желание в някякой болници се плаща така наречиния абонамент за проследяване на бремеността. Аз платих 250 лева, в които влизат всички прегледи, изследнавия и постоянна възможност да се консултираш с лекар ако нещо те притеснява. За раждането платих за избор на екип, много съм доболна. Направих всичко това за мое спокойствие и сигурност. Все пак раждам за първи път и това е важен етап от живота на всички ни.

# 28
  • Мнения: 46 517
... Никол, какви изследвания, че струват толкова пари?!

От както Правителствена стана многопрофилна, всеки може да отиде да роди там, но имат едно условие- да направиш изследванията в тяхната лаборатория, а тя не разботи със Здравната каса.
В тия 250-300 лв. включвам:
-проследяването на бременността през последните 45 дни, 3 записа на тонове по 20 лв. и 3-4 ехографа по 20 лв., което са си 140 лв.
-60 лв. за тестуването за упойки

До тук 200 лв. Другиите 50-100 лв. са кръв и урина (няколко пъти) и фецес веднъж, ама не ги помня по отделно колко струваха.

Признаха ми Кръвна група, Васерман, СПИН и Австралийски антиген, иначе трябваше да дам още 60 лв.

Сега са с 3D ехограф и е 50 лв., малко по-скъпо излиза.

В "Света София" за тези условия (избор на лекар и самостоятелен санитарен възел към стаята), щеше да ми излезе около 1000 лв.  Crazy по каналния ред, с/у касова бележка.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
 500лв. с избор на екип срещу касова бележка.

Общи условия

Активация на акаунт