Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 13 фев. 2019, 17:00 ч.

Счетоводител в нужда се познава 15

  • 23 086
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 520
По принцип няма да, но тогава какъв е смисълът да подаваме чл. 73?! Само ни намират работа, че и срока направиха до края на февруари.. Много се дразня 🤔😑

# 721
  • Мнения: 9 823
Входирайте в деловодството искане за издаването на бележка, по чл. 45. Да видим тогава дали ще откажат издаване от фирмата, и на какво основание.

# 722
  • София
  • Мнения: 782
ако имах счетоводител щях ли да питам тук?

Значи е време да си намерите такъв. С питане по форумите няма да Ви стане ясно какъв данък трябва да платите. Колежката Ви обясни, че не е толкова прост отговорът на този въпрос. Иначе мога да Ви кажа платете 50 лв данък, ама това си е ЕЖК и не вярвам на данъчните да им хареса.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 3 471
Здравейте завършил педагог иска да води частни  уроци.  Под каква форма трябва да се регистрира :фирма, свободна професия или друго като иска да си плаща минимум осигуровки като здравни и пенсионни. Води ли се този вид дейност учителски стаж?

# 724
  • Варна
  • Мнения: 667
Здравейте завършил педагог иска да води частни  уроци.  Под каква форма трябва да се регистрира :фирма, свободна професия или друго като иска да си плаща минимум осигуровки като здравни и пенсионни. Води ли се този вид дейност учителски стаж?

Може да се регистрира като упражняващ свободна професия. Осигуровки - върху мин.осиг.доход за самоосигуряващи се лица, т.е. в/у 610.00 лв. за тази година.

Стажът няма да се зачете за учителски, защото:
 "С чл. 19, ал. 1 от НПОС е дадено легално определение на понятието учителски трудов стаж – това е осигурителният стаж, положен на учителска или възпитателска длъжност в учебни и възпитателни заведения. Учебни и възпитателни заведения по смисъла на тази разпоредба са създадените по реда на отменения Закон за народната просвета, действал до 01.08.2016 г., или по действащия от същата дата Закон за предучилищното и училищното образование. Учителските и възпитателски длъжности, съгласно чл. 227, ал. 2 от Закона за училищното и предучилищното образование са: “учител”, “старши учител”, “главен учител”, “възпитател”, “старши възпитател”, “главен възпитател”."

# 725
  • Мнения: 568
Привет, оправих се със служебната бележка. Говорих с управителя, не е нареждал да не се издават. Днес ще ми я изпратят.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 17 437
Привет, оправих се със служебната бележка. Говорих с управителя, не е нареждал да не се издават. Днес ще ми я изпратят.
така де...колегите ги мързи Simple Smile

# 727
  • Русе
  • Мнения: 981
Починал работник включва ли се в Справката по чл.73, ал.6?

# 728
  • Варна
  • Мнения: 667
Починал работник включва ли се в Справката по чл.73, ал.6?

Да

# 729
  • Мнения: 568
Успешно вече имам бележка за доходи и подадох декларацията с приложение 1 и приложение 3. То проблема беше, че и майка ми имаше да взема същата бележка, и ако аз мога да си взема ПИК за мен, за нея няма как- в чужбина ще е до началото на месец май и щяхме да изтървем срока. Затова и толкова настоявах с тези бележки, но вече всичко е наред и мога да си доизкарам спокойно бременността без да мисля за НАП Simple Smile
Благодаря и ви желая лек ден и без счетоводни проблеми.

# 730
  • Мнения: 1 106
Здравейте, месец януари съм осчетоводила фактура на наш доставчик, който не е по ДДС и съответно съм я платила по банков път. Днес обаче ми се обади счетоводителката им и каза, че въпросната фактура била на новата им фирма, разликата в двете е в една буква от наименованието и изобщо не съм обърнала внимание. Какво можем да направим в този случай? И двете им фирми са действащи и не са по ДДС.

# 731
  • София-Младост
  • Мнения: 17 350
Аз бих сторнирала без да уведомявам НАП.

# 732
  • Мнения: 2 759
Здравейте, да ви попитам за справката по чл. 73 ал.6, има ли вариант да се проверя сама, за суми и служители,какво е качило или каквото са направили програмистите на трз програмата ,и да им се доверя и пращам. При тест е коректна

# 733
  • Мнения: 31 264
Сумите можеш по много начини да си ги провериш сама. Нали ги виждаш. Например как си проверяваш бележките за данък? Или взимаш ведомости за периода и гледаш.

# 734
  • Мнения: 2 759
На всеки служител поотделно, да направя справка, трябва да се засече с подадените декл. 1 през годината

Общи условия

Активация на акаунт