Счетоводител в нужда се познава 15

  • 27 966
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 127
Работник напуска от 01.10., а през юни е ползвал цялата си полагаема отпуска от 20 дни. Какво е необходимо да се направи в такъв случай? Трябва ли да се издаде някакъв документ и да се посочи, че вече е ползвал отпуска за годината, за да послужи пред следващия работодател /защото той веднага започва работа на друго място/?

# 376
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Вариант 1 е да издадеш сл.бележка, че е ползван целия отпуск.
Вариант 2 е той да не я представи при другия работодател, затова просто не я издавай.
Работодателя си е "виновен", че е разрешил повече отпуск.

# 377
  • Мнения: 3 724
Здравейте, да попитам как да попълня трудова книжка на служител ,който е ползвал неплатен отпуск, според мен си записвам целия период , в който е бил на работа , а дните над 30 ги записвам , на последната страница, правилно ли е това. Благодаря

# 378
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Здравейте, да попитам как да попълня трудова книжка на служител ,който е ползвал неплатен отпуск, според мен си записвам целия период , в който е бил на работа , а дните над 30 ги записвам , на последната страница, правилно ли е това. Благодаря
Ти си записваш целия период, смяташ трудовия стаж и не пишеш, че е равен на осигурителния. А отзад...не помня какво пишеше, а нямам ТК пред мен...виж дали трябва целия неплатен или само този, които не се признава за стаж.

# 379
  • Мнения: 3 724
Благодаря ,в трудовата книжка пише- времето,което не се признава за трудов стаж

# 380
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Благодаря ,в трудовата книжка пише- времето,което не се признава за трудов стаж
Значи пишеш само дните, които са извън тези 30 работни за 1 календарна година, които се признават за стаж


Трудовата книжка през погледа на работодателя
frs-bg.com/trudovata-knizhka-prez-pogleda-na-rabotodatelya/?fbclid=IwAR2Kz8ss7xaDRzbc3J5wO1zbyNEVwFnDsz-I3AcwLqdhgtNr7mYWt37yhio

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 10:45 от Ала-Бала

# 381
  • Мнения: 3 724
Много благодаря  Flowers Hibiscus

# 382
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Когато служителят е ползвал по-малко от 30 раб. дни годишно неплатен отпуск, тогава пак ли НЕ се попълва, че осигурителният стаж е равен на трудовия.

# 383
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Когато служителят е ползвал по-малко от 30 раб. дни годишно неплатен отпуск, тогава пак ли НЕ се попълва, че осигурителният стаж е равен на трудовия.
Тогава няма разлика, защото тези до 30 работни дни се признават за трудов и за осигурителен стаж. Така, че няма прекъсване и е равен.

# 384
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Благодаря, Ала-бала, и аз така мислех, но друго е още някой да потвърди.

# 385
  • Мнения: 3 724
Здравейте, да попитам , грешно ли е ако получени разходни фактури за паркинг, такива които са като касов бон и са много на брой , ги осчетоводя с мемориален ордер без да ползвам ддс-то, само 602/501 , да ми се намали касата

# 386
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Здравейте, да попитам , грешно ли е ако получени разходни фактури за паркинг, такива които са като касов бон и са много на брой , ги осчетоводя с мемориален ордер без да ползвам ддс-то, само 602/501 , да ми се намали касата
То само с касов бон няма как да плозваш данъчен кредит...но нали знаеш, че са ти данъчно непризнати тези разходи?
Иначе вероятно не пречи с МО или счет.справка да ги осчетоводиш.

# 387
  • Мнения: 3 724
Защо са ми данъчно непризнати, ще трябва да увеличавам резултата ли?

# 388
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Защо са ми данъчно непризнати, ще трябва да увеличавам резултата ли?
Ами да,  това са разходи, които не са документално обосновани

# 389
  • Мнения: 3 724
имам фактури за тях, просто питам дали може вместо една по една , заедно накуп да осчетоводя

Общи условия

Активация на акаунт