Съвет при безапетитие

  • 19 653
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 802
Колко струва пчелното млечице за деца?

Краси, 2.80 лв са 30 хапченца, дават се от 1 до 3 пъти на ден

# 16
  • Мнения: 2 732

Значи аз и дадох на мойта хубостница днес вече 2 хапченца и казвам ви хора прояде  newsm10

Ще продължавам да и давам на малката явно ще и повъзбуди апетита, дано не е временно само де  newsm78
Успех!  newsm51
Ей то много бързо подействало бе Crazy.Хайде пиши след няколко дена как не можеш да я изхраниш Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина има апетит, но за "боклуци", а не за питателна и полезна храна. Преди време много се ядосвах, но сега вече предлагам - ако иска да яде, ако не - до следващото хранене и така...Не я насилвам, не я гоня с храната, не правя циркове, по простата причина, че всичко е изпробвано и не помага, а напротив, още повече се запъва. Забелязала съм, че като седнем заедно всички на масата се увлича и яде повече, отколкото, ако сама я храня.

# 18
  • Мнения: 2 732
Колко струва пчелното млечице за деца?

Краси, 2.80 лв са 30 хапченца, дават от 1 до 3 пъти на ден
А за какъв период от време може да се дава? newsm78

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Марианка, и на мен ми писнА! Tired
 Силия беше същата като Йоана- не подбираше какво яде, не отказваше нищичко. И изведнъж- претенции, злояда стана, като дойде време за хранене и на мен ми призлява. Също й никнат зъби. В горещините на мен не ми се яде, защо на нея да трябва... Ама на- все нещо трябва да хапва. Мляко с триста зора успях да я накарам да пие- прясно. Яде домати и краставици, банан и ябълка. Трудно я карам да хапне друг плод... Stop
Като предложа и не иска, не я насилвам. Много често изобщо не закусва, но на обяд си хапва много стабилно. Или не яде следобяд, но за вечеря изпива много повече мляко от обикновено.
Гледам да не давам неща между часовете за хранене. 3-4 солетки или няколко гризинки. Но сутрин и следобед задължително изпива по един сок.

# 20
  • Мнения: 1 802

Значи аз и дадох на мойта хубостница днес вече 2 хапченца и казвам ви хора прояде  newsm10

Ще продължавам да и давам на малката явно ще и повъзбуди апетита, дано не е временно само де  newsm78
Успех!  newsm51
Ей то много бързо подействало бе Crazy.Хайде пиши след няколко дена как не можеш да я изхраниш Joy

Нямам със какво друго да си обясня днешния и апетит  Crazy  при условие че от 4 седмици яде по няколко хапки на ден...затова го свързвам със даването на тези хапченца...
Незнам за какъв период от време може да се дава, то си е хранителна добавка, така че предполагам може и по -продължително време, но тези 30 хапчеца ще и ги дам, ако видя че има ефект пак ще и взема  Flutter

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 21:58 от eleonora_76

# 21
единственото прилагано и успешно подействало лечение на безапетитие при моите деца е ГЛАД.
действа.

 Peace

И не разбирам каква е тази мания да се тъпчат децата.
Чак хапове и витамини...

Да не стане после да се чудите как да ги озаптявате, че да ядат по-малко.

Внимавайте!
Имам приятелка, децата ни са родени заедно. Като каза, че детето й било злоядо, то не беше тъпчене, то не бяха истерии, то не бяха доктори и болници. Това дете още повече се закучи. Сякаш наинат отказваше, като му се предлага храна. То и голям човек да го тъпчат, на инат ще отказва да яде, ще му писне. Ето - от 6-годишно това дете прояде, но сега майката почна да се стряска, че много яде, че било с наднормено тегло (а детето е слабо като щека, само дето има малко коремче, но понеже не се движи, затова, само гледа телевизия и нищо не прави). В момента вече от една година детето е на строга диета, казвам ви, такава диета и аз не съм правила, как издържа това дете не знам, но щетите върху психиката ви казвам, че ще са ОГРОМНИ!

Природата си е създала прекрасен механизъм за оцеляване - глад и досега не съм видяла или чула за човек, който да е умрял гладен, ако има храна наоколо.
По-скоро съм чувала страшни истории за тъпчене и наднормено тегло впоследствие.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 15:57 от Ня

# 22
  • Мнения: 1 802
Ня, за каква мания говорим!!??
Някоя майка за да пусне такава тема значи вероятно и е омръзнало от злоядост или каквото и да е там при детето. Аз не искам да я тъпча ,нито пък го правя, просто искам да си хапва нормално. С тези няколко хапки на ден които яде и то по доста продължителни периоди,  9-10 месеца си стои на едни и същи килограми (12 кг) Нормално е да се притеснявам, все пак съм майка. А да не говорим до колко много неща води това продължително безапетитие-психически и физически

# 23
За манията - говоря по принцип.

Хайде, в твоя случай не е мания, а притеснение.
Успокой се, няма какво да се притесняваш.

Исках просто да ви светна по една лампичка, имайте едно наум за прекалената загриженост относно храненето, защото почти винаги дава обратен ефект.

Що не пробваш да я оставих на самотек 1-2 дни, ама хич да не й продумаш за храна. Сподели резултата после.  Wink

# 24
  • Мнения: 1 802
Ня, от 10-11 дена е на самотек, въобще не говорим за ядене, но...и това не помага за съжаление  Thinking

# 25
В такъв случай единственият друг съвет, който мога да ти дам, е да правиш тези няколко хапки, които приема, възможно най-калорични и така.

Все пак нека не забравяме, че гладът е форма на лечение. И много често в природата тялото се саморегулира.

Знаеш ли, когато кърмех, детето ми наддаваше много малко (1.5 кг за 5 месеца). "Стандартът" бил почти кило на месец... И аз се панирах, но се успокоявах с това, че е спокойно, не плаче и видимо расте...  newsm78

Въпреки това, поради постоянните намилания на майка ми, че детето е недохранено, аз изневерих на инстинкта си и почнах да дохранвам с шише. Резултат - отказа се от кърмата.

Още ме е яд, и сега наистина съжалявам, и от сегашната си позиция преценявам, че съм била права в инстинкта си.

Вслушай се в себе си и се запитай дали наистина детето ти има проблем, или просто се водиш от "стандарта" на обществото.

Успех ти желая!

# 26
  • Мнения: 5 622

 В крайна сметка действа ли пчелното млечице за апетит?

# 27
  • Мнения: 1 802
Ня, благодаря!

БУБА, сега някой може и да ме обвинят че си измислям, но явно действа...
Днес Виктория си хапва така че ми радва окото  Laughing Следобяд изяде 2 домата и 2 кайсии, два часа след това изяде едно пилешко бутче  Laughing (иначе по принцип това е храна която изяжда за 5 дена примерно) Незнам дали да отдам това на пчелното млечице, но днес и дадох за първи път от него, и изяде всичко това  newsm78  Ще продължа да и давам и ще докладвам  Wink

# 28
  • Мнения: 1 802
Привет! Обещах да докладвам и го правя  Wink Детето вече има страхотен апетит, радва окото на мама! Успех на всички ви!

# 29
  • Мнения: 2 732
Привет! Обещах да докладвам и го правя  Wink Детето вече има страхотен апетит, радва окото на мама! Успех на всички ви!
Ами да тичаме до аптеката тогава Wink Laughing Joy

Общи условия

Активация на акаунт