АВГУСТинки 2019 - тема 6

  • 30 816
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 231
Дано никому не се наложи да ги ползва тези клетки, но стигне ли се дотам познатата няма да те оправи.

Исках да кажа, че имам познат професор в клиниката по трансплантации на стволови клетки и съм разговаряла с нея във връзка със заразяването на клетки от плацента. След този разговор моят категоричен избор е да не замразявам такива. Т. К. Не искам да налагам личното си мнение не съм написала как ме е разубедила.
Иначе, във връзка с 'оправянето', оправяла е много хора, сигурно и в момента оправя/подготвя някой за трансплантация. В крайна сметка това и е работата. Да е жива и здрава!

# 601
  • Мнения: 434
Sunshine,термина ми е на 4.09,като явно е станало доста бързо бебето,защото по калкулатор съм в 12с,а на УЗ се видя бебе като за 13+3.
Излязоха ми и повечето изследвания и са супер,даже хемоглобина ми е 145 от 160горна граница,желязото 27 от 26(трябвало да минава горната).Единствено не разбрах за ТСХ дали е добре-0,73.
Иначе ме набодоха здравата та чак от китките успяха да си напълнят кръвчица.Вените са ми слаби и едвам направих салата от болки в ръцете,но съм много хепи и съм над нещата днес Heart Eyes
Вече мисля да се присъединя към групата ви.Фейса го ползвам изключително рядко,но сега ще има за какво Hug

# 602
  • Мнения: 7
Привет и от мен. За първи път влизам и изобщо пиша във самият форум. Ще ми е приятно да общувам и споделям готини моменти Wink. Много се радвам, че ще си имам човече и го очакваме около 25ти август. До момента всичко върви добре, абсолютно противно на моите очаквания. С моите хипохондрии си мислех, че ако нещо някога изобщо стане, ще се взривя в адски мъки и киселини до вторият месец Simple Smile.Но уви-никакво гадене и по-сериозни киселини. В 14та седмица съм , учудващо спокойна и блага ( но имало време да възвърна форма ми казаха)))..туй за сега..Желая усмивки на всички

# 603
  • Мнения: 111
Tete, явно в  тази клиника само взимат кръвта и заедно с резултата от ФМ ги изпращат към НГЛ в Майчин дом. Тя е абсолютно легална все пак е Национална генетична лаборатотия. Теб какво те притеснява?          Пожелава всеки да си има такова бебенце каквото иска като пол Simple Smile А чували ли сте, че бременната си е архитект на бебето и както си мечтае да изглежда така ще е. При мен поне и в двата случая е вярно.
Надявам се,резултата да е хубав,винаги имам едно на ум ако не е да не се паникьосам!

# 604
  • Мнения: 955
Sabsani, добре дошла Simple Smile Все така да ти е безпроблемна бременността и да нямаш оплаквания. Знаете ли пола на бебчето, че сме заформили сериозен мъжки отбор, търсим си госпожици за баланс 😃

NoName, боденето си е заслужавало, стискай зъби, че още колко ще има ... вени да са ни яки !

Тъй като наближава края на темата, имате ли предложения за лигаво заглавие 😃 Например "Първа пролет наближава, августинче с крачета и ръчички шава"  или "Август още е далече, но расте в коремче мъничко човече" 
Ако искате, Сънчето може да направи анкета и да гласуваме предложения

# 605
  • Мнения: 646
И аз не знам пола още, предчувствам момче, но ще съм адски щастлива ако разбера че е мома, та ако тия дни казват моми направо да отивам на преглед Grinning Не мога да разбера как на едни ви казват рано дори ако е момиченце, други ни мъчат до последно. Ходя в частна клиника с уж хубава апаратура и тц...
Другото, което ми е кофти че още не усещам бебето, корема ми е мн малък, даже сутрин нямам, гаденето и болката в гърдите отмина и сега ако не си гледам ехографаките снимки, въобще все едно бебе нямам....  На преглед съм след един век на 14 март Joy

# 606
  • Мнения: 38
Аз вчера бях на ФМ в Щерев. Бях записала, час при д-р Чавеева точно 2 месеца по-рано. Беше някаква лудница, за по 10-15 мин преглеждаха фетална морфология, че чак се ядосах. Докато чаках реда си ме извика друг доктор - младши доктор по фетална морфология и ме попита дали може той да ми я направи, защото д-р Чавеева била много заета и го била помолила да я отмени за моя преглед. Като го подбрах.......въпреки, че той човека нямаше никаква вина, такава им е системата. Какво е виновен той, ама той го отнесе. Въпреки гнева ми, той много внимателно извърши прегледа - дълъг, обяснителен преглед, влезе в много детайли и отбележи нещо, което го смути в сърчицето.
Каза, че ще я помоли и тя да хвърли едно око.
Изчаках чинно още час, докато д-р Чавеева ме покани Тя ме въртя, сука, гледа, мери - нищо не вижда. Накрая след поне 15-20 минути преглед забеляза съвсем слабо това, което младшия лекар е констатирал. Което ме наведе на мисълта, че всъщност той много по-се е задълбочил в прегледа и има много по-набито око от нея. Сега ме пращат в 19 г.с. на ехокардиография при д-р Евтимова пак при тях. Силно се надявам това, което констатираха и двамата да го е израстнало бебенцето, както предполагат и двамата, че ще е.
Та накратко - много чакан преглед, супер се изнервих на място на прегледа и накрая излиза, че младшите лекари са много по-старателни от старшите.
И да не забравя да отбележа - син щъркел Simple Smile
За втори път ще съм мама на момче.
Дано всичко е наред с бебенцето и да е живо и здраво!

# 607
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен! Включвам се за първи път, макар да Ви чета още от самото начало. Терминът ми е 01.08.2019г. Бременна съм с близнаци след ин витро, на 38 години. Не съм писала досега от някакво глупаво суеверие да не би да се случи нещо с бременността ми. Дано това не Ви се стори твърде налудничаво, но предвид усилията, които вложихме, за да се случи чудото смятам, че ще ме разберете. И тъй като усилено се обсъждат половете на бебетата се отчитам с 2 чифта розови гащи - полът уж е потвърден от двама лекари. Утре съм се записала на междинна фетална в Надежда /за по-голямо мое успокоение/ и, ако и този лекар потвърди, че са две момиченца ще увеличим малко отбора на момите Wink

# 608
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!
Бременна съм в 17-та г.с. Ходих до София, за да си направя ФМ и БХС като през цялото време всичко беше прекрасно докато не излезе резултатът на БХС 1:170 за Синдром на Даун. Angry На 24год. съм и по принцип сама изявих желание да отида и сега много съжалявам. Сега ще правя т.нар Пренатест,защото до Август месец няма да мога да издържа. Някой дали ще прави или е правил такъв тип тест сега, защото намирам доста стари теми. Надявам се при вас всичко да е наред! Kissing Face

# 609
  • Мнения: 365
Здравейте на всички нови бъдещи мами и добре дошли!
Аз правих кръвен тест на Cell Genetic, но бях в 10та седмица и тогава ми казаха, че трябва да се направи, можеш да звъннеш и да попиташ, дали все още може да се вземе проба. Аз съм много доволна от тях, имат различни предложения, а кръвната проба се изпраща в Щатите, мислех че ще чакам много, а ми звъннаха с резултат след три дни. Сигурна съм, че всичко ще е наред с бебето ти, аз също много се стресирах от риск от преекпламспия и ранна... нещо си след БХС 1:8, но за Даун май си е само статистика ако на прегледа на ФМ всичко е наред ❤️.

# 610
  • Мнения: 38
Бих искала да уточня името на младшия лекар, който първоначално подцених и нахоках преди да е започал прегледа, а накрая останах много по-доволна от когато и да е било друг път - д-р Васил Калев.
Ако някой се чуди кой да му направи фетална морфология - определено той е човека.
Следващите две ще са ми при него.


Аз вчера бях на ФМ в Щерев. Бях записала, час при д-р Чавеева точно 2 месеца по-рано. Беше някаква лудница, за по 10-15 мин преглеждаха фетална морфология, че чак се ядосах. Докато чаках реда си ме извика друг доктор - младши доктор по фетална морфология и ме попита дали може той да ми я направи, защото д-р Чавеева била много заета и го била помолила да я отмени за моя преглед. Като го подбрах.......въпреки, че той човека нямаше никаква вина, такава им е системата. Какво е виновен той, ама той го отнесе. Въпреки гнева ми, той много внимателно извърши прегледа - дълъг, обяснителен преглед, влезе в много детайли и отбележи нещо, което го смути в сърчицето.
Каза, че ще я помоли и тя да хвърли едно око.
Изчаках чинно още час, докато д-р Чавеева ме покани Тя ме въртя, сука, гледа, мери - нищо не вижда. Накрая след поне 15-20 минути преглед забеляза съвсем слабо това, което младшия лекар е констатирал. Което ме наведе на мисълта, че всъщност той много по-се е задълбочил в прегледа и има много по-набито око от нея. Сега ме пращат в 19 г.с. на ехокардиография при д-р Евтимова пак при тях. Силно се надявам това, което констатираха и двамата да го е израстнало бебенцето, както предполагат и двамата, че ще е.
Та накратко - много чакан преглед, супер се изнервих на място на прегледа и накрая излиза, че младшите лекари са много по-старателни от старшите.
И да не забравя да отбележа - син щъркел Simple Smile
За втори път ще съм мама на момче.
Дано всичко е наред с бебенцето и да е живо и здраво!

# 611
  • Мнения: 54
Значи голяма част от нас ще бъдем обгърнати в сини дрешки 🥰 честито на всички, поне хубавото е че имаме и момиченца за цвят 🤰

# 612
  • Мнения: 955
Rossieli, доста често се случва това. Доказалите се професионалисти са толкова затрупани с пациенти, донякъде са си и повярвали и е много вероятно да те претупат. Докато един по-млад лекар, ще се постарае много повече, стига да е компетентен, разбира се, явно си попаднала на такъв.

Alisse27 - този риск комбиниран ли е ? В коя седмица си? Пренатест и амниоцентезата ще каже със сигурност. Стискам палци да е фалшива тревога

# 613
  • София
  • Мнения: 1 128
Rossieli, кога ти е терминът?

Момичета, в кои седмици се правеха Фм?

# 614
  • София
  • Мнения: 406
Alisse27, аз направих Пренатест в 12та седмица (12+5, ако трябва да съм точна). Имат и вариант само за Даун, ако това е основният риск (при мен БХС показа 1:100000 за останалите тризомии и реших, че няма смисъл). Изследването се прави в Германия, много подробно обясняват, отговарят на въпроси. При мен резултатът излезе за 5 дни. Не знам дали има горна граница до коя седмица може да се прави теста, според мен не би трябвало, защото с напредване на бременността в майчината кръв се изолира все по-лесно ДНК на бебето - поне на мен това ми бяха казали. Има някои ограничения, при които резултатите им не са точни - ще ти ги обяснят - най-вече при синдром на изчезващ близнак.
Ти само втория БХС ли направи, или имаш резултати и от първия? За втория казват, че често дава фалшив лош резултат - на мен лично ми се случи през миналата ми бременност.

Общи условия

Активация на акаунт