Осми клас 2018/2019 - 4 - Втори срок: Някои обещават, други се надяват, а трети перат консерви.

  • 48 099
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 518
Ооо, ама как! Той е толкова "добър" в английския!

Аз това се зачудих оня ден. Децата редовно ни гледат как пием вино или бира. Обаче не посягат те да пият.

# 61
  • Мнения: 1 561
Moята не пие газирано, бири, алкохол- абсурд, кафе се пробва, но нес, разтворимо, и май дотам остана.
Ние вкъщи не пием кафе, за сметка на това пък кола, децата не харесват газирано, малкото е само на вода, голямата  може да живее на студен чай и сок. Аз не пия бира, алкохол колкото за наздраве, много ми се приспива от него, м..ка му...

Даже един ден малкото се изказа озадачена, видяла  наша позната да си поръчва бира, и ме питам- мамо, нали мамите не пият бира, защо еди коя си си поръча. Та до известна степен важна е средата, но на по-късен етап се сформират вкусове, които за жалост не винаги са като на родителите:) Та ще видим!

# 62
  • София
  • Мнения: 8 283
Яяя да зачеша една нова тема : Как са наборите с кафето, газираното, енергийните напитки и алкохола ? По- точно въпросът е давате ли да пробват във ваше присъствие. Тъй, де, да си знаят мярката.
..... Абе, като цяло изповядвам философията на тате, че по-добре вкъщи да опитат и сме либерални в това отношение, но искам да си сверя часовника.

Наборът пие "кафе", т.е. много мляко с 3/5 доза за нормално кафе (така дозира машината) Сега се пазари за термо чаша за училище, някои деца си носят. Понякога това му беше закуската преди.
Сега ставам с него и към "кафето" (задължително с ванилов аромат. ДОБРЕ, че бяха АМ с ванилов АРОМАТ, че иначе като бебе не можех да му пробутам мляко Joy) има още нещо.
Газирано в къщи от години не се употребява, евентуално на НГ (тази се опитах да пропусна) . Ако случайно дойде кола покрай някоя пица се ползва за WC. Купува си навън, мисля, че напоследък е по-малко. Говоря непрекъснато колко е вредна, зъболекарката му и тя.
Към алкохол не проявява интерес (антипушач е засега, възмущава се как може лекари да пушат, те нали знаят колко е вредно) , но
Скрит текст:
ме пита преди няколко дни дали мога без вино BlushJoy.... Ужас, докъде се докарах.... До къде води 1 (една) чаша вино 2-3 седмично

# 63
  • София
  • Мнения: 12 017
Desem, Joy затова вкъщи работим на принципа: Не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говоря. Joy

# 64
  • Мнения: 1 231
Аз съм отчаяна и бясна! Кажете, може ли за деца в 5-ти клас да се организира тържество с думички + купон с куверт и дисководещ за св. Валентин? Това от класната, г-жата по БЕЛ, г-жата по история. Днес за Левски никой нито дума. Потресена и безпомощна съм 😢

# 65
  • Мнения: 1 561
Pisa,  бойкот му е майката. Още малко и на чалготека ще ги поведат май...
Слава богу в нашето училище няма подобни изцепки. Днес малката носи книга за Левски. Не са чели още, надявам се утре да се случи. Разказва ми за Левски и Ботев, пя песен. Явно са им разказвали.

# 66
  • Мнения: 8 787
Чакам Белнида да се яви и да се изкаже по въпроса за бЕлото.Къде си,сестро?
   Сега аз ще "блесна". У дома се пие всичко.Според това,какво има в барчето,какво е настроението,колко точно сме изморени,ако щете и какъв филм гледаме.Абе поводи все си намираме.ММ прави невероятно вино-и бЕло и червено.Без захар,от типични за нашия регион сортове.ходи и си ги пробва,избира,бае на бидоните,сега им се моли да пуснат още малко.Вари ракия-двоен препек,пак от избран материал-гроздова,крушова,кайсиева.Аз изключително много ценя хубавата водка-етърва ми е украинка,девер ми е от моята партия.Няма място в Украйна,Полша,Молдова,Русия,където да са били и да не сме дегустирали нещо емблематично.
   Бърбън,бейлис- с щерката.
  Аз освен наркотиците и тревата нищо друго не съм забранила категорично.Винаги ,когато искат могат да пробват.Газирано винаги има у дома,съпругът ми пие.Децата не,не харесват.Предпочитат фреш,айрян,топли напитки.Кафе наборът не пие.
  Той ,като съм ви казвала,се храни много здравослвно,съответно и с питиетата е така,но по убеждение,аз нищо не налагам.По рожденни дни и екскурзии чувам,че има алкохол.Слушам с четири уши,чета между редовете,за да знам какво се случва.На едната екскурзия се обадил на сестра си,да я пита какво уиски да си купят с определена сума.Това тя ми казва после,а и той като се прибра си изпя.Като има сбирки й праща разни клипчета,но досега пияни залян не е имало.
     Пие това  Оши,или там каквото е ,след тренировка.
   
 

# 67
  • София
  • Мнения: 8 283
Pisa, освен на шега да го обърне човек Anguished  :
Догодина може Трифон Зарезан да им обявят за честване

# 68
  • София
  • Мнения: 12 017
'Ми, по-патриотично ще е. Simple Smile

От училището на малкия днес ще ги водят на паметника на Васил Левски.

# 69
  • Мнения: 1 231
Вчера подметнах в чата на класа. Дано днес има развитие. Иначе съм извадила материали, ще си говорим. Но друго е в училище, всички да са ангажирани. Да направят проект за Левски, а не за измислени чужди Светци! Нали затова е училището, да посее тръпката, чувството!

# 70
  • Мнения: 4 915
Наборката днес са имали организация да ходят до паметника Левски, която пропаднала заради отсъствието на класната им. Но пък отишли самосиндикално на групички приятели.

Вашите организират ли ги да ходят на театър? Мариела досега с класа са ходили на Сън в лятна нощ, и на Железният светилник. Някоя друга постановка да препоръчате за тийнейджъри? На Хъшове бяха от старото училище.

# 71
  • София
  • Мнения: 287
Вашите организират ли ги да ходят на театър? Мариела досега с класа са ходили на Сън в лятна нощ, и на Железният светилник. Някоя друга постановка да препоръчате за тийнейджъри? На Хъшове бяха от старото училище.
Нашите ги водиха на "Скачай!" в Театър София преди 2-3 месеца. На набора много му беше харесало.

# 72
  • Мнения: 1 622
Здравейте и от мен:) Бяхме заедно в 7- мо класната тема, но след това малко "изостанах" в следенето на информация:)
По темата за театъра,  сина ми ходи редовно, нещо като веднъж месечно. Понякога с мен, понякога с баба си, понякога с приятели. Или е концерт, или е театър, два пъти го водих на балет, Зорба гъркът и Лебедово езеро и му хареса.
Като постановки препоръчвам "Ритъм и блус" 1 и 2, "Шинел", "Каквото направи дядо е най-добре", "Г-н Ибрахим и цветята на Корана", "Контрабасът", "Учителят", "Хъшове", "Скачай", "Царицата на чардаша", "Фантомът на операта", "Ножица-трепач", "Танцът Делхи". Като цяло внимавам на какво ходи, но до момента всичките постановки/концерти са му харесали. Не му хареса Камен Донев "За сватбите...", било "чалга". Неговите постановки е гледал всичките. Но трябва да има и неща, които не се харесват, за да се изгради критерий.

Иначе не пие кафе и енергийни напитки, понякога пие с нас по 1/2 чаша вино, когато сме на маса, опитвал е ракия, на газираното е голям фен, заменили сме с го със студен чай, което е подобна химия, но се надявам да му просветне само лека-полека, защото само с приказки не става.

# 73
  • Мнения: 4 915
Благодаря. Моите посетиха и "Мамма Миа", а "Фантомът" предстои март месец. За "Скачай!" срещам добри отзиви от различни места, ще проверя другите къде се играят, да се организират приятели/съученици да ходят.

# 74
  • Мнения: 1 231
И моя е редовен на театър, задължителна им е всяка постановка, ходят с класния. Снощи също бяха, след това на факелно шествие в Ловеч. И на опера ходиха, беше скептично настроен, но в последствие, каза, че не било толкова лошо, което е направо комплимент от неговата уста.

Общи условия

Активация на акаунт