Парене и болка в пикочния мехур

  • 3 606
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, за първи път пиша тук, надявам се че има хора, които да дадът мнение за моят проблем и ви благодаря предварително.
Казвам се Анелия и съм на 19 години. нямам много опит в интимния живот и може би въпросът ми ще ви се стори глупав.
Преди малко повече от месец правхме с момчто което съм от скоро секс и решихме да избробваме метода с прекъснат полов акт без презерватив, мисля че нямаше проблем или гаф, 21 дни след акта ми дойде цикъла, който протече нормално, на скоро имах и оволуация за следващия цикъл, но се появи проблем от няколко дни по-често уриниране през деня парене и лека болка в пикочния мехур, Препоръчаха ми уронат и сега съм по добре, нянам напрежение в гърдите, но по някога си мисля да не би пък пикочните проблеми да са свързани с бременност?

# 1
  • Мнения: X
А за някоя венерическа болест помислихте ли? Бременността няма такива симптоми.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 252
Никаква бременност не е, пипнала си цистит.

# 3
  • Мнения: 31
Бременноста не е съпроводена с уриниране и парене и дискофорт?

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 252
Бременноста не е съпроводена с уриниране и парене и дискофорт?
Не. Това са симптоми на уринарна инфекция.
Честото уриниране по време на бременност се появява на по- късен етап.

# 5
  • Мнения: X
Човек уринира през целия си живот, включително и през бременността- това няма как да се избегне. Но парене и дискомфорт са признаци на инфекция.

# 6
  • Мнения: 31
а и след като имах цикъл миналия месец и сега наскоро овулация , не съм имала до сега цистит, нито съм била бременна, просто чета в нета и пише за често уриниране и при бременност. Не съм компетентна за жалост. По-принцип това ми е първото гадже и двамата нямаме други партньори

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 252
Първо отиди при личния, кажи какви са ти оплакванията и го помоли да ти даде направление за стерилна урина. Оттам насетне той ще прецени какво да е лечението, спрямо резултата. Междувременно пий много, много течности, вода, чайове.
Спазвай отлична хигиена, особено преди и след секс.

# 8
  • Мнения: X
Според мен е Цистит. На мен ми помага Уринал Акут

# 9
  • Мнения: 31
Наистина искам да ви благодаря много за бързата намеса относно проблема ми. просто никога не ми се е случвало да имам цистит, случвало ми се е и други път лек дискомфорт, мисля че половите и пикочните пътища са ми слабо място и лесно настивам. Просто изпаднах в паника, сега ще взимам още уронат и ципрофлоксацин и ако не отшуми до понеделник ще ходя на лекар , но незнам на какъв лекар освен личния

# 10
  • Мнения: 410
Наистина искам да ви благодаря много за бързата намеса относно проблема ми. просто никога не ми се е случвало да имам цистит, случвало ми се е и други път лек дискомфорт, мисля че половите и пикочните пътища са ми слабо място и лесно настивам. Просто изпаднах в паника, сега ще взимам още уронат и ципрофлоксацин и ако не отшуми до понеделник ще ходя на лекар , но незнам на какъв лекар освен личния

Точно на твоята възраст получих първият си цистит - вече 10 год. по-късно съжалявам , че се самолекувах.Моят съвет е преди да прибегнеш до ципрофлоксацина ,да отидеш при личната лекарка и да пуснеш стерилна урина за да може да те излекуват адекватно.Както разбирам от поста ти , положението не е нетърпимо , значи можеш да изчакаш да отидеш на лекар преди да започнеш самолечение с АБ.
Цистита не е шега работа.

# 11
  • Мнения: 25 590
И лекарствата се пият толкова време, колкото каже лекарят, не се спира самоволно, когато признаците отшумят. Иначе рискуваш да направиш цистита хроничен и ще се вкараш в голямо приключение.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 252
О,не. Забрави за самолечение с Ципрофлоксацин. Докато отидеш при личната, можеш дс пиеш някакви хомеопатични препарати. Най- важното е да пиеш мноого течности. В пикочния ти мехур са проникнали микроорганизми и колкото повече течности приемаш, толкова по- голям е шанса да "отмиеш" голяма част от тях. Ако имаш неприятни болки, може и но шпа да пиеш.

# 13
  • Мнения: X
Отиди на лекар. В такъв филм можеш сама да се вкараш със самолечение, че не е истина просто. Лекарите, особено уролози, отдавна вече не предписват Ципрофлоксацин. Минали са времената, в които това е било универсалното лекарство при уроинфекции. Има и ужасни странични действия. По-добре недей. Отиди на лекар.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 252
Да, така е. В чужбина винаги ми изписват един двудневен антибиотик, предназначен за лечение на уроинфекции, казва се Монурал (фосфомицин). Това са 2 прахчета, които се пият за 2 дни. Попитай лекаря си за тях.

Общи условия

Активация на акаунт