ДУБАЙ - тема 14

  • 49 481
  • 836
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 390
Гледам "Мастър шеф" - България. Шеф Силвена Роу има ресторант в Дубай и ми стана интересно - знаете ли кой е, къде се намира, цени... любопитно ми стана. Рових в гугл,   Омния ми излиза, но не съм сигурна...

# 151
  • Мнения: 698
Гледам "Мастър шеф" - България. Шеф Силвена Роу има ресторант в Дубай и ми стана интересно - знаете ли кой е, къде се намира, цени... любопитно ми стана. Рових в гугл,   Омния ми излиза, но не съм сигурна...
И на мен това ми излиза. Тук има и меню
https://www.zomato.com/dubai/omnia-gourmet-jumeirah-2/info

# 152
  • Мнения: 73
Здравейте момичета,
искам да ви попитам необходима ли е международна шофьорска книжка за Дубай ако искаш да си наемеш кола за престоя там?

# 153
  • Мнения: 2 087
         Здравейте,
планирам пътуване към края на ноември. Моля ориентирайте ме горе - долу  колко време преди датата билетите са на най-изгодни цени. Става дума за тръгване от София, ако това има значение.Heart Eyes

# 154
  • Anywhere
  • Мнения: 1 095
Колкото по-рано, толкова по изгодно. Аз купих билетите 41 дни преди полета, като я рамките на два дни полета за връщане се вдигна от 80 на 120лв. А в дните преди полета го гледах вече на 280лв.
Това за авиокомпания Wizzair.

# 155
  • Мнения: 3 925
Не е точно така. Сега билетите са скъпи за септември, например, а след юни падат. Миналата година така купих. Т.е. ако гледаш 6 месеца напред цените са еднакви и няма раздвижване, по-евтини са към 3м. преди това.

# 156
  • Мнения: 2 231
Следи промоциите. Уиз Еър пускат чат пат, по-рядко от преди но все пак...
Към средата ли края на август преди пускаха много добра цена за зимата.
За мен до края на  Август закупуването,
 може да докарате добра цена за Ноември и късмет се иска де с тях 😁 .

# 157
  • Мнения: 9 903
https://m.khaleejtimes.com/news/general/free-sim-card-for-every- … Lfvz5RSEAUKA0ZRmQ

Интересно звучи, да видим как ще е на практика. За emergency става. Само че не включва летището, където каца Уиз, само на Флай дубай.

# 158
  • Мнения: 165
Здравейте ,подходящ ли е ноември месец за посещение в Дубай.
През агенция или самостоятелно е по добре да организираме екскурзията.
В какъв бюджет да очаквам че ще се вмъкнем?
2 възрастни с дете на 6г.

# 159
  • Мнения: 121
Месец Ноември си е супер за ваканция в Дубай , перфектно е за плаж и разходки. Ако искате да сте в група и всеки ден да сте на обиколки по цял ден в стил давай давай и страшно изморени в края на почивката си тогава се запишете чрез агенция . Ако пък искате по-лежерна ваканция , свободно време и може да се оправяте сами с хващането на метро и таксита примерно , тогава сами си резервирайте всичко (отделно може да си закупите дневни турове винаги) .Относно пари не мога да кажа , може с много може и с малко , но като че ли поне по 200-300 дирхама на ден джобни за храна и предвижване , но пак е условно казано ,зависи какво ядете и по колко 🤣   [quote author=MimsSsy link=topic=1095132.msg39011755#msg39011755 date=1563108899]
Здравейте ,подходящ ли е ноември месец за посещение в Дубай.
През агенция или самостоятелно е по добре да организираме екскурзията.
В какъв бюджет да очаквам че ще се вмъкнем?
2 възрастни с дете на 6г.
[/quote]

# 160
  • Мнения: 449
Здравейте, предстои ми пътуване в края на септември. Извинявам се, ако вече е обсъждано това, което ще попитам. Чувам, че климатиците почти навсякъде в Дубай са настроени на много ниски температури, което за мен е кошмар. Интересува ме как стоят нещата в стаите на хотелите, може ли да се контролира температурата? Съответно вие с какви дрехи се обличахте? Знам, че няма големи рестрикции за чужденци /с изкл.на определени места/, но вариант къси панталони и сандали ми изгрежда направо невероятен, ако температурата е 16 градуса на закрито.

# 161
  • Мнения: 207
Здравейте, предстои ми пътуване в края на септември. Извинявам се, ако вече е обсъждано това, което ще попитам. Чувам, че климатиците почти навсякъде в Дубай са настроени на много ниски температури, което за мен е кошмар. Интересува ме как стоят нещата в стаите на хотелите, може ли да се контролира температурата? Съответно вие с какви дрехи се обличахте? Знам, че няма големи рестрикции за чужденци /с изкл.на определени места/, но вариант къси панталони и сандали ми изгрежда направо невероятен, ако температурата е 16 градуса на закрито.


Да регулира се температурата. На повечето места е около 25 градуса, но навън е нечовешко. Едно сако/жилетка би била достатъчна за когато сте в помещение. Когато обаче излизате навън е добре да не сте навлечени, защото е много по-горещо от колкото в България. Дрехите може да са нормални, няма някакви специални изисквания. Просто е хубаво да не сте с големи деколтета и минижуп Simple Smile все пак трябва да проявяваме уважение.

# 162
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз си имам вече "арабски" дрехи.  Laughing Един голям шал - ама наистина голям - става да го вържеш като пола, ако, където се налага. Да си наметнеш раменете - пак там. Да се увиеш, ако ти е студено. Да го ползваш за плажна рокля, в самолета за възглавница. Моят дори съм го връзвала като торба.
Имам и едни "гащи" - с много паднало отворено дъно - почти като пола са.  Като ги облечеш наобратно - крачолите стават на ръкави - т.е на блуза.  Laughing Те също стават и за шал и за наметка. Човек се учи.... с 5 парцала мога да изкарам 10 дни по арабско. Переш и след 20 мин са сухи.

# 163
  • Anywhere
  • Мнения: 1 095
Не е чак толкова студено на закрито, според мен в Моловете е 20-23°, в Бурж Халифа също беше хладно, но с дълъг ръкав (жилетка, шал) и рокля на мен ми беше добре, а съм изключително зиморничава. Ако в хотела ви е студено, може леко да си отваряте прозореца. В самолета също беше хладно, носете си нещо връхно!

# 164
  • Мнения: 3 925
Аз си имам вече "арабски" дрехи.  Laughing Един голям шал - ама наистина голям - става да го вържеш като пола, ако, където се налага. Да си наметнеш раменете - пак там. Да се увиеш, ако ти е студено. Да го ползваш за плажна рокля, в самолета за възглавница. Моят дори съм го връзвала като торба.
Имам и едни "гащи" - с много паднало отворено дъно - почти като пола са.  Като ги облечеш наобратно - крачолите стават на ръкави - т.е на блуза.  Laughing Те също стават и за шал и за наметка. Човек се учи.... с 5 парцала мога да изкарам 10 дни по арабско. Переш и след 20 мин са сухи.


Така съм и аз. Моят шал е леко плътен и ми върши идеална работа. На мен лично на закрито, когато ходя ми е ок, но ако се заседя ми става хладно и се намятам.

Общи условия

Активация на акаунт