ДУБАЙ - тема 14

  • 49 662
  • 836
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 450
Аз бях с пантолонки малко под коляното, не съм слагала по - къси. Но много жени имаше с голямо деколте и много къси панталонки. Това по - време на рамадана.
А за джамията в Абу Даби дават дрехи, както за жените така и за мъжете. Според мен няма нужда да се навличаш за там, но всеки си знае.
В джамията даваха само на индивидуалните туристи,а тя каза,че е с агенция. Направо ще ги върнат,ако не им хареса облеклото.

# 661
  • Мнения: 9 908
В джамията дават дреха на всеки, който не отговаря на изискванията им. Давали са ми, защото клинът ми макар и дълъг, е прилепнал и ми очертава краката.
"Все пак сме туристи" е погрешна идея, няма отделни закони за туристите - по отношение на облекло, снимане, алкохол или поведение.
Въпрос на уважение е също да спазвате правилата и общоприетите норми. На гости сте, не вкъщи.

# 662
  • Мнения: 450
Това казвам и аз, дават дреха в джамията, ама не и когато си с група. Поне при нас беше така. Съгласна съм, че трябва да има някакво съобразяване с местната култура. Аз ходих предимно с рокли, малко над коляното, но без големи деколтета. За сафарито с къси панталони, до средата на бедрото, не най-късите, които имам. Реално местните не правят забележка, но аз самата не бих се чувствала удобно много разголена.

# 663
  • Мнения: 142
Здравейте момичета 🤗 четох,че за Абу Даби се пътува с рейс и се заплаща със нол кард. Моля ви да ми кажете от къде да си хванем рейсчето, след като хотела ни е ibis deira city centre ? Също така четох, че е през половин час? А за връщане там където слизаме ли трябва да се върнем към Дубай ? И също така ли на връщане е през половин час ? Много ще съм ви благодарна. Също така исках да питам за глобъл вилидж видях че билетите са по 15 дирхама, но ние мислим на място да си ги закупим, нали може да се закупят на място ? Също така колко горе долу ще ни вземе таксито от дубай център до глобъл вилидж ?

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 11:29 от bebinka93

# 664
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте момичета 🤗 четох,че за Абу Даби се пътува с рейс и се заплаща със нол кард. Моля ви да ми кажете от къде да си хванем рейсчето, след като хотела ни е ibis deira city centre ? Също така четох, че е през половин час? А за връщане там където слизаме ли трябва да се върнем към Дубай ? И също така ли на връщане е през половин час ? Много ще съм ви благодарна. Също така исках да питам за глобъл вилидж видях че билетите са по 15 дирхама, но ние мислим на място да си ги закупим, нали може да се закупят на място ? Също така колко горе долу ще ни вземе таксито от дубай център до глобъл вилидж ?

ето ви го маршрута : https://www.google.bg/maps/dir/Hotel+ibis+Deira+City+Centre+-+8t … .470025!3e3?hl=en

Първо хващате метрото до станция Ibn Batuta и от там автобус Е101. Той ви кара до автогарата в Абу Дба, от там трябва да се придвижвате за където сте решили. За към Дубай също от автогарата. Ориентирането е много лесно.

# 665
  • Мнения: 11
моля, споделете как се отива до Абу Даби джамията с рейс от Дубай , от къде тръгват рейсовете и къде се намира джамията от спирката на рейса в Абу Даби

# 666
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
моля, споделете как се отива до Абу Даби джамията с рейс от Дубай , от къде тръгват рейсовете и къде се намира джамията от спирката на рейса в Абу Даби

поста преди твоя съм написала точно това. Хваща се автобус E101 от автогара Ibn Batuta, който спира на автогарата в Абу Даби. От там хващате автобус 94, който спира точно пред джамията. Имайте предвид, че билети за Абу Даби се купуват от машинка на гарата, не може от шофьора.

# 667
  • Мнения: 582
От автогарата в Абу Даби до джамията с такси е 35 дирхама. За нас беше за предпочитане пред автобус.

# 668
  • Мнения: 11
моля, споделете как се отива до Абу Даби джамията с рейс от Дубай , от къде тръгват рейсовете и къде се намира джамията от спирката на рейса в Абу Даби

поста преди твоя съм написала точно това. Хваща се автобус E101 от автогара Ibn Batuta, който спира на автогарата в Абу Даби. От там хващате автобус 94, който спира точно пред джамията. Имайте предвид, че билети за Абу Даби се купуват от машинка на гарата, не може от шофьора.
а рейсовете отделно седят мъже и отделно жени - ако сте пътували скоро
в метрото как се пътува пак ли са отделно вагоните или има и общи и по как да се ориентираме

Благодаря Ви!

# 669
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
моля, споделете как се отива до Абу Даби джамията с рейс от Дубай , от къде тръгват рейсовете и къде се намира джамията от спирката на рейса в Абу Даби

поста преди твоя съм написала точно това. Хваща се автобус E101 от автогара Ibn Batuta, който спира на автогарата в Абу Даби. От там хващате автобус 94, който спира точно пред джамията. Имайте предвид, че билети за Абу Даби се купуват от машинка на гарата, не може от шофьора.
а рейсовете отделно седят мъже и отделно жени - ако сте пътували скоро
в метрото как се пътува пак ли са отделно вагоните или има и общи и по как да се ориентираме

Благодаря Ви!

няма такова нещо, всички си бяхме заедно. Има места за жени и деца, но на другите може да си стоите заедно. В метрото има вагон за жени и деца също, обикновено е първия или последния, но в автобусите всички са заедно.

# 670
  • Мнения: 11
дали може да споделите за Dubai Frame и Miracle Garden
Благодаря!

# 671
  • Мнения: 550
моля, споделете как се отива до Абу Даби джамията с рейс от Дубай , от къде тръгват рейсовете и къде се намира джамията от спирката на рейса в Абу Даби

Обмислете и вариант с такси
Автобуса мисля че спира само на автогарата (в центъра на Абу Даби), а джамията е в началото на града. Ние  си взехме такси от главния булевард в района на Бурж Халива като се "спазарихме" за цената.

# 672
  • Мнения: 11
моля, споделете какви са контактите в Дубай трябва ли да се носи адаптори за зареждане на телефоните или са като у нас
Благодаря!

# 673
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
моля, споделете какви са контактите в Дубай трябва ли да се носи адаптори за зареждане на телефоните или са като у нас
Благодаря!

Английските контакти са

# 674
  • Мнения: 582
В 4 и 5 завездните хотели има и от двата вида контакти. В Трип не съм ползвала адаптер.

Общи условия

Активация на акаунт