ДУБАЙ - тема 14

  • 49 149
  • 836
  •   1
Отговори
# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета.
Ще пътуваме с fly dubai след месец с 3 броя деца Simple Smile
Имате ли представа дали мога да взема количка за най-малкото, което е на 2 години и 3 месеца?
Обикновено взимат количката преди ръкава или стълбичка, но доколкото прочетох в flydubai приемат само сгъваеми колички, които са с размер на ръчен багаж.
Ще съм благодарна и за идеи за прекарване в Дубай с три деца Simple Smile

# 31
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Момичета пак ще ви досаждам с тъпи въпроси... За мое оправдание ще кажа, че това ни е първото пътуване извън страната. Като платя самолетните билети през wizz air, когато дойде време за полета какво само личните карти ли ще ни искат или? По същия начин и за резервацията на хотел през booking, когато пристигнем на място само личната карта ли ще трябва за потвърждение?

За Дубай ви трябва червен паспорт. За хотела - носете си и кредитната с която сте букнали.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 944
За пътуване извън ЕС, трябва да имате задграничен паспорт.
За полета с Wizz - 2 дни преди полета ще трябва да се чекирате.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 297
От коя туристическа агенция сте доволни за организирана екскурзия до Дубай?

# 34
  • Мнения: 10
Здравейте. Ще бъда благодарна ако някой може да ме ориентира за транспорта в Абу Даби, тъй като Google не показва автобуси. Програмата ми е горе долу следната:централна автогара-Emirates palace-наблюдателната площадка 300 - Heritage village - бялата джамия - ferrari world - лувъра-централнА автогара. Мислите ли че е изпълнима е рамките на ден с удоволствието, че няма да се моткаме излишно и ще тръгмем рано от Дубай? В сайтовете прочетох инфо че автобуси има до към 10 вечерта за Дубай, дали е актуално? Ще бъда благодарна на всеки виф информация 🙂

# 35
  • Мнения: 290
От коя туристическа агенция сте доволни за организирана екскурзия до Дубай?

В понеделник заминавам с ТА, ако ми хареса ще я споделя:)))

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 297
От коя туристическа агенция сте доволни за организирана екскурзия до Дубай?

В понеделник заминавам с ТА, ако ми хареса ще я споделя:)))
Приятно изкарване! Ще се надявам да споделиш впечатленията си след това.

# 37
  • Мнения: 290
От коя туристическа агенция сте доволни за организирана екскурзия до Дубай?

В понеделник заминавам с ТА, ако ми хареса ще я споделя:)))
Приятно изкарване! Ще се надявам да споделиш впечатленията си след това.

Много благодаря! Задължително, хубави или не дай Боже лоши, ще споделя! bouquet

# 38
  • Мнения: 20
Да ви попитам в момента съм в дубай. Утре мисля самостоятелно да отида до блуж араб интересува ме от коя страна на хотела мога да стигна до самия плаж. От към венецианските канали или от дясно свободния обществен плаж? И дали трбва да се плати някаква такса за достъп до плажа. Понеже на някой хотели били частни плажовете ( смисъл около блуж араб)
Предварително благодаря

# 39
  • Мнения: 341
Да ви попитам в момента съм в дубай. Утре мисля самостоятелно да отида до блуж араб интересува ме от коя страна на хотела мога да стигна до самия плаж. От към венецианските канали или от дясно свободния обществен плаж? И дали трбва да се плати някаква такса за достъп до плажа. Понеже на някой хотели били частни плажовете ( смисъл около блуж араб)
Предварително благодаря
Аз по- нагоре писах за моите впечатления по повод някакви снимки. Ще плажувате или ще ходите до хотела? От едната страна към медината( май на това казвате канали) си беше свободно и даже ползвах съблекални и бани наплажа( но не съм плажувала, в смисъл да разпъна хавлия- само поседяхме напясъка, топнахме си краката и се пощракахме). От другата страна ни поканиха да напуснем- имаше много лъскава обстановка на плажчето( то май е на буржа). Там се ходи само през подхода за хотела( поне така ми се стори).А до буржа не можеш въобще да припариш, ако нямаш резервация. Има кабинка с пазачи още на подхода( едно като мостче/ път) и там е с бариера. Проверяват ти резервацията и така те пускат. А тази кабинка нито се вижда за снимки, нито нищо. Ама не е нужно да резервираш стая! Просто си правишрезервация в някое от заведенията и така влизаш, за да можеш да видиш специалните фонтани и фоайето.

# 40
  • Мнения: 10 993
В момента става ли за плаж в Дубай. Водата топла ли е? Обмислям и аз една ваканция там, но може би априлската ваканция. Вие какво мислите?

# 41
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
В момента - не. Април е добре! Peace Към края му вече е жега.
Зависи и колко сте ентусиасти!  Laughing
Някои и по Нова година се къпят.

# 42
  • Мнения: 20
Да ви попитам в момента съм в дубай. Утре мисля самостоятелно да отида до блуж араб интересува ме от коя страна на хотела мога да стигна до самия плаж. От към венецианските канали или от дясно свободния обществен плаж? И дали трбва да се плати някаква такса за достъп до плажа. Понеже на някой хотели били частни плажовете ( смисъл около блуж араб)
Предварително благодаря
Аз по- нагоре писах за моите впечатления по повод някакви снимки. Ще плажувате или ще ходите до хотела? От едната страна към медината( май на това казвате канали) си беше свободно и даже ползвах съблекални и бани наплажа( но не съм плажувала, в смисъл да разпъна хавлия- само поседяхме напясъка, топнахме си краката и се пощракахме). От другата страна ни поканиха да напуснем- имаше много лъскава обстановка на плажчето( то май е на буржа). Там се ходи само през подхода за хотела( поне така ми се стори).А до буржа не можеш въобще да припариш, ако нямаш резервация. Има кабинка с пазачи още на подхода( едно като мостче/ път) и там е с бариера. Проверяват ти резервацията и така те пускат. А тази кабинка нито се вижда за снимки, нито нищо. Ама не е нужно да резервираш стая! Просто си правишрезервация в някое от заведенията и така влизаш, за да можеш да видиш специалните фонтани и фоайето.
Така да попитам това с каналите е едио закрито като пазарче тип ( илиенци)  каде точно трябва да се насоча за към плажа, понеже пак видях някаква бариера с пазач и беше преградено.  А за постъпа към самия хотел забелязах бариерата още на главния път. Благодаря.  Ако може и да те попитам за силвър картата на метрото. Как да я направя целудневна ?

# 43
  • Мнения: 341
Да ви попитам в момента съм в дубай. Утре мисля самостоятелно да отида до блуж араб интересува ме от коя страна на хотела мога да стигна до самия плаж. От към венецианските канали или от дясно свободния обществен плаж? И дали трбва да се плати някаква такса за достъп до плажа. Понеже на някой хотели били частни плажовете ( смисъл около блуж араб)
Предварително благодаря
Аз по- нагоре писах за моите впечатления по повод някакви снимки. Ще плажувате или ще ходите до хотела? От едната страна към медината( май на това казвате канали) си беше свободно и даже ползвах съблекални и бани наплажа( но не съм плажувала, в смисъл да разпъна хавлия- само поседяхме напясъка, топнахме си краката и се пощракахме). От другата страна ни поканиха да напуснем- имаше много лъскава обстановка на плажчето( то май е на буржа). Там се ходи само през подхода за хотела( поне така ми се стори).А до буржа не можеш въобще да припариш, ако нямаш резервация. Има кабинка с пазачи още на подхода( едно като мостче/ път) и там е с бариера. Проверяват ти резервацията и така те пускат. А тази кабинка нито се вижда за снимки, нито нищо. Ама не е нужно да резервираш стая! Просто си правишрезервация в някое от заведенията и така влизаш, за да можеш да видиш специалните фонтани и фоайето.
Така да попитам това с каналите е едио закрито като пазарче тип ( илиенци)  каде точно трябва да се насоча за към плажа, понеже пак видях някаква бариера с пазач и беше преградено.  А за постъпа към самия хотел забелязах бариерата още на главния път. Благодаря.  Ако може и да те попитам за силвър картата на метрото. Как да я направя целудневна ?
Аз влязах на плажа през буржа. Но после като се разходих по каналите и въобще комплекса отзад- мисля това му казват Мединат Джумейра, венециански канали и т.н( където стават хубави снимки към буржа от мостчетата) си излязох през въпросния комплекс( медината).Не знам обаче колко входа има този мединат, защото през други може да е по- контролиран достъпа. Ей това е комплекса, за който мисля, че всички пишем.

 Там нямаше никаква охрана, въобще хора не видях на изхода( помня, защото излязох на пътя и исках да хвана такси и се огледах за някакви служители наоколо, за да ми извикат едно. Но никого не видях. Тъй като достъпът до този комплекс не беше ограничен/ платен, смятам, че оттам лесно ще се влезе на плажа от тази страна на буржа( в случай, че искате да го приближите без резервация). И ето една снимка към буржа оттам

Сега си прегледах снимките и гледам, че от другата страна на буржа плажът наистина е само за вип- гости, даже някаква табела с надпис съм хванала.
Все пак да ти обърна внимание, че аз бях преди три години там. Може нещата да са се променили. Ако отидеш, моля сподели сега как е, защото пак ще отскачам до Дубай и не съм сигурна, че този път ще платя пак за влизане в хотела. Ама искам пак да се пощракаме така.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 21:30 от janiap

# 44
  • Мнения: 20
Да разкажа набързо днешната ми разходка и да отговоря на няколко въпроса зададени по горе. Значи до плажа за да се види бурж ал араб от ляво на хотела не става категорично. Загубих си 2 часа и има едни гадни ...... дето те връщат с едни бариери било частни вили и за туристи не ставало. Единствения вариянт да се види по отблизо целия е от дясно свободния обществен плаж. Проблема е че няма душове и съблекални. Но става за плаж и за хубави снимки. Слънцето е на линията на хотела през деня и свети срещу вас при снимане. Водата става за къпане 24.02  е все едно си на нашето черноморие средата на юни. Леко хладка първите 1-2 минути, после не ви се излиза.Има много хлътнатини по дъното - не е плавен наклона, за това трябва да се внимава който не може да плува. Повечето хора се пекат, малко се къпят. Днес беше около 28гр. Станах целия червен за 3 часа на плажа и във водата.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 03:25 от zerro

Общи условия

Активация на акаунт