ДУБАЙ - тема 14

  • 49 322
  • 836
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 36
Искам да закупя Сафари в пустинята .В хотела дали предлагат тази услуга. Ще бъда  в хотел AL SARAB HOTEL 3*, Premium.Дайте идея как да  го организирам.

Аз си купих от сайта на Rayna tours коминирано с вечерна разходка по Марината с галера и вечеря. Много сме доволни
На място ли плащате .

# 121
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Искам да закупя Сафари в пустинята .В хотела дали предлагат тази услуга. Ще бъда  в хотел AL SARAB HOTEL 3*, Premium.Дайте идея как да  го организирам.
Аз си купих през tripadvisor, фирмата беше OceanAir Travel. Ние бяхме на сутрешно сафари Simple Smile
Много коректни, комуникацията с тях е през whatsapp и винаги отговарят, взеха ни от хотела точно в 7,15(както се бяхме уговорили), нашия шофьор беше изключително любезен и отзивчив. Доволна съм Simple Smile

# 122
  • Мнения: 207
Искам да закупя Сафари в пустинята .В хотела дали предлагат тази услуга. Ще бъда  в хотел AL SARAB HOTEL 3*, Premium.Дайте идея как да  го организирам.
Аз си купих през tripadvisor, фирмата беше OceanAir Travel. Ние бяхме на сутрешно сафари Simple Smile
Много коректни, комуникацията с тях е през whatsapp и винаги отговарят, взеха ни от хотела точно в 7,15(както се бяхме уговорили), нашия шофьор беше изключително любезен и отзивчив. Доволна съм Simple Smile

И аз ползвах тях - уникални! Резервирахме следобедно сафари с вечеря и програма.
Много коректни, писаха ми ден по-рано, чакаха ни в уречения час на паркинга на хотела (Atana).

# 123
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Искам да закупя Сафари в пустинята .В хотела дали предлагат тази услуга. Ще бъда  в хотел AL SARAB HOTEL 3*, Premium.Дайте идея как да  го организирам.

Аз си купих от сайта на Rayna tours коминирано с вечерна разходка по Марината с галера и вечеря. Много сме доволни
На място ли плащате .

https://raynatours.com

през сайта с кредитна карта. изпращат ти на имейла ваучер

# 124
  • Мнения: 33
Здравейте! Трябва ли ми преходник за контактите в хотлите в Дубай?

# 125
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте! Трябва ли ми преходник за контактите в хотлите в Дубай?

да. Може и в тв да си зареждаш телефона.

# 126
  • Мнения: 341
Здравейте! Трябва ли ми преходник за контактите в хотлите в Дубай?
Аз си носех два, но в контактите на хотела ( Атана) успях да набутам зарядните без преходник. Сама дето носих да ми тежат.

# 127
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Здравейте! Трябва ли ми преходник за контактите в хотлите в Дубай?
Привет, аз бях в хотел Rove downtown и нямах нужда от преходник.

# 128
  • Мнения: 73
Здравейте,
Искам да попитам вие от къде купихте сувенири, магнити, подаръчета и т.н
Можете ли да ме ориентирате, за да не се лутаме, че за съжаление нашето приключение е към края си... Sad
Благодаря!

# 129
  • Мнения: 341
Здравейте,
Искам да попитам вие от къде купихте сувенири, магнити, подаръчета и т.н
Можете ли да ме ориентирате, за да не се лутаме, че за съжаление нашето приключение е към края си... Sad
Благодаря!

Пасажът между Дубай мол и метрото- пълно е със сувенирни магазинчета. Всичките са много евтини.

# 130
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Благодаря на всички помагащи в темата!Изключително полезни сте!

Ще пътуваме двете с 11г ми дъщеря за периода 11-18май, засега съм купила само билети за Бурж Халифа, и естествено съм сбъркала.... Нейният е с ВР изживяване, моят без и от Вас разбрах, че ще бъдем разделени, писах на Onthetop, дано да може да купя и за мен..
Бихте ли казали относно облеклото на децата също ли са строги? Тя иска да си носи късите панталони и рокли и макар и малка си е млада дама....
Също някой има ли представа за актуалните цени на златото как са?

Благодаря предварително за помощта ви!

# 131
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен отново! Интересува ме може ли да се внася домашна ракия, при положение, че се спазят митническите изисквания за количество. Направи ми впечатление, че има забрана за внасяне на домашна храна, та се чудех дали и при алкохолът не е същото... Никаква регламентирана информация не намирам, тъй като сме малко държавите, които сами вкъщи си варим... алкохоли. Благодаря предварително!
П.П. Pretti Shy, нашето скромно семейство ще пътува на същите дати! Simple Smile

# 132
  • Мнения: 9 902
Може.
Няма проблем и с домашната храна, стига да не прави очебийно впечатление(не се сещам как точно, защото и свинско сме внасяли, и бутилки мед, навремето ме спряха на рентгена с хлебопекарна само защото не им стана ясно какво е това). Изобщо, ако е в регламентирано количество и нормално бутилирана, няма проблем.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 21:23 от тити

# 133
  • Мнения: 73
Благодаря на всички помагащи в темата!Изключително полезни сте!

Ще пътуваме двете с 11г ми дъщеря за периода 11-18май, засега съм купила само билети за Бурж Халифа, и естествено съм сбъркала.... Нейният е с ВР изживяване, моят без и от Вас разбрах, че ще бъдем разделени, писах на Onthetop, дано да може да купя и за мен..
Бихте ли казали относно облеклото на децата също ли са строги? Тя иска да си носи късите панталони и рокли и макар и малка си е млада дама....
Също някой има ли представа за актуалните цени на златото как са?

Благодаря предварително за помощта ви!

Здравейте,

ние се завърнахме преди няколко дни от Дубай и бих казала, че нямаше проблем относно дрехите.
Дори бях леко изненадана, защото лично аз се съобразявах за това, с което се обличам, но да не казвам, че по- голямата част от младите момичета и жени изобщо не го правеха. Моловете бяха пълни с полуразголени девойки, в Miracle garden също се разхождаха Англо-говорящи с къси панталонки, на които им се виждаха дупетата чак, което аз лично смятах за неприемливо и се изненадох, че ги пуснаха така да влезнат, но ако не го бях видяла с очите си нямаше да повярвам.
Аз си ходех с рокли с дължина малко над коляното и къси панталонки с нормална дължина на половината от бедрото. Момиченцата масово си бяха облечени с роклички, така че не мисля че ще бъде проблем.
Надявам се знаете обаче, че вие ще бъдете там по време на тяхният празник Рамадан, за който знам, че ограниченията са малко по-строги и ще бъде добре да се потготвите от сега с информация, за да няма неприятни изненади.
Пожелавам ви прекрасно прекарване в този чуден град. На мен половиното ми сърце остана там, толкова беше прекрасно всичко, че чак нямам търпение отново да отида Simple Smile

# 134
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
@Galya89 благодаря ти за обширното обяснение! Да знам, че ще сме за Рамадана, знам и че е ограничено консумирането на напитки и храна тогава. Моята приятелка каза, че не е толкова строго и заведенията слагат паравани, така туристите могат да си се хранят!
Може ли да споделиш, заслужава ли си Миракъл Гардън? Какво друго посетихте?
Благодаря ти предварително!

Общи условия

Активация на акаунт