ДУБАЙ - тема 14

  • 49 418
  • 836
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 319
Здравейте, някой да е летял с Oman Air до Дубай?

# 136
  • Мнения: 121
Здравейте , по принцип в Дубай всеки си носи каквото иска без ограничения в дължини и деколтета . Виждам че вашето пътуване е в периода на Рамадан , като по принцип се очаква както туристите , така и хората които живеят тук да се обличат малко по - прилично (не по къси панталонки и потник , а по скоро тениска и дънки)тъй като са пости и така е прието.... това се прави от уважение и толерантност към религия и нрави . В последните няколко години обаче виждам всякакви хора буквално разсъблечени и вулгарни ....така , че вие си преценете как да се обличате , никой няма нищо да ви каже .
Благодаря на всички помагащи в темата!Изключително полезни сте!

Ще пътуваме двете с 11г ми дъщеря за периода 11-18май, засега съм купила само билети за Бурж Халифа, и естествено съм сбъркала.... Нейният е с ВР изживяване, моят без и от Вас разбрах, че ще бъдем разделени, писах на Onthetop, дано да може да купя и за мен..
Бихте ли казали относно облеклото на децата също ли са строги? Тя иска да си носи късите панталони и рокли и макар и малка си е млада дама....
Също някой има ли представа за актуалните цени на златото как са?

Благодаря предварително за помощта ви!

# 137
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Alexadubai, благодаря Ви за отговора! Аз ще се съобразя, но за дъщеря ми по - скоро питам! Ще ѝ позволя да вземе къси панталони пък ще видим. Бихте ли ме посъветвала къде да ходим на плаж? И дали да купя предварително ваучери за шезлонги, или мога да платя на място?

# 138
  • Мнения: 319
А има ли къде да си оставим куфарите за няколко часа? Примерно в Мола дали може?

# 139
  • Мнения: 121
Не знам къде ще сте отседнали ,но добрите неплатени плажове са JBR, Kyte Beach , La Mer - има шезлонзи и чадъри под наем , много зяведения , бани и тоалетни . 
Alexadubai, благодаря Ви за отговора! Аз ще се съобразя, но за дъщеря ми по - скоро питам! Ще ѝ позволя да вземе къси панталони пък ще видим. Бихте ли ме посъветвала къде да ходим на плаж? И дали да купя предварително ваучери за шезлонги, или мога да платя на място?

# 140
  • Мнения: 2 231
Здравейте, ако някой има разни странни въпроси и прочета на време ще се опитам да отговоря.
За Ракия например 😁😁😁
Може да внесете до 4 литра на всеки възрастен над 21 г. Не зависимо в съчетанието може 2 литра ракия в куфара и 2 литра уиски от фри шопа или 4 в куфара или 4 от фри шопа....
Може да си внесете и луканка и много други. Единствено в последно време понякога гледат подробно лекарства, та ако носите специални да са е оригиналната кутия и рецепта. Иначе за общите няма проблем.

Oman Air са много точна и добра авиокомпания. Пътувахме Дубай- Шри Ланка с тях миналия месец.
За метрото, който ще се предвижда с Автобус от Ал Мактум, да кажа че метрото вече си работи нормално и може да се качите на Ibn Battuta mall директно без да търсите автобус FS1

Видях, че ще има пътуващи скоро през май и въпрос за Miracle garden...
Заслужава си според мен ако обичате красота цветя.... 50 дирхама е входът
Само исках да предупредя за скоро пътуващите, че Miracle garden ще работи до 14.05 включително само, от 15 затваря както всяко лято. Та ако я планувате да си знаете до 14. 👍
Шезлонгите по плажовете са много скъпи, аз лично не виждам смисъл да давате пари на вятъра. Пясъка си в хубав и не е навалица. Всички плажове са много широки и дълги и чисти и шезлонгите са назад, а от пред е свободна зона, която препоръчвам....
Ако някой има нетипични въпроси живея тук от 4 години може и да мога да отговоря 😁

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 13:49 от AnMary

# 141
  • Мнения: 73
@Galya89 благодаря ти за обширното обяснение! Да знам, че ще сме за Рамадана, знам и че е ограничено консумирането на напитки и храна тогава. Моята приятелка каза, че не е толкова строго и заведенията слагат паравани, така туристите могат да си се хранят!
Може ли да споделиш, заслужава ли си Миракъл Гардън? Какво друго посетихте?
Благодаря ти предварително!

Извинявай, че чак сега ти отговарям и дано не е късно вече Wink
Миракъл гардън си заслужава...разкошно е! Щом съпруга ми остана очарован, а той не се впечатлява от цветя Grinning но всичко там е направено  толкова красиво и магнетично, че нямам думи.
Ние посетихме още Burj Khalifa и гледката отгоре беше фантастична, а за фонтаните - нямам думи( ходихме 2 вечери да ги гледаме) , ходихме на сафари, разходка с корабче по Марината , а на следващият ден и до Абу Даби имахме плануван тур. Посетихме и Мадинат Джумейра или "Арабската Венеция" както го наричат още.Един ден имахме отделен за плаж и ходихме до  JBR (Jumeirah Beach Residence), но казват, че Ал Мамзар Бийч Парк е по-красив и впечатляващ за съжаление не ни остана време за него, но както се разбрахме на тръгване с мъжа ми: Пак ще се върнем! Grinning
Надявам се да съм била полезна Wink

# 142
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Благодаря, ние вече я видяхме и ни хареса! А Бялата Джамия в Абу Даби е най-красивата постройка, която сме виждали! По време на Рамадана външните заведения не работят, а другите с със спуснати завеси или паравани и спокойно може да се храниш и да пиеш. Ходихме на плажа Ла Мер, беше изключително чист и спокоен, почти нямаше хора. Може да си носиш храна и вода, никой не прави забележки, но няма от къде да си купиш! Снощи бяхме на Дейра и на Голдън Соук, атмосферата е коренно различна от тази в центъра! Предстои ни сафари и фонтаните!
Определено и аз ще се върна в Дубай, омагьосващ е! А и с тези темпове на строеж, другия път ще е различен, сигурна съм!

# 143
  • Мнения: 319
Здравейте. Може ли някой да ми препоръча хотел, възможно най-близо до летището?

# 144
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
До кое летище?

# 145
  • Мнения: 319
Dubai International Airport DXB

# 146
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Виж Премиер ин и Холидей ин. Има и по-скъпи, но ако е само за нощувка при прекачване няма смисъл.
Премиер има и  24 ч шатъл, за другия не знам.

# 147
  • Мнения: 319
Благодаря ти, ще го погледна. Само за една нощ е. Даже не е и за цялата нощ. Полета е в 5.30 сутринта. Дали ще е проблем трансвера от хотела в този ранен час?

# 148
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Благодаря ти, ще го погледна. Само за една нощ е. Даже не е и за цялата нощ. Полета е в 5.30 сутринта. Дали ще е проблем трансвера от хотела в този ранен час?

Няма да е проблем, а и с такси също ще ви излезе около минимума - 17 дирхама май беше.

# 149
  • Мнения: 319
Много ти благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт