ДУБАЙ - тема 14

  • 49 344
  • 836
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 287
а края на Август,  началото на Септември дали е много топло? или целият Септември дори? Принципно ще се ръководя от цените на билетите де, надявам се до 200лв на човек да намеря с уиз

# 511
  • Мнения: 3 895
Първият път ходихме септември, предупредени за топлото време, но не обръщайки чак такова внимание - все пак нали всичко е климатизирано. Е, да, ама септември е не-по-но-си-мо, моят съвет е да не си го причинявате.

# 512
  • Мнения: 289
Благодаря за мненията за Global Village! Ще му отделим вероятно една вечер. Пътуваме следващата седмица и се чудя, гледайки температурите /около21градуса/ става ли за плаж в момента?!? В морето не влизам аз, но за препичане на слънце става ли?

# 513
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Първият път ходихме септември, предупредени за топлото време, но не обръщайки чак такова внимание - все пак нали всичко е климатизирано. Е, да, ама септември е не-по-но-си-мо, моят съвет е да не си го причинявате.
Съгласна съм на 100%.
Ние ходихме тази година в края на октомври, пак така предупредени за жеги и беше 36°- 38° през цялата седмица. Как не изгоряхме, не знам...

# 514
  • Мнения: 287
Благодаря Ви. Еми тъкмо ще следя като излезне есенното разписание на Уиз, ако пак пуснат билети ще взема за Октомври, Ноември. Че бях миналата година Февруари иии не беше много много топло, а аз бях настроена за плаж . т.н., а то вечер си беше за дълги панталони и яке;)

# 515
  • Мнения: 2 231
Благодаря Ви. Еми тъкмо ще следя като излезне есенното разписание на Уиз, ако пак пуснат билети ще взема за Октомври, Ноември. Че бях миналата година Февруари иии не беше много много топло, а аз бях настроена за плаж . т.н., а то вечер си беше за дълги панталони и яке;)
Октомври и Ноември са най-подходящи за плаж и водата е фантазия още не е изстинала, а времето вън въздуха също е ок към 30 градуса и вода и въздух.

# 516
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Оооо, за плажа през октомври-ноември съм съгласна. Ние ходихме на Al Mamzar, невероятно бял и чист пясък, топло и прозрачно море, а хора почти нямаше. И там, под чадър, сякаш горещината не я усещахме. Бяхме на плажа, който беше само за жени. Отивахме в 9.00-9.20 и се връщахме в 12.00.

# 517
  • Мнения: 581
С виза електрон може ли да се разплащам в Дубай?

# 518
  • Мнения: 73
С виза електрон може ли да се разплащам в Дубай?

Моята карта е Виза Електорн на Fi Bank и миналата година си платих хотела с нея в Дубай.
Само преди да заминете се обадете на банката, за да ги уведомите, че ще пътувате до там.

# 519
  • Мнения: 581
С виза електрон може ли да се разплащам в Дубай?

Моята карта е Виза Електорн на Fi Bank и миналата година си платих хотела с нея в Дубай.
Само преди да заминете се обадете на банката, за да ги уведомите, че ще пътувате до там.

Много благодаря! Моята също е виза електрон.

# 520
  • Мнения: 289
Летището в Дубай от където лети Уиз работи ли с мобилни бордни карти или ще трябва да принтирам?

# 521
  • Мнения: 98
Благодаря за отговорите. Да, цената е за Уиз двупосочно. Явно е добра офертата. Ще почакам още малко, така или иначе не сме вързани с конкретни дати, и може да запазя, въпреки, че ми се ходи повече с Fly Dubai.

 Знае ли се Експото точно кога ще е?
От 20th October 2020 до 10th April 2021 ще е Експото Wink
От летището Ал Мактум има автобус, с който стигате до метростанция IBN Battuta и си хващате метрото за около 3 дирхама. Та на мен не ми е драма Wink

# 522
  • Мнения: 98
а края на Август,  началото на Септември дали е много топло? или целият Септември дори? Принципно ще се ръководя от цените на билетите де, надявам се до 200лв на човек да намеря с уиз
Много зависи колко Ви е прагът на търпимост. През август и по обяд си се пържа на плажа, но е 45 градуса. На мен ми е добре Grinning
Проблемът е не само температурата, ужасно влажно е и трудно се диша.
Ако не Ви понясят жегите, от ноември до март Wink

# 523
  • Мнения: 20
Летището в Дубай от където лети Уиз работи ли с мобилни бордни карти или ще трябва да принтирам?
Не, все още. Трябва да минете през гише. Мерят куфарите, следят за кг. Пред мен връщаха хора да си преразпределят багажите с чекирани куфари.
2016 ни се случи следното: аз съм си принтирала бордната карта и съм с ръчен багаж. Отивам към секюрити проверката и проверяващия ме връща към гишето да ми  издадат нормална борда карта - принтната при тях (и за да ми премерят куфара).

Моите приятели бяха с обща резервация (едно момче беше резервирало за тримата). Мислеше , че като отиде на гишето само с паспорт ще може да им дадат бордните карти (те реално са се чекирали онлайн). Обаче на гишето направиха проблем, отиде да търси wifi да зареди мобилните бордни карти, но пак не приеха и ги накараха само мъжете да си платят чекиране. Взеха им около 70-80 евро за двама. Дамата я пуснаха да мине  free (защото е "lady").

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 22:07 от Ahava

# 524
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Летището в Дубай от където лети Уиз работи ли с мобилни бордни карти или ще трябва да принтирам?
Миналата година през май не работеха с мобилни карти.
През това време температурата беше 37градуса, ами доста топло беше, за чадър задължително, но пък водата беше разкошна.

Общи условия

Активация на акаунт