Румъния - 2

  • 72 587
  • 984
  •   1
Отговори
# 135
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Здравейте,
интересно е че никъде не бях попадал на информация за фонтаните пред парламента. Определено си заслужава да се погледат вечер.


Фонтаните точно сега ги пуснаха за новия сезон, не са целогодишни. Имали сте късмет да попаднете на новото пускане за сезона Simple Smile

# 136
  • Мнения: 853
Препоръчайте ми хотели в Синая и Брашов с паркинг. На удобно местоположение за обиколка пеш на историческите забележителности. В Синая близо до поне единия дворец,  и в Брашов - в Стария град.
Двата града са на 40-45км един от друг - така че според мен е по добре да отседнете в Брашов - ако само това са набелязаните места за посещение...Аз лично не съм отсядала в Брашов - но в Бран, Предеал , Рашнов - това са градчета сателити на Брашов  да, като това ще ви даде възможност за посещение и на други  места, освен  посочените два града.

# 137
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
В Предеал дори ми се струва, че е малко по-евтино от Синая и Брашов за нощувки, сега когато не е сезон за ски.

# 138
  • Мнения: 6 911
Здравейте, някой дали знае как стои въпросът с паркирането в централната част на Букурещ? Чета, че е платено и има 3 зони, това за улицата ли се отнася? Понеже гледам, че имат и разни паркинги. Искам да наема апартамент в центалната част и собственичката ми каза, че имало безплатен паркинг отвън, ама не ми е ясно как става това и ако има такъв дали изобщо ще има място на него.

# 139
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Безплатен паркинг отвън означава, че ако си намериш място на улицата спираш, ако не намериш, тогава не знам, какво става. По-скоро можеш да попиташ собственичката, дали е сигурно, че ще намериш място за паркиране.

# 140
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Дано не е късно, чак сега го видях...

Здравейте!Обмислям една семейна почивка до съседката ни ,но семейството ми включва и едно 40 килограмово куче Simple SmileТа въпроса ми е има ли някой пътувал с дом.любимец и изискват ли се някакви документи освен вет.паспорт?

Аз съм пътувала с куче, даже няколко пъти. Само паспорта (нали е чипиран любимеца?) и говоря за Видинската граница.

За мен беше по-голям проблем къде да отседна с него.... Grinning

# 141
  • Варна
  • Мнения: 677
Здравейте, някой дали знае как стои въпросът с паркирането в централната част на Букурещ? Чета, че е платено и има 3 зони, това за улицата ли се отнася? Понеже гледам, че имат и разни паркинги. Искам да наема апартамент в центалната част и собственичката ми каза, че имало безплатен паркинг отвън, ама не ми е ясно как става това и ако има такъв дали изобщо ще има място на него.

Бяхме отседнали в апартамент в Стария град и наоколо всичко беше платени паркинги, всички улички имаха табели от колко до колко часа е платен престоят и колко струва /обаче табелите са само на румънски/. По препоръка на Лиорена намерихме паркинг на голям хотел /Интерконтинентал мисля, че се казваше/, където за 24 часа можеш да оставиш колата /40 леи май беше цената за денонощие, иначе има и на час/ - но ако решиш да я използваш и я изкараш от паркинга, трябва да платиш престоя до момента и започва да тече нов престой, след като се върнеш /тоест излиза малко по-скъпо/. Убедих се, че по-добре да платим за паркинг, но да знам, че има къде да оставим колата, без да се притесняваме дали ще намерим място, дали ще е паркирана там, където трябва или ще отнесем някоя глоба...

# 142
  • Мнения: 318
Дано не е късно, чак сега го видях...

Здравейте!Обмислям една семейна почивка до съседката ни ,но семейството ми включва и едно 40 килограмово куче Simple SmileТа въпроса ми е има ли някой пътувал с дом.любимец и изискват ли се някакви документи освен вет.паспорт?

Аз съм пътувала с куче, даже няколко пъти. Само паспорта (нали е чипиран любимеца?) и говоря за Видинската граница.

За мен беше по-голям проблем къде да отседна с него.... Grinning
Благодаря за отговора!Не е чипирана ,но си има всички имунизации плюс обезпаризитявания всеки месец.Но все пак ще я чипирам този месец за всеки случай да нямаме проблем.През Русе ще минем по наблизо ни е.Ако може да споделите къде сте отсядали с кучето ще ме олесните още повече Simple Smile

# 143
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
...През Русе ще минем по наблизо ни е.Ако може да споделите къде сте отсядали с кучето ще ме олесните още повече.

Вие сигурно ще ходите до Букурещ, Синая - известните туристически места, а аз не съм такъв екскурзиант и не мога да помогна Grinning

Единият вариант е да пробвате с букинга - там има опция с домашни любимци, но задължително прозвъняване след това, защото един лабрадор не е пекинез (тук само размер сравнявам), а повечето хотели пекинеза имат предвид.

В www.airbnb.com също става за търсене, там се ориентирам стопанине да е с куче, или пиша имейл.

Но това не само за Румъния, и за България, и за Сърбия, и за други... абе принцип си ми е.

# 144
  • Мнения: 318
...През Русе ще минем по наблизо ни е.Ако може да споделите къде сте отсядали с кучето ще ме олесните още повече.

Вие сигурно ще ходите до Букурещ, Синая - известните туристически места, а аз не съм такъв екскурзиант и не мога да помогна Grinning

Единият вариант е да пробвате с букинга - там има опция с домашни любимци, но задължително прозвъняване след това, защото един лабрадор не е пекинез (тук само размер сравнявам), а повечето хотели пекинеза имат предвид.

В www.airbnb.com също става за търсене, там се ориентирам стопанине да е с куче, или пиша имейл.

Но това не само за Румъния, и за България, и за Сърбия, и за други... абе принцип си ми е.
Задължително ще пратя имейл да се разберем и за доплащането да се оточним.Ориентирах се към Синая порових се в букинга видях доста обяви с допускане на дом.любимец.Дано всичко да мине добре.Чакам синчето да свърши училище ,че ми е четвъртокласник и с този стрес от матурите имаме нужда от разпускане Simple Smile

# 145
  • Мнения: 6 911
Безплатен паркинг отвън означава, че ако си намериш място на улицата спираш, ако не намериш, тогава не знам, какво става. По-скоро можеш да попиташ собственичката, дали е сигурно, че ще намериш място за паркиране.
Аз разбирам какво означава, просто от това, което чета оставам с впечатление, че паркирането в центъра е платено, а адресът ми изглежда, че попада в тази зона.

dima1, мерси, ще потърся някакъв такъв вариант за паркинг наистина, поне за всеки случай.

# 146
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Здравейте, някой дали знае как стои въпросът с паркирането в централната част на Букурещ? Чета, че е платено и има 3 зони, това за улицата ли се отнася? Понеже гледам, че имат и разни паркинги. Искам да наема апартамент в центалната част и собственичката ми каза, че имало безплатен паркинг отвън, ама не ми е ясно как става това и ако има такъв дали изобщо ще има място на него.

Бяхме отседнали в апартамент в Стария град и наоколо всичко беше платени паркинги, всички улички имаха табели от колко до колко часа е платен престоят и колко струва /обаче табелите са само на румънски/. По препоръка на Лиорена намерихме паркинг на голям хотел /Интерконтинентал мисля, че се казваше/, където за 24 часа можеш да оставиш колата /40 леи май беше цената за денонощие, иначе има и на час/ - но ако решиш да я използваш и я изкараш от паркинга, трябва да платиш престоя до момента и започва да тече нов престой, след като се върнеш /тоест излиза малко по-скъпо/. Убедих се, че по-добре да платим за паркинг, но да знам, че има къде да оставим колата, без да се притесняваме дали ще намерим място, дали ще е паркирана там, където трябва или ще отнесем някоя глоба...

Мисля, че това е добър вариант, което сте направили. Оставяте колата на Интерконтинентал на сигурно място, и после човек може да се движи пеша или с градски транспорт или такси и нямате главоболие да я мислите колата. 40 леи са към 16-17лева за денонощие, но поне сте спокойни за колата и не я мислите Wink Паркингът е сигурен, с камери, закрито място (сега е сезонът на дъждове, градушки, не знае човек никога), та вярно, плаща се, но пък на човек му е спокойно.

# 147
  • Мнения: 47 996
За парламента
Bookings for 1 to 9 people can be made only by phone, 24 hours prior to the visit, between 09:00 – 16:00, at the following telephone numbers: + 40 733 558 102 or +40 733 558 103.
Bookings for groups of 10 people or more can be made at the following email address: cic.vizite@cdep.ro.
Requests for bookings made via email for 1 to 9 people will not be taken into consideration

За юли месец да звъня 24 часа предварително или да звъня от сега...объркана съм. Преди за май месец имаше надпис, че места няма, и то доста рано. Сега пък това...дайте съвет Sad

# 148
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
За парламента
Bookings for 1 to 9 people can be made only by phone, 24 hours prior to the visit, between 09:00 – 16:00, at the following telephone numbers: + 40 733 558 102 or +40 733 558 103.
Bookings for groups of 10 people or more can be made at the following email address: cic.vizite@cdep.ro.
Requests for bookings made via email for 1 to 9 people will not be taken into consideration

За юли месец да звъня 24 часа предварително или да звъня от сега...объркана съм. Преди за май месец имаше надпис, че места няма, и то доста рано. Сега пък това...дайте съвет Sad


За май и юни тази година положението е по-специално заради председателството. До края на юни всичко е заето дори. Не правят резервации дори до кря на юни.

Иначе за юли няма смисъл да звъните отсега при положение, че пише 24ч предварително, а и билетите може да вземете в самия ден само прочетох и това. Та предполагам, че дори и сега да се обадите ще Ви кажат същото, което е написано в сайта.

# 149
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Някой ходил ли е в парк-резерват Комана, намира се на пътя между Гюргево и Букурещ, четох много хубави неща в интернет за Комана, но най-вече ме впечатли, че имало въжен парк с различни по трудност трасета, някои от които минавали над езерото. Децата ми ще са впечатлени, ако наистина има такова нещо. Имало още стена за катерене, възможности за стреляне с лък и още др. неща.

Общи условия

Активация на акаунт