Румъния - 2

  • 72 892
  • 984
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4
Здравейте. Предстои ми пътуване до Румъния идния четвъртък. Искам да ида до Терме БУкурещ, близо до летището Отопени. Все още се чудя през центъра на Букурещ ли да мина или през западната част на околовръстното. Ясно е, че през нощта и двата варианта са ОК, но мисля да пътувам през деня в часовете между 10:00 и 14:00. Все още ли има тия проблеми с трафика и тировете по западната част на околовръстното, чувам че имало полицаи които контролирали трафика при пресичането на малките пътища с околовръстното, може би не е толкова тежко пътуването от там, ще се радвам за актуална информация и съвет. Благодаря предварително.

# 121
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Откъдето и да минете трафикът си е трафик.

# 122
  • Мнения: 93
Здравейте.
Днес заплатих за 3 дни с две нощувки организирана екскурзия до Букурещ, Синая, Бран и Брашов. Ще се спи в Синая, като хотелите предлагат закуска. Въпроса ми е колко пари ще са ми нужни за трите дни за храна за трима души?

# 123
  • Мнения: 4 915
Привет, тъкмо влязох в темата, с подобно на горното питане. Съпругът ми мисли да отидем на организирана екскурзия - същите градове като по-горе - Синая, Бран и Брашов. Досега не сме били в Румъния.
Мен обаче не ме влекат организираните турове.
Също и градската част на Букурещ спокойно може да пропуснем.

Как бихте препоръчали да си организираме сами пътуването от София до Синая, Бран и Брашов - къде да спим, кои замъци да посетим и ще ни остане ли време за Термите последния ден, преди да потеглим към България?

Не искаме претоварена програма, нито да изръшкаме всичките замъци и манастири наоколо...
Кои  бихте препоръчали задължително?
Ако имате и препоръки за места за спане и хапване, ще е чудесно. Simple Smile За спането не държим на хотел, може и вила тип селска къща - дори ще е по-добре, да усетим духа на времето и атмосферата на мястото.

Благодаря. Simple Smile

П.П. Забравих да питам как са пътищата в този район.

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 17:00 от Free Soul

# 124
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 635
Аз съм писала назад в темата за нашето пътуване. Не обичам да давам съвети, просто мога да кажа ние какво направихме.
Първо зависи за колко дни ще пътувате. Тези, които са пътували знаят и са писали, че пътя от Русе нагоре към Синая е доооста натоварен, особено от петък до неделя. Ако можете да пътувате през седмицата би било доста по-добре. Като се минава през околовръстното на Букурещ също се чака доста - ние в това отношение имахме късмет - не сме попадали в задръствания.
От Букурещ нагоре към Синая от един момент пътя става планински, с доста завои и се кара бавно.  Това, което ние направихме (ще се повторя, защото съм го писала) - от Варна през Русе и към Брашов. Планирахме да ходим в мината Сланик на следващия ден, но в крайна сметка го направихме на път за Брашов - хванахме последния възможен час след обяд (мисля, че към 17 ч затваряха). Така си спестихме един ден ходене до там, а пътят е бавен. В Брашов спахме в Casa Iacob - къща за гости, която е почти в центъра на много тихо място, която имаше и паркоместа за гостите на хотелчето. Брашов го ползвахме като базово място - през деня обикаляхме на различни места: Синая, Брашов, а следобяд като се върнем се разхождахме в града. Така изкарахме няколко дни там, а след това поехме към Сибиу, като там бяхме на същия принцип. Докато бяхме в Сибиу ходихме в Сигишоара, Алба Юлия, а пътьом през страшно много други места, села, църкви, царски конюшни, дворци.

# 125
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Здравейте.
Днес заплатих за 3 дни с две нощувки организирана екскурзия до Букурещ, Синая, Бран и Брашов. Ще се спи в Синая, като хотелите предлагат закуска. Въпроса ми е колко пари ще са ми нужни за трите дни за храна за трима души?

За парите нямайте притеснения, за храна навсякъде се плаща с карта без проблем.

# 126
  • Русе
  • Мнения: 1 522
Мислим в един от почивните дни да отидем на разходка до Могошоая. Доколкото разбирам това е голям извънградски парк с дворец и езеро, така ли е? И сега въпросите ми - има ли там заведения, където да се обядва и скъпо ли е или пък дали можем да си носим храна и да си направим пикник, има ли масички и пейки за пикник? Другият ми въпрос плаща ли се такса вход?

# 127
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Такса вход не се плаща за парка. Може да пикникувате, много хора пикникуват там. Има и заведения. И не евтино. Ама и аз недолюбвам румънска кухня та съм субективна Wink
Сгради там не сме посещавали вътре. Само в парка сме били един цял ден.

# 128
  • Мнения: 2 042
Препоръчайте ми хотели в Синая и Брашов с паркинг. На удобно местоположение за обиколка пеш на историческите забележителности. В Синая близо до поне единия дворец,  и в Брашов - в Стария град.

# 129
  • Мнения: 318
Здравейте!Обмислям една семейна почивка до съседката ни ,но семейството ми включва и едно 40 килограмово куче Simple SmileТа въпроса ми е има ли някой пътувал с дом.любимец и изискват ли се някакви документи освен вет.паспорт?

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Здравейте!Обмислям една семейна почивка до съседката ни ,но семейството ми включва и едно 40 килограмово куче Simple SmileТа въпроса ми е има ли някой пътувал с дом.любимец и изискват ли се някакви документи освен вет.паспорт?

За документи не мога да кажа, но за настаняване къде ще бъдете? Съмнявам се да го допуснат в хотел.

# 131
  • София
  • Мнения: 758
Както бях писала наскоро, планирахме да изкарахме четирите почини дни по Великден в Румъния и се включвам да кажа, че изобщо не сгрешихме! Всичко, което видяхме надмина очaкванията ни! Отдавам го и на отличната подготовка, която бях направила благодарение на прочетеното в тази тема и лично на Лиорена!

Първият ден мина изцяло в път, като към 18.30ч стигнахме в Синая, хотел Анда точно срещу кметството. Препоръчвам го не само като локация, а и като цена, 2 двойни стаи, че децата вече са големи, със закуска общо 99 евра! Вечеряхме в ресторант Snow на 1 мин. от хотела, традиционен бих го нарекла, хареса ни, за 220 леи 4 души хапнахме идеално и после се разходихме по главната улица.

Вторият ден в 9.00 ч се явихме пред замъка Пелеш, хора изобщо не липсваха естествено, някои хитреят и се пререждат, ама ние с мъжа ми им пресякохме мераците набързо. В 10 ч. влязохме успешно и се прехласнахме буквално! И от вън, и от вътре е прекрасен, както и прилежащите му по-малки постройки до Пелшиор, всяка от които е произведение на изкуството. От там директно се отправихме към солната мина в Сланик, за която думите ми са слаби да ви опиша какво невероятно нещо е! Дворци, градове, внушителни постройки всеки е виждал, но 3 млн. куб.м. кух обем под земята е уникално! Хеопсовата пирамида сякаш, но под земята. След това се отправихме гладни към Букурещ с идеята пак по препоръка от тук в Ханул Манук да обядовечеряме, стигнахме в 16 ч. Пак останахме доволни от храната и сметката пак беше същата 210 леи, за по 1 основно и 1 напитка на човек. Вечерта спахме в хотел Воло, който беше на 2 мин., паркирахме като царе пред него и там всичко беше ок.

Третият ден сутринта се разходихме в парка Михай I, за съжаление Музеят на селото не работеше, но аз си го знаех, все пак беше сутринта на Великден. Като стана 13ч. се изстреляхме към Термите, които работеха от 14ч. и влязохме първи, голям мерак тези нашите деца. След час се напълни яко с хора, но останахме доволни и там от всичко. След това към 19.30 ч. айде към Музея на сетивата и след вечеря пак в мола АФИ вече яко уморени се добрахме до хотел Парламент, който е зад въпросното здание и е съвсем ок, пак 2 стаи за 103 евра.

 Трафик имаше, но съвсем нормален през цялото време, т.е. никакъв за тамошните стандарти, минавахме само през центъра, така че изводът е хора, ходете в Румъния по техните празници и няма да се стресирате.

# 132
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Отдавам го и на отличната подготовка, която бях направила благодарение на прочетеното в тази тема и лично на Лиорена!



Много, много благодаря за вниманието! Simple Smile
За мен винаги е удоволствие макар и с малко, ако съм била полезна с информация.
Също се радвам, че сте доволни от екскурзията Simple Smile Това е най-важно, положителни емоции и спомени да има Simple Smile
А Пелеш, да, за мен е едно бижу също. Доста замъци съм имала възможност да видя из западна Европа, но Пелеш лично на мен надмина едно време като видях всички мои очаквания и това, което бях посещавала до онзи момент.

# 133
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте, планираме пътуване до Букурещ на 15.06-17.06 (събота- понеделник). Искаме да разгледаме града и единия от дните да отидем и до Термите. Къде бихте ми препоръчали да гледам за хотел ( да е в централната част ли, да е по-близо до Термите ли)? Ще бъдем с колата, но до колкото разбирам е по- удобно да се движим с градски транспорт, нали?

# 134
  • Мнения: 17
Здравейте,
Споделям малко актуална информация съобразена с моите виждания. Посетихме Букурещ в периода 30.04-03.05. Празниците им съвпадат с нашите и на 1.05 беше пусто и нищо не работеше, на 30-ти беше същото. Паркинга пред парламента беше празен и двата дни, няколко автобуса и тук таме по някоя кола. На 02.05 нещата изглеждаха доста различно, но аз очаквах да е още по страшно. Може би все още не се бяха завърнали всички, трафика беше доста по -поносим от Софийския. Относно паркирането, нямат зона , но за определени места до колкото разбрах се заплаща абонамент. Има определени места за спиране и лично аз спирах пред парламента или на определени за това места. Същото беше и при квартирата която се намираше на Piata Alba Iulia.
Градски транспорт не се наложи да използваме, основно с колата, а последната вечер се разходихме пеша до стария град. Забележителностите няма да ги коментирам , интересно е че никъде не бях попадал на информация за фонтаните пред парламента. Определено си заслужава да се погледат вечер.

Общи условия

Активация на акаунт