Румъния - 2

  • 72 639
  • 984
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 754
Ясно, много ти благодаря за инфото!
Значи няма нищо да купувам онлайн, а направо на място се явяваме и каквото стане.

# 91
  • Мнения: 47 996
За парламента не мога да запазя, евентуално 24 по рано по телефона???

# 92
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
За парламента не мога да запазя, евентуално 24 по рано по телефона???

Ами не за съжаление, за март и април пише, че е заето всичко вече на сайта поне така пише. А и докато Румъния председателства ЕС посещенията са силно ограничени и за март и април съответно пише, че всичко е резервирано.

# 93
  • Мнения: 1 669
Момичета, здравейте. Детето ми има рожден ден на 29 април. Мислехме да отидем до солната мина в Сланик, но се оказа, че не работи. Дори не ми е хрумвало, че техния и нашия Великден съвпадат и останах много неприятно изненадана. С две думи, търсим нещо на около 3 часа максимум от Букурещ, което да работи в понеделник след Великден. Термите не са опция, ще сме и с бабите и дядовците ѝ. Ще се радвам на всякакви препоръки.

# 94
  • Мнения: 47 996
Благодаря
За май месец мислех евентуално

# 95
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Благодаря
За май месец мислех евентуално

За май месец ако е сигурно ще стане Simple Smile

# 96
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Момичета, здравейте. Детето ми има рожден ден на 29 април. Мислехме да отидем до солната мина в Сланик, но се оказа, че не работи. Дори не ми е хрумвало, че техния и нашия Великден съвпадат и останах много неприятно изненадана.

Винаги Великден е по едно и също време за нас и румънците Simple Smile Те са си православни като нас Wink
По Великден доста неща или не работят или са с  променено работно време.

# 97
  • Мнения: 1 669
Благодаря, Лиорена Simple Smile За следващия път ще знам Simple Smile Отпадна този вариант, ще отидем до Балчик и нос Калиакра.

# 98
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Благодаря, Лиорена Simple Smile За следващия път ще знам Simple Smile Отпадна този вариант, ще отидем до Балчик и нос Калиакра.

нос Калиакра чудно! Ние често отсядаме в Българево, има страхотна ферма за охлюви там с ресторант, за който обича охлюви разбира се Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте, ще ходим в Румъния на 1 май. Може ли да посъветвате дали е по-добре да чакаме на Дунав мост или ще стане по-бързо с ферибота от Свищов или Никопол. Благодаря!

# 100
  • Мнения: 494
Аз също обмислям една разходка до Румъния отново.Гледам туристическите агенции правят разходки до Сибиу,Сигишоара,Клуж Напока,Турда,Алба Юлия,Хунедоара,Тимишоара и др.Аз се чудя кое най много си заслужава.А и времето нещо май ще е кофти тогава.Става въпрос за периода 26.04 до 05.05.Само 25 и 26.04 го дават слънчево,после някакви валежи,гръмотевични бури.Може би в този район на Румъния е студено.Иначе си мислех в Сибиу първи ден да разгледаме Астра-цял ден там.На другия ден Алба Юлия.За там разбрах че най много си заслужава цитаделата-около 2-3 часа.После замъка Корвин и там 2-3 часа.И после незнам какво друго.В Турда ще е интересна тази солна мина,но нз на мен дали ще ми се хареса.Сигишоара четох че само цитаделата била интересна.В Клуж Напока видях някаква ботаническа и друго незнам какво.За Тимишоара нищо незнам.
Иначе се чудех и за Крайова.Нали и там си заслужавало.
Приемам всякакви съвети.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 4 933
Здравейте! Линка "атракции за деца" ме препраща на начална страница Sad

Обмислям пътуване за 1 вечер (т.к. пътуваме от Варна), а може и за 2, до Букурещ с кола и дете. Къде бихте препоръчали да отседнем като това ще го съобразя със забавленията за дете на 4 години, а именно кои ще препоръчате?

# 102
  • Мнения: 853
Аз също обмислям една разходка до Румъния отново.Гледам туристическите агенции правят разходки до Сибиу,Сигишоара,Клуж Напока,Турда,Алба Юлия,Хунедоара,Тимишоара и др.Аз се чудя кое най много си заслужава.А и времето нещо май ще е кофти тогава.Става въпрос за периода 26.04 до 05.05.Само 25 и 26.04 го дават слънчево,после някакви валежи,гръмотевични бури.Може би в този район на Румъния е студено.Иначе си мислех в Сибиу първи ден да разгледаме Астра-цял ден там.На другия ден Алба Юлия.За там разбрах че най много си заслужава цитаделата-около 2-3 часа.После замъка Корвин и там 2-3 часа.И после незнам какво друго.В Турда ще е интересна тази солна мина,но нз на мен дали ще ми се хареса.Сигишоара четох че само цитаделата била интересна.В Клуж Напока видях някаква ботаническа и друго незнам какво.За Тимишоара нищо незнам.
Иначе се чудех и за Крайова.Нали и там си заслужавало.
Приемам всякакви съвети.
амбициозна програма .. само отчетете / не знам откъде ще пътувате/ че  пътя не е само магистрала, пътьом има толкова да се види особено ако минете през Трансфагърашан. После Сибиу- не  е само Астра ...За Алба Юлия , Турда и Хунедоара се тръгва по един път но след 40тина км се разделя  в две противоположни посоки...Преди Хунедоара е Дева - има крепост там - предполагам че вече е реставрирана ..... Преди Сегишоара  са Слимник с останките от замъка , Медиаш с наклонената кула, Биертан  с най- голямата укрепена църква ....Забележете никъде не съм писала  за манастирите и катедралите им, природните забележителности ...а те също си заслужават.. Предвид че се самоорганизирате  - насладете се на Румъния, в която има толкова много да се види ...не правете като тур. агенции - хората се  пребиват от път, пропускат се много неща , а като се спре до забележителност всичко е на " тагъдък"

# 103
  • Elena, Bulgaria
  • Мнения: 51
Сигишоара е толкова приказна, трябва поне ден да и се отдели. За музея Астра половин ден е достатъчен, но пък Сибиу... Толкова красив, с толкова много неща за разглеждане. Моят съвет е за това ходене да отделите време за тези два града + Алба Юлия, всичко друго е едно препускане и няма да усетите атмосферата на тези прекрасни градове... Simple Smile

# 104
  • Мнения: 5 682
Някой знае ли дали в замъците и местата за туристи се заплаща такса за деца с увреждания? Ако са освободени от такава, как става - трябва да се покаже документ ли някакъв? ТЕЛК дали върши работа?

Питам, тъй като в България на 99% от местата не се заплащат такси, дори в някои случаи и придружителите им не заплащат.

Общи условия

Активация на акаунт