Румъния - 2

  • 71 464
  • 984
  •   1
Отговори
# 900
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Някой знае ли кога започват традиционно отпуските в Румъния? Искам да отидем за няколко дни, но се чудим кой ден от август да тръгнем, така, че да избегнем луди задръствания? Преди няколко години на 1ви август попаднахме в 4 часово задръстване след Мангалия.

# 901
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Аз търся хубав чист хотел или апартамент с включено спално бельо и кърпи. За сега нищо не ми хареса за бюджет около 250 лв. за две нощувки.
Термите май е по-добре да се посетят през седмицата отколкото уикенда?!

# 902
  • Мнения: 6 573
Аз търся хубав чист хотел или апартамент с включено спално бельо и кърпи. За сега нищо не ми хареса за бюджет около 250 лв. за две нощувки.
Термите май е по-добре да се посетят през седмицата отколкото уикенда?!

Сега лятото е натоварено, но да - през седмицата има по-малко хора.
Събота и неделя е лудница. Има и изчакване и/или записване за някои атракции. За сауните имаше записване на часове. Може би защото имаше йога в тази със солните кристали и не се доредихме, че всичко беше изчерпано.

# 903
  • Русе
  • Мнения: 5 339
marinadp Благодаря! Значи ще го плануваме през седмицата - и без това мислим да резервираме билети он-лайн.

# 904
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Аз търся хубав чист хотел или апартамент с включено спално бельо и кърпи. За сега нищо не ми хареса за бюджет около 250 лв. за две нощувки.
Термите май е по-добре да се посетят през седмицата отколкото уикенда?!

Persepolis (не съм спала там както и никъде другаде на хотел или друго място в Букурещ по разбираеми причини, но живях 10 години до Persepolis;))на Вирджил Маджару в най-хубавия квартал на Букурещ точно до парка Херастръу, 180лв две нощувки за Genius потребители в Букинг или 226лв. за не Genius, студио с тераса. Има и неголям басейн и фитнес. Сложих примерни дати 17-19 юли. На 100м има Мега Имаж на Арон Котруш 53. В парка тратория Il Calcio, обслужването сега е добре за разлика от преди 7-8 години. Променада мол е на 10-15 мин пеша от мястото. Автобусна спирка на Карамфил на 3 мин. от Персеполис пред болница Пондерас с автобус 301 много удобен, ходи до Пиаца Романа. Метро спирка Аурел Влайку до Променада също наблизо. Мол Банеаса също наблизо с 301, смяна на малкото летище за 1 спирка и сте на Банеаса, Икеа и т.н.

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 11:08 от Liorena

# 905
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Liorena Благодаря, видях го  - нямат места за нашите дати, както и само в апартамент настаняват трима... свободен е за по една нощувка през периода ни. Променада МОЛ го намерихме случайно при последното ни ходене в Букурещ - миналия месец и ми допадна (харесах терасата с къта за хапване).
Инфото за транспорт ще е полезно на някой със сигурност. Ние си ползваме колата, за това ми е важно паркирането при мястото за настанване.

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 16:36 от Devil_Rose

# 906
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Liorena Благодаря, видях го  - нямат места за нашите дати, както и само в апартамент настаняват трима... свободен е за по една нощувка през периода ни. Променада МОЛ го намерихме случайно при последното ни ходене в Букурещ - миналия месец и ми допадна (харесах терасата с къта за хапване).
Инфото за транспорт ще е полезно на някой със сигурност. Ние си ползваме колата, за това ми е важно паркирането при мястото за настанване.

За паркиране нищо не споменахте в по-горния Ви пост Simple Smile Иначе нямаше да предложа Persepolis, там възможност за паркиране няма, освен на късмет на улицата.

# 907
  • София
  • Мнения: 295
Мда, Plamena.., аз и мъжа ми имаме билети за концерта, та сега се опитвам да планирам пътуване с 3 нощувки и как да видим възможно най-много без да се убием от път Astonished Пак добре, че сега разбрах, че валутата им не е евро, а техните си леи Grin
Аз например искам да видя на първо четене и Алба Юлия, и мината Турда, и Сибиу, и Сигишоара ... обаче ми е ясно, че няма как да стане сега.
Как мислите, дали ще е ОК, ако тръгнем от София в събота рано, през Русе към мината в Сланик, после 1 нощувка в Синая, в неделя Бран/Брашов и 1 нощувка в Брашов, и в понеделник отиваме на концерта в Букурещ? Засега само нощувката в Букурещ сме си букнали Rolling Eyes

Малко по-страничен въпрос, но пак свързан с Румъния - някой мисли ли да ходи на концерта на Найтуиш в Румъния на 1ви август? Търся си другарче в рамките на самия концерт.

# 908
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Мда, Plamena.., аз и мъжа ми имаме билети за концерта, та сега се опитвам да планирам пътуване с 3 нощувки и как да видим възможно най-много без да се убием от път Astonished Пак добре, че сега разбрах, че валутата им не е евро, а техните си леи Grin
Аз например искам да видя на първо четене и Алба Юлия, и мината Турда, и Сибиу, и Сигишоара ... обаче ми е ясно, че няма как да стане сега.
Как мислите, дали ще е ОК, ако тръгнем от София в събота рано, през Русе към мината в Сланик, после 1 нощувка в Синая, в неделя Бран/Брашов и 1 нощувка в Брашов, и в понеделник отиваме на концерта в Букурещ? Засега само нощувката в Букурещ сме си букнали Rolling Eyes

Малко по-страничен въпрос, но пак свързан с Румъния - някой мисли ли да ходи на концерта на Найтуиш в Румъния на 1ви август? Търся си другарче в рамките на самия концерт.

За Сланик нощувка в хотел Roberto, два пъти сме спали в този хотел, имат и хубаво ресторантче към хотела на сносни цени. В Синая ще е по-скъпо да спите, останете в Сланик за нощувка.

# 909
  • София
  • Мнения: 295
Благодаря за отговора, Liorena! В Роберто за съжаление няма свободни стаи за нашите дати. Иначе и аз забелязах, че в Синая е по-скъпо - там си бях набелязала някои места, но сега ще погледна за други в Сланик... 

Мда, Plamena.., аз и мъжа ми имаме билети за концерта, та сега се опитвам да планирам пътуване с 3 нощувки и как да видим възможно най-много без да се убием от път Astonished Пак добре, че сега разбрах, че валутата им не е евро, а техните си леи Grin
Аз например искам да видя на първо четене и Алба Юлия, и мината Турда, и Сибиу, и Сигишоара ... обаче ми е ясно, че няма как да стане сега.
Как мислите, дали ще е ОК, ако тръгнем от София в събота рано, през Русе към мината в Сланик, после 1 нощувка в Синая, в неделя Бран/Брашов и 1 нощувка в Брашов, и в понеделник отиваме на концерта в Букурещ? Засега само нощувката в Букурещ сме си букнали Rolling Eyes

Малко по-страничен въпрос, но пак свързан с Румъния - някой мисли ли да ходи на концерта на Найтуиш в Румъния на 1ви август? Търся си другарче в рамките на самия концерт.

За Сланик нощувка в хотел Roberto, два пъти сме спали в този хотел, имат и хубаво ресторантче към хотела на сносни цени. В Синая ще е по-скъпо да спите, останете в Сланик за нощувка.

# 910
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Благодаря за отговора, Liorena! В Роберто за съжаление няма свободни стаи за нашите дати. Иначе и аз забелязах, че в Синая е по-скъпо - там си бях набелязала някои места, но сега ще погледна за други в Сланик... 

Мда, Plamena.., аз и мъжа ми имаме билети за концерта, та сега се опитвам да планирам пътуване с 3 нощувки и как да видим възможно най-много без да се убием от път Astonished Пак добре, че сега разбрах, че валутата им не е евро, а техните си леи Grin
Аз например искам да видя на първо четене и Алба Юлия, и мината Турда, и Сибиу, и Сигишоара ... обаче ми е ясно, че няма как да стане сега.
Как мислите, дали ще е ОК, ако тръгнем от София в събота рано, през Русе към мината в Сланик, после 1 нощувка в Синая, в неделя Бран/Брашов и 1 нощувка в Брашов, и в понеделник отиваме на концерта в Букурещ? Засега само нощувката в Букурещ сме си букнали Rolling Eyes

Малко по-страничен въпрос, но пак свързан с Румъния - някой мисли ли да ходи на концерта на Найтуиш в Румъния на 1ви август? Търся си другарче в рамките на самия концерт.

За Сланик нощувка в хотел Roberto, два пъти сме спали в този хотел, имат и хубаво ресторантче към хотела на сносни цени. В Синая ще е по-скъпо да спите, останете в Сланик за нощувка.

Да, в Роберто цените са прилични като за Румъния и явно се пълни бързо, жалко. Но препоръчване хапване в Роберто след мината посещение.

# 911
  • Мнения: 1 623
G-baby, ще ти пиша на ЛС за концерта.

Иначе ние на 1ви преди концерта ще се разходим в Букурещ и след това имаме нощувка в Брашов и нощувка в Синая и се прибираме. Ще сме и с кученце, което още повече усложнява логистиката Grinning

# 912
  • Мнения: 46 438
Моля, пуснете нова тема.

# 913
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте, ще ми препоръчате ли хубави заведения в Бран, Брашов и наоколо? Мислим да пообиколим замъците другата седмица.
Благодаря предварително!

# 914
  • Варна
  • Мнения: 3 925
ще ми препоръчате ли хубави заведения в Бран, Брашов и наоколо?

Във всичките им заведения скарата е безупречна и по нищо не отстъпва на сръбската , ние винаги сме на миси/кебапчета Simple Smile И бирата им е мн.хубава

Общи условия

Активация на акаунт