Румъния - 2

  • 72 716
  • 984
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 494
bronze, плаща се за минаване по моста на магистралата преди Черна Вода. Не за самата магистрала.

Момичета, в румънските магазини Метро вадят ли дневни карти, както е в България?

Пак нищо не разбрах.Това от кога се плаща?Говорим за пътя Кардам-Констанца или обратно.Няколко пъти минавахме от там/последно май месец/.Купувахме само винетка.

# 961
  • In transit
  • Мнения: 11 875
bronze, плаща се за минаване по моста на магистралата преди Черна Вода. Не за самата магистрала.

Момичета, в румънските магазини Метро вадят ли дневни карти, както е в България?

Пак нищо не разбрах.Това от кога се плаща?Говорим за пътя Кардам-Констанца или обратно.Няколко пъти минавахме от там/последно май месец/.Купувахме само винетка.
За този мост очертан с червено става дума:


денизара, въпросът ми по скоро беше дали чужденци могат да пазаруват от техните Метро магазини?

# 962
  • Мнения: 6 733
Аз бях питала дали може да се ползва приложението в друга държава, по подобие на Лидл. Отговорът е не, не може.
Даже една дама ми се обади по телефона да ме разпитва как съм ползвала картата на Лидл в друга държава. Ми казах й ей така. Сменя се държавата. Излизат си техните купони и оферти и си сканирам картата с българското име. Метро плюс било само за България.
Може нещо да са променили де, но гледам че и в Румъния имат метро плюс.
А вие защо искате да пазарувате в Метро там? Доста е скъпичко.
Като цяло цените в Румъния са същите или по-скъпи.
Аз в Букурещ предимно в Лидл съм пазарувала. Горе долу са еднакви цените с тукашния Лидл.

# 963
  • In transit
  • Мнения: 11 875
Ами в тяхното Метро видях, че имат разни италиански стоки като брашна и сирена, които харесвам и ползвам, а цените им са доста по-ниски от нашите.
Затова ми се искаше да се възползвам по път към БГ.
В Лидл цените са същите, но в Карфур и Ошан имат доста добри цени на някои стоки. Преди ковид често пазарувахме в Констанца.

# 964
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
bronze, плаща се за минаване по моста на магистралата преди Черна Вода. Не за самата магистрала.

Момичета, в румънските магазини Метро вадят ли дневни карти, както е в България?

Пак нищо не разбрах.Това от кога се плаща?Говорим за пътя Кардам-Констанца или обратно.Няколко пъти минавахме от там/последно май месец/.Купувахме само винетка.

Кардам-Констанца няма мост за плащане. Плащенето на 15 леи е Констанца-Букурещ или Кардам-Букурещ. Винетката си е отделна работа. Просто има мост там (подобно на Дунав мост, който се плаща отделно)

# 965
  • Русе
  • Мнения: 1 519
Мои колеги редовно ходят да си пазаруват в Гюргево, така че вероятно има стоки, които са по-евтини от колкото при нас. Знам, че олио купуваха и на някакъв пазар в Гюргево пазаруват, мисля че месо,но не съм питала за подробности.

# 966
  • Русе
  • Мнения: 5 351
vesssrusss Може ли да попиташ колегите за месарския магазин/пазар в Гюргево?
Таксата е за моста когато се пътува през Букурещ. Написаха вече Simple Smile
В нашето Метро редовно има чакащи за дневни карти - последно в неделя видях. Често е пълно с чуждестранни коли на паркинга.
Дори и на същите цени имат по-качествени неща.

# 967
  • Варна
  • Мнения: 3 955
българските ми карти за Кауфланд , Виза и Мастъркард работеха , на Метро нямаше карти . Ползвайте Румъния  да заредите храна  - всичко е по евтино  и качествено . Аз съм голям любител на колбасите -   румънските са със в пъти по добър вкус.В Румъния имат 4-5 големи вериги - ЛИДЛ , КАРФУР , Пенни , МЕТРО , ПРОФИ - преди 2 седмици пазарихме олио под 4 лв. , меса , пушени ребра и  гърди  , колбаси , млечни , мн.вкусни кебапчета (mizi) , мн.хубави жълти пилешки бутчета , плодове и зеленчуци , сергии на пътя домати , дини , пъпеши ..............Виж тяхното месо не ми хареса - нито вратните пържоли , нито агнешкото ,

# 968
  • Мнения: 494
bronze, плаща се за минаване по моста на магистралата преди Черна Вода. Не за самата магистрала.

Момичета, в румънските магазини Метро вадят ли дневни карти, както е в България?

Пак нищо не разбрах.Това от кога се плаща?Говорим за пътя Кардам-Констанца или обратно.Няколко пъти минавахме от там/последно май месец/.Купувахме само винетка.

Кардам-Констанца няма мост за плащане. Плащенето на 15 леи е Констанца-Букурещ или Кардам-Букурещ. Винетката си е отделна работа. Просто има мост там (подобно на Дунав мост, който се плаща отделно)

Има си пункт за плащане,бариера или как става плащането...или трябва да си го знаеш...чак сега разбирам за такава такса

# 969
  • In transit
  • Мнения: 11 875
Скрит текст:
bronze, плаща се за минаване по моста на магистралата преди Черна Вода. Не за самата магистрала.

Момичета, в румънските магазини Метро вадят ли дневни карти, както е в България?

Пак нищо не разбрах.Това от кога се плаща?Говорим за пътя Кардам-Констанца или обратно.Няколко пъти минавахме от там/последно май месец/.Купувахме само винетка.
Кардам-Констанца няма мост за плащане. Плащенето на 15 леи е Констанца-Букурещ или Кардам-Букурещ. Винетката си е отделна работа. Просто има мост там (подобно на Дунав мост, който се плаща отделно)
Може и на място в брой/с карта, може и онлайн: https://www.e-rovinieta.ro/bg/taxa-pod-fetesti и https://www.taxadepod.ro/

Има си пункт за плащане,бариера или как става плащането...или трябва да си го знаеш...чак сега разбирам за такава такса

# 970
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
bronze, плаща се за минаване по моста на магистралата преди Черна Вода. Не за самата магистрала.

Момичета, в румънските магазини Метро вадят ли дневни карти, както е в България?

Пак нищо не разбрах.Това от кога се плаща?Говорим за пътя Кардам-Констанца или обратно.Няколко пъти минавахме от там/последно май месец/.Купувахме само винетка.

Кардам-Констанца няма мост за плащане. Плащенето на 15 леи е Констанца-Букурещ или Кардам-Букурещ. Винетката си е отделна работа. Просто има мост там (подобно на Дунав мост, който се плаща отделно)

Има си пункт за плащане,бариера или как става плащането...или трябва да си го знаеш...чак сега разбирам за такава такса

Няма начин да се пропусне. Бг регистрационни номера със смс плащане не може, така, че бариерата на кеш плащането колонката и чак тогава ще ви я вдигнат. Но пак да напиша, това е Кардам-Букурещ, или Констанца-Букурещ. Плащане Кардам-Констанца няма Simple Smile

# 971
  • Мнения: 1 653
Някой по-горе беше казал, че крепостта в Рашнов е затворена за ремонт. Това е така, но фуникулярът работи, можеш да се качиш до горе, има си гледка и някакви атракции за деца(яздене на кон например) и може да се разходиш в част от парка.

# 972
  • Мнения: 76
Здравейте, мислим да ходим в Румъния за 4 нощувки. Исках да посетим доста неща, но няма как да стане предвид малкото време. Спрях се на Бран, Брашов и Синая. Мислим да тръгнете в Неделя през нощта, за да избегнем трафика и да пътуваме спокойно. Живеем много близо до Кардам. По-нагоре прочетох, че не е препоръчително да се пътува по тъмно. Чудя се кой път да изберем дали през Кардам и от там за Синая или през Русе? Планирали сме две нощувки в Брашов, една мисля в Синая и една до Терме Букурещ, като за последните две ще решаваме на място. За плащането на синята зона в Брашов и в този район как се казва приложението? За предпоследния ден се чудих дали от Синая да отидем към Трансфагарашан и някъде там да спим и Петък да се приберем към България или да отидем до Терме? Според вас кое е за предпочитане. И на двете ми се ходи, та за това не мога да реша. При Термето ще е по малко пътуването.  Да допълня, че и детето ще е с нас, а то е на 3 години.

# 973
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Отидете на Термите. И вие и детето ще сте доволни Simple Smile
На веднъж няма как да обиколите всичко.

# 974
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Здравейте, мислим да ходим в Румъния за 4 нощувки. Исках да посетим доста неща, но няма как да стане предвид малкото време. Спрях се на Бран, Брашов и Синая. Мислим да тръгнете в Неделя през нощта, за да избегнем трафика и да пътуваме спокойно. Живеем много близо до Кардам. По-нагоре прочетох, че не е препоръчително да се пътува по тъмно. Чудя се кой път да изберем дали през Кардам и от там за Синая или през Русе? Планирали сме две нощувки в Брашов, една мисля в Синая и една до Терме Букурещ, като за последните две ще решаваме на място. За плащането на синята зона в Брашов и в този район как се казва приложението? За предпоследния ден се чудих дали от Синая да отидем към Трансфагарашан и някъде там да спим и Петък да се приберем към България или да отидем до Терме? Според вас кое е за предпочитане. И на двете ми се ходи, та за това не мога да реша. При Термето ще е по малко пътуването.  Да допълня, че и детето ще е с нас, а то е на 3 години.

Щом живеете близо до Кардам, защо Ви е да ходите до Русе? Кардам-Букурещ 3 часа, от Кардам до Русе само са Ви 3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт