Блефаропластика - 2 тема

  • 72 061
  • 732
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 413
Утре стават 7 месеца от моята Горна бф при доктор Средкова и вече белег почти нямам. Всичко се заля някак, дори без грим не личи, днес се гледах с увеличително огледало да видя къде беше разреза. Само че при мен разликата преди и след е толкова малка, че започнах да мисля други варианти за повдигане на веждите. Мои познати, които знаят че проучвах доктори за бф и не знаят, че вече имам все още ми пращат снимки препоръки и т.н. Просто е изрязано твърде малко. Иначе се чувствам страхотно нямам никакви негативни усещания, придърпване или каквото и да било, но за съжаление лично аз не постигнах търсения ефект.

# 541
  • Мнения: 169
Утре стават 7 месеца от моята Горна бф при доктор Средкова и вече белег почти нямам. Всичко се заля някак, дори без грим не личи, днес се гледах с увеличително огледало да видя къде беше разреза. Само че при мен разликата преди и след е толкова малка, че започнах да мисля други варианти за повдигане на веждите. Мои познати, които знаят че проучвах доктори за бф и не знаят, че вече имам все още ми пращат снимки препоръки и т.н. Просто е изрязано твърде малко. Иначе се чувствам страхотно нямам никакви негативни усещания, придърпване или каквото и да било, но за съжаление лично аз не постигнах търсения ефект.
Върнах се назад да видя снимки, за мен има голяма разлика, особено в обирането на кожа във външния ъгъл на очите. Може би самата структура на клепача е такава, че ако се изреже повече, няма да се затваря окото или ще се получи хлътване, т.нар. скелетизация на окото, което състарява не по-малко от паднал клепач.

# 542
  • Мнения: 1 413
Утре стават 7 месеца от моята Горна бф при доктор Средкова и вече белег почти нямам. Всичко се заля някак, дори без грим не личи, днес се гледах с увеличително огледало да видя къде беше разреза. Само че при мен разликата преди и след е толкова малка, че започнах да мисля други варианти за повдигане на веждите. Мои познати, които знаят че проучвах доктори за бф и не знаят, че вече имам все още ми пращат снимки препоръки и т.н. Просто е изрязано твърде малко. Иначе се чувствам страхотно нямам никакви негативни усещания, придърпване или каквото и да било, но за съжаление лично аз не постигнах търсения ефект.
Върнах се назад да видя снимки, за мен има голяма разлика, особено в обирането на кожа във външния ъгъл на очите. Може би самата структура на клепача е такава, че ако се изреже повече, няма да се затваря окото или ще се получи хлътване, т.нар. скелетизация на окото, което състарява не по-малко от паднал клепач.
Може би сте права, да във външния ъгъл е добре. Преди изобщо не можех да сложа очна линия, защото линията отиваше надолу и изглеждах като плачещо кученце, но моето очакване беше очите ми да са малко по- отворени. Иначе за самата доктор Средкова, отношение, отделеното ми време, мога само положителни неща да кажа. Много е премерена и професионално се държи, обяснява подробно и което беше много важно за мен не гледа изолирано това, за което съм отишла. Обърна внимание на зрението ми, предразположеност и т.н. Наистина е уникална.

# 543
  • Мнения: 4 538
Honey1980, не знам дали си споменавала, но каква сума ти излезе операцията?

# 544
  • Мнения: 1 413
Вече направо забравих, нещо към 1300 ми се върти в главата за Горна блефаропластика и еднократно фиксиране на вежди. Ще потърся бележките и епикризата. Причината е, че аз толкова години гледах, мислих и проучвах, че си бях казала 2000 горна граница и в момента, в който ми обявиха доста по- ниска сума се успокоих, че имам парите и спрях да ги мисля, но ще потърся и кажа с точност.

# 545
  • Мнения: 4 538
Измина месец от операцията на papeshonka. Не е писала след това. Папешонка как си, всичко наред ли е?

# 546
  • Мнения: 231
Здравейте, мина месец, вече се вижда осезаемо ,че очите ми са почтиуеднаквени и се харесвам. Есе още не са напълно еднакви двете очи, но разликата е по-малка. Сега имам разлика главно във веждите. Едната ми е по-вдигната, но аз я повдигам от гримаси и чакам след 3-4 месеца докторката да ми сложи ботокс над нея да се отпусне и надявам се,че тогва вече ще се радвам на пълния ефект от операцията.
Да кажа,че освен горна блефаропластика, докторката ми фиксира по-падналата вежда, но само с малко разрезче над нея . Общо ми струваше 2000 лв. Единствената ми забележка беше ,че бях подготвена за 1700 лв. Каза ми ,че ще ми резне малко над ведждата да повдигне и нея, но нищо не спомена ,че това е извън цената. И след операцията на мъжът ми на касата му казват 2000 лв и пита защо. В крайна сметка това нещо струва 300 лв допълнително, но не ми беше казано предварително.
За болките - няма по време на операцията, но следващата 1 седмица беше ужасна. Имах големи оттоци.Боляха ме очите, главата, и синусите. Добре ,че децата учеха дистанционно и голямата ми дъщеря беше вкъщи и ме обгрижваше.
Най- гадното ми беше ,че не трябваше да си мия лицето до махането на конците около 10 дни и кожата ми се влоши и се опъпчих. Мазах се с тобрекс антибиотик и в очите изкуствени сълзи.
Все още при миене на лицето и при докосване самите разрези ме болят. Не знам как на някои хора изчезват след няколко месеца белезите  и не си личат, но аз не съм от тоях. Все още са видими големи и червени. Но да подчертая, че просто това е моята кожа, с каквото и да мажа тя не регенерира. Имам белег от операция апандисит от 20 години и е още ужасен, същото е и белег от секцио преди 3 години- като пресен изглежда. Та предполагам ,че и с очите ще ми останат белези.
Махането на конците беше болезнено, защото е без упойка. Но пък  е за кратко.
Имам снимка на очите на вайбър, но ще кача като имам време да я прехвърля на компютъра. НЕ ползвам форумите от телефона.
Д-р Иванова прави и цялостен браулифтинг, но ми каза че е по-подходящ за жени над 50 години.
Препоръчвам докторката като оператор и като отношение.

# 547
  • Мнения: 99
Здравейте! Отдавна следя темата, почти съм се навила за горна блефаропластика-имам паднал клепач, като с годините, все повече си личи. Проблема е, че след като родих малката си дъщеря, преди 7год. получих нарушение на кръвосъсирване то, и по-точно с недостиг на фибриноген, което би могло да е проблем при оперативни интервенции, и изисква предварителна подготовка. Та, въпроса ми е, относно процедурата, като цяло, дали предполага по-сериозни кръвозагуби, поне при тези от вас, които са се подложили, имате ли някакви впечатления. Като първо питам тук, а след това, ще се консултирам и към съответния специалист, разбира се. Прилагам и снимка на клепачите, не е с много добро качество. Благодаря!

# 548
  • Варна
  • Мнения: 855
Кръв не тече.Поне при мене.И по време на операцията, не са ме попивали с марли,по това съдя, че няма.

# 549
  • Мнения: 2 242
И при мен не е текло,нито са ме подсушавали с марли.

# 550
  • Мнения: 1 413
При мен също не е текло истински, така че да има следи или да попиват. По белезите и засъхналата все пак малко кръв по шева съдя, че е нещо като при порязване, горе долу такъв тип е. Не е като при истинска опреация, в която някой реже нещо, извършва манипулация в разреза, рови, например слага импланти и т.н. При БФ просто отстраняват кожа и веднага зашиват. Питайте най- добре лекар каква е причината и до колко изобщо е кръвоснабден клепача, за да не ви заблудим тук. Все пак не сме медицински лица, поне аз не съм.

# 551
  • Мнения: 99
Благодаря Ви, за споделения опит!

# 552
  • Мнения: 67
Здравейте на всички, предвид ситуацията с ковида малко се промениха плановете за долна блефаропластика. Обмислям да я направя при Доц Романски в Надежда. Дали оперира още там, цената на горна и долна още ли е 1500лева общо ( по ценоразписа на бошницата) ? Дайте повече инфо , ако сте били при него Simple Smile

# 553
  • Мнения: 162
Здравейте на всички, предвид ситуацията с ковида малко се промениха плановете за долна блефаропластика. Обмислям да я направя при Доц Романски в Надежда. Дали оперира още там, цената на горна и долна още ли е 1500лева общо ( по ценоразписа на бошницата) ? Дайте повече инфо , ако сте били при него Simple Smile
Нямам представа дали още оперира там, аз се оперирах преди година и половина, но цената само за ГБ беше 1450 лв.
Обади се в Надежда и питай.

# 554
  • Мнения: 67
Здравейте на всички, предвид ситуацията с ковида малко се промениха плановете за долна блефаропластика. Обмислям да я направя при Доц Романски в Надежда. Дали оперира още там, цената на горна и долна още ли е 1500лева общо ( по ценоразписа на бошницата) ? Дайте повече инфо , ако сте били при него Simple Smile
Нямам представа дали още оперира там, аз се оперирах преди година и половина, но цената само за ГБ беше 1450 лв.
Обади се в Надежда и питай.


6 пъти звънях в размките на 5 дни, никок не вдига, или са заети, или не могат да отговорят в момента

Общи условия

Активация на акаунт