На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 24

  • 90 675
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 2 036

D100  е магистралата Одрин- Истанбул, има такса. Ако искате да я избегнете, от Kirklareli - Inece- Edirne

Пълни глупости, D100 не е магистрала и няма никакви такси за този път.


А какво е означението тогава на магистралата, бихте ли ми казали? При мен, в частта Бабаески- Хавза- Одрин участъкът е означен като част от D100 и Е87 и в същото време е част от магистралата.
И ако може да си спестите квалификациите... Целта да дамата беше да избере маршрут без такси, доколкото разбрах.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 12:10 от julisa

# 691
  • София
  • Мнения: 32
D-100 или Е-87 е стария път от Одрин до Истанбул, който преминава през населените места като Хавса, Бабаески и т.н., който е безплатен. Платената магистрала е трасето Е-80 и си има табели, които много добре указват. Това, което пишете julisa не е вярно, а Макак даде вярната информация.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 12:27 от Alex_Dim 08

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ок, посипвам си главата с пепел и отивам да се срамувам в ъгъла.

# 693
  • Мнения: 1 039
Добре бе не ли е най-лесно гугал мапс избираш маршрута и задаваш от опции път без толл такси така казано без винетка.
По- лесно не знам как ще е да влезеш в Бг мама и да питаш.
Картата може да си я свалите и ползвате офлайн валидна 7 дни.

Тоя  Одрин все едно е през 3 морета. 

# 694
  • Мнения: 5 459
Ама как да пазарувам с карта, като на мен пазарите са ми слабост. Пък ние тръгваме в петък в 4 часа сутринта и се връщаме в събота късно вечер, така, че ще хвана и двата пазара. Само в Мигрос мога да пазарувам с карта,а за там сме си заредили кредитната карта...Не знам как е с ресторантите....Дали може да се пазарува с карта..

# 695
  • Мнения: X
Здравейте,
Някой пътувал ли е от Одрин към Ивайловград през Гърция? или обратно, разбира се Simple Smile
ГКПП-то на Славеево работи ли? Grinning

# 696
  • Мнения: 3 271
Ама как да пазарувам с карта, като на мен пазарите са ми слабост. Пък ние тръгваме в петък в 4 часа сутринта и се връщаме в събота късно вечер, така, че ще хвана и двата пазара. Само в Мигрос мога да пазарувам с карта,а за там сме си заредили кредитната карта...Не знам как е с ресторантите....Дали може да се пазарува с карта..
Ресторанти, заведения може да се плаща с карта.

# 697
  • Мнения: 775
табела със ЗЕЛЕН цвят = със пари   -E80
табела със СИН цват = без пари   -D100

(най лесния на4ин )
 Simple Smile

# 698
  • Мнения: 5 386
Благодаря  за полезните отговори, а  Ragga да си обере перките и манията за превъзходство, щото е смешна. Аз не  шофирам , не съм запозната и   искам потвърждение кой път се плаща и кой не. Щом многократно съм отговаряла  в темите на какви ли не въпроси - ми се полага и на мен да ми отговорят в нужния момент. Този-онзи, влязъл преди 5 минути в темата и то за 2 минути , да ми скача и да ми се репчи - няма да стане.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 20:19 от *Камея

# 699
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Камея,ето го пътя от Бургас до Одрин през Кърка :

https://www.google.co.uk/maps/dir/%D0%91%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0 … 6771297!3e0?hl=bg

На кръговото преди Мигрос (Кипа ) в Лозенград завивате на дясно,от там карате до следващото кръгово и завивате на ляво,ако не се лъжа на това кръгово си има табела за Одрин.

Опитах се да нарисувам Stuck Out Tongue Winking Eye



В червено съм очертала пътя D 020 ,който води до Одрин, вижда се на картата .Аз така си правя снимки ,за да не се объркам...Целия показан маршрут е безплатен  Peace

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 17:13 от *Чефи*

# 700
  • Мнения: 5 386
Чефи, Халил, Алекс Дим, Макак, много ви благодаря за това, че разбрахте какво питам и ми помогнахте, аз си снимах обясненията ви, картите..... и ги показах на водача, тъй че пак ще проспа пътя Simple Smile  Няма да ползваме интернет в Турция, само с офлайн картите и Мапс.ми.

# 701
  • Мнения: 2 032
А  от Варна защо ще минавате през Малко Търново? По кратко Ви е разстоянието през Лесово и после не се притеснявате за пътя, отивате направо в Одрин.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Lady, Точно така направихме и ние! Благодаря на всички за споделеното в темата. Макар за първи път, с две деца, успяхме да се оправим! На хотел също случихме, въпреки че резервирах ден по-рано.

# 703
  • Мнения: 5 386
А  от Варна защо ще минавате през Малко Търново? По кратко Ви е разстоянието през Лесово и после не се притеснявате за пътя, отивате направо в Одрин.
Отговарям - защото от 26 години ходя в Турция с ТА, съответно с автобус и никога не ми се е налагало да се замисля за  друг път - винаги тръгваме от Варна, в Бургас взимат попълнение и оттам към Малко Търново. Това е маршрутът на орган.екскурзии. Сега, като разгледах - през Лесово е с 18 км по-кратък пътят и не се минава през Лозенград. Ще дам предложение, пък да видим дали ще се съгласи.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 16
Има си табели за Одрин ,няма да гледате зелените те ще ви отведат на магистралата ,а сините . Най-краткия и хубав път от Варна е през Бургас-Средец излизате на околовръсното на Елхово и Лесово. На Малко Търново повечето коли турците ги качват на ренген ,това през седмицата.Два пъти минавах от там и двата пъти ме качиха ,като последния път беше много интересно на последната контрола преди да ми вдигне бариерата ми казва : " А ,не си минал ренген" и ме върна обратно. За балък пазар като стигнете центъра имам в предвид кръговото където надясно се отива за Селиме джамия вие продължавате напред по главния път ,като на втория светофар завивате наляво и само напред , ще се ориентирате лесно.

Общи условия

Активация на акаунт