На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 24

  • 91 012
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 62
Ние пазарувахме в Мигрос в Ераста на 23.03. Мъжът на касата попита дали сме от България и каза, че картата важи два месеца.

# 676
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Ние пазарувахме в Мигрос в Ераста на 23.03. Мъжът на касата попита дали сме от България и каза, че картата важи два месеца.

Според мен се правят на луди и ако мине номера,едните казват месец,другите три...Понякога на касите има такива същества(не само там ,а и в Бг) ,които малко да не са на кеф и край...Иди ги разбери.Аз много пъти искам да си взема такава карта и не ми дават ,но ми маркират тяхна де ,което си е ОК ,а другите хора си купуват без проблем. Както в магазините ,така и по границите си е въпрос на късмет на какъв екземпляр ще попаднеш  Peace

# 677
  • Мнения: 5 390
0,323 e kurs kupuva v Tavex- tova vchera

# 678
  • Мнения: 10 607
Днес обикалях чейндж бюрата, че в четвъртък през нощта ще пътуваме. В калбо ми предложиха на 0.325 стотинки лирата. това беше най-евтиният вариант. Нормално ли е, или е скъпо? В тавекс погледнах, там е 0.33.
Ние плащаме с крата като ходим.. стотина лири само сменям за нещо дребно по центъра като се шматкаме
Все тая колко е лирата Simple Smile
За половин стотинка да обикаляш бюрата и да се чудиш ще ти излезе по-скъпо, отколкото просто да си смениш.. едва ли ще харчиш десетки хиляди, че да има смисъл врътнята.
Тавекс за различните градове са с различни курсове.

# 679
  • Мнения: 5 459
Ами заслужава си за половин стотинка, защото ще обменя 1000 лева и губя над 100 лири. Не виждам причина да  ги захвърля с лека ръка, защото примерно това са 2 тенекии зехтин. Аз не съм богата, за да хвърлям пари с лека ръка. Пък и не съм изхабила кой знае колко гориво, докато обиколя чейндж бюрата в малкия Шумен.

# 680
  • Мнения: 10 607
Като обмениш в бюро на какъвто и да е курс вече не е изгодно. С карта е най-разумно. + го няма чувството, че си се прецакала. + не то остават лири да подмяташ (освен ако не ходиш всяка седмица).+ не се чувстваш задължен да изхарчиш всичко обменено.
На 1000 лева обменени разликата е 46 лири, не е над 100. Утре ако врърнат курса бюрото отиде далаверата.
Щом ще харчиш от раз 1000 лв за шопинг значи не е като да нямаш бюджет Simple Smile)) А от опит знам, че най-тънките сметки после излизат най-вътрешно Simple Smile))

Успех с усвояването Simple Smile

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
У нас се одобри кашкавала на конци  Peace

# 682
  • Мнения: 5 390
Смятам да ходя утре , обмених си 250 лири, заредих си дебитната карта.... този път ще сме с кола, оказва се, че не зная пътя, щото досега съм се возела само, а сега трябва да водя и навигирам. От Варна през Малко Търново, после,мисля, пътят минава през Лозенград и наляво към Одрин. В тази връзка да си задам тъпите в-си - искам да ми потвърдите Simple Smile - има си указателни табели, нали....и няма магистрала, по която неволно да се качим, нали. Ако нещо объркам и ни глобят/таксуват заради незнаене на правила - ще ме убиват. На картата гледам пътища  Е87 и D80, D100 , това D не е магистрала, нали. 
И ако влезем  и се движим по бул.Татлат паша в Одрин откъде /по коя улица/ да се спуснем към Балък пазар, че да паркираме в района му и после да отидем към Сарачлар? Simple Smile

# 683
  • Мнения: 1 674
Най-добър курс се оказа, че ни дава картата Револют. Мъжът ми има и сега сериозно обмисляме една и за мен.

# 684
  • Мнения: X
Ами заслужава си за половин стотинка, защото ще обменя 1000 лева и губя над 100 лири.
1000 лева по 0,5 ст са 500 стотинки, или 5 лв, т.е. 15 лири макс
Така, че, спокойно Simple Smile

Картата е удобна, но има места, където правят отстъпки при КЕШ, ако обичате пазарлъка, разбира се Joy

Успешен алъш-вериш Hug

# 685
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Най-добър курс се оказа, че ни дава картата Револют. Мъжът ми има и сега сериозно обмисляме една и за мен.
Ние имаме Трансферлайс и Револют, с Трансферлайс ни излиза по-изгоден курса.

# 686
  • Мнения: 10 607
Ами заслужава си за половин стотинка, защото ще обменя 1000 лева и губя над 100 лири.
1000 лева по 0,5 ст са 500 стотинки, или 5 лв, т.е. 15 лири макс

Тц. за 1000 лири са *0,5 ст/лира / 5 лв -> 15 лири

за 1000 лв съм писала по-горе, малко по-друго е
1000 лв при курс 0,33 са 3030 лири
1000 лв при курс 0,325 са 3076 лири -> разлика 46 лири



# 687
  • Варна
  • Мнения: 2 051
В тази връзка да си задам тъпите в-си - искам да ми потвърдите Simple Smile - има си указателни табели, нали....и няма магистрала, по която неволно да се качим, нали. Ако нещо объркам и ни глобят/таксуват заради незнаене на правила - ще ме убиват. На картата гледам пътища  Е87 и D80, D100 , това D не е магистрала, нали.  
И ако влезем  и се движим по бул.Татлат паша в Одрин откъде /по коя улица/ да се спуснем към Балък пазар, че да паркираме в района му и после да отидем към Сарачлар? Simple Smile

D100  е магистралата Одрин- Истанбул, има такса. Ако искате да я избегнете, от Kirklareli - Inece- Edirne

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 11:20 от julisa

# 688
  • на морето
  • Мнения: 1 391
От вчера прясно инфо с карта на ДСК пазаруване курс лира 0.31.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 641

D100  е магистралата Одрин- Истанбул, има такса. Ако искате да я избегнете, от Kirklareli - Inece- Edirne

Пълни глупости, D100 не е магистрала и няма никакви такси за този път, дори може безплатно да стигнете от Одрин до Истанбул по него.

Общи условия

Активация на акаунт