Отговори
# 690
  • Мнения: 714
Цитонамазката част от първите изследвания ли е, или по преценка на лекаря?
Защото аз ще се запъна, ако реши точно сега да правим такова изследване...

# 691
  • Наблизо
  • Мнения: 6 363
Ама как така кръв!? Аз никога не съм кървава при тази манипулация.

# 692
  • Мнения: 266
Ами не знам, текна малко след ултразвука. Реално и преди ми се е случвало при цитонамазка, защото то се разранява леко, но реално е малко и си остава вътре и после го виждам само като леко зацапване. Иначе после като ме гледа в вагиналния ултразвук и явно се е смесила с този гел, който слагат и излезе навън. Не знам как да го обясня. Спря да тече още като се прибрах, така че би трябвало да е минало, просто се зачудих дали ви се е случвало.
Иначе честно казано не са ме питали дали искам цитонамазка, но предполагам  е част от цялостния преглед тук, Взеха ми и урина към това. (Само за информация аз съм в Австрия, така че може да има лека разлика в прегледите и изискванията).

# 693
  • Мнения: 89
И според мен от него е, обаче пусто тясно гърло сега пък го поврещам.. Утре ще видим какво ще каже доки, а иначе мисля че съм по-добре, без утрогестан вагинално и с лайка. Външно я използвам.
Относно мазането имах си кокосови малко и сега ще си го използвам то е накрая после ще му мисля, но само по веднъж се мажа след баня.

Благодаря момичета, утре сутринта пускам стерилна урина и на преглед. От снощи смених вагиналния прием на утрогестан с орален, сутринта се мих с лайка.. Надявам се да ме поуспокои.

Моля те недей да пиеш нищо, което не е консултирано с лекар. Добре си направила с лайката, пробвай и със смрадлика. Аз така се оправих, но само измиване, без вътрешно! Според мен си беше точно от Утрогестана, но и аз смених и седмица миене със смрадлика и се оправих.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 22:00 от 0810

# 694
  • Мнения: 965
Относно мазането против стрии,за мен е безсмислено всичко си е до кожа. Но горещо препоръчвам мазането на зърната от сега със свинска мас.После няма проблеми с ръгади и разкървяване.Иначе цитонамазка,вагинален секрет са задължителни изследвания до 3 месец. Ще помоля днес за палчета че ми е първа консултация и ми е малко напрегнато.

# 695
  • Мнения: 71
Аз с предната се мазах много, понеже съм предразположена към стриите, излезнаха ми малко в последната седмица и като цяло не личат много, мисля че мазането помогна, използвала съм веледа и мустела, накрая започнах и с кокосово масло.

# 696
  • Мнения: 47
Относно мазането против стрии,за мен е безсмислено всичко си е до кожа. Но горещо препоръчвам мазането на зърната от сега със свинска мас.После няма проблеми с ръгади и разкървяване.Иначе цитонамазка,вагинален секрет са задължителни изследвания до 3 месец. Ще помоля днес за палчета че ми е първа консултация и ми е малко напрегнато.
Успехииии! Да се похвалиш после, но не е ли малко късно за първа консултация?

# 697
  • Мнения: 105
Ами не знам, текна малко след ултразвука. Реално и преди ми се е случвало при цитонамазка, защото то се разранява леко, но реално е малко и си остава вътре и после го виждам само като леко зацапване. Иначе после като ме гледа в вагиналния ултразвук и явно се е смесила с този гел, който слагат и излезе навън. Не знам как да го обясня. Спря да тече още като се прибрах, така че би трябвало да е минало, просто се зачудих дали ви се е случвало.
Иначе честно казано не са ме питали дали искам цитонамазка, но предполагам  е част от цялостния преглед тук, Взеха ми и урина към това. (Само за информация аз съм в Австрия, така че може да има лека разлика в прегледите и изискванията).

Здравей!
През януари ми взимаха цитонамазка (още не бях бременна). При мен се получи същото леко кървене, което на другия ден изчезна. Попитах и ми казаха,че е абсолютно нормално, дори един лекар ми каза,че ако има леко кървене след взимането на цитонамазка, то АГ-то си е свършило много добре работата т.е. е взета качествена проба от лигавицата.

# 698
  • Мнения: 965
Относно мазането против стрии,за мен е безсмислено всичко си е до кожа. Но горещо препоръчвам мазането на зърната от сега със свинска мас.После няма проблеми с ръгади и разкървяване.Иначе цитонамазка,вагинален секрет са задължителни изследвания до 3 месец. Ще помоля днес за палчета че ми е първа консултация и ми е малко напрегнато.
Успехииии! Да се похвалиш после, но не е ли малко късно за първа консултация?

Да късно е , аз някак си не го възприемам това бременеене.Била съм само де се потвърди бременността и до там.

# 699
  • Мнения: 817
Мазането не знам дали помага. Мажех се с лосион за тяло на Нивея за много суха кожа. Палмърса мирише брутално. Маслата не са най-доброто решение, защото омазнаяват, но не овлажняват. Сега ще мажа или пак със същата Нивеа, или с на детето лосиона - тя ползва Липикар бауме АП+. (Тука отварям една скоба, ако детето ви се окаже с атопична кожа, хич недейте се връзва на глупостите свинска мас, кокосово масло и прочее. Специализираната козметика струва 1 шапка пари, но има защо.)
Та... Имам 3 едва забележими стрии под пъпа. Според мен и качените килограми имат значение. Едва ли щяха да са само 3 ако бях качила повече.

# 700
  • Мнения: 3 096
А интимности позволявате ли си? Моята гинеколожка каза да изчакаме докъм 12 г.с...

# 701
  • Наблизо
  • Мнения: 6 363
Аз-да.Питах гинеколожката и тя ми каза,че няма проблем,стига аз да се чувствам добре.

# 702
  • Мнения: 3 235
И аз не съм ходила на прегледи до сега. В 12 седмица съм на ФМ да огледат плода за дефекти и това ще ми е първия ехограф. Няма какво да му се гледа преди това. Единят сърдечен ритъм нищо не гарантира и основно ембрионите падат 7-10 седмица. За това до 11-12 гс  не се води бременност.

Зърната нямат нужда от подготовка за кърменето. В ореолата има жлези на Монгомъри, които в края на бременността започват да секретират и да смазват зърната, правейки ги меки и еластични. Със започване на кърменето се ползва крем Ланолин след всяко кърмене.

Предната бременност се мажех с масла според сезона. Тази още не съм решила с какво. На обонянието ми може да завиди всяка ловджийска хрътка към момента и ще го карам без козметика докато не отмине.
За мен наличието на стрии си е ген и особеност на кожата. Моят корем беше огромен все едно съм с близнаци. Имах страшно много околоплодни води. Не съм го мазала редовно, по-скоро ако се сетех на няколко дни. Имах едни малки единични стриички около пъпа точно от последния ден. Детето е преносено със седмица и в деня на раждането така блъскаше в пъпа ми с часове,че имах чувството че ще изкочи от там. С времето сами се заличиха без козметика и въпреки, че съм със суха кожа. В същото време приятелки въпреки полаганите грижи и специлизирани мазила се нацепиха ужасно и останаха с дебели белези.

Шоколадче, в моето състояние дори не мога да се приближа до мъжа и детето. Не съм ги прегръщала, докосвала и целувала вече повече от месец. Камо ли нещо друго. 😭

# 703
  • Мнения: 1 037
Миналия път се мазах с Палмърс (не много редовно), нямам стрии на корема. Но не качих много килограми.
Имам стрии на гърдите, че за няколко дена след раждането вдигнах размер от B-C на F. Но там не смеех да мажа, че да не близне бебето.
Ще почна да мажа към 5 месец чак. Сега малко ме е страх да не се усвои нещо през кожата.

# 704
  • Мнения: 3 096
За интимности и аз не виждам пречка, ама слушаме и изпълняваме. Аз поне се чуствам добре, даже почти никаква разлика спрямо преди.

Памперсче, при теб още ли са зле нещата? Не се ли чувстваш малко по-добре поне? Съчувствам ти и стискам палци да ти мине скоро.

Аз днес се мазах с кокосово масло. Пфуу, много мазно това нещо. Обичам веднага след намазване, всичко да е попило, че да мога да се облека. А не да си омазнявам дрехите, направо ме побърква това

Общи условия

Активация на акаунт