Гарнитура за хол - моля за съвет!

  • 4 873
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 539
Ние в момента си чакаме холовата гарнитура, която е този модел http://rudi-an.borsabg.com/?81&0304&974 , но в друг цвят и размери, и с цели възглавници. В началото мислех да е разтегаема с подматрак, но се оказа че в този вариант е изключително твърда и неудобна за сядане Rolling Eyes Във вариант 'неразтегаема' е удобна, но пък няма къде да слагаме гостите да спят Laughing Третия вариант, на който се спряхме е разтегаема с ламелена рамка, като същевременно така диванът е много мек и удобен Peace
Помислете върху този въпрос и задължително пробвайте дали е удобна за сядане, за лягане, за всичко! Не се връзвайте да поръчвате нещо, което ви показват само на картинка. Че като ги знам болшинството от магазините и търговците... #2gunfire

# 16
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Ние в момента си чакаме холовата гарнитура, която е този модел http://rudi-an.borsabg.com/?81&0304&974 , но в друг цвят и размери, и с цели възглавници. В началото мислех да е разтегаема с подматрак, но се оказа че в този вариант е изключително твърда и неудобна за сядане Rolling Eyes Във вариант 'неразтегаема' е удобна, но пък няма къде да слагаме гостите да спят Laughing Третия вариант, на който се спряхме е разтегаема с ламелена рамка, като същевременно така диванът е много мек и удобен Peace
Помислете върху този въпрос и задължително пробвайте дали е удобна за сядане, за лягане, за всичко! Не се връзвайте да поръчвате нещо, което ви показват само на картинка. Че като ги знам болшинството от магазините и търговците... #2gunfire
Много е хубава!!! Със здраве да си я ползвате!!! Но като гледам фирмата няма контакт в София... Иначе нещата им изглеждат доста добре.........Май всичко си е на късмет, за толкова фирми вече чух и полойителни и отрицателни мнения, че главата ме заболя....

# 17
  • Мнения: 5 539
Благодаря Grinning На живо изглежда дори по-добре. Дай Боже само да пристигне навреме, че вече ми омръзна да чакам...
Този модел, на който си се спряла е много елегантен и стилен. В магазина, където поръчвах нашата, гледах нещо подобно на Богдан Мебел. Между другото, диванът в Шоуто на Слави е с такива подлакътници Grinning

А, и имай предвид, че поръчката се чака от 30 до 45 дни в най-добрия случай, а сега лятото май всички производители имат много работа Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 160
Благодаря Grinning На живо изглежда дори по-добре. Дай Боже само да пристигне навреме, че вече ми омръзна да чакам...
Този модел, на който си се спряла е много елегантен и стилен. В магазина, където поръчвах нашата, гледах нещо подобно на Богдан Мебел. Между другото, диванът в Шоуто на Слави е с такива подлакътници Grinning

А, и имай предвид, че поръчката се чака от 30 до 45 дни в най-добрия случай, а сега лятото май всички производители имат много работа Rolling Eyes
Лилита би ли казала къде поръча дивана? Ако е в Бургас моля те дай координати.

# 19
  • Мнения: 259
Накоя фирма са ,защото моя приятелка работеше в Лабиринт и от нея знам че правели опити да  си произвеждат сами мебелите и небили качествени.

# 20
  • Мнения: 7 106
Само да споделя нещо за диван тип ъгъл. Понеже имаме такъв, аз нямам търпение да го махна и да си вземем двойка и тройка. Макар и да изглеждат доста големи, на практика ако се наложи да седнат повече хора, тези които седят на мястото до самия ъгъл са като наказани - коленете им опират и трябва да се изчакват за всяко помръдване и навеждане напред. Идете повече хора и седнене, за да видите на практика за какво става на въпрос. И така визуалния ефект за големина и ширина се изпарява, защото дефакто едното място и почти неизползваемо.

# 21
  • Мнения: 5 539
Благодаря Grinning На живо изглежда дори по-добре. Дай Боже само да пристигне навреме, че вече ми омръзна да чакам...
Този модел, на който си се спряла е много елегантен и стилен. В магазина, където поръчвах нашата, гледах нещо подобно на Богдан Мебел. Между другото, диванът в Шоуто на Слави е с такива подлакътници Grinning

А, и имай предвид, че поръчката се чака от 30 до 45 дни в най-добрия случай, а сега лятото май всички производители имат много работа Rolling Eyes
Лилита би ли казала къде поръча дивана? Ако е в Бургас моля те дай координати.

Ох, изскочи ми от главата как се казваше магазина, но ще ти обясня, мястото е лесно.
На ул. "Кирил и методий" в най-горната й част, малко преди да стигнеш до Морската градина, има 3 магазина за мебели един след друг. Ние поръчахме дивана в първия. Продавачът е много любезен и отзивчив, като имаш предвид, че когато избирахме, час и нещо се мотахме в магазина, сядахме, пробвахме, разтягахме дивани, питахме и т.н. Joy

Ако търсиш и друго обзавеждане, обърни внимание и на третия магазин на този ред, казва се ЯВОР. Имат страшно готини мебели от масив, троянско производство Sunglasses Правят индивидуални проекти и могат да ти произведат почти всичко Flutter

# 22
  • Мнения: 5 622
Здравейте мили мами!!!
Избрахме гарнитура, т. е. Модел дамаска и т.н но имаме затруднение с това какво точно да поръчаме? Възможностите са: Тройка и двоика, Тройка с лежанка /т.е ъгъл/, четворка и двойка, Ьгъл тройка с двойка... Място горе долу има, но съм чувала за ъглите че не са особено удобни, тези лежанки дето са без страници също не били функционални. А пък от друга страна ми се иска да има място за сядане и да е удобно за всички.. Моля споделете от опит и наблюдение..... Иначе много неща са красиви, но ми се ще и да е функционално... Развитам на мненията ви. Иначе гарнитурата като модел е това
http://www.mebelstyle.com/wallp1024x768.jpg


Права си, че мебелите преди всичко трябва да са функционални, а понякога е трудно да се съчетае какво ни харесва на нас и какво е функционално  Wink

Ние лично харесахме страхотен диван в Мартинели (но не можем да си купим такъв, щото е над 5 000 лева, а даже не е кожа..но това е друг въпрос), който е точно с такава лежанка каквато казваш. Беше страшно стилен и перфектно съчетан с килим и нещо като табуретка. И толкова много ми хареса, че ако имах пари бих ги тръшнала на момента, без да се замисля колко и дали би бил удобен и функционален  Blush

# 23
  • Мнения: 1 311
Само да споделя нещо за диван тип ъгъл. Понеже имаме такъв, аз нямам търпение да го махна и да си вземем двойка и тройка. Макар и да изглеждат доста големи, на практика ако се наложи да седнат повече хора, тези които седят на мястото до самия ъгъл са като наказани - коленете им опират и трябва да се изчакват за всяко помръдване и навеждане напред. Идете повече хора и седнене, за да видите на практика за какво става на въпрос. И така визуалния ефект за големина и ширина се изпарява, защото дефакто едното място и почти неизползваемо.

Аз също имам ъгъл и се подписвам с две ръце под това мнение. Чакам с нетърпение края на лятото да си направим ремонта и да си сменя гарнитурата. Може и да е удобно да си полегнеш на него, но основната функция на холната гарнитура все пак е да се седи седнал.

# 24
  • Мнения: 4 300
Аз пък не съм забелязала подобен проблем ( с бутането на коленете по ъглите). Ние взехме диван тройка+ лежанка + отделна двойна табуретка.
Значи за статистиката събирали сме се 9 човека без проблем ( като се изключи че холната ни масичка е малка и трудно се събраха всички чаши и чинийки). Препоръчвам ти да не вземаш с механизъм, защото се оскъпява ужасно, тежи повече ( нашия диван не се събра в асансьора и се наложи хамали да го качват до 14-я етаж, в резултат на което цената му скочи със 72 лева). Освен това без механизъм е по удобно за седене и спане. В нашия конкретен случай табуретката се намества в Г-то, образувано от дивана и лежанката и се получава спалня. Не на последно място когато седалката или облегалката са от отделни възглавници е много лесно и евтино дунапрена отвътре да бъде подменен ( само на деформираната възглавница). Нашите възглавници до една са с ципове и с лепки отдолу ( към основата на дивана) за да не се хлъзгат.
Показвам и линк със снимка.
Ако не е ясно мога да снимам още и утре да покажа.

http://images08.snimka.bg/000845877.jpg
http://images08.snimka.bg/000845880.jpg

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Аз пък не съм забелязала подобен проблем ( с бутането на коленете по ъглите). Ние взехме диван тройка+ лежанка + отделна двойна табуретка.
Значи за статистиката събирали сме се 9 човека без проблем ( като се изключи че холната ни масичка е малка и трудно се събраха всички чаши и чинийки). Препоръчвам ти да не вземаш с механизъм, защото се оскъпява ужасно, тежи повече ( нашия диван не се събра в асансьора и се наложи хамали да го качват до 14-я етаж, в резултат на което цената му скочи със 72 лева). Освен това без механизъм е по удобно за седене и спане. В нашия конкретен случай табуретката се намества в Г-то, образувано от дивана и лежанката и се получава спалня. Не на последно място когато седалката или облегалката са от отделни възглавници е много лесно и евтино дунапрена отвътре да бъде подменен ( само на деформираната възглавница). Нашите възглавници до една са с ципове и с лепки отдолу ( към основата на дивана) за да не се хлъзгат.
Показвам и линк със снимка.
Ако не е ясно мога да снимам още и утре да покажа.

http://images08.snimka.bg/000845877.jpg
http://images08.snimka.bg/000845880.jpg

Е точно на този се е спрял мъжът ми! Ама на мен май този с дървеното по ми харесва. От колко време го имате и доволни ли сте? На Мебел Стил Добрич е нали?

# 26
  • Мнения: 3 576
Добре де, вие дивана заради гостите ли го купувате, та е проблем, че не могат да се съберат повече от 10 човека?!
По-важно е на вас да ви е удобно ежедневно.

Ние сме с тройка с лежанка и огромен пуф - много е удобно!

# 27
  • Мнения: 1 680
Тройка и двойка!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 816
Момичета,страхотни неща показвате!Моля кажете някакви приблизителни цени на тези красоти!  bouquet

# 29
  • Мнения: 160
Лилита благодаря за инфото. В събота ще замъкна любимия нататък.

Общи условия

Активация на акаунт